Gebe olan kadınların en büyük korkularından bir tanesi henüz anne karnındayken bebeklerini kaybetmektir. Bebeğin kaybedilmesi halinde bu durumla hem duygusal hem de fiziksel açıdan başa çıkmak zor olabilmektedir.

Daha önce düşük ve ölü doğum hakkında bir şeyler duymuş ve bunların başımıza gelmemesini umut etmişsinizdir. Ancak gerçekte her gebelikte bebeğin, doğması gereken zamana kadar yaşaması mümkün olmamaktadır. Bu konuyu düşünmek dahi oldukça zor olsa da düşük ya da ölü doğuma dair belirtileri bilmeniz faydalı olacaktır.

Anne Karnında Bebeğin Ölmesinin Sebepleri

Bebeğin anne karnında ölmesi düşük ya da ölü doğumdan kaynaklanabilmektedir. Ölü doğum, gebeliğin 20. haftasında ve sonrasında herhangi bir yaşam belirtisi göstermeden doğmasıdır. Bebek, gebeliğin 20. haftasından önce ölürse bu durum düşük olarak bilinmektedir.

Bebeğin, anne rahminde ölmesine yönelik olarak çok sayıda neden bulunmaktadır. Bu nedenler arasında plasentanın işlevi, genetik faktörler, annenin sağlığı, yaş ve hayat tarzı ve enfeksiyon gibi etkenler yer almaktadır.

Plasenta ile ilgili yaşanan sorunların, bebeğin rahimde ölmesinin en yaygın olarak görülen nedeni olduğu düşünülmektedir. Bu durum, plasenta yetmezliği olarak isimlendirilmektedir. Rahimde hayatını yitiren bebeklerin yarısının plasenta yetmezliği nedeniyle kaybedildiği tahmin edilmektedir.

Plasentanın neden düzgün bir şekilde çalışmadığı tamamen anlaşılmış olan bir durum değildir. Ancak bu durumda anneyi bebeğe bağlayan kan damarlarının sıkıştığı bilinmektedir. Sonuç olarak bebeğe giden besin ve oksijende azalma olur ve bebekte gelişim sorunları meydana gelir.

Bebeğin gelişim sorunlarının olması, fetal ya da rahim içi gelişim kısıtlılığı olarak isimlendirilir. Ölü doğan bebeklerin çoğu, ya prematüredir ya da gebeliğin o döneminde olması gerektiklerinden daha küçüklerdir.

Gebelik rahatsızlıklarından biri olan preeklampsi de plasenta yoluyla bebeğe ulaşan kan akışını azaltabilmektedir.

Bazen genetik ya da kromozom kusurları da bebeğin ölü doğmasına neden olabilmektedir. Bu durumda bebeğin beyni, kalbi ya da diğer hayati organları gerektiği gibi gelişmemiş demektir.

Gebeliğin son dönemlerinde ya da doğumda yaşanan kanamalar da bebeğin ölmesine neden olabilmektedir. Bu ise plasentanın rahimden ayrılmaya başlaması (plasental abrupsiyon) durumunda görülebilmektedir.

Annede görülen diyabet gibi sağlık sorunları ya da daha nadir olarak grip, grup B streptokok, listeriozis ya da toksoplazma gibi enfeksiyonlar da bebeğin anne karnında kaybedilmesine neden olabilmektedir.

Kadının yaşı ilerledikçe, bebeğin ölü doğması riski de artmaktadır. Yaşı ileri olan annelerde risk özellikle 41. hafta civarında en yüksek seviyelerde olmaktadır. Bu nedenle bazı durumlarda 39. ya da 40. haftada, gebelik tamamlanmadan doğum başlatılabilmektedir.

Çok nadir olarak gebeliğin çok sonlarında da bebek ölü doğabilmektedir. Bunun nedeni, plasentanın tükenmesinden kaynaklanabilmektedir. Doğumun gerçekleşmesi gereken tarih birkaç hafta geçtikten sonra plasenta, önceden olduğu gibi düzgün bir şekilde çalışmayabilmektedir. Bu nedenle genelde 41. haftaya gelindiğinde doğum doğal olarak başlamadıysa doğumun başlatılması düşünülür.

Obezite, çok miktarda alkol tüketme ve sigara içme gibi faktörler de ölü doğum riskini arttırabilmektedir. Sigara, bebeğe plasenta yolu ile giden oksijen miktarını azaltarak gelişimi kısıtlayabilmektedir. Ayrıca gebeliğin son zamanlarında sırt üstü yatılması da riski yükseltebilmektedir.

Bebek anne karnında ölürse ne olur?

Bebeğin, anne karnındayken ölmesi durumunda ne yazık ki annenin yine de doğum yapması gerekmektedir. Bunun gerçekleşmesi, annenin sağlığı ve iyileşme süreci için gereklidir.

Bebeğin anne karnında ölmesi sarsıcı bir durumdur. Ancak doktorunuz ve ekibi, bundan sonra ne yapmanız gerektiği konusunda sizi yönlendirecek ve süreci açıklayacaklardır. Çoğu durumda doğumun yapay olarak başlatılması gerekir. Doğumunuz başlatılmadan önce doktorunuz, hazır olmanız için size süre tanıyacaktır.

Bazı ebeveynler doğumun hemen gerçekleşmesini isterken bazıları ise beklemeyi tercih edebilir. Kara vermekte zorluk yaşamanız normaldir. Ancak bu durumda sağlık durumunuzun da değerlendirilmesi gerekir. Örneğin, enfeksiyonunuz varsa sağlığınız etkilenebileceği için doğumun bir an önce başlatılması gerekebilir.

Doğumda bebek neden ölür?

Bebeğin doğumda beklenmedik bir şekilde ölmesi nadir olarak görülür. Ölü doğumların büyük bir kısmı bebek henüz anne karnındayken kaybedildiğinde gerçekleşir.

Ancak bazen doğum sırasında da bebek kaybedilebilmektedir. Örneğin, bebek çok büyükse omuzları doğum kanalında sıkışabilir (omuz distosisi). Bu durum, bebeğe giden oksijeni ciddi derecede azaltabilmektedir. Bebeklerin çoğu bu durum sonucu iyileşebilse de omuz distosisi, çok nadir olarak bebeğin kaybedilmesi ile sonuçlanabilmektedir.

Bebeğin kaybedilmesine neden olan ve nadir olarak görülen bir diğer neden ise göbek kordonu olmaktadır. Kordon, bebekten önce rahim ağzına ulaşırsa ya da bebeğin boynuna dolaşırsa oksijen kaybına neden olarak ölü doğuma neden olabilmektedir.

Anne karnında bebeğin öldüğü nasıl anlaşılır?

Bebeğin anne karnında ölmesi durumunda başlarda hiçbir belirti görülmeyebilir. Görülen belirtiler arasında ise kramp, ağrı ya da vajinal kanama gibi şeyler yer almaktadır. Bir diğer belirti ise bebeğin hareket etmesinin durmasıdır.

Gebeliğin 26 ila 28. haftalarına ulaştığınız zaman bebeğinizin günde kaç kez tekmelediğini saymaya başlayabilirsiniz. Tüm bebekler birbirinden farklıdır, bu nedenle bebeğinizin normalde günde kaç kez hareket ettiğini belirlemeniz faydalı olacaktır.

Bunun için yan olarak uzanın ve tekmeleri, taklaları ve hatta çırpınmaları sayın. Bebeğinizin, 10 kez hareket etmesi için gereken süreyi not alın. Bunu her gün aynı saatte tekrarlayın.

İki saat dolmasına rağmen bebeğiniz 10 defa hareket etmediyse ya da birden daha az hareket etmeye başladıysa doktorunuzu arayın.

Ölü Doğum Sonrası Süt Gelmesi

Ölü doğum gerçekleştikten sonra göğüsleriniz süt üretmeye başlayabilir ve bu durum, kendinizi rahatsız ve stresli hissetmenize neden olabilir. Süt üretimini engellemek için kullanılabilecek bazı ilaçlar bulunmaktadır. Bu ilaçlar bazı yan etkilere neden olsalar da duygusal açıdan kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilirler. Ancak bu ilaçların kullanımı, preeklampsinizin olması durumunda mümkün değildir.

