Sorunu Gönder

Ben Elif yumurtalıklarım tembel çalışıyor yumurta yok gibi ne yapabilirim?

Bu soruya bir cevap verin
 • S.Pn :

  10 Ocak 2020

  Merhaba hocam, 30 yaşındayım yaklaşık 2 senedir bebek sahibi olmak icin uğraşıyoruz, öncelikle prolaktin değerim 64 çıktı hipofiz bezinde adenomdan oturu dostinex ile kontrol altına alındı ama gebelik olmadı sonrasında 1 aşılama ve 2 tüp bebek denedik sonuç yine negatif. Kanda kromozom, HSG testleri yapıldı bir sorun yok. Kısaca görunürde Bende d vitamini eksikliği, prolaktin ve eşimde sperm hareketlilik oranı olması gerekenden az çıktı. Tüp bebek aşamasında 8 embriyom 3.güne kadar geldi donduruldu her iki denemede dondurulmuş 2 tane 5.gün blastokist transferi yapıldı ama negatif aldık. Simdi neler yapabiliriz soru işaretleri bitmek bilmiyor sorun nedir lütfen yardimci olur musunuz?

   Cevapla
 • Altan. A :

  10 Ocak 2020

  slm hocam yaşım 38 5 yıl once iki yumurtam alındı testislerim yok şu anda acaba tüp bebek dışında başka bir sey olur mu yardimci olur musunuz bana tsk.

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   10 Ocak 2020

   Kök hücre tedavilerindeki gelişmeleri takip etmenizi öneririm.Ancak günümüzde kök hücre tedavilerinde bir testis dokusuna ihtiyaç duyulmaktadır.

    Cevapla
 • Meliha G. :

  09 Ocak 2020

  Merhaba hocam ben Meliha genç yaşım 19
  Ben 3 yıldır evliyim 2,5 yıldır da bebek istiyoruz
  Bu sene bir doktora gittik.
  Tabi daha önce de başka doktorlara da gittim
  Bu sene Türkiye’de gittim
  Sorun bende cikti anneden doğuma rahımım yarim ve bir tüpüm olmadini söyledi ve normal yollarla hamilelik dusuk dedi
  Bize dedi ki tüp bebek tedavısi daha iyi olur 60% 70% olur birde başladık tedaviye Yumurtalıklarım kaliteliler dedi ve 4 tane embriyo cikti 5 gün 2 embriyo transf edildi Ve 12 gün. Test yaptim 1.20 cikti gebe dilmişim
  2 defa denedik aynı doktor ilaçlar kulafim ilaçlara rağmen rahım duvarim kalınlaşmadı
  Ve bana dedi PRP tedavı var onu deneyelim biz ne gerekiyorsa onu yapalim dedik ve yaptik bende 4 tüp kan aldılar ve Rahime enjekte ettiler
  1 hafta sonra transfer oldu yine aynı dondurulmuş 2 embriyo transfer ettik
  11 gün test yaptim 2,34
  Ve buna rağmen bana devam et dedi ilaçlari ettim bir umudum ola bilirmiş
  Ve tekrar testi yaptim 2 gün sonra 1.20 cikti
  Ne yapmam lazim hocam ben Allah izin verirse size gelicem bir umudum var mi ? Tekrar hayal kırıklığına uğramak istemiyorum

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   09 Ocak 2020

   Rahim tüp filmi çektirmenizi öneriyoruz. muayene bulgularınıza ve hsg filminize göre ancak tedavi seçenekleri hakkında size danışmanlık verebiliriz.

    Cevapla
 • Sabriye T :

  08 Ocak 2020

  25 yaşındayım. Bayanım. 3 yıllık evliyim. 2 yıl önce tek yumurtalıkta gelişen çikolata kisti ameliyatı oldum. Ameliyatım başarılı sonuçlandı ve yumurtalığım korundu. Sonrasında ki tüm muayenelerimde yumurtalık durumunun iyi olduğu söylendi ve tekrarlama durumuda olmadı. Ameliyattan sonra hic korunmadım gebelik gerçekleşmeyince yardımcı tedaviye başladık. Esiminde tüm muayene ve tahlil sonuçları normal çıkıyor bir problem olmadığını söylüyor ürologlar. HSG yaptırdım ve oda normal. Tedavinin ilk 3 ayında gonal+ ovitrelle kullandım gebelik bekledik olmayınca aşılama denedik 2 kez (gonal+ovitrelle). ilaç kullandığım dönemde tüm gelişmeler istenilen gibi oluyordu bi aksilik yoktu ama gebelik olumuyordu. Doktorum artık tüp bebek diyor bizim durumumuz icin artık beklememek ve tüp bebek tedavisine başlamak uygun bir tercih olur mu basarı oranımız ne olur ?

