Paylaş:

canma-can-katti

Kolay değil tam 10 yıldır çocuğumuz olmadı. Kocam dahil herkes sorunun benden olduğunu düşünüyordu. Bana herkes kısır gözüyle bakıyordu. dediler. Bütün bunları yaşarken  Kayınbiraderimin karısı 2 tane çocuk doğurdu, bu durum benim aile tarafından  daha çok dışlanmama sebep oldu. Her işi bana yaptırıp sürekli beni küçümsüyorlardı. Ben hiç umudumu kaybetmedim, hep Allahıma dua ettim. Bana bir evlat ver sussun bunlar dedim. Çok ağladım çok üzüldüm ama güzel Alalh’ım beni duydu. Bebeğin kesesi dedile bana bir makinadan film gibi gösterdiler. O kesenin içindeymiş bebeğim, orada büyüyecek. Çok mutluyum çok ağladım. Kocam da ağladı, artık annesi susacak. O da rahat edecek, ben eksik değilim dedi onlara, karım da sakat değil dedi. Çok başka bir duygu, Allah hep isteyene versin duysun onları.

Bana ilk tüp bebek tedavisi dediler, ben anlamadım. Tüpten bebek çıkacak ha dedim. Ama öyle değil bu. Teknoloji dediler, çok gelişmiş, herşey hazır çözüm var. Sonra kocamın patronu bizi Bülent Hocaya yolladı. Önce korktum ben, anlamadım ne yapacaklar. Canım yanacak mı sordum Bülent Hoca yok dedi, canından can olacak. Ben çok dua ettim. Allahıma şükürler olsun.

Önce iğne oldum sevmem iğneyi ama dediler bunlar yumurtlama çok olsun diye, sonra ultrason aleti ile kontrol ettiler hep. Sonra yumurtalar toplanacak dediler, gittik. Beni uyuttular hiç anlamadım acı olmadı. Dediler 15 yumurtan var. Az mı dedim ama biz hallederiz dedi güleryüzlü ekip var. Sonra kocam da sperm vermiş dediler, Allahın işi yumurtalar spermler orada labaratuvarda bebe olacak. Ben şaşırdım ama hep inandım onlara. Onlar okumuş bilir, beni boş komazlar dedim. Ağladım hep ama sevinçten ağladım.

Sonra aradılar bizi, gelin embriyolar hazır dediler, ben anlamam onlara bebe dedim. Embriyoları transfer yapacağız dediler, rahimime yolladılar. Ben yine hiç hissetmedim kolayca oldu. Sonra bekledik. Çok uzun geldi bana çok. Bu sefer ağlamadım terslik olmasın dedim. Hep güldüm. Sonra tahlil yaptılar yine ultrasonla baktılar. Allahım sen büyüksün bebenin kesesi dediler. Allahım dedim beni boş komadın, bu ekip başta Bülent Hocam, Allah sizden razı olsun. , az kaldı doğumuma… Herkes mutlu şimdi, oğlumuzu bekliyorlar.

Allah sizden razı olsun…

Paylaş:
Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın
Benzer Yazılar