Ölü Doğum Sonrası Gebelik

Gebelik kaybı yaşandıktan sonra doğum komplikasyonları konusunda dikkatli olmak gerekir. Kadınların büyük bir kısmı bebeklerini kaybettikten sonra tekrar gebe kalmak istemektedir. Ancak üst üste kısa aralıklarla gebe kalmak, hem anne hem de bebek açısından zararlı olabilmektedir. Bu durumda erken doğum, düşük doğum ağırlığı ve preeklampsi riskleri artmaktadır. Bu nedenle tekrar gebe kalmayı denemeden önce kadının kendisine zaman tanıması hem fiziksel hem de zihinsel açıdan önemlidir. Ayrıca gebelikte besinlerin yeteri kadar alınması önemli olduğu için sonrasında tekrar gebe kalınmak isteniyorsa prenatal vitaminlere devam etmek önemlidir.

Düşük ve ölü doğum arasındaki fark nedir?

Bebeğin, anne karnında 20. haftadan sonra kaybedilmesi ölü doğum iken 20. haftadan önce kaybedilmesi ise düşük olmaktadır.

Gebeliklerin neredeyse yüzde 50’si düşükle sonuçlanmaktadır. Ancak kadınların çoğu henüz gebe kaldıklarının farkına varmadan düşük yaşamaktadır. Gebeliğin bilindiği durumlarda ise gebeliklerin yaklaşık yüzde 15 ila yüzde 25’i düşük ile sonuçlanmaktadır. Düşüklerin yüzde 80’inden fazlası ise gebeliğin ilk üç ayında meydana gelmektedir.

Düşükte yaşanan belirtiler arasında şunlar yer almaktadır:

 • Hafif başlayan ve sonra ağırlaşan kanama
 • Şiddetli kramplar
 • Karın ağrısı
 • Kötüleşen ya da şiddetli olan sırt ağrısı
 • Yukarıdaki belirtilere ek olarak yüksek ateş
 • Kilo kaybı
 • Beyaz-pembe renkte mukus
 • Kasılmalar
 • Vajinadan kan pıhtısına benzer doku gelmesi
 • Gebelik belirtilerinin azalması

Yukarıdaki belirtileri yaşamanız durumunda bir an önce doktorunuza haber vermelisiniz. Doktorunuz, ne yapmanız gerektiği konusunda sizi yönlendirecektir.

Düşüklerin çoğu doğmamış olan bebeğin genetik sorunları olması sonucu gerçekleşir. Bu sorunlar genelde anne ile bağlantılı olmamaktadır.

Düşük riskini arttıran diğer sorunlar arasında şunlar yer alabilmektedir:

 • Enfeksiyon
 • Annenin sağlık sorunu (diyabet ya da tiroit rahatsızlıkları)
 • Hormonal sorunlar
 • Bağışıklık sistemi yanıtları
 • Annede fiziksel sorunların olması
 • Rahim anormallikleri
 • Sigara
 • Alkol
 • Yasa dışı madde kullanımı
 • Radyasyona ya da toksik maddelere maruz kalma

 

 

265 YORUMLAR

 1. bebegimin kalbi 8 haftalik hamileyken ne bir kanama nede baska sebep yokken kalp atisini duymaya gittigimizde atmadigini ve 2 gun once durdugunu soyledi doktorumuz senden kaynakli degil ne yedigin yemek nede agir kaldirmandan sagliksiz bi gebelikmis sonlanmis dedi ilk gebeligim oldugu icin arastirma geregi duymadi kurtaj oldum 2 ay sora tekrar dusunun bebek dedi ama bn biraz arastirdim kan pihtilasmasi rahimde perde bunlar sebep olabiliyom bn tekrar gebe kalmaya korkuyorum siz ne önerirsizniz

 2. bebegimin kalbi 8 haftalik hamileyken ne bir kanama nede baska sebep yokken kalp atisini duymaya gittigimizde atmadigini ve 2 gun once durdugunu soyledi doktorumuz senden kaynakli degil ne yedigin yemek nede agir kaldirmandan sagliksiz bi gebelikmis sonlanmis dedi ilk gebeligim oldugu icin arastirma geregi duymadi kurtaj oldum 2 ay sora tekrar dusunun bebek dedi ama bn biraz arastirdim kan pihtilasmasi rahimde perde bunlar sebep olabiliyom bn tekrar gebe kalmaya korkuyorum siz ne önerirsizniz

 3. bebegimin kalbi 8 haftalik hamileyken ne bir kanama nede baska sebep yokken kalp atisini duymaya gittigimizde atmadigini ve 2 gun once durdugunu soyledi doktorumuz senden kaynakli degil ne yedigin yemek nede agir kaldirmandan sagliksiz bi gebelikmis sonlanmis dedi ilk gebeligim oldugu icin arastirma geregi duymadi kurtaj oldum 2 ay sora tekrar dusunun bebek dedi ama bn biraz arastirdim kan pihtilasmasi rahimde perde bunlar sebep olabiliyom bn tekrar gebe kalmaya korkuyorum siz ne önerirsizniz

 4. bebegimin kalbi 8 haftalik hamileyken ne bir kanama nede baska sebep yokken kalp atisini duymaya gittigimizde atmadigini ve 2 gun once durdugunu soyledi doktorumuz senden kaynakli degil ne yedigin yemek nede agir kaldirmandan sagliksiz bi gebelikmis sonlanmis dedi ilk gebeligim oldugu icin arastirma geregi duymadi kurtaj oldum 2 ay sora tekrar dusunun bebek dedi ama bn biraz arastirdim kan pihtilasmasi rahimde perde bunlar sebep olabiliyom bn tekrar gebe kalmaya korkuyorum siz ne önerirsizniz

 5. Geçmiş olsun Bende 6haftalık bi düşük yaptım ve ilk adetim sonra hemen geri hamile kaldım çok şükür iyiyiz şuan 3.5 aylık 🙂 ve uzmanların önerdiği 8hafta ve daha ufaksa ilk 3ayda hamile kalmaktır beklerseniz işinizi zorlaştırırsınız..

 6. Geçmiş olsun Bende 6haftalık bi düşük yaptım ve ilk adetim sonra hemen geri hamile kaldım çok şükür iyiyiz şuan 3.5 aylık 🙂 ve uzmanların önerdiği 8hafta ve daha ufaksa ilk 3ayda hamile kalmaktır beklerseniz işinizi zorlaştırırsınız..

 7. Geçmiş olsun Bende 6haftalık bi düşük yaptım ve ilk adetim sonra hemen geri hamile kaldım çok şükür iyiyiz şuan 3.5 aylık 🙂 ve uzmanların önerdiği 8hafta ve daha ufaksa ilk 3ayda hamile kalmaktır beklerseniz işinizi zorlaştırırsınız..

 8. Geçmiş olsun Bende 6haftalık bi düşük yaptım ve ilk adetim sonra hemen geri hamile kaldım çok şükür iyiyiz şuan 3.5 aylık 🙂 ve uzmanların önerdiği 8hafta ve daha ufaksa ilk 3ayda hamile kalmaktır beklerseniz işinizi zorlaştırırsınız..

