Sorunu Gönder

Hocam 4. transfer denemesindeyiz. Dondurulmuş 3 adet 5. gün embriyosu transfer edildi. Transferin 11. günü betahcg 2655 13. günü 6008 çıktı. 1 hafta sonrasına kese muayenesi için gün verildi ama bunun öncesinde bu değerler Mol gebelik şüphesi uyandırabilir mi? Tüp bebekte de mol gebelik olabiliyor mu?

Bu soruya bir cevap verin
 • Ismail ozdemir :

  06 Şubat 2019

  Benim sorum olacaktı lütfen yardım olun biz ilk tüp bebek yaptık eşimin ilk beta hgcsi 13.çıktık 2 gün sonra yine verdik 36.çıktı 2 sonra yine verdik 83 cikti 2gun sonra yine verdik 82 cikti 1 hafta sonra verdik 146 oldu ondan sonra yine 2gun sonra test verdik 199 oldu neden beta hcg yavaş ilerliyor anlamış değiliz ilaçlarını düzenli kullanıyor doktorumuzu her zaman bilgilendiriyoruz oksapar 4000 estrofem 2mg folikasit coraspin proluton depot 500 mg kullanıyor lütfen yardımcı olurmusunuz eşim hamile mi degilmi meraktan cildiracagiz kese ne zaman görülür

   Cevapla
 • Bülent Tıraş :

  09 Ekim 2018

  merhaba,\n\nÖncelikle gebeliğinizi tebrik ederim. Tüp bebek tedavilerinde de malesef molar gebelik oluşabilmektedir. Ancak test değerleriniz şu anda artış olarak güzel ilerliyor. Hekiminizin sizi çağırdığı zamandaki ultrason kontrolünüze göre gebeliğinizin gidişatı hakkında yorum yapmak daha doğru olur. Tek başına gebelik testi değerlerine bakılarak bir gebeliğin sağlıklı ilerleyip ilerlemeyeceği hakkında bir yorum yapılması doğru olmaz. Gebelik kontrollerinizi ihmal etmeyiniz.\n\nSaygılarımla,\n\n Prof. Dr. M. Bülent Tıraş.

   Cevapla