Paylaş:

tup-bebek-fiyatlari

Sağlık bakanlığı yönergeleri gereğince tüp bebek fiyatları hakkında internet sayfamızdan bilgi verememekteyiz. Tüp bebek fiyatları hakkında detaylı bilgi için 0533 580 14 81 no’lu telefonu arayabilirsiniz. Aşağıdaki makalemizde tüp bebek fiyatları neye göre belirlenir,  pahalı mıdır gibi konularda geniş bilgi verilmektedir.

Ülkemizdeki tüp bebek fiyatı nedir?

Tüp bebek ülkemizde yirmi yıl önce uygulanmaya başlayan ve hızla gelişen bir uygulamadır. Tüp bebek, anne ve baba adayının kısırlık nedeni ile çocuk sahibi olamaması durumunda başvurduğu yardımcı üreme tekniğidir. Kadından alınan yumurta ile erkekten alınan sağlıklı spermin vücut sıcaklığında döllenme işlemi gerçekleştirerek anne rahmine enjekte edilmesine denir. Gelişen teknoloji ile uygulanmaya başlanan mikroenjeksiyon yardımı ile sperm sayısının en az hatta menisinde sperm bulunmayan erkeklere de dahi tüp bebek uygulaması yapılmaktadır.

Tüp bebek uygulamasının fiyatı ne kadardır?

Dünyada birçok ülkede uygulanan tüp bebek çoğu ülkede dokuz ile on bin dolar maliyet çıkarılmaktadır. Herhangi bir kuruluşa bağlı iseniz örneğin emekli sandığı, bu kuruluşun size sağladığı avantajlardan yararlanmak için sağlık bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastanelerin den ya da üniversite hastanelerinden tüp bebek tedavisi uygundur raporu alınması gerekmektedir. Bu rapor alındığı takdirde, tedavinizin 1.123 tl lik ücretini bağlı olduğunuz kurumdan alıma hakkına hak kazanırsınız..

Tedavi bittikten sonra herhangi bir ilaç verildi ise ilaç raporu ile ilaç ücretinin %80 lik kısmını kurumunuz ödemektedir.

Tüp bebek yöntemi tedavisi pahalı mıdır?

Tüp bebek tedavi yöntemi, kendi bulunduğu merkezin kalitesine ve standartlarına bağlı gelişir. Merkez ne kadar temiz ve özenli ise, elemanlar tam yetiştirilmiş ve son teknoloji imkânları ile donanmış olması ile bağlantılı olarak fiyat aralıkları artar, kalite ve üstün hizmet fiyatı belirler. Tüp bebek yöntemlerinin başarı oranı ve yapılan hizmetler göz önünde bulundurulur ise şayet, yapılan hizmet sonrası, ortaya çıkan sonucun pozitif olması ile de, bu başarıya göre tüp bebek yöntemi ile tedavi çeşitleri katiyen pahalı değil bilakis ucuzdur.

Tüp bebeğin tutmaması gibi durumlarda sonuçlar hep hüsran gibi gözükse de vakit geçirmeden ikinci tüp bebek fırsatını değerlendirmelidir. Bu durum parasal açıdan daha karlıdır. Tüp bebek tedavisi, kısırlık tedavi şekilleri arasında en son tercih gibi görülebilir fakat bir çok araştırma göstermiştir ki, birçok kısırlık sorunu karşısında tüp bebek tedavisi ilk ve tek çare olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer tedavi yöntemlerinin hem daha az başarılı hemde maliyetli olması,tedavi olan çiftlere hem zaman hem de para kaybettirebilmektedir.

Tüp bebek fiyatları her merkeze göre değişir mi?

Evet, ülkemizdeki tüp bebek merkezleri ve hastanelerde hastanenin ve merkezin fiyat politikasına, kalitesine göre tüp bebek fiyatları değişiklik gösterebilir.

Paylaş:
Yorumlar
 • Ebru miletçi :

  08 Mayıs 2016

  Benim iki cocugum var ve üçüncü cocugu istiyorum tüplerim bağlı ve cok pişmanım nasıl düzelir ve maliyeti ne olur ev hanımıyım lütfen bana bi yol gösterin

   Cevapla
 • canan :

  10 Mayıs 2016

  Hocam merhabalar suan bile size bunları yazarken canimin yanması yetiyor 8 yıl önce 6 aylık doğum yaptım sağlıklı bir doğum sikinti olmadı sonra evliliğim bitti herhangi bir ilişki soz konusu olmadı suan 1 yıldır evliyim bundan 5 ay önce hastaneye gittiğimde normal şartlarda anne olamayacağımı öğrendim ben anneyim zaten lakin sag tüpümün alınması gerektiğini sucuk kadar şiştiğini söylediler ve ben her gün kanamam oluyor 1 ayda 15 18 güne kadar kanamam oluyor ve vajinamda vurma seklinde ağrı şiddetli ağrilar ben artik napacağımı bilemiyorum lütfen bana yardimci olun suan istanbula gelme durumunda degilim esim yok cünkü napmalıyım acile gidiyorum hiçbirsey yapmıyorlar askeriye hastanesinde ki doktorum size gitmemi söyledi yada ulaşıp bilgi almamı hocam lütfen bana yardimci olum allaha emanetsiniz hoşcakalin….