 9. Bende 8 haftalikken kalbi durmuştu tahlillerin yaptırdım öyle hamile kaldım ve kan pıhtılaşmasi çıktı muhakkak tahlillerini yaptırmadan kalma aynı şeyi yaşama çok zor geçmiş olsun

 10. Bende 8 haftalikken kalbi durmuştu tahlillerin yaptırdım öyle hamile kaldım ve kan pıhtılaşmasi çıktı muhakkak tahlillerini yaptırmadan kalma aynı şeyi yaşama çok zor geçmiş olsun

 11. Bende 8 haftalikken kalbi durmuştu tahlillerin yaptırdım öyle hamile kaldım ve kan pıhtılaşmasi çıktı muhakkak tahlillerini yaptırmadan kalma aynı şeyi yaşama çok zor geçmiş olsun

 12. Bende 8 haftalikken kalbi durmuştu tahlillerin yaptırdım öyle hamile kaldım ve kan pıhtılaşmasi çıktı muhakkak tahlillerini yaptırmadan kalma aynı şeyi yaşama çok zor geçmiş olsun

 13. Merhaba.. biraz sancim var gelip gidiyor ama sancı 6. Haftadayım vee inanılmaz derecece halsizim kanamam yok sabahları ve geceleri mide bulantım var sancim gidip geliyor bunun nedeni ne olabilr acaba ilk gebeliğim

 14. Merhaba.. biraz sancim var gelip gidiyor ama sancı 6. Haftadayım vee inanılmaz derecece halsizim kanamam yok sabahları ve geceleri mide bulantım var sancim gidip geliyor bunun nedeni ne olabilr acaba ilk gebeliğim

 15. Merhaba.. biraz sancim var gelip gidiyor ama sancı 6. Haftadayım vee inanılmaz derecece halsizim kanamam yok sabahları ve geceleri mide bulantım var sancim gidip geliyor bunun nedeni ne olabilr acaba ilk gebeliğim

 16. Merhaba.. biraz sancim var gelip gidiyor ama sancı 6. Haftadayım vee inanılmaz derecece halsizim kanamam yok sabahları ve geceleri mide bulantım var sancim gidip geliyor bunun nedeni ne olabilr acaba ilk gebeliğim

 17. Perde varken 1. Gebeligim normal kızım 10 yasinda kan uyusmazligimizda vardi.2. Ve 3. Hamilelikte ise bebekler 6 ve 7 haftada karnımda öldüler kordon bağının düştüğünü hissetmiştim.Sagliksiz bebek yaşamaz dendi banada

 18. Perde varken 1. Gebeligim normal kızım 10 yasinda kan uyusmazligimizda vardi.2. Ve 3. Hamilelikte ise bebekler 6 ve 7 haftada karnımda öldüler kordon bağının düştüğünü hissetmiştim.Sagliksiz bebek yaşamaz dendi banada

 19. Perde varken 1. Gebeligim normal kızım 10 yasinda kan uyusmazligimizda vardi.2. Ve 3. Hamilelikte ise bebekler 6 ve 7 haftada karnımda öldüler kordon bağının düştüğünü hissetmiştim.Sagliksiz bebek yaşamaz dendi banada

 20. Perde varken 1. Gebeligim normal kızım 10 yasinda kan uyusmazligimizda vardi.2. Ve 3. Hamilelikte ise bebekler 6 ve 7 haftada karnımda öldüler kordon bağının düştüğünü hissetmiştim.Sagliksiz bebek yaşamaz dendi banada

 21. Merhaba ben 2 gün önce bebegi min kalp atısını dinlemeye gittiğimde doktor boş gebelik oldugunu söyledi 9 haftalık dedi ben pek güvenemedim baska bir doktora gittim o da bebek var ölü dedi 8 haftalık dedi. İki ayrı doktor birbirinden farklı seyler söyleyince aynı gün son olarak devlet hastanesine gittim orda da doktor bana 7 haftalık bebek var kalp atısı duyulmayabilir haftaya tekrar gel dedi inanın İcim icimi yiyor 2 gündür uyku uyumuyorum kesenin boyutu 2.33 cm bebek 0. 43 cm çıktı bu boyutlara göre kaç haftalık ve bir anormallik var mı sizce bilgi verirseniz cok sevinirim

 22. Merhaba ben 2 gün önce bebegi min kalp atısını dinlemeye gittiğimde doktor boş gebelik oldugunu söyledi 9 haftalık dedi ben pek güvenemedim baska bir doktora gittim o da bebek var ölü dedi 8 haftalık dedi. İki ayrı doktor birbirinden farklı seyler söyleyince aynı gün son olarak devlet hastanesine gittim orda da doktor bana 7 haftalık bebek var kalp atısı duyulmayabilir haftaya tekrar gel dedi inanın İcim icimi yiyor 2 gündür uyku uyumuyorum kesenin boyutu 2.33 cm bebek 0. 43 cm çıktı bu boyutlara göre kaç haftalık ve bir anormallik var mı sizce bilgi verirseniz cok sevinirim

 23. Merhaba ben 2 gün önce bebegi min kalp atısını dinlemeye gittiğimde doktor boş gebelik oldugunu söyledi 9 haftalık dedi ben pek güvenemedim baska bir doktora gittim o da bebek var ölü dedi 8 haftalık dedi. İki ayrı doktor birbirinden farklı seyler söyleyince aynı gün son olarak devlet hastanesine gittim orda da doktor bana 7 haftalık bebek var kalp atısı duyulmayabilir haftaya tekrar gel dedi inanın İcim icimi yiyor 2 gündür uyku uyumuyorum kesenin boyutu 2.33 cm bebek 0. 43 cm çıktı bu boyutlara göre kaç haftalık ve bir anormallik var mı sizce bilgi verirseniz cok sevinirim

 24. Merhaba ben 2 gün önce bebegi min kalp atısını dinlemeye gittiğimde doktor boş gebelik oldugunu söyledi 9 haftalık dedi ben pek güvenemedim baska bir doktora gittim o da bebek var ölü dedi 8 haftalık dedi. İki ayrı doktor birbirinden farklı seyler söyleyince aynı gün son olarak devlet hastanesine gittim orda da doktor bana 7 haftalık bebek var kalp atısı duyulmayabilir haftaya tekrar gel dedi inanın İcim icimi yiyor 2 gündür uyku uyumuyorum kesenin boyutu 2.33 cm bebek 0. 43 cm çıktı bu boyutlara göre kaç haftalık ve bir anormallik var mı sizce bilgi verirseniz cok sevinirim

  • Daha erken ben 9 haftalık hamileyim daha dün duydum kalp atışlarını ama duymasanızda gösterebilirdi doktor ultrason ekranini büyütüp.Benim doktorum 2 hafta önceki kontrolünde öyle yaptı duyamayız ama bak şu küçük zıplayan şey kalbi dedi😍insallah sizde duyarsınız bebeğinizin kalp atislarini

  • Daha erken ben 9 haftalık hamileyim daha dün duydum kalp atışlarını ama duymasanızda gösterebilirdi doktor ultrason ekranini büyütüp.Benim doktorum 2 hafta önceki kontrolünde öyle yaptı duyamayız ama bak şu küçük zıplayan şey kalbi dedi😍insallah sizde duyarsınız bebeğinizin kalp atislarini

  • Daha erken ben 9 haftalık hamileyim daha dün duydum kalp atışlarını ama duymasanızda gösterebilirdi doktor ultrason ekranini büyütüp.Benim doktorum 2 hafta önceki kontrolünde öyle yaptı duyamayız ama bak şu küçük zıplayan şey kalbi dedi😍insallah sizde duyarsınız bebeğinizin kalp atislarini

  • Daha erken ben 9 haftalık hamileyim daha dün duydum kalp atışlarını ama duymasanızda gösterebilirdi doktor ultrason ekranini büyütüp.Benim doktorum 2 hafta önceki kontrolünde öyle yaptı duyamayız ama bak şu küçük zıplayan şey kalbi dedi😍insallah sizde duyarsınız bebeğinizin kalp atislarini

   • Yorumunuz bana umut oldu inşallah bende öyle bı mutluluk yaşarım benimde bebeğim sekiz haftalık kalp atışı yok denilip kürtaj olmamı söylediler ben ve en son gittiğim doktor bir hafta daha beklememi söyledi bekleme surecindeyim şuan😐

 25. Nasıl hissettiniz bunu? 7 haftalık hamileyim yaşım 40 riskli gebelik dedi doktor ama şimdilik iyi devam ediyor sonrasını bende bilmiyorum.