  Artık tüp bebek tedavisinin ilk denemesiyle sonuç almak istiyorum tedavi edilecek bi hastalığım yok sebepsiz infertilite hastasıyım.
  Görüş ve önerileriniz benim için çok önemli şimdiden teşekkürler.

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   08 Ocak 2020

   Aşılamanın gebelik oranı %10-15.i geçmez. Tüp bebekteki gebelik şansınızı ise yumurtalık rezervinize hsg filminize ve eşinizin sperm sonucuna bakarak söylemek gerekir.size önerim tüp bebekle ilgilenen bir kadın hastalıkları ve doğum doktoruna başvurmanızdır.

    Cevapla
 • SerifeDurgun :

  07 Ocak 2020

  Hocam merhaba,

  Tüp bebek tedavisinde beta hcg değerleri
  10. Gün 24.6
  12.Gün 92
  14. Gün 196
  20. Gün 3010
  Sağlıklı bi gebelik diyebilir miyiz

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   07 Ocak 2020

   Merhaba Şerife Hanım,

   Ultrasonda fetüs ve kalp atışları görülmeden bu konuda bir cevap verilmesi doğru olmaz maalesef.

    Cevapla
 • Naciye yılmaz :

  07 Ocak 2020

  Ben 3 doğum yaptım daha sonra gebelik olmasın diye tüplerimi bağlattım bağlatalı 18 yıl oldu şu an 43 yaşındayım eşimden ayrıldım tam olarak 10 yıl oldu şimdi yeniden ikinci evliliğimi yapmak ve sevdiğim eşimden bir bebeğimiz olsun istiyoruz bizim bebeğimiz olma ihtimali var mı hala adet görüyorum ne yapmamız gerek inşallah olumlu cevap bekliyorum.

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   07 Ocak 2020

   Tüpleriniz kapatıldığı için tüp bebekle gebe kalma şansınız var, ancak yaşınız nedeniyle yumurtalık rezervinizin değerlendirilmesi için infertilite ile ilgilenen bir kadın hastalıkları ve doğum doktoruna başvurmanızı öneririm.

    Cevapla
 • Hanife Güleç :

  06 Ocak 2020

  Merhaba hocam benim 5 haftalık ve 8 haftalık 2 tane kürtajım oldu. Biz eşimle birlikte genetik araştırılması için kan verdik kanın sonuncunda bende kan pırtılaşması ve eşimde kromozom değerlerinde problem çıktı yani kromozom sayıları yer değiştirmiş bunun için doktorlar tüp bebek önerdiler normal yolla olsa tekrar aynı durumları yaşarmışız siz önerir miniz tüp bebek iyi çalışmalar sorumu cevaplarsanız çok mutlu olurum

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   06 Ocak 2020

   Eşinizde söylediğiniz genetik bozukluk translokasyon olabilir.bu tip durumlarda genetik taramalı tüp bebek tedavisi yaparak embriyonun seçilmesini öneriyoruz.sağlıklı embriyo gebeliğinizin devam şansını arttırır ve kötü gebelik sonuçlarından sizi korur.doğal yollardan gebelikte 2 kez zaten düşük yapmışsınız.üçüncü bir düşük süreci daha yaşamadan sağlıklı bir gebelik süreci yaşamanız daha iyi olur.

    Cevapla
 • Bülent Tıraş :

  06 Ocak 2020

  Merhaba, yumurtalık rezervinizi gösteren hormon testleri yaptırtmak ve ultrasonda yumurta rezervinizi kontrol etmek için infertilite ile ilgilenen bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurmanızı öneririm

  M. Bülent Tıraş.

   Cevapla