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   10 Mayıs 2016

   Merhaba,
   Öncelikle geçmiş olsun. Sağ tüpünüzde bahsedilen muhtemelen hidrosalpinks dediğimiz bir durumdur. Ancak diğer tüpünüzün durumunu bilmemekteyiz. HSG dediğimiz rahim tüp filminin çekilmesi bu durumda uygun bir yaklaşım olur. Diğer tüpünüzde herhangi bir sorun olup olmadığı da bu şekilde değerlendirilebilir. Tek tüpünüzün alınmış olması ya da bağlanmış olması halinde doğal yollardan gebelik elde etme şansınızda bir miktar azalma olacaktır. Ancak sağlıksız olan tüpünüzün alınmaması halinde bir gebelik oluşmuş olsa bile bunu kaybetme riskinizde de bir artış olacaktır. Bununla birlikte dış gebelik riskiniz de tüplerinizde sorun olması nedeniyle bir miktar yüksek olacaktır. Yine bu sağlıksız tüplere bağlı olarak vajinal akıntı ve kasık ağrısı şikayetlerinizde artış olacaktır. Bir enfeksiyon gelişmesi halinde ise daha ciddi tablolar ile karşılaşılması söz konusu olabilir. Ancak HSG filminizi görmeden bu konuda bir yorum yapmamız doğru olmaz. Eğer her iki tüpünüzünde hasarlı olması nedeniyle alınması yada bağlanması gibi bir durum söz konusu olur ise bu koşullarda çocuk sahibi olmanızı sağlayabilecek tek yöntem tüp bebek tedavisidir. Bu nedenle tüplere uygulanacak cerrahi işlemlerin alanında deneyimli hekimlerce yapılması gerekmektedir. Uzun süren vajinal kanama şikayetinize yönelik olarak da bazı araştırmaların yapılması gerekmektedir. Hormonal dengesizlikler, yumurtlama bozuklukları, endometrial hiperplazi, endometrial polip, myomlar, adenomyozis, gebelik ve komplikasyonları, rahim içi aletler ve bazı ilaçlar(heparin, coumadin vb.), hemostaz ile ilgili bazı sistemik hastalıklar, koagülasyon defektleri anormal uterin kanama(menoraji) şikayetine neden olabilmektedir.
   Saygılarımla,
   Prof. Dr. M. Bülent Tıraş

    Cevapla
 • mehmet kan :

  28 Temmuz 2016

  Tup bebek merkezi onereceniz yer varmi

   Cevapla
 • Derya bulut :

  12 Ağustos 2016

  Merhaba hocam ben Hsg cekildim Pelvik mr da uterus arkuatt diye bir sıkıntı çıktı ameliyat olmadan tüp bebek düşünüyoruz Hocam bu tüp bebeğe engel mi sıkıntı olur mu

   Cevapla
 • Eylül :

  17 Ağustos 2016

  Merhaba Hocam. Sizin merkezinizde tüp bebek fiyatı nedir ve bu fiyata tüm testler de dahil mi ? Bazı merkezlerde fiyat ucuz gösteriyorlar ama bazı testleri dahil edince fiyat oldukça artıyor

   Cevapla
  • M.Bülent TIRAŞ :

   17 Ağustos 2016

   Merhaba,
   Detaylı bilgi almak için 0533 580 1481 numaralı telefondan asistanım Neslihan Hanım’a ulaşabilirsiniz.

    Cevapla
 • Sevilay :

  17 Ağustos 2016

  Merhaba Hocam. Size tüp bebek yaptırmak istiyoruz. Tüp bebek fiyatınızı öğrenebilir miyim ? Birde İstanbul’da değiliz. Oraya gelince konaklayacağımız yerde yok. Sizin anlaşmalı olduğunuz otel pansiyon falan var mı ?

   Cevapla
  • M.Bülent TIRAŞ :

   17 Ağustos 2016

   Merhaba,
   Detaylı bilgi almak için 0533 580 1481 numaralı telefondan asistanım Neslihan Hanım’a ulaşabilirsiniz.

    Cevapla
 • Dilek :

  17 Ağustos 2016

  Merhabalar tüp bebek hakkında bilgi almak istiyorum. ben 35 eşim 38 yaşında 13 yıllık evliyiz hiç tüp bebek uygulaması yaptırmadık sgk lıyım 3 defa aşılama denedik tutmadı eşimin yumurtaları normal bendeki sperm normal olmasına rağmen çocuğumuz olmuyor ve ne kadar ücrete olur nasıl bir yol takip etmem gerekir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

   Cevapla
  • M.Bülent TIRAŞ :

   17 Ağustos 2016

   Merhaba,
   Detaylı bilgi almak için 0533 580 1481 numaralı telefondan asistanım Neslihan Hanım’a ulaşabilirsiniz.