 26. Nasıl hissettiniz bunu? 7 haftalık hamileyim yaşım 40 riskli gebelik dedi doktor ama şimdilik iyi devam ediyor sonrasını bende bilmiyorum.

 27. Nasıl hissettiniz bunu? 7 haftalık hamileyim yaşım 40 riskli gebelik dedi doktor ama şimdilik iyi devam ediyor sonrasını bende bilmiyorum.

 28. Nasıl hissettiniz bunu? 7 haftalık hamileyim yaşım 40 riskli gebelik dedi doktor ama şimdilik iyi devam ediyor sonrasını bende bilmiyorum.

 29. Arkadaşlar ben 32+5 haftalıkken bebeğim öldü karnımda ve kaç tane doktora gittiysem hiç birisi bişey demedi kalp atışlatı durdu dediler en son ki gittiğim doktorum da kordon dolanması dedi benden size bir tavsiye lütfen doktorunuzu iyi seçin ve bebeğiniz için en sağlıklı olan şey neyse onu yapın allah kimseye böyle acılar yaşatmasın.

 30. Arkadaşlar ben 32+5 haftalıkken bebeğim öldü karnımda ve kaç tane doktora gittiysem hiç birisi bişey demedi kalp atışlatı durdu dediler en son ki gittiğim doktorum da kordon dolanması dedi benden size bir tavsiye lütfen doktorunuzu iyi seçin ve bebeğiniz için en sağlıklı olan şey neyse onu yapın allah kimseye böyle acılar yaşatmasın.

 31. Arkadaşlar ben 32+5 haftalıkken bebeğim öldü karnımda ve kaç tane doktora gittiysem hiç birisi bişey demedi kalp atışlatı durdu dediler en son ki gittiğim doktorum da kordon dolanması dedi benden size bir tavsiye lütfen doktorunuzu iyi seçin ve bebeğiniz için en sağlıklı olan şey neyse onu yapın allah kimseye böyle acılar yaşatmasın.

 32. Arkadaşlar ben 32+5 haftalıkken bebeğim öldü karnımda ve kaç tane doktora gittiysem hiç birisi bişey demedi kalp atışlatı durdu dediler en son ki gittiğim doktorum da kordon dolanması dedi benden size bir tavsiye lütfen doktorunuzu iyi seçin ve bebeğiniz için en sağlıklı olan şey neyse onu yapın allah kimseye böyle acılar yaşatmasın.

 33. Merhaba bende 8 haftalık tek yumurta ikiz bebeklerimi kaybettim. Karnında ölmüşler. 3 gün arayla ölmüşler. Tahlillerde bebeklerin ölüm nedenleri ile ilgili bi hastalık ws olmadıklarını sölediler birde tahlil ve testler olun dediler. Ben o testleri nerde yaptırcam bid3 isimleri nedir ?

 34. Merhaba bende 8 haftalık tek yumurta ikiz bebeklerimi kaybettim. Karnında ölmüşler. 3 gün arayla ölmüşler. Tahlillerde bebeklerin ölüm nedenleri ile ilgili bi hastalık ws olmadıklarını sölediler birde tahlil ve testler olun dediler. Ben o testleri nerde yaptırcam bid3 isimleri nedir ?

 35. Merhaba bende 8 haftalık tek yumurta ikiz bebeklerimi kaybettim. Karnında ölmüşler. 3 gün arayla ölmüşler. Tahlillerde bebeklerin ölüm nedenleri ile ilgili bi hastalık ws olmadıklarını sölediler birde tahlil ve testler olun dediler. Ben o testleri nerde yaptırcam bid3 isimleri nedir ?

 36. Merhaba bende 8 haftalık tek yumurta ikiz bebeklerimi kaybettim. Karnında ölmüşler. 3 gün arayla ölmüşler. Tahlillerde bebeklerin ölüm nedenleri ile ilgili bi hastalık ws olmadıklarını sölediler birde tahlil ve testler olun dediler. Ben o testleri nerde yaptırcam bid3 isimleri nedir ?

 37. Genetik testler yapın demişlerdir eşinizde sizde gidip tıp fakültesinde genetik bölümünden randevu alıp bazı testler yaptıracaksınız zaten size soru sorcaklar aileyle ilgili falan düşük yaptım bende 2 aylıktı genetik test yapıldı çocuğa da yapildı ama bişey çıkmadı olumsuz olur yani böyle şeyler Rabbim nasıl uygun görürse şimdi 4 aylık hamileyim bir sorun yok şükür insan korkmuyor değil ama ne gelirse razıyız

 38. Genetik testler yapın demişlerdir eşinizde sizde gidip tıp fakültesinde genetik bölümünden randevu alıp bazı testler yaptıracaksınız zaten size soru sorcaklar aileyle ilgili falan düşük yaptım bende 2 aylıktı genetik test yapıldı çocuğa da yapildı ama bişey çıkmadı olumsuz olur yani böyle şeyler Rabbim nasıl uygun görürse şimdi 4 aylık hamileyim bir sorun yok şükür insan korkmuyor değil ama ne gelirse razıyız

 39. Genetik testler yapın demişlerdir eşinizde sizde gidip tıp fakültesinde genetik bölümünden randevu alıp bazı testler yaptıracaksınız zaten size soru sorcaklar aileyle ilgili falan düşük yaptım bende 2 aylıktı genetik test yapıldı çocuğa da yapildı ama bişey çıkmadı olumsuz olur yani böyle şeyler Rabbim nasıl uygun görürse şimdi 4 aylık hamileyim bir sorun yok şükür insan korkmuyor değil ama ne gelirse razıyız

 40. Genetik testler yapın demişlerdir eşinizde sizde gidip tıp fakültesinde genetik bölümünden randevu alıp bazı testler yaptıracaksınız zaten size soru sorcaklar aileyle ilgili falan düşük yaptım bende 2 aylıktı genetik test yapıldı çocuğa da yapildı ama bişey çıkmadı olumsuz olur yani böyle şeyler Rabbim nasıl uygun görürse şimdi 4 aylık hamileyim bir sorun yok şükür insan korkmuyor değil ama ne gelirse razıyız

 41. Bende bundan 7 ay önce bebegimim 10 haftalık ti.kalp atışları yoktu bir.kanamayla. hastaneye gittim öyle bir doktora denk.geldimki ölü bebeğe suanlik bir sıkıntı yok dedi sonra özele gittim bana dedgi bebeğin kalbi belirli süre atmış ondan.sonra durmuş dedi ve kürtaj oldum gerçekten bazende aklıma geliyor şuan öyle.bisey olsaydı 2 3 hafta snr bebeğim kucağımda olacaktı 😥

 42. Bende bundan 7 ay önce bebegimim 10 haftalık ti.kalp atışları yoktu bir.kanamayla. hastaneye gittim öyle bir doktora denk.geldimki ölü bebeğe suanlik bir sıkıntı yok dedi sonra özele gittim bana dedgi bebeğin kalbi belirli süre atmış ondan.sonra durmuş dedi ve kürtaj oldum gerçekten bazende aklıma geliyor şuan öyle.bisey olsaydı 2 3 hafta snr bebeğim kucağımda olacaktı 😥

 43. Bende bundan 7 ay önce bebegimim 10 haftalık ti.kalp atışları yoktu bir.kanamayla. hastaneye gittim öyle bir doktora denk.geldimki ölü bebeğe suanlik bir sıkıntı yok dedi sonra özele gittim bana dedgi bebeğin kalbi belirli süre atmış ondan.sonra durmuş dedi ve kürtaj oldum gerçekten bazende aklıma geliyor şuan öyle.bisey olsaydı 2 3 hafta snr bebeğim kucağımda olacaktı 😥

 44. Bende bundan 7 ay önce bebegimim 10 haftalık ti.kalp atışları yoktu bir.kanamayla. hastaneye gittim öyle bir doktora denk.geldimki ölü bebeğe suanlik bir sıkıntı yok dedi sonra özele gittim bana dedgi bebeğin kalbi belirli süre atmış ondan.sonra durmuş dedi ve kürtaj oldum gerçekten bazende aklıma geliyor şuan öyle.bisey olsaydı 2 3 hafta snr bebeğim kucağımda olacaktı 😥

