Adetten Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

Adetten Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

Hamile kalmaya çalışırken dikkate almanız gereken en önemli konulardan bir tanesi cinsel ilişkinin zamanlamasıdır. Çünkü hamile kalabileceğiniz günler her ay sınırlı sayıda olmaktadır. Adet döngünüzde meydana gelen dalgalanmalar nedeniyle içerisinde bulunduğunuz ayın her günü hamile kalma olasılığınız bulunsa da üreme sisteminizin işleyişini anladığınız zaman bazı günlerde yumurtanın döllenmesi ihtimalinin daha fazla olduğunu fark edeceksiniz.

Adet gördükten kaç gün sonra hamile kalabileceğinizi ve hamile kalmak için en iyi günlerin ne zaman olduğunu anlamanız için öncelikle adet döngünüzü takip etmeniz gerekir.

Adet Döngüsü Nasıl Hesaplanır?

Öncelikle hamileliğin nasıl gerçekleştiğine kısaca değinmek gerekir. Adet döngünüz içerisinde yumurtalıklarınızın yumurta bırakır ve bu yumurta, sperm ile döllenmek için buluşmak üzere fallop tüplerine ilerler. Yumurtanın serbest bırakıldıktan sonra spermle bir araya gelmesi için 12-24 saati vardır.

Bununla birlikte sperm fallop tüplerinde daha uzun süreler kalabilir. Bu nedenle yalnızca yumurtlamanın gerçekleştiği gün değil, yumurtlamadan önceki günler de ilişkiye girmeniz gerekir. Fallop tüplerinde sperm bulunuyorsa yumurta salındığı zaman döllenmesi mümkün olacaktır.

Bu noktada yumurtlamanın ne zaman gerçekleştiğini bilmeniz önemlidir. Öncelikle adet döngülerinizin uzunluğunu belirlemeniz gerekir. Bunun için adet dönemleriniz arasındaki süreyi, adet gördüğünüz ilk günden başlayarak saymalısınız. Adet döngüsü ortalama 28 gün olsa da 21-35 gün arasında süren adet döngüleri de normal kabul edilmektedir.

Adet döngüsünün ilk yarısı foliküler faz olarak bilinir ve her kadında farklıdır. İkinci yarı ise luteal faz olarak bilinir ve genelde tüm kadınlar için aynıdır ve 14 gün sürer. O halde ilk adetten sonraki adetin 28 gün sonra görüldüğü bir adet döngüsünü ele aldığımızda yumurtlamanın döngünün 14. ya da 16. gününde gerçekleşme ihtimali yüksektir.

Yumurtlama zamanını belirlemek düzenli olarak adet görüyorsanız mümkün olabilmektedir. Adet düzensizliği yaşamanız durumunda yumurtladığınız zamanı günleri hesaplayarak bulmanız mümkün olmayacaktır.

Yumurtlama Dönemi Nasıl Hesaplanır?

Yumurtlama döneminde olup olmadığınızı anlamak için öncelikle akıntınızda değişiklik olup olmadığına bakabilirsiniz.

Adet gördükten sonra genelde birkaç gün ila bir hafta kadar akıntı görmezsiniz. Sonrasında ise vajinal akıntı birkaç günlüğüne daha yapışkan bir hale gelir. Sekizinci gün gibi akıntı artarak beyaz ya da açık sarı hale gelecektir.

Akıntın çoğalmasından birkaç gün sonra akıntı, yumurta beyaz kıvamında ve çok miktarda gelecektir. Bu aşamada yumurtlamanın gerçekleşmekte olduğunu anlayabilirsiniz.

Akıntının yanı sıra rahim ağzında meydana gelen değişiklikler de doğurgan olduğunuz döneme dair ipuçları sağlamaktadır. Rahim ağzı, adet döngüsü boyunca değişir. Bu değişiklikler sperm için daha uygun bir ortam yaratılması amacıyla meydana gelir. Rahim ağzında değişiklik olup olmadığını anlamak için çömelebilir ve temiz bir parmağınızla vajinanın içerisinden rahim ağzını kontrol edebilirsiniz. Adet döngünüzün farklı dönemlerinde yapacağınız bu uygulama sayesinde yumurtlama döneminizin ne zaman olduğunu anlayabilirsiniz.

Yumurtlamanın ne zaman gerçekleştiğini anlamanızın bir diğer yolu ise adet döngünüzün ortasında gerçekleşen karın ağrınız olup olmadığına bakmaktır. Mittelschmerz adı verilen ağrı, yumurtanın salındığı yumurtalığa bağlı olarak karnınızda tek tarafta ağrıya neden olacaktır. Bununla birlikte her kadında bu ağrının görülmediğini unutmamanız gerekir.

Vücudunuzun bazal sıcaklığında görülen değişiklikler de yumurtlama dönemine dair bilgi sağlar. Yumurtlamanın gerçekleşeceği güne kadar östrojen seviyeleri yüksek ve sabahki bazal vücut sıcaklığınız düşüktür. Yumurtladıktan sonra ise vücut sıcaklığı genelde yarım derece kadar artar. Vücut sıcaklığınızı aylık olarak takip ettiğiniz zaman yumurtlamanın ne zaman gerçekleştiğine dair daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Son olarak yumurtlama testi alarak en doğurgan olduğunuz zamanı tahmin edebilirsiniz. Yumurtlama testi, yumurtlama gününüzü tespit etmek için lüteinleştirici hormonu (LH) ölçer. LH’nin yüksek olması, yumurtlama zamanının geldiğini gösterir.

Adetten Kaç Gün Sonra Yumurta Oluşur?

Yumurtanın nasıl oluştuğundan detaylı bir şekilde bahsetmek için adet döngüsüne değinmemiz gerekir. Ortalama bir adet döngüsü 28 günden ve üç fazdan oluşur. Bu fazlar şu şekilde olmaktadır:

 • Foliküler faz (yumurtanın gelişimi)
 • Yumurtlama fazı (yumurtanın serbest bırakılması)
 • Luteal faz (yumurtanın yerleşmemesiyle hormon seviyelerinde azalma)

Bu fazlarda neler gerçekleştiğini aşağıda detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz.

Foliküler faz: Foliküler faz, adetinizin ilk günü başlar. Foliküler faz sırasında şunlar gerçekleşir:

 • FSH ve LH hormonları beyin tarafından salgılanır ve yumurtalıklara ilerler.
 • Hormonlar, yumurtalıklarda yaklaşık 15-20 yumurtanın büyümesini teşvik eder. Bu yumurtaların her biri folikülün içerisindedir.
 • FSH ve LH hormonları aynı zamanda östrojen üretiminin artmasını tetikler.
 • Östrojen seviyelerinin artmasıyla folikül uyarıcı hormonun üretimi azalır. Hormonlar arasındaki bu denge sayesinde vücut, yumurta salmaya hazır olan foliküllerin sayısını kısıtlar.
 • Folikül fazı ilerledikçe yumurtalıkların birindeki bir folikül baskın hale gelir ve olgunlaşmaya devam eder. Baskın olan folikül, grup içerisindeki diğer tüm folikülleri baskılar. Sonuç olarak diğer foliküller büyümeyi durdurur ve ölür. Baskın folikül ise östrojen üretmeye devam eder.

Yumurtlama fazı: Yumurtlama fazı genelde foliküler faz başladıktan 14 gün sonra başlamakla birlikte bu süre değişiklik gösterebilir. Yumurtlama sonrası kadınların çoğu 10-16 gün içinde adet görür. Yumurtlama fazı sırasında şu olaylar gerçekleşir:

 • Baskın folikülün arttırdığı östrojen seviyeleri beyin tarafından üretilen LH’nin miktarının artmasını teşvik eder.
 • LH’nin artması, baskın folikülün yumurtalıktan serbest bırakılmasını sağlar.
 • Yumurta serbest bırakıldığı zaman fallop tüplerinin sonunda tutulur ve yumurta tüpe doğru ilerler.
 • Yumurtlamadan 1-5 gün önce pek çok kadın yumurta beyazı şeklindeki akıntıda artış fark eder. Bu akıntı, spermin yakalanmasına ve yumurtayı döllemek üzere ilerletilmesine yardımcı olur.

Luteal faz: Luteal faz, yumurtlamadan hemen sonra başlar ve bu fazda şunlar gerçekleşir:

 • Yumurta salındıktan sonra boş kalan yumurta folikülü, korpus luteum adı verilen yeni bir yapı oluşturmaya başlar.
 • Korpus luteum, östrojen ve progesteron hormonlarını salgılar. Progesteron, döllenmiş yumurtanın tutunması için rahmi hazırlar.
 • Cinsel ilişki gerçekleşir ve sperm yumurtayı döllerse, döllenmiş olan yumurta (embriyo) rahme tutunmak üzere fallop tüplerine ilerler. Bu aşamada kadının hamile kaldığı kabul edilir.
 • Yumurta döllenmezse rahime tutunmadan geçer. Artık gebeliği desteklemek gerekmeyeceği için rahim içi tabaka dökülür ve bir sonraki adet dönemi başlar.

Adetten Hemen Sonra Hamile Kalınır mı?

Çok sık olarak görülmese de adetten hemen sonra hamile kalınabilir. Korunmasız cinsel ilişki yaşamanız durumunda adet döngünüzün herhangi bir döneminde hamile kalmanız mümkündür. Bununla birlikte adet döngünüzde doğurganlığınızın daha yüksek ve daha az olduğu zamanlar bulunmaktadır.

Hamile Kalmak için En Uygun Gün

Adet döngünüzün herhangi bir döneminde, hatta adet görürken bile hamile kalabilirsiniz. Ancak her adet döngüsü içerisinde yalnızca bir hafta boyunca en doğurgan zamanınızı yaşarsınız. Bu bir haftalık süreç, “doğurganlık penceresi” olarak bilinmekte ve yumurtlama gerçekleşmeden 2-3 gün önce başlamaktadır. Hamile kalmak için en uygun günler, yumurtlama başlamadan önceki birkaç gün olmaktadır.

Yumurtlama dönemini belirlemek her kadın için mümkün olmadığından dolayı cinsel ilişkiyi zamanlamayı deneyerek kendinizi strese sokmamalısınız. Uzmanlar, her hafta ve iki günde bir ilişkiye girilmesini önermektedir. Bu sayede adet döngünüzü takip etmeseniz bile doğurganlık penceresi içerisinde ilişkiye girmiş olursunuz.

Adetten Kaç Gün Sonra Test Yapılmalı?

Gebelik testi yapmak için adetiniz geciktikten bir hafta sonrayı beklemelisiniz. Adetiniz gecikmeden test yapmak istiyorsanız, en azından cinsel ilişkinin üzerinden bir ya da iki hafta geçmesini beklemeniz gerekir. Hamile kalmanız durumunda vücudunuzda hCG seviyelerinin tespit edilebilmesi için vücudunuzun zamana ihtiyacı olacaktır. HCG’nin tespit edilebilmesi için döllenmenin üstünden 7-12 gün kadar bir süre geçmelidir.

Gebelik testini çok erken dönemde yaparsanız, güvenilir sonuçlar elde edemeyebilirsiniz. Aşağıdaki durumlarda gebelik testi yapmayı düşünebilirsiniz:

 • Adetiniz düzenliyse ne zaman gecikme olduğunu bilirsiniz. Bu durumda adetiniz geciktiyse gebelik testi yapmanız iyi olacaktır. Ayrıca gebeliğin başlarında yerleşme kanaması olabileceğinden bunu adet kanaması ile karıştırmamak adına kanama yaşamanız durumunda kanamanın renginde, dokusunda ya da kan miktarında değişiklik olup olmadığına dikkat edin.
 • Yerleşme, adet sancılarına benzer ağrılara neden olabileceğinden yaşadığınız sancılara dikkat edin. Sancınız olduğu halde adet görmüyorsanız gebelik testi yapmayı düşünebilirsiniz.
 • Gebelikte östrojen ve progesteron seviyeleri arttığı için göğüsleriniz daha hassas ve daha büyük hale gelebilir. Ancak pek çok kadın adet görmeden önce de bu belirtiyi yaşadığı için göğüslerde yaşanan hassasiyet her zaman gebelik olduğunu göstermez.
 • Sancıların ve göğüslerde hassasiyetin yanı sıra mide bulantısı, bazı yiyeceklerden tiksinme, yorgunluk ve sık idrara çıkma gibi belirtiler de hamile kaldığınızı gösteriyor olabilir.

 

201 Comments

 • Elif

  27 Mayıs 2016 - 12:16

  Allah saglikla buyutmeyi nasip etsin bizimkinide kucagimiza almayi nasip etsin umutsuz olmayin hanimlar sadece sabir hangi hastaneye giderseniz gidin sadece sabirla tedaviye umutla devam edin

 • Goncagül korkut

  26 Ağustos 2018 - 22:01

  Doktor bey ben gebe kalmak istiyorum ama daha adet günüme var peki gebe kalma ihtimalim var mı

 • Elif Duyar

  4 Ekim 2018 - 18:19

  Merhaba doktor bey a 17 sinde adetim sonra 18 inde esimle ilskiye girdik 21 rahim filmi cekildim 22 23 24 25 inci gunlerde iliskiye girdik yanliz tuplerimden biri tikali rahim filmi cekilenlerde gebelik yuksekmis karsiklarimda igne batmalari gobi sancilarim oluyor sık sık wc ye cıkıyorum arada da adet sancisi gibi sancim oluyo neden acaba adetime 9 gunum var daha

 • Derya Şahin

  8 Kasım 2018 - 20:58

  Merhaba doktor bey ben 13 senelik evliyim bende plikistikover var bundan 2ay önce 19 haftalık bebeğimi düşük yaptım bundan öncede bir normal 2de tüp bebek düşük yaptım tekrar hamile kalabilirmiyim sizce şansım varmı cevaplarsanız çok sevinirim

 • Fatma nur kaloğlu

  16 Ocak 2019 - 02:25

  Merhabalar biz eşimle bir bebeğimiz olsun istiyoruz adetim 5 gün sonra eşimle birlikte olduk hamile kalma olasılığım var mıdır

 • Songül kolankaya

  10 Mart 2019 - 00:50

  Merhabalar biz eşimle bir bebeğimiz olsun istiyoruz benim adetlerin duzensiz 2 ayda bir oluyor duzensiz oldugu icin uumurtlama donemini bilemiyorum ben en son martin 1inde adet gördüm eşimle hamilelik olsun diye nezaman iliskiye girmeliyiz ? Yardimci olursaniz cok sewiniriz.

 • Buse aydın

  14 Mart 2019 - 22:40

  Svgilimle iliskiye 2 kere girdim ama bosalma olmadi adetim şubatın 13 ile 16 sinda surdu hamile kalma olasılığım var mı çok korkuyorum acil cevap verirmisin lütfen

 • ayşenur balkan

  17 Mart 2019 - 13:28

  hocam ben hep ayın 20 sinde adet olurdum geçen ay 15 inde oldum bu ayda 17 sinde oldum bana yardımcı olur musunuz hocam yumurtlama dönemim ne zamana gelir

 • Emel erhan

  31 Mart 2019 - 13:12

  Ben 18zinde adet oldum 23de bitti o gun iliskiye girdik ayin 31 kadar 7gun birlikte olduk korunmadan hami kalirmiyim ?

 • Sevtap ekiz

  31 Mart 2019 - 20:38

  Hocam mart 15 te adet oldum 20 adetim bitti 21 de birşey olmadı. 22 23 24 korunmasız ilişki yaşadım hamile kalma ihtimalim var mı. Bi önceki ay aynısı oldu hamile kalmamıştım.

 • medine can

  13 Nisan 2019 - 00:34

  Slm hocam ben ayın 20 adet olmalıydım ama olmadı adetim 11 gün gecikti adet oldum normal adet kanı gibiydi düşük yapabilme ihtimalim varmi

 • Mehtap

  15 Nisan 2019 - 00:37

  Hocam ria vardı bende bir hafta önce çıkarıldı çıkarılmadan iki gün önce ilişki yaşadım hamile kalma olasılığı varmıdır

 • merve balcı

  23 Nisan 2019 - 13:14

  benimde aynı öyle oldu arkadaşım ama yumurtlama günümü bilmiyorum 5 aydır evliyim 4 ay kendimiz istemedik bu ay istedik oda adetin 10.gun geçti tarlusan yazdı doktorum onunla ilacın bittiğini 5. günde 6 gün adet gördüm ve normalde bekarligimdan belli düzenli adet görüyorum adet dongum 28 gün ama evlendim evleneli sadece bu ay böyle gecikme oldu ve o yüzden yumurtlama günümü hesaplayamiyorum

 • Demet apo

  25 Nisan 2019 - 10:28

  Hocam merhaba. Bu ayın 21inde adet oldum bugün bitti. Hangi günlerde hamile kalırım

 • Tugba kaya erinmez

  28 Nisan 2019 - 00:55

  Hocam bende polikistikover var,cocugum oldu dort yasinda dort yildir korunmuyorm ama gene olmsdi her ay adet goruyorum gecde olsa ,hormanlarmia bakildi normal hamile kalmak isitiyrom tekrar napmaliyim

 • Hanım kartal

  2 Mayıs 2019 - 08:04

  Hocam adet tamamen bitmeden birlikde olunur hamile kalınırsa tehlikelidir diye bişey duydum yani adetin tamamen bitmesi gerekirmiş doğrumu

 • Mahşer güneş

  3 Mayıs 2019 - 09:48

  Hocam ben 10 aylık evliyim 31 günde bir adet oluyorum ayın 5.de adet olacam ne zaman hamile kalırım çok istiyorum bebeğim olsun doktora gittim yumurtalarda sorun yok dedi kan yada idrar tahlili yapmadım yapayımmı

 • Gül celen

  8 Mayıs 2019 - 11:29

  Yorumunuz\r\n\r\nBEN BIRSEY SORMAK ISTIYORUM ABLAM CEKINMIS YAZAMAMIS BANA RICA ETTI ABLAM 23 YAŞINDA SEVGILIYILE ILISKIYE GIRECEKLERMIS VE ILK SEFERDE HAMILE KALINIR MI ONU OGRENMEK ISTIYOR BIRDE CANI YANMASI ISTEMIYOR BUNUN HAKINDA BILGI VERMISIN BU ARADA 2 MAYIS TA REGL OLDU 5 MAYIS BITMIS REGL UZUNTU DEN ILISKI GIRINCE HAMILE KALIRMI VEYA NE ZAMAN ILISKIEYE HAMILE KALMAZ YADA KALIR HAMILE BIDE CANIN YANMAMASI ICIN BILGI YAZARMSNZ HOCAM

 • Rabia dinç

  13 Mayıs 2019 - 18:43

  Hocam İlişkiye giriyorum ama adet günüm geliyo adet oluyorum sizce neden olabilir

 • Semra abanuzoğlu

  18 Mayıs 2019 - 21:06

  Merhaba doktor bey adetimin bittimin den 1 gün sonra ilişkiye girdik eşimle beraber ve şimdi 3 gündür midem bulanıyor başım dönüyor ve ateşlenme oluyor hamile olma ihtimalim nedir hamile olabilirmiyim

 • Ersoy

  21 Mayıs 2019 - 00:44

  Adetimden hemen sonra eşimle korunmasız ilişki yaşadık hamile kalırmıyım yardımcı olurmusunuz

 • rabia oncul

  8 Haziran 2019 - 17:53

  Adetimdeb bir gun gecti ve sirtim agriyo basim hafif bas donmesi kusacak gibi oluyorum ama kusamiyorum ayaklarim agriyo neden hocam adetenmi yoksa gebelik belirtilerimi

 • irem gebeş

  20 Haziran 2019 - 16:14

  eişmle ayın 12de ilişkıye girdım ayın 20de adet oldum hamıle kalabılırmıyım

 • ecrin nur

  1 Temmuz 2019 - 11:12

  merhaba hocam bende siprel vardi dort bucuk sene ipi elime geldi kendim cekip cikardim paslanmisti zaten dort ay oldu iki aydirda çocuk istiyorum olmadı yumurtaliklarima zarar vermis olabilirmiyim korkuyorum bu yuzden

 • fatma öztürk

  6 Temmuz 2019 - 16:54

  Hocam benim adet düzensizliğim oluyor o yüZden adetden kaç gün sonra ilişki yaşayabiliriz yardımcı olursanız sevinirim bebeğimiz olsun çok istiyoruz

 • Nuriye Yıldız

  28 Temmuz 2019 - 09:07

  Mrb Dr bey ben ilişkiye girdiğimde çok ağrım oluyor kasıklarım patlıcakmış gibi gülerken yürürken birden ağrı saplanıyor sabahları dayak yemiş gibi uyanıyorum belim ağrısı göğüslerimin ağrıması yani ben hergün adet sancısı gibi sancı cekiyorum Dr gittiğimde ufak ufak kirstler var ama önemsiz dedi okarda ilaç içtim iğne vuruldum faydası olmadı bundan 7 ay öncede hamile kaldım ama kanamam oldu bebeğin kalp atışları olmadığı için kürtaş oldum buna rağmen hala bu ağrılar bende devam ediyor benim napmam lazım

 • Şehri özel

  30 Temmuz 2019 - 21:54

  6 temmuzda adet oldum hamileliği anlamam için adet tarihini beklemem gerekiyor mu bugün kan testi yaptırdım negatif çıktı acaba daha hamile olma şansım varmi

 • Mihrican Özcan

  31 Temmuz 2019 - 21:19

  Adet biter bitmez hamile kalma sansi varmi

 • Korkuyorum yardım

  4 Ağustos 2019 - 09:54

  Merhaba doktor bey ben 15 haziranda bosalmasiz bi iliski yasadim normal adet günümden 3 gun sonra (3 temmuzda) adet oldum adet kanamasi olduguna eminim suan adet gormem gereken gunun ( 31 temmuz) ustunden 4 gun gecti olmadim acaba adet gordugum halde hamile olabilir miyim

 • Gunay mesomova

  6 Ağustos 2019 - 22:54

  Meraba doktor bey ben 6 senelik evliyim bir kizim var.ve tekrar hamile kalmak istiyorum 2ci hamileliyimi hap icerek sonlandirdim simdide hamile kalmak istiyorum ne yapmaliyim cevaplarsaniz cok sevinirim

 • Fatma bozkurt

  7 Ağustos 2019 - 13:46

  Adeten kaç gün sonra hamile kalinir

 • buse tektaş

  8 Ağustos 2019 - 12:23

  merhaba ben 22 yaşındayım 2 ,5 yıldır evliyim yaklaşık 1 yıldır çocuk istiyoruz olmuyor ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun.

 • Görkem gunec

  15 Ağustos 2019 - 14:15

  8 ağustosta adet oldum 14 agustos ilişkiye girdim hangi günler hamile kalma olasılığı m yüksek .

 • Çiğdem alemdar

  17 Ağustos 2019 - 17:27

  Hocam merhabalar ben sizde tüp bebek tedavisi gördüm pozitif sonuçlandı ama 7 haftalıkken kalp atışı olmadıgı için kürtaj oldum ve tekrar fazla zaman kaybetmeden başlamak istiyorum 2 ay beklemek yeterlimi ordan görüşme yaptım ama 3 ay dediler bekleme süresi için

 • Hatice isil

  20 Ağustos 2019 - 21:30

  Doktor bey merabalar temmuzun 14 adet olmistum suan adet olmadimgecikti esimlede agustosun basi gibi iliskiye girmistik.suan adet olmadim sizce hamile kalmis olabilirmiyim acaba.tesekkurler.

 • Canan yildirim

  21 Ağustos 2019 - 13:46

  AdetlAdetliyken eşimle beraber olduk içine boşaldı vede adetim bitti gene iki defa boşaldı hamile kalmak istiyorum olma ihtimali varmi

 • İrem Çelik

  1 Eylül 2019 - 16:32

  Doktor bey adetim bitti 7 gün boyunca hergun eşimle ilişkiye girdim simdi de tatile babam gilin evine girdim daha 13 günün var adet olmama hamile kalır mıyım acaba

 • Sebahat Baba

  28 Eylül 2019 - 00:46

  Hocam merhaba. \r\nBen 3 aylık evliyim ve eşimle bebek istiyoruz. 3 aydır korunmuyorum zaten. Yalnız bekarken adetim normal iyiydi ama şuanda bir kadının 28 bir adet olması gereken ben geçen ay 42 gün üstüne adet oldum sonra 35 gün sürdü adet oldum ve yumurtlama günlerimi hesaplayamıyorum bu yüzden eşimle sık sık haftada 4 5 kere ilişkiye giriyoruz . Ne yapmam gerekiyor ?

 • Samira yildirim

  1 Ekim 2019 - 20:18

  Meraba doktor bey ben Mayisin 14adet oldum mayısın arada esimle ile mayısın 17sinde ilişk iye girdim esim korunuyorduama küçük bir kaçırma oldu tekrar mayısın 22sinde ilişk iye girdim ama busefer tam olarak boşaldı haziranın 27sinde hamile olduğumu öğrendim sizce ben hangi tarihte hamile kalmış olabilirim

 • İREM DEVECİ

  2 Ekim 2019 - 19:35

  HOCAM MERABA ADETİM 14GUN GECİKTİ İDRAR TESTİNDE NEGATİF CİKTİ SON ADET TARİHİM 21 AGUSTOS 2019 EYLULDE ADET GORMEDİM 2 EKİM DE YUMURTLAMA GUNUM DU BUGUN HAFİF BİR KASİK AGRİSİ VARDİ ADETİM YOK AMA ERKEN GEBELİK TESTİNDE CİKAR Mİ ULTRASONDA NEZAMAN GÖZÜKÜYOR BEBEK

 • Cnsmyltö

  4 Ekim 2019 - 23:50

  Merhabalar adetimin 4günü eşimle ilişkiye girdik boşaldı 3gün sonra tekrar ilişkiye girdik boşaldı acaba hamile kalırmıyım

 • Sebahat Baba

  5 Ekim 2019 - 00:31

  Hocam merhaba. Ben 4 aylık evliyim. Eşimle çocuk düşünüyoruz adetim 22 Eylül de bitti. Eşimle 23-24-26-27-29 Eylül arası korumasız ilşkide bulunduk hamile kalma şansım var mıdır? ( Adet 6 gün oluyorum )

 • Merve Orhan

  10 Ekim 2019 - 16:29

  28 Eylül adetim başladı . Adetim 4 .günü yani 1 Ekim’de eşimle ilidkiye girdik.8bgun boyunca. Ve 3-4gundur gaz sancım var . Midemde hafiften bulanıyor . Acaba hamile kalmış miyim hocam.

 • İsimsiz

  21 Ekim 2019 - 01:37

  15 inde reglim bıttı 17 inde eşimle iliskiye girdik ve içime boşaldı hamile olma ihtimali nedir ılla yumurtalanma dönemimi olması lazım gebelik icin

 • ayse dag

  22 Ekim 2019 - 00:11

  merhaba hocam ben esimle adet olduktn 1 gun sonra iliskiye girdim 2 hafta sonra tekrar kanamam oldu hamilemiyim

 • Azimova sona

  25 Ekim 2019 - 08:08

  Adetim 13 ekimde basladi ve 17 ekimde bitdi 20 – 21 ekimde iliskiye girdik hamile kalma sansim varmidir

 • Seval

  2 Kasım 2019 - 01:29

  Hocam adete yakın hamile kalma ihtimalı olurmu agustos21birinde adet oldum hiç teslerde birşey çıkmadı 19gun oldu adet yine gelmedi ne yapmam gerekir

 • Gönül gül

  6 Kasım 2019 - 13:39

  Mrb hocam Ekim 20 sinde adetim bitti ayın 1 2 3 esimle beraber olduk şimdi bı kaç gün ara verdik acaba ara vermemeli miyim hamile kalma ihtimalim var mı ara sıra karnım da ağrılar oluyor acaba adetim yakın ondan da olabilir mi hangi aralıklar la beraber olmalıyım

 • Büşra Bolat

  6 Kasım 2019 - 18:17

  Merhaba bulent bey ben polikistik over hastasiyim hamile kalmak istiyorum ne yapabilirim cevaplarsanız sevirim

 • Nur

  7 Kasım 2019 - 00:00

  Merhaba hocam ben ekimin 20si adet oldum bu 3gün sürdü sonra biter bitmez ilişkiye girdik eşimle üstünden kaç gün geçmişti başım döndü ve ağrımaya başladı midem bulandı bu şimdide devam ediyor ben hamile ola bilirmiyim şimdi çok istiyorum anne olmayı

 • Serap arıcı

  8 Kasım 2019 - 12:53

  10 ekimde âdet oldum 16 da bitti. 31 ekimde erkek arkadaşımla iliskiye girdik . 5veya 6 kasım da âdet olmam lazımdı acaba hamile miyim o yüzden mı âdet olmadım. 🌼

 • Gamze

  10 Kasım 2019 - 05:28

  26 ekim adet oldum 2 gün sürdü 10 kasım ilişki yaşadım hamile kalma şansım varmı

 • Hanife demirci

  13 Kasım 2019 - 10:31

  Hocam 5 ekim adet tarihim. Ekim 20 sinde korunmasiz iliskiye girdim ve 23 saat sonra ertesi gun hapi kullandim. Ara kanamam olmadi .Fakat 8 gun kadar adetim gecikti hamile olabilirmiyim

 • Emsal abazi

  28 Kasım 2019 - 02:27

  Merhabalar bir sorum olucakti hocam ben 3 gun adetlerim vardi sonra yoktu ve simdi 1.5 hafta oldu ama hamilelik belirtelerim var basim donuyor cok midem fena bulaniyor ve kusmak geliyor tansiyonum cok dusuyo bide cok kokulari aliyorum hic bir sey yiyemiyorum acaba hamilemiyim

 • Medine Kaynak

  30 Kasım 2019 - 00:27

  Hocam Merabalar Adet olmuştum kasımın 3 Falan Olmuştum Yanlış hatırlamıyorsam Eger 6 7 gün falan Sürüyor Ama Ben Bu Ayın 2 Kocamla Birdefa İlişkiye Girdim İlk Boşalması İçime Boşaldı1 defa Çok Miydem Bulanıyor Önceden Sigara İçiyordum Şimdi Tiksiniyorum acaba Hamile Olabilirmiyim Ama Adetim Hiç Gelmedi Hiçbir şey Yok kan Falan

 • Medine Kaynak

  30 Kasım 2019 - 00:30

  Acaba Kaç Günde Belli Oluyor Heman Belli Olurmu Kasımın 2 de cinsel ilişkiye girdim Ltf Cvb Verirmisiniz

 • nadide inci

  14 Aralık 2019 - 05:46

  Merhaba ben esimle bugun iliskiye girdim ama adet olup bitmistim biteli baya oluyor hamile kalmak icin esimle kac kere birlikte olmam lazim

 • Elif SAV

  25 Aralık 2019 - 23:15

  Merhaba hocam ben 5 aralık da hasta oldum kaç gün sonra hamile kalınır

 • Sevgi yıldırım

  26 Aralık 2019 - 01:32

  Merhaba hocam ben hamile kalmak istiyorum ama vijinamdan beyaz bir akıntı oluyor kaç tane doktora gttim ve ilaç kullandım hiç bir şekilde fayda görmedim bu yüzden eşimden kısır damgası yiyorum ve bu duruma çok üzülüyorum bende artık hamile kalmak istiyorum akıntıdan kurtulmam için ne yapmalıyım

 • Seçil uzun

  26 Aralık 2019 - 18:32

  Merhaba hocam bir yıllık evliyim çocuğumuz olmuyor doktor hiç bı sorun yok dedi bu ay iki kere adet oldum ilk adetim aralik 6 ikincisi 26aralik yumurtlama donemim nezaman hangi günlerde ilişki ye girmemiz lazim yardım ci olursanız cvok sevinirim teşekkürler

 • Esra esi

  14 Ocak 2020 - 18:23

  merhabalar adetim 2 hafta yok hamile ola bilirmiyim

 • Sln dmr

  22 Ocak 2020 - 20:06

  Merhabalr hocam altı aydır evliyim evlendiğimden beri 30 34 35 gündebir regl oluyorum hep degisiyor yumurtlama dönemimi hesaplayamiyorum enson 23 aralıkta oldum alti gün surdu esimle ayın 30 u ve 4 ocakta birlikte olduk yumurtlama donemine denk gelmedigi icin ben hamilelik gerceklesmez diye düşünüyprdum ama çok kabızlık yaşıyorum karnimda batmalar karıncalanmalar oluyor. Bazende mide bulantisi cok yeme istegi bel ağrısı yaşıyorum belim tutuluor gibi livagy fitil yazmistu doktor onlari kullaniyorum onlardan kaynakli olabilirmi yada hamile olabilirmiyim test yapmalimiyim sizce antibiyotikte yazmis doktor kullanmaya korkuyorum kullansammı yada regl donemimi beklesem

 • Birsen Yeşiloğlu

  4 Şubat 2020 - 13:48

  Bülent hocam merhaba ben 17 ocakta Regli oldum. 24 de bitti. İkinci evliliğim eşimi çok seviyorum oda beni seviyor. Yumurtlama günlerinde eşimle beraber olduk. Reglim düzenli 28 günde bir oluyorum. Fakat bende tiroidlerim fazla çalışmıyor. Doktor ilaç verdi. Ama eşimle bebek sahibi olmak istiyoruz. Acaba hamile kalmış olabilir miyim.? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Saygılarımla.

 • Ayşegül aksu

  6 Şubat 2020 - 21:32

  Hastalığım geçen ay 30 unda başladı bu ay 2inde başladı 6 sında bitti hangi günler arasında ilişkiye girmeyelim bu aydan folikasit kullanmalıyım 1 buçuk senelik evliyim

 • isimsizzz

  12 Şubat 2020 - 19:01

  Merhaba hocam ben 2 şubatta ader oldum 9 unda bitti..2 ay 28 günde bir adet oluyordum son adetim 30 günüm dolduktan sonra oldum.yumurtlama günüm hangi güne denk geliyor acaba..bu arada 7 aylik evliyim 3 ay önce idrar yolu enfeksiyonu geçirdim acaba hala vücudumda iltihap var diyemi gebe kalamiyorum..şimdiden teşekkürler saygılarımla…

 • büşra

  13 Şubat 2020 - 13:45

  Merhaba hocam en son adetim 29.12.2019 tarihinde başladı. normalde düzensiz bir adet dönemim var polikist over olduğu için falat son iki ay zamanında oluyordum ve 10.02.2020 tarihinde test yaptım pozitif çıktı kan testi yaptırdım bta hcg değerim 985,23 çıktı. kaç haftalık hamile olmuş oluyorum

 • Ela Huseynova

  13 Şubat 2020 - 15:06

  Hocam ben 9 Aralık 2019 adet oldum 14 ilişkiye girdim ve şuan hamileliğin kaçıncı haftasındayım ultrason 9 hafta 3 gün gösteriyo ama benim hesabımda 8 hafta 5 gün ?

 • Hülya bilici

  21 Şubat 2020 - 05:44

  Hocam merhaba ben 3 ocak 2020 de son adet tarihim eşim 24 ünden sonra askerden geldi adet tarihim geçtikten sonra test yaptım 506 çıktı. Kalitesiz bir yumurtada kAldım galiba 6 Martta kontrole gitcem daha gitmedim. Sizce ne zaman gitmeliyim? Daha bekleyeyim mi?

 • Vildan

  23 Şubat 2020 - 12:16

  Merhaba hocam adetim bitti ertesi gün esim icime boşaldi hamile kalma olasiligim ne kadar

 • zeynep

  27 Şubat 2020 - 11:53

  hocam merhaba;

  13 şubat 2020 de adet oldum 22 şubat 2020 de eşimle birlikte olduk 25 şubat gecesi pembe bir akıntım oldu hamile olma olasılığım varmıdır. teşekkürler

 • Fatma demircan

  29 Şubat 2020 - 03:01

  Hocam mrh benim adetlerim çok düzenli geliyo şeker hastasıyım tip2 39 yaşındayım yaklaşık 2 sene oldu evlenelim evlendikten 1 ay sonra hamile kaldım ama aldırmak zorunda kaldım daha sonra bir daha hamile kalamadım hormon testi yaptım yumurtalıklarımın çalışma rezervinin düştüğünü söylediler tüp bebek dediler ama ben yinede başka bir doktora gittim klomen core aspirin bi iki ilaç daha verdi kullandım ama buna rağmen hala bi faaliyet yok benim şimdi öğrenmek istediğim şey şu adetlerim çok düzenli geliyorken ve öncesinde bi hamilelik yaşamışken tekrardan tüp bebek yapmadan çocuğum olabilir mi bide benim adetlerim 22 günde bir geliyor ve 4 gün sürüyor mesela martı 6 sında gelmesi lazım buna göre benim yumurtlama dönemim hangi günler oluyor yumurtlama günlerinin içine adetin ilk günü ede katıyor muyuz beni bilgilendirmeniz çok sevinirim

 • Demet can

  2 Mart 2020 - 14:45

  İyi günler 3 yılık evliyim ev hanimiyim doktor bey ben geçtiğimiz Şubat ayında adetet gördüm 27 Şubat da adetet den sonra hamile şansım varmı dır acaba bu konu hakkında dönüş yaparsanız sevinirim

 • Demet can

  2 Mart 2020 - 14:56

  İyi günler ben 28 yaşındayım 27 Şubat da adetet gördüm 2 Mart bitti hamile kalma şansım var mı dır peki doktor bey

 • c

  17 Mart 2020 - 11:33

  merhaba hocam. son adetimin ilk günü 15 şubat. 28 günde bir adet oluyorum. düzensizlik yok. 13 martta adet olacaktım ama tatile gideceğim için adet geciktirici kullanmaya başladım ayın 9unda ve olmadım. 15 martta korunmasız ilişki yaşadım ama içeri boşalma olmadı. birkaç dakika önce çıktı. ben de o günden sonra adet geciktirici ilaç kullanmayı bıraktım. 2. günüm bugün. adetimi bekliyorum. gebelik ihtimali var mıdır sizce? hesaplamalarıma göre ovülasyon dönemimde değildim o gün.

 • Sevgi cakir

  22 Mart 2020 - 10:33

  Hocam bende en son 21 ekim 2019 da adet oldum. 7 Ekim ve 4 Kasım’da ilişki yaşandı. Şuan şuan 22 haftalık hamileyim fakat bebeğimin gelisimi baştan beri hep sabit 1 hafta önceden gidiyormuş. 7 Ekim’de mi yoksa 4 Kasım’da mi hamile kalmış oluyorum. Adet duzenimde 29 günde bir oluyor. Bir önceki adetim de 23 Eylül

 • Fatma yln

  22 Mart 2020 - 23:46

  Merhaba hocam son adet tarihim 28 şubatta bitti 2 martta evlendim 16 martta kan geldi sonrasında iki gun kadar kahverengı lekelenmem oldu Acaba test yaptırmam gerekirmi yaptırsam çıkarmı yada bu normal bi süreçmi endişe etmemelimiyim?

 • Elif çakır

  3 Nisan 2020 - 11:53

  İyi günle hocam. Benim düzensiz bir adet döngüm var. Adet günlerim şu şekilde 1 ocak 7 şubat 13 mart. Yani aşağı yukarı 35 günde bir oluyorum gibi. Adetten sonra ilk yoğun akıntı ile yumurtlama döneminin başladığını öğrendim. Bu akıntı 29 martta geldi. Hamilelik düşünüyoruz ve her ay hüzünle sonlanıyor. Bize bu konuda ne önerebilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Nazlı duran

  7 Nisan 2020 - 22:10

  Adetim biteli 13 gün oldu.
  Adetten sonra ilişkiye de giriyorum hamile kalır miyim?bide beyaz bi akıntı var o ne anlama geliyor Hocam .

 • Buse akay

  8 Nisan 2020 - 01:35

  Hocam merhabalar benim adetim baya düzensiz adet günümden 5 gün önce kaşık ağrılarım başladı sonra 30 martta adet oldum 5 nisanda bitti 6 nisanda eşimle iliskiye girdik bebek istiyoruz acaba hamile kalma ihtimalim var mi?

 • Gamzenur

  8 Nisan 2020 - 20:59

  Hocam merhaba
  Mart ayında adetimin son gününde korunmasız cinsel ilişki yaşadım ancak geri çekilme yöntemini kullandık ve partnerim çok emin olmamakla beraber biraz sperm kaçmış olabilir düşüncesi ile hemen o gün ertesi gün hapı aldırdı bana. Hapı aldıktan bir hafta sonra kahverengi kanama oldu üç gün sürdü. Ertesi gün hapının yan etkileri adet düzensizliği yapması galiba. Ve benim de bu ay adetimin 5 Nisa’nda gelmesi gerekiyordu ancak hala gelmedi bu normal bir şey midir çünkü benim adetim her ay düzenli gelir yardımınız icin teşekkürler

 • Merve

  9 Nisan 2020 - 21:04

  Merhaba hocam ben şubatın 28 de ilişkiye girdim martın 11dede adet oldun nisanda adetim gecikti hamile olabilirmiyim

 • Emel

  11 Nisan 2020 - 09:38

  Merhaba bülten hocam .bende 5-6 aydansan beri aşırı bir kaşıntı ve sarı peynir kesiği bir akıntı var .Bu şekilde hamile kalma şansım varmı.

 • G.y

  17 Nisan 2020 - 00:34

  Hocam merhaba, son adetim 11 Mart’ta oldu.bundan bir önceki 9 Şubat ve ondan önceki 8 ocak idi. Bu ay henüz adet olamadım ama ağrılarım çok. Aslında korunmalı ilişkimiz oluyor eşimle ama yine de test yaptırsam mı diye düşünüyorum?

 • Seher

  19 Nisan 2020 - 20:34

  Mrb hocam Mart 4 de adet oldum sonraki ay yani nisan 6 bir gün süren ağrılı bir adetim olduu aynı gün test yaptım çıkmadı,o bir günde de yoğun şekilde geldi daha sonra kesildi hamile olabilirmiyim,eşim korunuyordu ama aklımda deli sorular🙄🤦‍♀️

 • Tuba

  23 Nisan 2020 - 10:50

  Hocam merhaba 2,5 senedir evliyim 28 yaşındayım 2 aydır çocuk istiyoruz ve düzenli olarak ilişkiye giriyoruz. Doktor muayenesine gittim yumurtalıklarında sorun yok dedi ve folik asit verdi.En son18.03.20 adet olmuştum bu ay ise 4 gün gecikti 22.04.20 de kan geldi ama hamile olduğumu düşünüyordum göğüste şişlik kaşıkta batma mide bulantısı halsizlik Acaba üstüne görme olabilir miyim

 • Ezo

  24 Nisan 2020 - 17:58

  Hocam merhaba 5 yıllık evliyim 4 yaşında bi oğlum var birincide hemen oldu ikinci çocuğu istiyoruz iki aydır olmuyor adetim düzenli 28 günde bir.

 • nur

  26 Nisan 2020 - 04:48

  Merhabalar hocam. 1 martta reglim bitti ve 2 martta erkek arkadaşımla geri çekilde yöntemini kullandık ve 1 saat geçmeden ertesi gün hapı aldım. 11 martta yani 2 hafta erken tekrar regl oldum. 23 martta da test yaptım negatif çıktı. Fakat ondan sonra bir daha regl olmadım 16 gün gecikmiş duruöda şuan. Sizce hamilelik riskim nedir?

 • Fatma Tıkmak

  29 Nisan 2020 - 16:10

  Merhaba hocam, benim adrtim 12 nisanda geldi ve 6 gün sürdü ve adetin 6 gününden itibaren 4 gün süresince hergün korunmasız ilişki oldu ve regl uzunluğum 32 gündür. Ve daha sonraları ise geri çekilme ile ilişki yaşadım. Hamile kalma şansım var mı acaba cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım.

 • Fatma Tıkmak

  29 Nisan 2020 - 16:13

  Merhaba hocam, benim adetim 12 nisanda geldi ve 6 gün sürdü ve adetin 6 gününden itibaren 4 gün süresince hergün korunmasız ilişki oldu ve regl uzunluğum 32 gündür. Daha sonraları ise geri çekilme ile ilişki yaşadım. Hamile kalma şansım var mı acaba cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım.

 • Hatice Kurban

  1 Mayıs 2020 - 00:57

  Sayın hocam eşimle bebek istiyoruz fakat adetime sekiz gün kala beraber olduk yumurtlama dönemini beklemedik ilk sorum bu durumda hamile kalma şansım var mıdır bir de yumurtlama döneminde olmaması yumurtalara neden zarar veriyor bu durum sakıncalı mıdır? Yumurtlama dönemi dışında çok fazla beraber olmamalı mıyız eşimizle?

 • Zeynep Yılmaz

  2 Mayıs 2020 - 00:48

  Hayırlı geceler adetim bitti temizlendikten 5 gün sonra korunmasız ilişkiye girdik we idrarimda koyulaşma oldu acaba hamilemiyim cinsiyeti ne olabilir

 • Hülya

  7 Mayıs 2020 - 19:42

  Merhaba hocam ben 28 yaşındayım 4 yıldır spiral liyim yeni 5 gündür çıkarttım spiralimi en son adet tarihim 13 nisanda oldu benim hamile kalma olasılığı nedir hemen kalirmiyim

 • Seda guler

  8 Mayıs 2020 - 10:58

  Hocam iyi günler adet günümden 3 -4 gün önce birliktelik yaşadık eşim geri çekilme yöntemini kullanıyor maalesef adet günüm geçti o kendisinden çok emin 2 adet test yaptım negatif çıktı 2 nisanda adet oldum en son karın ağrısı var bu arada 18 aylık bir oğlum var emziriyorum ve oruç tutuyorum ayrıca diyetisyenle beraber diyette egzersiz uyguluyorum acaba ne zaman test yapmam lazım tekrar

 • Fdngngr

  8 Mayıs 2020 - 13:26

  Merhaba hocam eşimle çocuk yapma karaı aldık ama adetime 10 gün kala başladık şimdi 4 gün kaldı ve belim,kasıklarım ağrıyor adetimde normalde bu kadar bel ağrısı oömazdı hamile olma şansım varmı

 • Kübra nur karaman

  14 Mayıs 2020 - 23:50

  Mrb hocam eşimle adetimin son günü ilişkiye girdik sabah iç çamaşırımda leke vardı bu ay adetim 6 gün gecikti sizce hamile miyim

 • Gizem dinc

  17 Mayıs 2020 - 23:59

  Merhabalar Çarşamba adet bitti esimle beraber olduk ama cuma ve pzar olarak kusuyorum bu nedir acabA

 • Buse DAVARCI

  22 Mayıs 2020 - 01:27

  Hocam Mayıs 16 regl oldum ve eşimle Mayıs 22 ilişki oldu kaç gün arayla ilişki olsa hamile kalırım cevaplarsanız sevinirim

 • Duygu Demir

  26 Mayıs 2020 - 02:18

  Hocam erkek arkadaşımla 15 gün önce ilişkiye girdik kendini geri çekerek korunuyoruz ama adetim 4 gün gecikti adet öncesi kistim de var sizce gecikmem neye bağlıdır?

 • MEhmet

  26 Mayıs 2020 - 16:38

  Kız arkadaşım 08.05 tarihinde adet oldu. 17.05 tarihinde de korunmadan ilişkiye girdik. İlişki sırasında beyazımsı şeffaf kaygan bi sıvı geldi vajinasından fakat ben boşalmadım. Biraz telaşlandım nişanlım benden geldi dedi. Bir daha adet olmasına yaklaşık 10 gün falan var. Hamile olma durumu var mı ? Şimdiden teşekkür ederim

 • Gamze altın

  5 Haziran 2020 - 00:12

  Hocam merhaba 02.05.2020 tarihinde adet görmeye başladım 07.05.2020 tarihinde bitti 10.05.2020 de cinsel ilişkiye girdim geri çekilme oldu dışarı boşalma oldu şuan 04.06.2020 hala adetim gelmedi hamile kalmış olabilir miyim

 • Gül

  7 Haziran 2021 - 22:19

  Merhaba hocam 13 mayıs adetimin 1.Günü 18 mayıs adetim bitti ertesi gün adetimin 7 korunmasız cinsel ilişkim oldu cinsel ilişkimin üstünden 14 gün geçtikten sonra kanda gebelik testi yaptırdım 1.20 değerinde çıktı bu değere göre gebelik durumu yok ama bu değer yükselirmi hamile olma şansım olabilir mi

Comments are closed.