Sorunu Gönder

Merhabalar. Tüp bebek denememizde 6 hafta 1 günlükken kalp atışlarını dinlemek için transvajinal ultrasonla bakıldı.Kese boyutu 16 mm fakat içinde bebeği göremedi. 1 hafta sonra gelmemiz söylendi. Bu haftada gözükmesi normal karşılanabilir mi. Boş gebelik denen olaydan korkuyoruz bizi aydınlatır misiniz?

Bu soruya bir cevap verin
 • Ayse yildiz :

  29 Ekim 2019

  Merabalar bende 6 haftalik hamileyim yerlesme kani geldi benden hemen hastaneye gittim keseyi gördük ama ici bostu 🙁 2 ay önce düsük yapmistim cok korkuyorum

   Cevapla
 • KEZBAN :

  14 Ekim 2019

  BUGÜN DOKTORA GİTTİM. 6 HAFTALIK HAMİLESİN DEDİ. KESE VAR FAKAT BOŞ DEDİ. 3- 4 GÜN SONRA TEKRAR BAKALIM AMA BÜTÜN ÜMİDİM GİTTİ RESMEN. KÜRTAJDAN DA AYRICA ÇOK KORKUYORUM.

   Cevapla
 • Goksen :

  05 Ekim 2019

  Aynı şeyi bugün yaşadım peki sizin sonrası nasıl oldu

   Cevapla
 • Büşra Ekiz :

  10 Temmuz 2019

  Merhaba hocam bn buğün doktora gittim ve bana 6 haftalık hamilesin kese var ama içi boş dedi ama geç döllenme olabilir dedi ne yapmalıyım başka doktorada gôzükmelimiyim.. lütfen yardım edin…

   Cevapla
 • Bülent Tıraş :

  27 Eylül 2018

  Merhaba,\nTanı konmuş gebeliklerin %20’si düşük ile sonuçlanır. İlk trimesterde olan düşüklerin %50’si kromozomal problemlere bağlı olarak oluşan blighted ovum (anembriyonik gebelik=boş gebelik) nedeniyledir. Bazı gebeliklerde hamilelik kesesini meydana getiren zar ve plasenta gelişimi normal olarak tamamlanır. Ancak oluşan yapı içinde bebek izlenemez. Anembriyonik gebelik yani boş gebelik olarak adlandırılan bu tip gebeliklerde boş gebelik tanısı koymadan önce kesenin durumu, yapısı ve gelişimi izlenmeli ve bir süre beklenmelidir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir. Size önerim hekiminizin çağırdığı zamandaki kontrolünüze gitmenizdir. Bu açıdan hekiminiz gebeliğinizi takip edecek ve ilerleyen zamanlarda size danışmanlık verecektir. Eğer bu süreç olumsuz olarak sonuçlanır ise gelecek tedavilerinizde gebeliğin devamı açısından yapılabilecekler açısından asistanım Bayan Neslihan İlkılıç ile iletişime geçebilirsiniz (neslihan.ilkilic@acibadem.com.tr) (tel:05335801481). \nSaygılarımla, \nProf. Dr. M. Bülent Tıraş.

   Cevapla