 45. Merhabalar bundan iki ay önce 36 haftalık bebeğimi anne karnında kaybettim.Otopside bir şey çıkmadı ve sebebini bilmiyoruz şimdi tekrardan bebek istiyorum ama korkuyorum Hangi testleri yaptırmam gerekiyoryardımcı olabilirmisiniz

 46. Merhabalar bundan iki ay önce 36 haftalık bebeğimi anne karnında kaybettim.Otopside bir şey çıkmadı ve sebebini bilmiyoruz şimdi tekrardan bebek istiyorum ama korkuyorum Hangi testleri yaptırmam gerekiyoryardımcı olabilirmisiniz

 47. Merhabalar bundan iki ay önce 36 haftalık bebeğimi anne karnında kaybettim.Otopside bir şey çıkmadı ve sebebini bilmiyoruz şimdi tekrardan bebek istiyorum ama korkuyorum Hangi testleri yaptırmam gerekiyoryardımcı olabilirmisiniz

 48. Merhabalar bundan iki ay önce 36 haftalık bebeğimi anne karnında kaybettim.Otopside bir şey çıkmadı ve sebebini bilmiyoruz şimdi tekrardan bebek istiyorum ama korkuyorum Hangi testleri yaptırmam gerekiyoryardımcı olabilirmisiniz

 49. 36 haftalıkken bebeğimin kalbi durdu ve hiç bir problem yoktu otopsidede bir sonuç çıkmadı doktorda şaşırdım kaldım dedi kordon dolanması suyunda hiç bir problem yokmuş benimde hiç bir problemim yoktu nasıl testler yaptırmam gerek birdaha ki hamileliğim olursa nasıl geçer bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 50. 36 haftalıkken bebeğimin kalbi durdu ve hiç bir problem yoktu otopsidede bir sonuç çıkmadı doktorda şaşırdım kaldım dedi kordon dolanması suyunda hiç bir problem yokmuş benimde hiç bir problemim yoktu nasıl testler yaptırmam gerek birdaha ki hamileliğim olursa nasıl geçer bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 51. 36 haftalıkken bebeğimin kalbi durdu ve hiç bir problem yoktu otopsidede bir sonuç çıkmadı doktorda şaşırdım kaldım dedi kordon dolanması suyunda hiç bir problem yokmuş benimde hiç bir problemim yoktu nasıl testler yaptırmam gerek birdaha ki hamileliğim olursa nasıl geçer bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 52. 36 haftalıkken bebeğimin kalbi durdu ve hiç bir problem yoktu otopsidede bir sonuç çıkmadı doktorda şaşırdım kaldım dedi kordon dolanması suyunda hiç bir problem yokmuş benimde hiç bir problemim yoktu nasıl testler yaptırmam gerek birdaha ki hamileliğim olursa nasıl geçer bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 53. Hocam 7 haftalık hamileydim bir hafta önce bebeğin kalbi durmuş diye iki doktor kontrol etti alınması gerekiyor dendi ve alındı hiçbir sebep yok denildi bir haftadır kanama durmuyor şimdi artık pırti halinde gelmeye başladı yaşım 42 bir oğlum var 16 yaşında bu ikinci eşimden ilk bebeğimiz olacak ti Kısmet olmadı sizden ricam bundan sonra ki süreçte ne yapmam gerekiyor lütfen yol gösterici olabilir misiniz şimdiden teşekkürler hocam

 54. Hocam 7 haftalık hamileydim bir hafta önce bebeğin kalbi durmuş diye iki doktor kontrol etti alınması gerekiyor dendi ve alındı hiçbir sebep yok denildi bir haftadır kanama durmuyor şimdi artık pırti halinde gelmeye başladı yaşım 42 bir oğlum var 16 yaşında bu ikinci eşimden ilk bebeğimiz olacak ti Kısmet olmadı sizden ricam bundan sonra ki süreçte ne yapmam gerekiyor lütfen yol gösterici olabilir misiniz şimdiden teşekkürler hocam

 55. Hocam 7 haftalık hamileydim bir hafta önce bebeğin kalbi durmuş diye iki doktor kontrol etti alınması gerekiyor dendi ve alındı hiçbir sebep yok denildi bir haftadır kanama durmuyor şimdi artık pırti halinde gelmeye başladı yaşım 42 bir oğlum var 16 yaşında bu ikinci eşimden ilk bebeğimiz olacak ti Kısmet olmadı sizden ricam bundan sonra ki süreçte ne yapmam gerekiyor lütfen yol gösterici olabilir misiniz şimdiden teşekkürler hocam

 56. Hocam 7 haftalık hamileydim bir hafta önce bebeğin kalbi durmuş diye iki doktor kontrol etti alınması gerekiyor dendi ve alındı hiçbir sebep yok denildi bir haftadır kanama durmuyor şimdi artık pırti halinde gelmeye başladı yaşım 42 bir oğlum var 16 yaşında bu ikinci eşimden ilk bebeğimiz olacak ti Kısmet olmadı sizden ricam bundan sonra ki süreçte ne yapmam gerekiyor lütfen yol gösterici olabilir misiniz şimdiden teşekkürler hocam

 57. 4 haftalık hamileyim ama belimde ve kasıklarımda çok şiddetli bi ağrım var göğüslerim deki hassasiyet bianda gitti kanamam yok acaba icimdemi oldu

 58. 4 haftalık hamileyim ama belimde ve kasıklarımda çok şiddetli bi ağrım var göğüslerim deki hassasiyet bianda gitti kanamam yok acaba icimdemi oldu

 59. 4 haftalık hamileyim ama belimde ve kasıklarımda çok şiddetli bi ağrım var göğüslerim deki hassasiyet bianda gitti kanamam yok acaba icimdemi oldu

 60. 4 haftalık hamileyim ama belimde ve kasıklarımda çok şiddetli bi ağrım var göğüslerim deki hassasiyet bianda gitti kanamam yok acaba icimdemi oldu

 61. Hocam mrb 10 haftalık hamileydim iki hafta aeada bir çok az kahverengi akıntım olmuştu yerleşme kanamasıdır diye önemseyip dr a gitmedim daha sonra rutin kontrolde dr kese var bebek yok ddi başka bi dr a gittim o da bebek var kalp atışı yok dedi bi kaç gün bekleyelim bebek küçük olabilir belki kalp atışları oluşur bekleyecektm ertesi gün kanamam oldu kadın doğum acil e gittim bebeğin kalp atışı yok kürtaja alalım dedi dün kürtaj oldum ama bu bebeği çok istiyodum bidaha ne zaman hamile kalabilirim daha önce bi normal doğum yaptm çocuğumda bi sıkıntı yok bundan başka düşük kürtaj yok ve kan uyuşmazlığımız da yok

 62. Hocam mrb 10 haftalık hamileydim iki hafta aeada bir çok az kahverengi akıntım olmuştu yerleşme kanamasıdır diye önemseyip dr a gitmedim daha sonra rutin kontrolde dr kese var bebek yok ddi başka bi dr a gittim o da bebek var kalp atışı yok dedi bi kaç gün bekleyelim bebek küçük olabilir belki kalp atışları oluşur bekleyecektm ertesi gün kanamam oldu kadın doğum acil e gittim bebeğin kalp atışı yok kürtaja alalım dedi dün kürtaj oldum ama bu bebeği çok istiyodum bidaha ne zaman hamile kalabilirim daha önce bi normal doğum yaptm çocuğumda bi sıkıntı yok bundan başka düşük kürtaj yok ve kan uyuşmazlığımız da yok

 63. Hocam mrb 10 haftalık hamileydim iki hafta aeada bir çok az kahverengi akıntım olmuştu yerleşme kanamasıdır diye önemseyip dr a gitmedim daha sonra rutin kontrolde dr kese var bebek yok ddi başka bi dr a gittim o da bebek var kalp atışı yok dedi bi kaç gün bekleyelim bebek küçük olabilir belki kalp atışları oluşur bekleyecektm ertesi gün kanamam oldu kadın doğum acil e gittim bebeğin kalp atışı yok kürtaja alalım dedi dün kürtaj oldum ama bu bebeği çok istiyodum bidaha ne zaman hamile kalabilirim daha önce bi normal doğum yaptm çocuğumda bi sıkıntı yok bundan başka düşük kürtaj yok ve kan uyuşmazlığımız da yok

 64. Hocam mrb 10 haftalık hamileydim iki hafta aeada bir çok az kahverengi akıntım olmuştu yerleşme kanamasıdır diye önemseyip dr a gitmedim daha sonra rutin kontrolde dr kese var bebek yok ddi başka bi dr a gittim o da bebek var kalp atışı yok dedi bi kaç gün bekleyelim bebek küçük olabilir belki kalp atışları oluşur bekleyecektm ertesi gün kanamam oldu kadın doğum acil e gittim bebeğin kalp atışı yok kürtaja alalım dedi dün kürtaj oldum ama bu bebeği çok istiyodum bidaha ne zaman hamile kalabilirim daha önce bi normal doğum yaptm çocuğumda bi sıkıntı yok bundan başka düşük kürtaj yok ve kan uyuşmazlığımız da yok

 65. Hocam 11 haftalik hamileyim dun doktora gittim 8 haftaliyken bebek olmus dedi ve kurtaj olmam gerektigini ve 1 hafta sonrasina randevu verdi yani haftaya 1 ay olacak olu bebek karnimda bana bir zarari olurmu acaba zehirlermi beni.

 66. Hocam 11 haftalik hamileyim dun doktora gittim 8 haftaliyken bebek olmus dedi ve kurtaj olmam gerektigini ve 1 hafta sonrasina randevu verdi yani haftaya 1 ay olacak olu bebek karnimda bana bir zarari olurmu acaba zehirlermi beni.

 67. Hocam 11 haftalik hamileyim dun doktora gittim 8 haftaliyken bebek olmus dedi ve kurtaj olmam gerektigini ve 1 hafta sonrasina randevu verdi yani haftaya 1 ay olacak olu bebek karnimda bana bir zarari olurmu acaba zehirlermi beni.

 68. Hocam 11 haftalik hamileyim dun doktora gittim 8 haftaliyken bebek olmus dedi ve kurtaj olmam gerektigini ve 1 hafta sonrasina randevu verdi yani haftaya 1 ay olacak olu bebek karnimda bana bir zarari olurmu acaba zehirlermi beni.

  • Öncelikle çok geçmiş olsun kuretaj yapmadan da bazi ilaclar ile kendiliginizden düşük yapabilirsiniz fakat dr kontrolunde olmali rahim duvari kalinligina bakilmali parca kalirsa kuretaj gerekebilir.

  • Öncelikle çok geçmiş olsun kuretaj yapmadan da bazi ilaclar ile kendiliginizden düşük yapabilirsiniz fakat dr kontrolunde olmali rahim duvari kalinligina bakilmali parca kalirsa kuretaj gerekebilir.

  • Öncelikle çok geçmiş olsun kuretaj yapmadan da bazi ilaclar ile kendiliginizden düşük yapabilirsiniz fakat dr kontrolunde olmali rahim duvari kalinligina bakilmali parca kalirsa kuretaj gerekebilir.

  • Öncelikle çok geçmiş olsun kuretaj yapmadan da bazi ilaclar ile kendiliginizden düşük yapabilirsiniz fakat dr kontrolunde olmali rahim duvari kalinligina bakilmali parca kalirsa kuretaj gerekebilir.

 69. Hocam 12 subatt 39+5 günlük sancılanip hastaneye gittim ve bana bebegimin olduğunu soylediler.normal doğum yaptım Neden öldüğüne dair hiç bir şey yok . 2. Gebeligim di ilki gayet sağlıklı ve sorunsuz oldu
  Bundan sonra ki süreç nasıl olacak ne yapmam gerek . Simdiden tesekkurler

  • Cok gecmis olsun bir cok nedeni olabilir yuksek tansiyon diabet esinin erken ayrilmasi gebelik kolestazi vs bazen hic bir neden de bulunamayabilir.

  • Allah rahmet eylesin 22 Mart 40 hafta 3 günlüktük haraketlerini hissetmedim ve gittim gece kalbi durmuş hiç bir problem yok hiç bir sebep yok otopsi yaptırmadım kıyamadım şaka gibi rüya gibi herşeyimiz hazırdı ve sağlıklıydık hala inanamıyorum ne kordon ne kaka hiç bisey yok kalakaldım hala hamile zannediyorum kendimi Ve bana gençsin yine olur dediler şaka mı delilik çok ince bi çizgi yıprandım

   • Başınız sağolsun benim de bebeğim 35., haftada iken 1 hafta önce ölmüş dendi normal doğum yaptım bebeğim den ayrıldım anne karnında iken test veya doğduktan sonra test yapıldı mı
    Yapıldıktan sonra mı sebebi olmadığını söylediler

    Çünkü benim kalbi durmuş dedikten sonra ve hariç herhangi Bi test muayene ve inceleme yapılmadı nedeni yok dendi

 70. Hocam 12 subatt 39+5 günlük sancılanip hastaneye gittim ve bana bebegimin olduğunu soylediler.normal doğum yaptım Neden öldüğüne dair hiç bir şey yok . 2. Gebeligim di ilki gayet sağlıklı ve sorunsuz oldu
  Bundan sonra ki süreç nasıl olacak ne yapmam gerek . Simdiden tesekkurler

  • Cok gecmis olsun bir cok nedeni olabilir yuksek tansiyon diabet esinin erken ayrilmasi gebelik kolestazi vs bazen hic bir neden de bulunamayabilir.

  • Allah rahmet eylesin 22 Mart 40 hafta 3 günlüktük haraketlerini hissetmedim ve gittim gece kalbi durmuş hiç bir problem yok hiç bir sebep yok otopsi yaptırmadım kıyamadım şaka gibi rüya gibi herşeyimiz hazırdı ve sağlıklıydık hala inanamıyorum ne kordon ne kaka hiç bisey yok kalakaldım hala hamile zannediyorum kendimi Ve bana gençsin yine olur dediler şaka mı delilik çok ince bi çizgi yıprandım

   • Başınız sağolsun benim de bebeğim 35., haftada iken 1 hafta önce ölmüş dendi normal doğum yaptım bebeğim den ayrıldım anne karnında iken test veya doğduktan sonra test yapıldı mı
    Yapıldıktan sonra mı sebebi olmadığını söylediler

    Çünkü benim kalbi durmuş dedikten sonra ve hariç herhangi Bi test muayene ve inceleme yapılmadı nedeni yok dendi

 71. Hocam 12 subatt 39+5 günlük sancılanip hastaneye gittim ve bana bebegimin olduğunu soylediler.normal doğum yaptım Neden öldüğüne dair hiç bir şey yok . 2. Gebeligim di ilki gayet sağlıklı ve sorunsuz oldu
  Bundan sonra ki süreç nasıl olacak ne yapmam gerek . Simdiden tesekkurler

  • Cok gecmis olsun bir cok nedeni olabilir yuksek tansiyon diabet esinin erken ayrilmasi gebelik kolestazi vs bazen hic bir neden de bulunamayabilir.

  • Allah rahmet eylesin 22 Mart 40 hafta 3 günlüktük haraketlerini hissetmedim ve gittim gece kalbi durmuş hiç bir problem yok hiç bir sebep yok otopsi yaptırmadım kıyamadım şaka gibi rüya gibi herşeyimiz hazırdı ve sağlıklıydık hala inanamıyorum ne kordon ne kaka hiç bisey yok kalakaldım hala hamile zannediyorum kendimi Ve bana gençsin yine olur dediler şaka mı delilik çok ince bi çizgi yıprandım

   • Başınız sağolsun benim de bebeğim 35., haftada iken 1 hafta önce ölmüş dendi normal doğum yaptım bebeğim den ayrıldım anne karnında iken test veya doğduktan sonra test yapıldı mı
    Yapıldıktan sonra mı sebebi olmadığını söylediler

    Çünkü benim kalbi durmuş dedikten sonra ve hariç herhangi Bi test muayene ve inceleme yapılmadı nedeni yok dendi

 72. Hocam 12 subatt 39+5 günlük sancılanip hastaneye gittim ve bana bebegimin olduğunu soylediler.normal doğum yaptım Neden öldüğüne dair hiç bir şey yok . 2. Gebeligim di ilki gayet sağlıklı ve sorunsuz oldu
  Bundan sonra ki süreç nasıl olacak ne yapmam gerek . Simdiden tesekkurler

  • Cok gecmis olsun bir cok nedeni olabilir yuksek tansiyon diabet esinin erken ayrilmasi gebelik kolestazi vs bazen hic bir neden de bulunamayabilir.

  • Allah rahmet eylesin 22 Mart 40 hafta 3 günlüktük haraketlerini hissetmedim ve gittim gece kalbi durmuş hiç bir problem yok hiç bir sebep yok otopsi yaptırmadım kıyamadım şaka gibi rüya gibi herşeyimiz hazırdı ve sağlıklıydık hala inanamıyorum ne kordon ne kaka hiç bisey yok kalakaldım hala hamile zannediyorum kendimi Ve bana gençsin yine olur dediler şaka mı delilik çok ince bi çizgi yıprandım

   • Başınız sağolsun benim de bebeğim 35., haftada iken 1 hafta önce ölmüş dendi normal doğum yaptım bebeğim den ayrıldım anne karnında iken test veya doğduktan sonra test yapıldı mı
    Yapıldıktan sonra mı sebebi olmadığını söylediler

    Çünkü benim kalbi durmuş dedikten sonra ve hariç herhangi Bi test muayene ve inceleme yapılmadı nedeni yok dendi

 73. hocam ben iki kez kürtaj oldum kalbi durdu ikisinde biri ilk gebeliğimdi 7 haftalık birinide şimdi oldum 3 gün oluyor 10 haftalıktı 3üncü bebeğimdi buda. bir oğlum var onuda kaybediyorduk ilaçlarla müdahale ettiler yaşadı.doktorlar bebeğin incelenmeye göndermek istermisin dediler bende tabiki mutlaka göderelim dedim. bana getirilen kağıtta fetusların laburator da bir hafta kaldığı ailerin isteği üzere incelemeye göderilir yazıyor du fakat beni yönlendirdikleri genetik doktoru vürüs nedeniyle bakmadı kendimi riske atamam dedi git olaylar durulsun ondan sonra gel dedi bir şokta orda yaşadım.şimdi ben 5 ay sonra gittiğimde neyi inceleyecekler bende ve eşimde hiçbir sıkıntı yok bütün tahlilleri biz daha önce yaptırdık hepsi temiz çıktı. bana yardımcı olursan çok sevinirim en azından ne yapmam gerektiğini çünkü 3 cü bir cocuk kaybını kaldıram şuan bile çok kötü durumdayım..teşekkürler

 74. hocam ben iki kez kürtaj oldum kalbi durdu ikisinde biri ilk gebeliğimdi 7 haftalık birinide şimdi oldum 3 gün oluyor 10 haftalıktı 3üncü bebeğimdi buda. bir oğlum var onuda kaybediyorduk ilaçlarla müdahale ettiler yaşadı.doktorlar bebeğin incelenmeye göndermek istermisin dediler bende tabiki mutlaka göderelim dedim. bana getirilen kağıtta fetusların laburator da bir hafta kaldığı ailerin isteği üzere incelemeye göderilir yazıyor du fakat beni yönlendirdikleri genetik doktoru vürüs nedeniyle bakmadı kendimi riske atamam dedi git olaylar durulsun ondan sonra gel dedi bir şokta orda yaşadım.şimdi ben 5 ay sonra gittiğimde neyi inceleyecekler bende ve eşimde hiçbir sıkıntı yok bütün tahlilleri biz daha önce yaptırdık hepsi temiz çıktı. bana yardımcı olursan çok sevinirim en azından ne yapmam gerektiğini çünkü 3 cü bir cocuk kaybını kaldıram şuan bile çok kötü durumdayım..teşekkürler

 75. hocam ben iki kez kürtaj oldum kalbi durdu ikisinde biri ilk gebeliğimdi 7 haftalık birinide şimdi oldum 3 gün oluyor 10 haftalıktı 3üncü bebeğimdi buda. bir oğlum var onuda kaybediyorduk ilaçlarla müdahale ettiler yaşadı.doktorlar bebeğin incelenmeye göndermek istermisin dediler bende tabiki mutlaka göderelim dedim. bana getirilen kağıtta fetusların laburator da bir hafta kaldığı ailerin isteği üzere incelemeye göderilir yazıyor du fakat beni yönlendirdikleri genetik doktoru vürüs nedeniyle bakmadı kendimi riske atamam dedi git olaylar durulsun ondan sonra gel dedi bir şokta orda yaşadım.şimdi ben 5 ay sonra gittiğimde neyi inceleyecekler bende ve eşimde hiçbir sıkıntı yok bütün tahlilleri biz daha önce yaptırdık hepsi temiz çıktı. bana yardımcı olursan çok sevinirim en azından ne yapmam gerektiğini çünkü 3 cü bir cocuk kaybını kaldıram şuan bile çok kötü durumdayım..teşekkürler

 76. hocam ben iki kez kürtaj oldum kalbi durdu ikisinde biri ilk gebeliğimdi 7 haftalık birinide şimdi oldum 3 gün oluyor 10 haftalıktı 3üncü bebeğimdi buda. bir oğlum var onuda kaybediyorduk ilaçlarla müdahale ettiler yaşadı.doktorlar bebeğin incelenmeye göndermek istermisin dediler bende tabiki mutlaka göderelim dedim. bana getirilen kağıtta fetusların laburator da bir hafta kaldığı ailerin isteği üzere incelemeye göderilir yazıyor du fakat beni yönlendirdikleri genetik doktoru vürüs nedeniyle bakmadı kendimi riske atamam dedi git olaylar durulsun ondan sonra gel dedi bir şokta orda yaşadım.şimdi ben 5 ay sonra gittiğimde neyi inceleyecekler bende ve eşimde hiçbir sıkıntı yok bütün tahlilleri biz daha önce yaptırdık hepsi temiz çıktı. bana yardımcı olursan çok sevinirim en azından ne yapmam gerektiğini çünkü 3 cü bir cocuk kaybını kaldıram şuan bile çok kötü durumdayım..teşekkürler

 77. Hocam bende 12 .haftalık tim 4 ayıma girecektim karnımda ağrılar oldu bi hafta önce ben özel hastaneye gittim doktor bana dedi kalbi durmuş devlet hastanesine gittim ilaç verdiler çocuk düştü kesesi kaldı içimde kurtas oldum dedi kan uyuşması olmuş ama iki çocuğum var niye böyle bi sorun oldu sizden tek bi ricam olacak eyer böyle bi duruşmada olacak olan anneler çocuğu gurmeyin piskolojim bozuldu hiç bişey yemiyorum içmiyorum suclu isediyorum kendimi çok kötü bişey

 78. Hocam bende 12 .haftalık tim 4 ayıma girecektim karnımda ağrılar oldu bi hafta önce ben özel hastaneye gittim doktor bana dedi kalbi durmuş devlet hastanesine gittim ilaç verdiler çocuk düştü kesesi kaldı içimde kurtas oldum dedi kan uyuşması olmuş ama iki çocuğum var niye böyle bi sorun oldu sizden tek bi ricam olacak eyer böyle bi duruşmada olacak olan anneler çocuğu gurmeyin piskolojim bozuldu hiç bişey yemiyorum içmiyorum suclu isediyorum kendimi çok kötü bişey

