Paylaş:

canma-can-katti

Kolay değil tam 10 yıldır çocuğumuz olmadı. Kocam dahil herkes sorunun benden olduğunu düşünüyordu. Bana herkes kısır gözüyle bakıyordu. dediler. Bütün bunları yaşarken  Kayınbiraderimin karısı 2 tane çocuk doğurdu, bu durum benim aile tarafından  daha çok dışlanmama sebep oldu. Her işi bana yaptırıp sürekli beni küçümsüyorlardı. Ben hiç umudumu kaybetmedim, hep Allahıma dua ettim. Bana bir evlat ver sussun bunlar dedim. Çok ağladım çok üzüldüm ama güzel Alalh’ım beni duydu. Bebeğin kesesi dedile bana bir makinadan film gibi gösterdiler. O kesenin içindeymiş bebeğim, orada büyüyecek. Çok mutluyum çok ağladım. Kocam da ağladı, artık annesi susacak. O da rahat edecek, ben eksik değilim dedi onlara, karım da sakat değil dedi. Çok başka bir duygu, Allah hep isteyene versin duysun onları.

Bana ilk tüp bebek tedavisi dediler, ben anlamadım. Tüpten bebek çıkacak ha dedim. Ama öyle değil bu. Teknoloji dediler, çok gelişmiş, herşey hazır çözüm var. Sonra kocamın patronu bizi Bülent Hocaya yolladı. Önce korktum ben, anlamadım ne yapacaklar. Canım yanacak mı sordum Bülent Hoca yok dedi, canından can olacak. Ben çok dua ettim. Allahıma şükürler olsun.

Önce iğne oldum sevmem iğneyi ama dediler bunlar yumurtlama çok olsun diye, sonra ultrason aleti ile kontrol ettiler hep. Sonra yumurtalar toplanacak dediler, gittik. Beni uyuttular hiç anlamadım acı olmadı. Dediler 15 yumurtan var. Az mı dedim ama biz hallederiz dedi güleryüzlü ekip var. Sonra kocam da sperm vermiş dediler, Allahın işi yumurtalar spermler orada labaratuvarda bebe olacak. Ben şaşırdım ama hep inandım onlara. Onlar okumuş bilir, beni boş komazlar dedim. Ağladım hep ama sevinçten ağladım.

Sonra aradılar bizi, gelin embriyolar hazır dediler, ben anlamam onlara bebe dedim. Embriyoları transfer yapacağız dediler, rahimime yolladılar. Ben yine hiç hissetmedim kolayca oldu. Sonra bekledik. Çok uzun geldi bana çok. Bu sefer ağlamadım terslik olmasın dedim. Hep güldüm. Sonra tahlil yaptılar yine ultrasonla baktılar. Allahım sen büyüksün bebenin kesesi dediler. Allahım dedim beni boş komadın, bu ekip başta Bülent Hocam, Allah sizden razı olsun. , az kaldı doğumuma… Herkes mutlu şimdi, oğlumuzu bekliyorlar.

Allah sizden razı olsun…

Paylaş:
Yorumlar
 • NURAN KORKMAZ :

  28 Aralık 2017

  Hayırlı günleriniz olsun hocam…yorgun üzgün ama umutsuz olmayan biriyim 41 yaşında yım..beş kez tüp bebek denemem oldu.evlilikte altı yılımı doldurucam ilk iki sene vajinusmusu aşdım doğal dış gebelik geçirdim.ilk başta trabzonda üç kez denemem oldu sebebsiz infertilite denildi.yumurta rezervi iyi olan rahimde sıkıntısı olmayan biriyim eşim içinde iyi denilidi ..dördüncü kez mustafa bahçeci geldim tek embiriyo altıncı güne götürüp inceleticez denildi transfer yapılmadı 45 kromozomlu denildi..ordaki ilgiden pek memnun kalamadım .tranzondaki drmu ve ekibimi çok sevdiğim için beşinci kez denememde dokuz haftalık gebelik yaşadım kalp atışı duyulmadı:( 47 kromozom trizomi denildi ..daha önce genetik test yapıldı eşimle normal çıktık…genetik uzmanımız 7, şer tüp kan aldı 2,şer tüpünü kendileri inceleyeceğini gözden kaçan bir durum olabilir dedi 5 tüpü ankaraya gönderceğini söyledi ..şimdi sonuç bekliyorum sorunu tespit edelim denildi ..şimdi herkezzden sizi duyuyorum…Genetik bir sorunun çözümü varmıdır …ne yapabiliriz hocam…RİZEden sevgiler saygılar nuran KORKMAZ

   Cevapla
 • Hava elgun :

  17 Ocak 2018

  Hocam dün 2tane yumurta aldı dr nüz bugün hemşireniz aradı yumurtanın 1dollenmis diğer ı zayıfmış 16 yıllık evliyim merak içindeyim acaba döllenen yumurta da sıkıntı çıkmaz inşallah diğer yumurta buyurdu acaba ayrıca hiç gorusturmediler sizle bilginizi alayım bir hastaolarak sizden duymak isterdim yumurtalarım hakkında 1 yumurtadan hamile kalabilir miyim acaba neolur hocam hemşireleriniz tlf fazla konuşmuyor bilgi alamıyoruz

   Cevapla
Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın
Benzer Yazılar