Sorunu Gönder
Paylaş:

tup-bebek
Yurtdışında yaşamak ailenizden vatanınızdan ayrı kalmak o kadar zor ki inanın sizler çok şanslısınız. Çocuk istemeye karar verdiğimizde işlerin bu kadar zor olacağını  ne eşim nede ben tahmin edemedik. Yurtdışında doktorlara giderek bir takım işlemler yapıldı ama zaman ilerledikçe umutsuzluğa kapılmaya başlamıştık.
Hocamızı medyadan tanıma fırsatımız oldu. Yaş faktörünün geç kalınmamasının önemini anlatmıştı ve hocamızı dinledikten sonra bu iş için Türkiye’nin doğru yer olduğunu düşündüm. Eşim çok hassas olduğu için bazı şeylerden çok çabuk demoralize olabiliyordu onu ikna etmem biraz zorda olsa sonunda ikna etmiştim.
Merkeze ulaşıp tedavi süreçleri hakkında bilgi almak istediğimi ilettim karşıma Neslihan hanım çıktı. Tedaviye başlamadan ve başladıktan sonra desteğini bizden hiç esirgemedi . Aramamızdan saat farkından dolayı gece 3’te aramamıza rağmen bir gün söylenmedi ve destek verdi. Ben olsam bu kadar dayanamazdım 😊
Türkiye yolculuğumuz başlamıştı. Tekrarlayan gebelik kayıplarımız olduğu için genetik test yapılmıştı ve sadece bir tane embriyo sağlıklı gelmişti sonucu duyduğumuzda çok üzülmüştük. Şansımızı yükseltmek için hocamız bir kez daha yumurta toplamayı ve genetik testi önermişti.
Eşim tekrar aynı süreçlerden geçmek istemedi. Bir süre sonra eşimi ikna ederek ikinci bir sürece başladık. Bu sefer ise üç tane sağlıklı embriyomuyuz gelmişti. Transferden sonra 12 gün sonra eşimin gebe kaldığını öğrendik.  Gebelik takip süresince de burada olmamızı rağmen her zaman destek oldular.
Buradan tüm baba adaylarına sesleniyorum her zaman eşinizin yanında olun onlardan desteklerinizi esirgemeyin. Baba olmak çok güzel bir duygu.
Rabbim isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın.
Başta Bülent hocama Dr. Ayşen hocama Neslihan İlkiliç hanıma İsmihan hanıma Sedef hanıma ve tedavi süresince güler yüzlerini eksik etmeyen tüm Maslak Acıbadem Tüp Bebek merkezinin personeline teşekkür ediyorum.
Erdem.

Paylaş:
Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın
  • Çiğdem Gül :

    22 Ağustos 2017

    Hocam şöyle bir sorum olacak size ; yumurta rezervleri çok düşük belki de şansı olmayacak kadar az olanlar için de yapabileceğiniz tedavileriniz sonucunda da bizleri sevindirecek güzel haberleriniz var mı? Bunun cevabını öğrenmek istiyorum.

     Cevapla
Benzer Yazılar