    Cevapla
 • Nazanyetişen :

  18 Ağustos 2016

  HocMm bız 9yılık evlıyız hıç cocugu mu z olmdı maddı durum yok fazla esımın sperm sayısı hıç. Yok son çaere tup bebek dedıler bıze yardımcı olursanız sevınırz sigorta ne kadarrını karsıyo tup bebegın

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   19 Ağustos 2016

   Merhaba,
   Detaylı bilgi almak için 0533 580 1481 numaralı telefondan asistanım Neslihan Hanım’a ulaşabilirsiniz.

    Cevapla
 • Büşra :

  30 Ağustos 2016

  Hocam merhaba ben beş yıllık evliyim bir kez düşük yaptım ve düşük yapalı yaklaşık 2,5 yıl oldu.şuan normal yollarla gebe kalamıyorum.defalarca muayene için gittim hiç bir sorun olmadığı söyleniyor.ayrıca eşim de muayene oldu sperm sayısına bakıldı herhangi bir sorun yok denildi. Sizin öneriniz nedir tüp bebek yaptırmalı mıyız

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   31 Ağustos 2016

   Merhaba,

   iletişim numaranızı verirseniz daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • Filiz :

  01 Eylül 2016

  Slm hocam bende 6senelik evliyim 3 gebeliğim oldu 5. 2.2.5 aylikti ucude dusukle sonlandı. 6 7 ay önce eşimle hastaneye gittik ilimizde tahliller yaptırdık bende sorun çıkmadı esimde sperm bozukluğu çıktı ve bize normal yolla çocuk sahibi olamiyacagimizi söyledi tüp bebek dışında hiç çocuğumuz yok durumunda yok sizce yapmalıyım eşim için kullanacağı bitkisel bi ilaç varmıdır yardımcı olursanız çok sevinirim. Cevabınızı bekliyorum hocam şimdiden tsk.

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   01 Eylül 2016

   Merhaba Filiz hanım,

   iletişim numaranızı verirseniz daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • Nurdan Kaplan :

  04 Eylül 2016

  Merhaba doktor bey ben orduda otuyoruyorum 4 sene evliyim cocugumuz olmadi esiminn hareketleri yavas sperm sayisi az bnim de ben ordu ozel sevgi hastenesinde rahim filmi cekildim iki tuplerim azcik zarar gormus asilama oldum tutmadi esimin degerleri tup bebege yetiyo dediler bnidr bi akrabim onerdi size cok istiyorumm hyirlisiyla yardimci olursaniz cok mutlu olurum

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   04 Eylül 2016

   Merhaba,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • Ahmet :

  05 Eylül 2016

  Merhaba hocam ben 38 yaşındayım 1 buçuk yıllık evliyim FSH 5.76 diğer tahlillerimde normal çıktı bugün HSG çektirdim doktor sol tüpte ufak bir sorun var dedi ama raporda aynen şu yazıyor (sol duba distale kadar açık olarak izlendi. Batın içine dağılan kontrast maddenin sağ dünyadan geçtiği düşünülmüştür) bu durumda tüp bebek şartmıdır normal hamilelik veya aşılama şansım nedir acaba lütfen cevap yazarmısınız şimdiden teşekkürler.

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   19 Eylül 2016

   Merhaba,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • çiğdem bulut :

  06 Eylül 2016

  slm dr. bey ben 8 yıllık evliyim hiç çocuğum olmadı eşimin sperm sayısı düşük tüp bebek yaptırmak istiyoruz .

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   06 Eylül 2016

   Merhaba,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • fadime ünlü :

  07 Eylül 2016

  merhaba hocam ben 42 yaş tüp bebek tedavisi düşünüyorum şansım var mı benim yaşımda hamile kalan var mı

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   10 Eylül 2016

   Merhaba,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • Kübra yilmaz :

  07 Eylül 2016

  Dr bey esimde azosperm var mikrotese yapıldı bulunan hucre kuyruksuzdu bundan sonra ne yapabiliriz ne onerirsiniz

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   10 Eylül 2016

   Merhaba,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • Suna :

  09 Eylül 2016

  Mrb hocam 6 yıllık evliyim eşimin sperm sayısı iyi ama hızlı ileri sperm 0 çıktı yavaş ileride problem var eşime bir ilaç verdiler 3 ay sonra yine gelin düzelmezse tüp bebek dediler hocam artık beklemeye sabrımız kalmadı diyebilirim tüp bebek fiyatını öğrenmek istiyorum ve tabi bize tavsiyeniz varmı

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   19 Eylül 2016

   Merhaba,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • Bülent tayfur :

  13 Eylül 2016

  Merhaba hocam ben yaklaşık 15 yıldır evliyim ilk baslarda bir iki duşuk oldu ama çocuk olmuyor şu an devlet hastanesinde tedavi olyor eşim yumurtalar çok geç buyur ne yapmamız gerekiyor yardimci olsanız çok sevinirim teşekkür ederiz

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   19 Eylül 2016

   Merhaba,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • ayhan ocak :

  29 Eylül 2016

  Ben 11yillik evliyim 3kez asilam 3kez tup amatup bebek transeri birkez yapildi sonrakiler dollenmeden iptal oldu ikisi benim sansim varmi

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   30 Eylül 2016

   Merhaba ,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın