Sorunu Gönder

Adetten Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

hamilelik testi

Hamile kalmak isteyen kadınlar ve bebek isteyen çiftler, bunu gerçekleştirebilmek için korumasız cinsel ilişkiye girmekteler. Üreme çağında olan ve bilinen herhangi bir üreme sorunu olmayan çiftler için uzmanlar tarafından önerilen ilişki sıklığı da haftada 2 -3 gün düzenli olarak korumasız cinsel ilişkiye girilmesi şeklindedir.

Her gün gibi çok sık ilişkiye girmek erkeğin menisinde yeterli sayıda ve kalitede sperm birikmesini engellediği için önerilmez. Aynı şekilde haftada bir ya da 10 günde bir gibi uzun aralıklarla cinsel ilişkiye girmek ise kadının yumurtlama gününün denk getirilememesi riski dolayısıyla önerilmemektedir. Bu bakımdan 2 – 3 günde bir düzenli aralıklarla cinsel ilişki doğal yolla gebelik için önerilen temel husustur. 

Üreme çağındaki bir çift korumasız cinsel ilişkiye rağmen gebelik elde edemiyorsa ya kısırlığa neden olan bir sorunu vardır ya da doğru günde, doğru sıklıkla cinsel ilişkide bulunmuyordur. Gebelik için en önemli husus doğru zamanda, yani yumurtlama döneminde korumasız cinsel ilişkiye girilmesidir. Çünkü gebe kalabilmek için kadının yumurtalıklarından bir yumurtanın çıkması ve ortalama 24 saat içinde bu yumurtanın korumasız ilişki ile gelen bir spermle buluşup sperm tarafından döllenmesi gerekiyor.

Bu bağlamda gebe kalmak isteyen kadının öncelikli olarak yumurtlama dönemini biliyor ve ona göre cinsel ilişkiye giriyor olması önemlidir. Yumurtlama dönemi de adet dönemine göre hesaplandığından aynı bağlamda “adetten kaç gün sonra hamile kalınır” sorusunun cevabı bu noktada büyük bir önem kazanıyor.

Yumurtlama ve adet kanaması birbirleriyle yakından ilişkili konulardır. Aslında kadın yumurtlar ve o yumurta bir sperm tarafından döllenerek gebelik oluşmazsa, adet kanı ile birlikte vücuttan atılır. Yani adet kanaması yumurtlamadan sonra gerçekleşir. Bu konudaki soruları cevaplamak için gebe kalma sürecine dair en önemli noktaları bilmek gerekir.

Kadınlarda yumurtlama döngüsü nasıl olur?

Bir kız bebek, henüz anne karnındayken yumurtalıklarında hazır bir yumurta rezervi vardır ve o yumurta rezervi ile dünyaya gelir. Bu yumurtalar, doğumdan ölüme kadar yok olurlar.

Doğumla birlikte gelen yumurtaların bir bölümü ergenliğe kadar olan süreçte birtakım olumsuz koşulların da etkisiyle ölür, adet kanamaları başladığında her ay bir tane yumurta salınır, menopoza kadarki süreçte yaşanan hastalıklar, maruz kalınan kimyasallar ve olumsuz koşullar, kullanılan ilaçlar, geçirilen hastalıklar derken 50 yaş civarında yumurtalar tükenmiş olur. Bu sebeple de menopoza girişle birlikte yumurtalar tükenmiştir ve üreme yetisi de biter.

Üreme çağındaki kadınlarda yumurtaların bazıları yumurtlama gününde birleşmeye hazır hale gelirken, her ay yüz binlerce yumurta vücut tarafından emilir ve yok olur. Dolayısıyla ilerleyen yaşlarda, yumurtalık rezervi hem sayı hem de kalite bakımından düştüğünden doğal yolla gebelik de giderek daha zor bir hale gelir, hatta üremeye yardımcı tedaviler bile özellikle 40 yaşından sonra çok da olumlu yanıt vermeyebilir. Çünkü yaş ilerledikçe yumurtaların sayısının azalmasıyla birlikte, geriye kalan az sayıda yumurtaların da canlılığı düşmüş ve geriye bozukluklara sahip olan yumurtalar kalmıştır.

Yumurtlama, döllenme ve gebelik ilişkisine bakıldığında ise üreme çağında her ay yumurtalıklarda bulunan ve içerisinde yumurtalar barındıran foliküllerden bir kısmı çatlar ve içlerindeki yumurtaları ortaya çıkarır. Bu yumurtalar, tüplerden geçerek onları bulacak olan spermler için hazır bir şekilde bekler ve birleşmenin gerçekleşmesi ile döllenme halinde embriyo oluşur. Oluşan bu embriyolardan en az bir tanesinin de anne adayının rahmine ulaşıp, rahim duvarına tutunmasıyla da gebelik başlar.

İşte yukarıda anlatıldığı gibi yumurta ve sperm bir araya gelip embriyo oluşturamaz ve gebelik olmazsa yumurta tek başına kalır ve artık çöp şeklinde vücut dışına atılması gerekir. Bu şekilde döllenmenin gerçekleşmediği aylarda, olası bir gebelik için kalınlaşıp hazırlanmış olan rahim içi doku çatlar, pul pul dökülür ve bu döllenmeyen yumurta ile birlikte vücut dışına atılır. Bu da kanama şeklinde olur ve adet kanaması gerçekleşir.

Yumurtlama hangi günde olur?

Gebe kalmak isteyen kadının, yumurtlama döneminde korumasız cinsel ilişkiye girmesi en temel şarttır. Ancak bu şekilde yumurta ve sperm buluşup gebeliği meydana getirebilir. Bu sebeple de gebelik planlayan kadınlara yumurtlama dönemini hesaplamaları ve yumurtlamanın oluştuğu günü kapsayan 1 haftalık süreçte ilişkiye girmeleri önerilir. Yumurtlama dönemini hesaplamak için de adet kanamasının başladığı gün çok büyük önem taşıyor. 

Adet kanamalarının 21 -35 gün aralıklarla olması normal kabul edilir. Ama en ideali, yani düzenli olarak adet görme durumu genellikle 28 günde bir olur. Bu şekilde 28 günde bir adet olan kadınlarda, adetin başladığı günden 16 gün sonrası yumurtlama günü olarak kabul ediliyor. Ancak bazı vakalarda bunun 14-16 gün civarı olabilmesi nedeniyle önceki adet kanamasının başladığı günden sayarak 14. – 16. gün arası “yumurtlama dönemi” olarak kabul edilir. 

İşte gebelik olması için de cinsel ilişkinin tam olarak bu yumurtlama dönemine denk gelmesi gerekmektedir. Çünkü yumurtlama gününe kadar rahimde yumurta olmaması bebek oluşumuna engelken, yumurtlamadan çok sonra ilişkiye girilmesi ise çiftleşmeye hazır olan yumurtaların giderek bozulmasına neden oluyor ve spermler içine girebilecekleri bir yumurta bulmakta zorlanıyor.

Düzenli adet görenlerde bu şekilde yumurtlama döneminin hesaplanması kolayken, düzenli bir adet dönemine sahip olmayan kadınlarda, yumurtlama dönemini tespit etmek de zor, hatta imkansız hale geliyor. Adetleri çok dengesiz olan kadınlar, uzman bir doktor eşliğinde öncelikle bu bozukluğa bir son vermeliler ve tedavilerini tamamlamalılar.

Maalesef adet düzensizlikleri yumurtlamanın hangi gün gerçekleşeceğini belirlemeyi çok zor hale getiriyor ve bazen yumurtlamanın olmaması gibi durumlarla karşılaşmak da mümkün olabiliyor. Uzmanlar ise bu durumda yumurtlamayı düzenlemek için çok genellikle doğum kontrol haplarını önermekteler. Ancak doğum kontrol haplarını da doktor tavsiyesi olmadan kullanmak birtakım sorunlara sebep olabilir. Bu bakımdan öncelikle doktora danışılmalıdır.

Adetten kaç gün sonra hamile kalınır?

Adet kanamaları düzenli aralıklarla gerçekleşen kadınlarda, adetin başladığı günden itibaren sayarak 14 – 16. gün civarlarında hamile kalma ihtimali en yüksek hale gelmektedir. Fakat erkeklerin spermlerinin rahimde 4 güne kadar canlı kalabilmeleri nedeniyle adetten sonra 10. günden itibaren cinsel ilişkiye girmeye başlamak ve 4 – 6 gün süresince bunu devam ettirmek, gebelik ihtimalinin en yüksek düzeye gelmesine yardımcı olacaktır.

Her ne kadar yumurtlama dönemi geçmiş olsa da bir sonraki adet dönemine kadar az da olsa hala gebelik şansı devam edebilmektedir. Çünkü adete değin yumurta kadın rahminde kalır. Lakin yumurtanın taze ve yeni olması, spermlerle birleşmesi için avantaj olduğundan gebelik ihtimalini arttırmak amacıyla adetten 14-16 gün sonrasında cinsel ilişkide bulunmak en mantıklısı olacaktır.

Yumurtlama zamanı dışında gebelik olur mu?

Bazı kadınlarda gebelik normal yumurtlama dönemi öncesinde de meydana gelebiliyor. Zira ayda birden fazla defa yumurtlama gerçekleştiren kadınlar olabildiği gibi, yumurtlamanın olması gereken günden daha erken bir şekilde gerçekleşmesi de mümkün oluyor. Hatta regl döneminin içerisindeyken yumurtlayan kadınlar bile var. Dolayısıyla gebelik elde etmek isteyenlerin düzenli bir şekilde ilişkilerini devam ettirmeleri, en kolay şekilde gebelik sonucunun alınmasını sağlayacaktır.

Paylaş:
Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın
 • Gülendam Aydın :

  15 Eylül 2020

  Merhaba hocam yumurtlama gününden önceki 2 gun ve tam yumurtlama gununde iliskiye girdik. Ovulasyon testi de yapmıştım pozitifti. Bugün ovulasyondan sonraki ikinci günüm ovulasyon testi siliklesmeye başladı ama bugün yumurtlamadan sonraki ikinci gun iliskiye girebilir miyiz. Ayrıca 5 gun sonra da eğer hamile kalırsam cinsel iliskiye girmemişse sakınca var mi

   Cevapla
 • Gamze altın :

  05 Haziran 2020

  Hocam merhaba 02.05.2020 tarihinde adet görmeye başladım 07.05.2020 tarihinde bitti 10.05.2020 de cinsel ilişkiye girdim geri çekilme oldu dışarı boşalma oldu şuan 04.06.2020 hala adetim gelmedi hamile kalmış olabilir miyim

   Cevapla
  • Gamze altın :

   05 Haziran 2020

   Merhabalar eklemeyi unutmuşum da aktif bir cinsel ilişkim yok 3 ay sonrasında ilişkiye girmiştim adet bittikten üç gün sonra

    Cevapla
 • MEhmet :

  26 Mayıs 2020

  Kız arkadaşım 08.05 tarihinde adet oldu. 17.05 tarihinde de korunmadan ilişkiye girdik. İlişki sırasında beyazımsı şeffaf kaygan bi sıvı geldi vajinasından fakat ben boşalmadım. Biraz telaşlandım nişanlım benden geldi dedi. Bir daha adet olmasına yaklaşık 10 gün falan var. Hamile olma durumu var mı ? Şimdiden teşekkür ederim

   Cevapla
 • Duygu Demir :

  26 Mayıs 2020

  Hocam erkek arkadaşımla 15 gün önce ilişkiye girdik kendini geri çekerek korunuyoruz ama adetim 4 gün gecikti adet öncesi kistim de var sizce gecikmem neye bağlıdır?

   Cevapla
 • Buse DAVARCI :

  22 Mayıs 2020

  Hocam Mayıs 16 regl oldum ve eşimle Mayıs 22 ilişki oldu kaç gün arayla ilişki olsa hamile kalırım cevaplarsanız sevinirim

   Cevapla
 • Gizem dinc :

  17 Mayıs 2020

  Merhabalar Çarşamba adet bitti esimle beraber olduk ama cuma ve pzar olarak kusuyorum bu nedir acabA

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   18 Mayıs 2020

   Gastroenterite olabilir besin zehirlenmesi olabilir vs

    Cevapla
 • Kübra nur karaman :

  14 Mayıs 2020

  Mrb hocam eşimle adetimin son günü ilişkiye girdik sabah iç çamaşırımda leke vardı bu ay adetim 6 gün gecikti sizce hamile miyim

   Cevapla
 • Fdngngr :

  08 Mayıs 2020

  Merhaba hocam eşimle çocuk yapma karaı aldık ama adetime 10 gün kala başladık şimdi 4 gün kaldı ve belim,kasıklarım ağrıyor adetimde normalde bu kadar bel ağrısı oömazdı hamile olma şansım varmı

   Cevapla
 • Seda guler :

  08 Mayıs 2020

  Hocam iyi günler adet günümden 3 -4 gün önce birliktelik yaşadık eşim geri çekilme yöntemini kullanıyor maalesef adet günüm geçti o kendisinden çok emin 2 adet test yaptım negatif çıktı 2 nisanda adet oldum en son karın ağrısı var bu arada 18 aylık bir oğlum var emziriyorum ve oruç tutuyorum ayrıca diyetisyenle beraber diyette egzersiz uyguluyorum acaba ne zaman test yapmam lazım tekrar

   Cevapla
 • Hülya :

  07 Mayıs 2020

  Merhaba hocam ben 28 yaşındayım 4 yıldır spiral liyim yeni 5 gündür çıkarttım spiralimi en son adet tarihim 13 nisanda oldu benim hamile kalma olasılığı nedir hemen kalirmiyim

   Cevapla
 • Zeynep Yılmaz :

  02 Mayıs 2020

  Hayırlı geceler adetim bitti temizlendikten 5 gün sonra korunmasız ilişkiye girdik we idrarimda koyulaşma oldu acaba hamilemiyim cinsiyeti ne olabilir

   Cevapla
 • Hatice Kurban :

  01 Mayıs 2020

  Sayın hocam eşimle bebek istiyoruz fakat adetime sekiz gün kala beraber olduk yumurtlama dönemini beklemedik ilk sorum bu durumda hamile kalma şansım var mıdır bir de yumurtlama döneminde olmaması yumurtalara neden zarar veriyor bu durum sakıncalı mıdır? Yumurtlama dönemi dışında çok fazla beraber olmamalı mıyız eşimizle?

   Cevapla
 • Fatma Tıkmak :

  29 Nisan 2020

  Merhaba hocam, benim adetim 12 nisanda geldi ve 6 gün sürdü ve adetin 6 gününden itibaren 4 gün süresince hergün korunmasız ilişki oldu ve regl uzunluğum 32 gündür. Daha sonraları ise geri çekilme ile ilişki yaşadım. Hamile kalma şansım var mı acaba cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım.

   Cevapla
 • Fatma Tıkmak :

  29 Nisan 2020

  Merhaba hocam, benim adrtim 12 nisanda geldi ve 6 gün sürdü ve adetin 6 gününden itibaren 4 gün süresince hergün korunmasız ilişki oldu ve regl uzunluğum 32 gündür. Ve daha sonraları ise geri çekilme ile ilişki yaşadım. Hamile kalma şansım var mı acaba cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım.

   Cevapla
 • nur :

  26 Nisan 2020

  Merhabalar hocam. 1 martta reglim bitti ve 2 martta erkek arkadaşımla geri çekilde yöntemini kullandık ve 1 saat geçmeden ertesi gün hapı aldım. 11 martta yani 2 hafta erken tekrar regl oldum. 23 martta da test yaptım negatif çıktı. Fakat ondan sonra bir daha regl olmadım 16 gün gecikmiş duruöda şuan. Sizce hamilelik riskim nedir?

   Cevapla
 • Ezo :

  24 Nisan 2020

  Hocam merhaba 5 yıllık evliyim 4 yaşında bi oğlum var birincide hemen oldu ikinci çocuğu istiyoruz iki aydır olmuyor adetim düzenli 28 günde bir.

   Cevapla
 • Tuba :

  23 Nisan 2020

  Hocam merhaba 2,5 senedir evliyim 28 yaşındayım 2 aydır çocuk istiyoruz ve düzenli olarak ilişkiye giriyoruz. Doktor muayenesine gittim yumurtalıklarında sorun yok dedi ve folik asit verdi.En son18.03.20 adet olmuştum bu ay ise 4 gün gecikti 22.04.20 de kan geldi ama hamile olduğumu düşünüyordum göğüste şişlik kaşıkta batma mide bulantısı halsizlik Acaba üstüne görme olabilir miyim

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   24 Nisan 2020

   Kesin tani bhcg ile konulur kan gelse dahi baktiriniz

    Cevapla
   • Ayfer zeybek :

    26 Nisan 2020

    Bende 1.5 sene geçik evliyim ama çocumuz olmuyor düzenli olarak iliski durumum var.ama Yumurtlama dönemini bilmiyorum ama Erken adet görmem oluyor.bu ne anlama gelir.ve ne yapmam gerekir.beni bilgilendirebilir misiniz rica etsem

     Cevapla
 • Seher :

  19 Nisan 2020

  Mrb hocam Mart 4 de adet oldum sonraki ay yani nisan 6 bir gün süren ağrılı bir adetim olduu aynı gün test yaptım çıkmadı,o bir günde de yoğun şekilde geldi daha sonra kesildi hamile olabilirmiyim,eşim korunuyordu ama aklımda deli sorular🙄🤦‍♀️

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   21 Nisan 2020

   Aslinda adet olmussunuz fakat iki gun olmus

    Cevapla
 • G.y :

  17 Nisan 2020

  Hocam merhaba, son adetim 11 Mart’ta oldu.bundan bir önceki 9 Şubat ve ondan önceki 8 ocak idi. Bu ay henüz adet olamadım ama ağrılarım çok. Aslında korunmalı ilişkimiz oluyor eşimle ama yine de test yaptırsam mı diye düşünüyorum?

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   20 Nisan 2020

   Yaptirin ancak oyle emin olabilirz

    Cevapla
 • Emel :

  11 Nisan 2020

  Merhaba bülten hocam .bende 5-6 aydansan beri aşırı bir kaşıntı ve sarı peynir kesiği bir akıntı var .Bu şekilde hamile kalma şansım varmı.

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   16 Nisan 2020

   5-6 ay uzun sure tedavi olmanizda fayda var

    Cevapla
 • Merve :

  09 Nisan 2020

  Merhaba hocam ben şubatın 28 de ilişkiye girdim martın 11dede adet oldun nisanda adetim gecikti hamile olabilirmiyim

   Cevapla
 • Gamzenur :

  08 Nisan 2020

  Hocam merhaba
  Mart ayında adetimin son gününde korunmasız cinsel ilişki yaşadım ancak geri çekilme yöntemini kullandık ve partnerim çok emin olmamakla beraber biraz sperm kaçmış olabilir düşüncesi ile hemen o gün ertesi gün hapı aldırdı bana. Hapı aldıktan bir hafta sonra kahverengi kanama oldu üç gün sürdü. Ertesi gün hapının yan etkileri adet düzensizliği yapması galiba. Ve benim de bu ay adetimin 5 Nisa’nda gelmesi gerekiyordu ancak hala gelmedi bu normal bir şey midir çünkü benim adetim her ay düzenli gelir yardımınız icin teşekkürler

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   28 Nisan 2020

   Ertesi gun hapina bagli olabilir ayrica stress faktoru de var geri cekme korunma metodu degildir

    Cevapla
 • Buse akay :

  08 Nisan 2020

  Hocam merhabalar benim adetim baya düzensiz adet günümden 5 gün önce kaşık ağrılarım başladı sonra 30 martta adet oldum 5 nisanda bitti 6 nisanda eşimle iliskiye girdik bebek istiyoruz acaba hamile kalma ihtimalim var mi?

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   08 Nisan 2020

   Simdi bu soruyu cevaplamak icin adet dongunuzu bilmek gerekli ama gun asiri iliski ye devam takvim indiriniz telefonunuza dongunuze gore gebe kalabilmr ihtimali olan gunleri verecektir

    Cevapla
 • Nazlı duran :

  07 Nisan 2020

  Adetim biteli 13 gün oldu.
  Adetten sonra ilişkiye de giriyorum hamile kalır miyim?bide beyaz bi akıntı var o ne anlama geliyor Hocam .

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   08 Nisan 2020

   Umarim kalirsiniz beyaz akinti peynir kesigi gibiyse mantar enf sarimtirak beyazsa baska organimazlarin neden oldugu akinti olabilir

    Cevapla
 • Elif çakır :

  03 Nisan 2020

  İyi günle hocam. Benim düzensiz bir adet döngüm var. Adet günlerim şu şekilde 1 ocak 7 şubat 13 mart. Yani aşağı yukarı 35 günde bir oluyorum gibi. Adetten sonra ilk yoğun akıntı ile yumurtlama döneminin başladığını öğrendim. Bu akıntı 29 martta geldi. Hamilelik düşünüyoruz ve her ay hüzünle sonlanıyor. Bize bu konuda ne önerebilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

   Cevapla
 • Fatma yln :

  22 Mart 2020

  Merhaba hocam son adet tarihim 28 şubatta bitti 2 martta evlendim 16 martta kan geldi sonrasında iki gun kadar kahverengı lekelenmem oldu Acaba test yaptırmam gerekirmi yaptırsam çıkarmı yada bu normal bi süreçmi endişe etmemelimiyim?

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   23 Mart 2020

   Yumurtlama kanamasi olabilir takip ediniz

    Cevapla
   • Fatma yln :

    23 Mart 2020

    Hocam iki gun lekelenme vardı kahverengi on gun geçti bugun tekrar kahverengi lekelenme yaşadım acaba bunun sebebi nedir lütfen yazın 🙏🙏🙏 adet dönemimde hiç bir zaman bu tarz kahverengi lekelenme olmadı

     Cevapla
 • Sevgi cakir :

  22 Mart 2020

  Hocam bende en son 21 ekim 2019 da adet oldum. 7 Ekim ve 4 Kasım’da ilişki yaşandı. Şuan şuan 22 haftalık hamileyim fakat bebeğimin gelisimi baştan beri hep sabit 1 hafta önceden gidiyormuş. 7 Ekim’de mi yoksa 4 Kasım’da mi hamile kalmış oluyorum. Adet duzenimde 29 günde bir oluyor. Bir önceki adetim de 23 Eylül

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   24 Mart 2020

   Bebegin ilk usg crl olcusune gore hesaplama yapariz

    Cevapla
   • Sevgi cakir :

    24 Mayıs 2020

    Bebeğimin ilk 6 haftası adet tarihime uyumluymus hocam. 11 günlük gibi fark sonradan açılmış. Bu durumda Ekim’de mi yoksa Kasım’da mi hamile kalmış oluyorum. 7 ekim ve 4 kasim da ilişki yaşandı.

     Cevapla
 • c :

  17 Mart 2020

  merhaba hocam. son adetimin ilk günü 15 şubat. 28 günde bir adet oluyorum. düzensizlik yok. 13 martta adet olacaktım ama tatile gideceğim için adet geciktirici kullanmaya başladım ayın 9unda ve olmadım. 15 martta korunmasız ilişki yaşadım ama içeri boşalma olmadı. birkaç dakika önce çıktı. ben de o günden sonra adet geciktirici ilaç kullanmayı bıraktım. 2. günüm bugün. adetimi bekliyorum. gebelik ihtimali var mıdır sizce? hesaplamalarıma göre ovülasyon dönemimde değildim o gün.

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   18 Mart 2020

   Adet geciktiriciler adet duzeninizi bozarlar fakat gebelik ihtimalinin kesin tanisi bhcg ile olur

    Cevapla
 • Demet can :

  02 Mart 2020

  İyi günler ben 28 yaşındayım 27 Şubat da adetet gördüm 2 Mart bitti hamile kalma şansım var mı dır peki doktor bey

   Cevapla
 • Demet can :

  02 Mart 2020

  İyi günler 3 yılık evliyim ev hanimiyim doktor bey ben geçtiğimiz Şubat ayında adetet gördüm 27 Şubat da adetet den sonra hamile şansım varmı dır acaba bu konu hakkında dönüş yaparsanız sevinirim

   Cevapla
 • Fatma demircan :

  29 Şubat 2020

  Hocam mrh benim adetlerim çok düzenli geliyo şeker hastasıyım tip2 39 yaşındayım yaklaşık 2 sene oldu evlenelim evlendikten 1 ay sonra hamile kaldım ama aldırmak zorunda kaldım daha sonra bir daha hamile kalamadım hormon testi yaptım yumurtalıklarımın çalışma rezervinin düştüğünü söylediler tüp bebek dediler ama ben yinede başka bir doktora gittim klomen core aspirin bi iki ilaç daha verdi kullandım ama buna rağmen hala bi faaliyet yok benim şimdi öğrenmek istediğim şey şu adetlerim çok düzenli geliyorken ve öncesinde bi hamilelik yaşamışken tekrardan tüp bebek yapmadan çocuğum olabilir mi bide benim adetlerim 22 günde bir geliyor ve 4 gün sürüyor mesela martı 6 sında gelmesi lazım buna göre benim yumurtlama dönemim hangi günler oluyor yumurtlama günlerinin içine adetin ilk günü ede katıyor muyuz beni bilgilendirmeniz çok sevinirim

   Cevapla
 • zeynep :

  27 Şubat 2020

  hocam merhaba;

  13 şubat 2020 de adet oldum 22 şubat 2020 de eşimle birlikte olduk 25 şubat gecesi pembe bir akıntım oldu hamile olma olasılığım varmıdır. teşekkürler

   Cevapla
 • Vildan :

  23 Şubat 2020

  Merhaba hocam adetim bitti ertesi gün esim icime boşaldi hamile kalma olasiligim ne kadar

   Cevapla
 • Hülya bilici :

  21 Şubat 2020

  Hocam merhaba ben 3 ocak 2020 de son adet tarihim eşim 24 ünden sonra askerden geldi adet tarihim geçtikten sonra test yaptım 506 çıktı. Kalitesiz bir yumurtada kAldım galiba 6 Martta kontrole gitcem daha gitmedim. Sizce ne zaman gitmeliyim? Daha bekleyeyim mi?

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   21 Şubat 2020

   506 degerinden iki gun sonra tekrar bhcg baktiriniz

    Cevapla
   • Sevgi cakir :

    22 Mart 2020

    Hocam bende en son 21 ekim 2019 da adet oldum. 7 Ekim ve 4 Kasım’da ilişki yaşandı. Şuan şuan 22 haftalık hamileyim fakat bebeğimin gelisimi 1 hafta önceden gidiyormuş. 7 Ekim’de mi yoksa 4 Kasım’da mi hamile kalmış oluyorum.

     Cevapla
 • Ela Huseynova :

  13 Şubat 2020

  Hocam ben 9 Aralık 2019 adet oldum 14 ilişkiye girdim ve şuan hamileliğin kaçıncı haftasındayım ultrason 9 hafta 3 gün gösteriyo ama benim hesabımda 8 hafta 5 gün ?

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   13 Şubat 2020

   Adetin ilk gunune gore hesaplanir 09.12 ise 9 hafta 3 gun ama gebelik haftasi ilk usg gore belirlenir

    Cevapla
 • büşra :

  13 Şubat 2020

  Merhaba hocam en son adetim 29.12.2019 tarihinde başladı. normalde düzensiz bir adet dönemim var polikist over olduğu için falat son iki ay zamanında oluyordum ve 10.02.2020 tarihinde test yaptım pozitif çıktı kan testi yaptırdım bta hcg değerim 985,23 çıktı. kaç haftalık hamile olmuş oluyorum

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   13 Şubat 2020

   Ultrason kontrolundeki olcume gore bas popo mesafesi hamilelik haftasi belirlenir.

    Cevapla
   • BÜŞRA :

    13 Şubat 2020

    peki çıkan değer normalmidir hocam

     Cevapla
 • isimsizzz :

  12 Şubat 2020

  Merhaba hocam ben 2 şubatta ader oldum 9 unda bitti..2 ay 28 günde bir adet oluyordum son adetim 30 günüm dolduktan sonra oldum.yumurtlama günüm hangi güne denk geliyor acaba..bu arada 7 aylik evliyim 3 ay önce idrar yolu enfeksiyonu geçirdim acaba hala vücudumda iltihap var diyemi gebe kalamiyorum..şimdiden teşekkürler saygılarımla…

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   13 Şubat 2020

   Beklenilen adet tarihinizden 14 gun once yaklasik yumurtlama dönemizdir 3 gün once 3 gun sonra iliskiye giriniz. İdrar sikayetleriniz varsa tahlil yaptirmanizda fayda var

    Cevapla
 • Ayşegül aksu :

  06 Şubat 2020

  Hastalığım geçen ay 30 unda başladı bu ay 2inde başladı 6 sında bitti hangi günler arasında ilişkiye girmeyelim bu aydan folikasit kullanmalıyım 1 buçuk senelik evliyim

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   07 Şubat 2020

   Takvim yontemine gore adet duzeniniz 35 gunde bir oluyor gibi beklenen adetinizden 14 gun geriye giderseniz yumurtalama doneminize tekabul eder o gunden 3 gun once 3 gun sonra gun asiri iliski yeterli olur. Folik asit 400 mcg baslayabilirsiniz

    Cevapla
 • Birsen Yeşiloğlu :

  04 Şubat 2020

  Bülent hocam merhaba ben 17 ocakta Regli oldum. 24 de bitti. İkinci evliliğim eşimi çok seviyorum oda beni seviyor. Yumurtlama günlerinde eşimle beraber olduk. Reglim düzenli 28 günde bir oluyorum. Fakat bende tiroidlerim fazla çalışmıyor. Doktor ilaç verdi. Ama eşimle bebek sahibi olmak istiyoruz. Acaba hamile kalmış olabilir miyim.? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Saygılarımla.

   Cevapla
  • Prof. Dr. Bülent Tıraş :

   05 Şubat 2020

   Merhabalar Allah mutlu mesut etsin. Adetleriniz düzenli ise gebe kalma ihtimaliniz var. Tiroid hastalığınız hakkinda tetkik sonuçlarını gormeden yorum yapmak doğru olmaz. Kanda bhcg testi baktırırsanı gebe olup olmadıgınız hakkinda bilgi edinebilirsiniz. Saygılarımla

    Cevapla
   • Gülendam Aydın :

    15 Eylül 2020

    Merhaba hocam yumurtlama gününden önceki 2 gun ve tam yumurtlama gununde iliskiye girdik. Ovulasyon testi de yapmıştım pozitifti. Bugün ovulasyondan sonraki ikinci günüm ovulasyon testi siliklesmeye başladı ama bugün yumurtlamadan sonraki ikinci gun iliskiye girebilir miyiz. Ayrıca 5 gun sonra da eğer hamile kalırsam cinsel iliskiye girmemişse sakınca var mi

     Cevapla
 • Sln dmr :

  22 Ocak 2020

  Merhabalr hocam altı aydır evliyim evlendiğimden beri 30 34 35 gündebir regl oluyorum hep degisiyor yumurtlama dönemimi hesaplayamiyorum enson 23 aralıkta oldum alti gün surdu esimle ayın 30 u ve 4 ocakta birlikte olduk yumurtlama donemine denk gelmedigi icin ben hamilelik gerceklesmez diye düşünüyprdum ama çok kabızlık yaşıyorum karnimda batmalar karıncalanmalar oluyor. Bazende mide bulantisi cok yeme istegi bel ağrısı yaşıyorum belim tutuluor gibi livagy fitil yazmistu doktor onlari kullaniyorum onlardan kaynakli olabilirmi yada hamile olabilirmiyim test yapmalimiyim sizce antibiyotikte yazmis doktor kullanmaya korkuyorum kullansammı yada regl donemimi beklesem

   Cevapla
 • Esra esi :

  14 Ocak 2020

  merhabalar adetim 2 hafta yok hamile ola bilirmiyim

   Cevapla
 • Seçil uzun :

  26 Aralık 2019

  Merhaba hocam bir yıllık evliyim çocuğumuz olmuyor doktor hiç bı sorun yok dedi bu ay iki kere adet oldum ilk adetim aralik 6 ikincisi 26aralik yumurtlama donemim nezaman hangi günlerde ilişki ye girmemiz lazim yardım ci olursanız cvok sevinirim teşekkürler

   Cevapla
 • Sevgi yıldırım :

  26 Aralık 2019

  Merhaba hocam ben hamile kalmak istiyorum ama vijinamdan beyaz bir akıntı oluyor kaç tane doktora gttim ve ilaç kullandım hiç bir şekilde fayda görmedim bu yüzden eşimden kısır damgası yiyorum ve bu duruma çok üzülüyorum bende artık hamile kalmak istiyorum akıntıdan kurtulmam için ne yapmalıyım

   Cevapla
 • Elif SAV :

  25 Aralık 2019

  Merhaba hocam ben 5 aralık da hasta oldum kaç gün sonra hamile kalınır

   Cevapla
 • nadide inci :

  14 Aralık 2019

  Merhaba ben esimle bugun iliskiye girdim ama adet olup bitmistim biteli baya oluyor hamile kalmak icin esimle kac kere birlikte olmam lazim

   Cevapla
 • Medine Kaynak :

  30 Kasım 2019

  Acaba Kaç Günde Belli Oluyor Heman Belli Olurmu Kasımın 2 de cinsel ilişkiye girdim Ltf Cvb Verirmisiniz

   Cevapla
 • Medine Kaynak :

  30 Kasım 2019

  Hocam Merabalar Adet olmuştum kasımın 3 Falan Olmuştum Yanlış hatırlamıyorsam Eger 6 7 gün falan Sürüyor Ama Ben Bu Ayın 2 Kocamla Birdefa İlişkiye Girdim İlk Boşalması İçime Boşaldı1 defa Çok Miydem Bulanıyor Önceden Sigara İçiyordum Şimdi Tiksiniyorum acaba Hamile Olabilirmiyim Ama Adetim Hiç Gelmedi Hiçbir şey Yok kan Falan

   Cevapla
 • Emsal abazi :

  28 Kasım 2019

  Merhabalar bir sorum olucakti hocam ben 3 gun adetlerim vardi sonra yoktu ve simdi 1.5 hafta oldu ama hamilelik belirtelerim var basim donuyor cok midem fena bulaniyor ve kusmak geliyor tansiyonum cok dusuyo bide cok kokulari aliyorum hic bir sey yiyemiyorum acaba hamilemiyim

   Cevapla
 • Hanife demirci :

  13 Kasım 2019

  Hocam 5 ekim adet tarihim. Ekim 20 sinde korunmasiz iliskiye girdim ve 23 saat sonra ertesi gun hapi kullandim. Ara kanamam olmadi .Fakat 8 gun kadar adetim gecikti hamile olabilirmiyim

   Cevapla
 • Gamze :

  10 Kasım 2019

  26 ekim adet oldum 2 gün sürdü 10 kasım ilişki yaşadım hamile kalma şansım varmı

   Cevapla
 • Serap arıcı :

  08 Kasım 2019

  10 ekimde âdet oldum 16 da bitti. 31 ekimde erkek arkadaşımla iliskiye girdik . 5veya 6 kasım da âdet olmam lazımdı acaba hamile miyim o yüzden mı âdet olmadım. 🌼

   Cevapla
 • Nur :

  07 Kasım 2019

  Merhaba hocam ben ekimin 20si adet oldum bu 3gün sürdü sonra biter bitmez ilişkiye girdik eşimle üstünden kaç gün geçmişti başım döndü ve ağrımaya başladı midem bulandı bu şimdide devam ediyor ben hamile ola bilirmiyim şimdi çok istiyorum anne olmayı

   Cevapla
 • Büşra Bolat :

  06 Kasım 2019

  Merhaba bulent bey ben polikistik over hastasiyim hamile kalmak istiyorum ne yapabilirim cevaplarsanız sevirim

   Cevapla
 • Gönül gül :

  06 Kasım 2019

  Mrb hocam Ekim 20 sinde adetim bitti ayın 1 2 3 esimle beraber olduk şimdi bı kaç gün ara verdik acaba ara vermemeli miyim hamile kalma ihtimalim var mı ara sıra karnım da ağrılar oluyor acaba adetim yakın ondan da olabilir mi hangi aralıklar la beraber olmalıyım

   Cevapla
 • Seval :

  02 Kasım 2019

  Hocam adete yakın hamile kalma ihtimalı olurmu agustos21birinde adet oldum hiç teslerde birşey çıkmadı 19gun oldu adet yine gelmedi ne yapmam gerekir

   Cevapla
 • Azimova sona :

  25 Ekim 2019

  Adetim 13 ekimde basladi ve 17 ekimde bitdi 20 – 21 ekimde iliskiye girdik hamile kalma sansim varmidir

   Cevapla
 • ayse dag :

  22 Ekim 2019

  merhaba hocam ben esimle adet olduktn 1 gun sonra iliskiye girdim 2 hafta sonra tekrar kanamam oldu hamilemiyim

   Cevapla
 • İsimsiz :

  21 Ekim 2019

  15 inde reglim bıttı 17 inde eşimle iliskiye girdik ve içime boşaldı hamile olma ihtimali nedir ılla yumurtalanma dönemimi olması lazım gebelik icin

   Cevapla
 • Merve Orhan :

  10 Ekim 2019

  28 Eylül adetim başladı . Adetim 4 .günü yani 1 Ekim’de eşimle ilidkiye girdik.8bgun boyunca. Ve 3-4gundur gaz sancım var . Midemde hafiften bulanıyor . Acaba hamile kalmış miyim hocam.

   Cevapla
 • Sebahat Baba :

  05 Ekim 2019

  Hocam merhaba. Ben 4 aylık evliyim. Eşimle çocuk düşünüyoruz adetim 22 Eylül de bitti. Eşimle 23-24-26-27-29 Eylül arası korumasız ilşkide bulunduk hamile kalma şansım var mıdır? ( Adet 6 gün oluyorum )

   Cevapla
 • Cnsmyltö :

  04 Ekim 2019

  Merhabalar adetimin 4günü eşimle ilişkiye girdik boşaldı 3gün sonra tekrar ilişkiye girdik boşaldı acaba hamile kalırmıyım

   Cevapla
 • İREM DEVECİ :

  02 Ekim 2019

  HOCAM MERABA ADETİM 14GUN GECİKTİ İDRAR TESTİNDE NEGATİF CİKTİ SON ADET TARİHİM 21 AGUSTOS 2019 EYLULDE ADET GORMEDİM 2 EKİM DE YUMURTLAMA GUNUM DU BUGUN HAFİF BİR KASİK AGRİSİ VARDİ ADETİM YOK AMA ERKEN GEBELİK TESTİNDE CİKAR Mİ ULTRASONDA NEZAMAN GÖZÜKÜYOR BEBEK

   Cevapla
 • Samira yildirim :

  01 Ekim 2019

  Meraba doktor bey ben Mayisin 14adet oldum mayısın arada esimle ile mayısın 17sinde ilişk iye girdim esim korunuyorduama küçük bir kaçırma oldu tekrar mayısın 22sinde ilişk iye girdim ama busefer tam olarak boşaldı haziranın 27sinde hamile olduğumu öğrendim sizce ben hangi tarihte hamile kalmış olabilirim

   Cevapla
 • Sebahat Baba :

  28 Eylül 2019

  Hocam merhaba. \r\nBen 3 aylık evliyim ve eşimle bebek istiyoruz. 3 aydır korunmuyorum zaten. Yalnız bekarken adetim normal iyiydi ama şuanda bir kadının 28 bir adet olması gereken ben geçen ay 42 gün üstüne adet oldum sonra 35 gün sürdü adet oldum ve yumurtlama günlerimi hesaplayamıyorum bu yüzden eşimle sık sık haftada 4 5 kere ilişkiye giriyoruz . Ne yapmam gerekiyor ?

   Cevapla
 • İrem Çelik :

  01 Eylül 2019

  Doktor bey adetim bitti 7 gün boyunca hergun eşimle ilişkiye girdim simdi de tatile babam gilin evine girdim daha 13 günün var adet olmama hamile kalır mıyım acaba

   Cevapla
 • Canan yildirim :

  21 Ağustos 2019

  AdetlAdetliyken eşimle beraber olduk içine boşaldı vede adetim bitti gene iki defa boşaldı hamile kalmak istiyorum olma ihtimali varmi

   Cevapla
 • Hatice isil :

  20 Ağustos 2019

  Doktor bey merabalar temmuzun 14 adet olmistum suan adet olmadimgecikti esimlede agustosun basi gibi iliskiye girmistik.suan adet olmadim sizce hamile kalmis olabilirmiyim acaba.tesekkurler.

   Cevapla
 • Çiğdem alemdar :

  17 Ağustos 2019

  Hocam merhabalar ben sizde tüp bebek tedavisi gördüm pozitif sonuçlandı ama 7 haftalıkken kalp atışı olmadıgı için kürtaj oldum ve tekrar fazla zaman kaybetmeden başlamak istiyorum 2 ay beklemek yeterlimi ordan görüşme yaptım ama 3 ay dediler bekleme süresi için

   Cevapla
 • Görkem gunec :

  15 Ağustos 2019

  8 ağustosta adet oldum 14 agustos ilişkiye girdim hangi günler hamile kalma olasılığı m yüksek .

   Cevapla
 • buse tektaş :

  08 Ağustos 2019

  merhaba ben 22 yaşındayım 2 ,5 yıldır evliyim yaklaşık 1 yıldır çocuk istiyoruz olmuyor ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun.

   Cevapla
 • Fatma bozkurt :

  07 Ağustos 2019

  Adeten kaç gün sonra hamile kalinir

   Cevapla
 • Gunay mesomova :

  06 Ağustos 2019

  Meraba doktor bey ben 6 senelik evliyim bir kizim var.ve tekrar hamile kalmak istiyorum 2ci hamileliyimi hap icerek sonlandirdim simdide hamile kalmak istiyorum ne yapmaliyim cevaplarsaniz cok sevinirim

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   07 Ağustos 2019

   Merhabalar,\n\n0533 580 14 81 Neslihan hanımdan bilgi alabilirsiniz.

    Cevapla
 • Korkuyorum yardım :

  04 Ağustos 2019

  Merhaba doktor bey ben 15 haziranda bosalmasiz bi iliski yasadim normal adet günümden 3 gun sonra (3 temmuzda) adet oldum adet kanamasi olduguna eminim suan adet gormem gereken gunun ( 31 temmuz) ustunden 4 gun gecti olmadim acaba adet gordugum halde hamile olabilir miyim

   Cevapla
 • Mihrican Özcan :

  31 Temmuz 2019

  Adet biter bitmez hamile kalma sansi varmi

   Cevapla
 • Şehri özel :

  30 Temmuz 2019

  6 temmuzda adet oldum hamileliği anlamam için adet tarihini beklemem gerekiyor mu bugün kan testi yaptırdım negatif çıktı acaba daha hamile olma şansım varmi

   Cevapla
 • Nuriye Yıldız :

  28 Temmuz 2019

  Mrb Dr bey ben ilişkiye girdiğimde çok ağrım oluyor kasıklarım patlıcakmış gibi gülerken yürürken birden ağrı saplanıyor sabahları dayak yemiş gibi uyanıyorum belim ağrısı göğüslerimin ağrıması yani ben hergün adet sancısı gibi sancı cekiyorum Dr gittiğimde ufak ufak kirstler var ama önemsiz dedi okarda ilaç içtim iğne vuruldum faydası olmadı bundan 7 ay öncede hamile kaldım ama kanamam oldu bebeğin kalp atışları olmadığı için kürtaş oldum buna rağmen hala bu ağrılar bende devam ediyor benim napmam lazım

   Cevapla
 • fatma öztürk :

  06 Temmuz 2019

  Hocam benim adet düzensizliğim oluyor o yüZden adetden kaç gün sonra ilişki yaşayabiliriz yardımcı olursanız sevinirim bebeğimiz olsun çok istiyoruz

   Cevapla
 • ecrin nur :

  01 Temmuz 2019

  merhaba hocam bende siprel vardi dort bucuk sene ipi elime geldi kendim cekip cikardim paslanmisti zaten dort ay oldu iki aydirda çocuk istiyorum olmadı yumurtaliklarima zarar vermis olabilirmiyim korkuyorum bu yuzden

   Cevapla
 • irem gebeş :

  20 Haziran 2019

  eişmle ayın 12de ilişkıye girdım ayın 20de adet oldum hamıle kalabılırmıyım

   Cevapla
 • rabia oncul :

  08 Haziran 2019

  Adetimdeb bir gun gecti ve sirtim agriyo basim hafif bas donmesi kusacak gibi oluyorum ama kusamiyorum ayaklarim agriyo neden hocam adetenmi yoksa gebelik belirtilerimi

   Cevapla
 • Ersoy :

  21 Mayıs 2019

  Adetimden hemen sonra eşimle korunmasız ilişki yaşadık hamile kalırmıyım yardımcı olurmusunuz

   Cevapla
 • Semra abanuzoğlu :

  18 Mayıs 2019

  Merhaba doktor bey adetimin bittimin den 1 gün sonra ilişkiye girdik eşimle beraber ve şimdi 3 gündür midem bulanıyor başım dönüyor ve ateşlenme oluyor hamile olma ihtimalim nedir hamile olabilirmiyim

   Cevapla
 • Rabia dinç :

  13 Mayıs 2019

  Hocam İlişkiye giriyorum ama adet günüm geliyo adet oluyorum sizce neden olabilir

   Cevapla
 • Gül celen :

  08 Mayıs 2019

  Yorumunuz\r\n\r\nBEN BIRSEY SORMAK ISTIYORUM ABLAM CEKINMIS YAZAMAMIS BANA RICA ETTI ABLAM 23 YAŞINDA SEVGILIYILE ILISKIYE GIRECEKLERMIS VE ILK SEFERDE HAMILE KALINIR MI ONU OGRENMEK ISTIYOR BIRDE CANI YANMASI ISTEMIYOR BUNUN HAKINDA BILGI VERMISIN BU ARADA 2 MAYIS TA REGL OLDU 5 MAYIS BITMIS REGL UZUNTU DEN ILISKI GIRINCE HAMILE KALIRMI VEYA NE ZAMAN ILISKIEYE HAMILE KALMAZ YADA KALIR HAMILE BIDE CANIN YANMAMASI ICIN BILGI YAZARMSNZ HOCAM

   Cevapla
 • Mahşer güneş :

  03 Mayıs 2019

  Hocam ben 10 aylık evliyim 31 günde bir adet oluyorum ayın 5.de adet olacam ne zaman hamile kalırım çok istiyorum bebeğim olsun doktora gittim yumurtalarda sorun yok dedi kan yada idrar tahlili yapmadım yapayımmı

   Cevapla
 • Hanım kartal :

  02 Mayıs 2019

  Hocam adet tamamen bitmeden birlikde olunur hamile kalınırsa tehlikelidir diye bişey duydum yani adetin tamamen bitmesi gerekirmiş doğrumu

   Cevapla
 • Tugba kaya erinmez :

  28 Nisan 2019

  Hocam bende polikistikover var,cocugum oldu dort yasinda dort yildir korunmuyorm ama gene olmsdi her ay adet goruyorum gecde olsa ,hormanlarmia bakildi normal hamile kalmak isitiyrom tekrar napmaliyim

   Cevapla
 • Demet apo :

  25 Nisan 2019

  Hocam merhaba. Bu ayın 21inde adet oldum bugün bitti. Hangi günlerde hamile kalırım

   Cevapla
 • merve balcı :

  23 Nisan 2019

  benimde aynı öyle oldu arkadaşım ama yumurtlama günümü bilmiyorum 5 aydır evliyim 4 ay kendimiz istemedik bu ay istedik oda adetin 10.gun geçti tarlusan yazdı doktorum onunla ilacın bittiğini 5. günde 6 gün adet gördüm ve normalde bekarligimdan belli düzenli adet görüyorum adet dongum 28 gün ama evlendim evleneli sadece bu ay böyle gecikme oldu ve o yüzden yumurtlama günümü hesaplayamiyorum

   Cevapla
 • Mehtap :

  15 Nisan 2019

  Hocam ria vardı bende bir hafta önce çıkarıldı çıkarılmadan iki gün önce ilişki yaşadım hamile kalma olasılığı varmıdır

   Cevapla
 • medine can :

  13 Nisan 2019

  Slm hocam ben ayın 20 adet olmalıydım ama olmadı adetim 11 gün gecikti adet oldum normal adet kanı gibiydi düşük yapabilme ihtimalim varmi

   Cevapla
 • Sevtap ekiz :

  31 Mart 2019

  Hocam mart 15 te adet oldum 20 adetim bitti 21 de birşey olmadı. 22 23 24 korunmasız ilişki yaşadım hamile kalma ihtimalim var mı. Bi önceki ay aynısı oldu hamile kalmamıştım.

   Cevapla
 • Emel erhan :

  31 Mart 2019

  Ben 18zinde adet oldum 23de bitti o gun iliskiye girdik ayin 31 kadar 7gun birlikte olduk korunmadan hami kalirmiyim ?

   Cevapla
 • ayşenur balkan :

  17 Mart 2019

  hocam ben hep ayın 20 sinde adet olurdum geçen ay 15 inde oldum bu ayda 17 sinde oldum bana yardımcı olur musunuz hocam yumurtlama dönemim ne zamana gelir

   Cevapla
 • Buse aydın :

  14 Mart 2019

  Svgilimle iliskiye 2 kere girdim ama bosalma olmadi adetim şubatın 13 ile 16 sinda surdu hamile kalma olasılığım var mı çok korkuyorum acil cevap verirmisin lütfen

   Cevapla
 • Songül kolankaya :

  10 Mart 2019

  Merhabalar biz eşimle bir bebeğimiz olsun istiyoruz benim adetlerin duzensiz 2 ayda bir oluyor duzensiz oldugu icin uumurtlama donemini bilemiyorum ben en son martin 1inde adet gördüm eşimle hamilelik olsun diye nezaman iliskiye girmeliyiz ? Yardimci olursaniz cok sewiniriz.

   Cevapla
 • Fatma nur kaloğlu :

  16 Ocak 2019

  Merhabalar biz eşimle bir bebeğimiz olsun istiyoruz adetim 5 gün sonra eşimle birlikte olduk hamile kalma olasılığım var mıdır

   Cevapla
 • Derya Şahin :

  08 Kasım 2018

  Merhaba doktor bey ben 13 senelik evliyim bende plikistikover var bundan 2ay önce 19 haftalık bebeğimi düşük yaptım bundan öncede bir normal 2de tüp bebek düşük yaptım tekrar hamile kalabilirmiyim sizce şansım varmı cevaplarsanız çok sevinirim

   Cevapla
 • Elif Duyar :

  04 Ekim 2018

  Merhaba doktor bey a 17 sinde adetim sonra 18 inde esimle ilskiye girdik 21 rahim filmi cekildim 22 23 24 25 inci gunlerde iliskiye girdik yanliz tuplerimden biri tikali rahim filmi cekilenlerde gebelik yuksekmis karsiklarimda igne batmalari gobi sancilarim oluyor sık sık wc ye cıkıyorum arada da adet sancisi gibi sancim oluyo neden acaba adetime 9 gunum var daha

   Cevapla
 • Goncagül korkut :

  26 Ağustos 2018

  Doktor bey ben gebe kalmak istiyorum ama daha adet günüme var peki gebe kalma ihtimalim var mı

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   27 Ağustos 2018

   0533 580 14 81 nodan bilgi alabilirsiniz.

    Cevapla
 • Elif :

  27 Mayıs 2016

  Allah saglikla buyutmeyi nasip etsin bizimkinide kucagimiza almayi nasip etsin umutsuz olmayin hanimlar sadece sabir hangi hastaneye giderseniz gidin sadece sabirla tedaviye umutla devam edin

   Cevapla
Benzer Yazılar