 79. Hocam bende 12 .haftalık tim 4 ayıma girecektim karnımda ağrılar oldu bi hafta önce ben özel hastaneye gittim doktor bana dedi kalbi durmuş devlet hastanesine gittim ilaç verdiler çocuk düştü kesesi kaldı içimde kurtas oldum dedi kan uyuşması olmuş ama iki çocuğum var niye böyle bi sorun oldu sizden tek bi ricam olacak eyer böyle bi duruşmada olacak olan anneler çocuğu gurmeyin piskolojim bozuldu hiç bişey yemiyorum içmiyorum suclu isediyorum kendimi çok kötü bişey

 80. Hocam bende 12 .haftalık tim 4 ayıma girecektim karnımda ağrılar oldu bi hafta önce ben özel hastaneye gittim doktor bana dedi kalbi durmuş devlet hastanesine gittim ilaç verdiler çocuk düştü kesesi kaldı içimde kurtas oldum dedi kan uyuşması olmuş ama iki çocuğum var niye böyle bi sorun oldu sizden tek bi ricam olacak eyer böyle bi duruşmada olacak olan anneler çocuğu gurmeyin piskolojim bozuldu hiç bişey yemiyorum içmiyorum suclu isediyorum kendimi çok kötü bişey

 81. Merhabalar efendım 16 haftalık hamileyim ve bundan 2 hafta once sinde bebegın kıpırdadıgını hissettim ama ondan sonra duymadım ve bu benim ilk gwbelıgım degil 3.gebelıgım korkuyorum ara ara sancılarım oluyo napmam gerekıyo

  • 16 . Da hissetmeye yeni baslanir ki genellikle 18 de hissedilir sancilariniz var ise muayene olmanizda fayda var idrar tetkiki rahim agzi uzunlugu vs

 82. Merhabalar efendım 16 haftalık hamileyim ve bundan 2 hafta once sinde bebegın kıpırdadıgını hissettim ama ondan sonra duymadım ve bu benim ilk gwbelıgım degil 3.gebelıgım korkuyorum ara ara sancılarım oluyo napmam gerekıyo

  • 16 . Da hissetmeye yeni baslanir ki genellikle 18 de hissedilir sancilariniz var ise muayene olmanizda fayda var idrar tetkiki rahim agzi uzunlugu vs

 83. Merhabalar efendım 16 haftalık hamileyim ve bundan 2 hafta once sinde bebegın kıpırdadıgını hissettim ama ondan sonra duymadım ve bu benim ilk gwbelıgım degil 3.gebelıgım korkuyorum ara ara sancılarım oluyo napmam gerekıyo

  • 16 . Da hissetmeye yeni baslanir ki genellikle 18 de hissedilir sancilariniz var ise muayene olmanizda fayda var idrar tetkiki rahim agzi uzunlugu vs

 84. Merhabalar efendım 16 haftalık hamileyim ve bundan 2 hafta once sinde bebegın kıpırdadıgını hissettim ama ondan sonra duymadım ve bu benim ilk gwbelıgım degil 3.gebelıgım korkuyorum ara ara sancılarım oluyo napmam gerekıyo

  • 16 . Da hissetmeye yeni baslanir ki genellikle 18 de hissedilir sancilariniz var ise muayene olmanizda fayda var idrar tetkiki rahim agzi uzunlugu vs

 85. Hocam.bebegim 2 aylık ve bugün bulantım.kesildi halsizde değilim.sizce bisey olmuş olabilir mi ve doktorlar bize hafta hafa randevu veriyor o.esnada bebek ölürse küçük haftadayken nasıl anlarız

 86. Hocam.bebegim 2 aylık ve bugün bulantım.kesildi halsizde değilim.sizce bisey olmuş olabilir mi ve doktorlar bize hafta hafa randevu veriyor o.esnada bebek ölürse küçük haftadayken nasıl anlarız

 87. Hocam.bebegim 2 aylık ve bugün bulantım.kesildi halsizde değilim.sizce bisey olmuş olabilir mi ve doktorlar bize hafta hafa randevu veriyor o.esnada bebek ölürse küçük haftadayken nasıl anlarız

 88. Hocam.bebegim 2 aylık ve bugün bulantım.kesildi halsizde değilim.sizce bisey olmuş olabilir mi ve doktorlar bize hafta hafa randevu veriyor o.esnada bebek ölürse küçük haftadayken nasıl anlarız

 89. Doktora gıtmedım ama adetim 1 hafta gecıktı ıkı gun oldu kanamam var buyuk bı ihtimal hamileydım doktora da gidemiyorum kanamam bı oluyor bı kesiliyor 3 yasında kızım var kimseye de emanet edemiyorum siz ce kordonu olusmus mudur sıkıntı yasar mıyım sabah da bı anda mide bulantım karın agrısı oldu lutfen yardımcı olur musunuz

  • Kanama olmasi dusuk tehdidi anlamina gelir ki daha gebeliginizi kesin kanitlamamiz gerekir dis gebeligi de dislamamiz gerekir agriniz varsa dr basvurunuz

 90. Doktora gıtmedım ama adetim 1 hafta gecıktı ıkı gun oldu kanamam var buyuk bı ihtimal hamileydım doktora da gidemiyorum kanamam bı oluyor bı kesiliyor 3 yasında kızım var kimseye de emanet edemiyorum siz ce kordonu olusmus mudur sıkıntı yasar mıyım sabah da bı anda mide bulantım karın agrısı oldu lutfen yardımcı olur musunuz

  • Kanama olmasi dusuk tehdidi anlamina gelir ki daha gebeliginizi kesin kanitlamamiz gerekir dis gebeligi de dislamamiz gerekir agriniz varsa dr basvurunuz

 91. Doktora gıtmedım ama adetim 1 hafta gecıktı ıkı gun oldu kanamam var buyuk bı ihtimal hamileydım doktora da gidemiyorum kanamam bı oluyor bı kesiliyor 3 yasında kızım var kimseye de emanet edemiyorum siz ce kordonu olusmus mudur sıkıntı yasar mıyım sabah da bı anda mide bulantım karın agrısı oldu lutfen yardımcı olur musunuz

  • Kanama olmasi dusuk tehdidi anlamina gelir ki daha gebeliginizi kesin kanitlamamiz gerekir dis gebeligi de dislamamiz gerekir agriniz varsa dr basvurunuz

 92. Doktora gıtmedım ama adetim 1 hafta gecıktı ıkı gun oldu kanamam var buyuk bı ihtimal hamileydım doktora da gidemiyorum kanamam bı oluyor bı kesiliyor 3 yasında kızım var kimseye de emanet edemiyorum siz ce kordonu olusmus mudur sıkıntı yasar mıyım sabah da bı anda mide bulantım karın agrısı oldu lutfen yardımcı olur musunuz

  • Kanama olmasi dusuk tehdidi anlamina gelir ki daha gebeliginizi kesin kanitlamamiz gerekir dis gebeligi de dislamamiz gerekir agriniz varsa dr basvurunuz

 93. Merhaba hocam 24 haftalık hamileyim. Dün gece 3 yaşındaki kızım birden karnımın üstünde zıpladı. Zıpladıktan sonra karnım ağrıdı. Bugün bebeğimin hiç hareket ettiğini hissetmedim. Korkuyorum ölmüş olabilir mi?

 94. Merhaba hocam 24 haftalık hamileyim. Dün gece 3 yaşındaki kızım birden karnımın üstünde zıpladı. Zıpladıktan sonra karnım ağrıdı. Bugün bebeğimin hiç hareket ettiğini hissetmedim. Korkuyorum ölmüş olabilir mi?

 95. Merhaba hocam 24 haftalık hamileyim. Dün gece 3 yaşındaki kızım birden karnımın üstünde zıpladı. Zıpladıktan sonra karnım ağrıdı. Bugün bebeğimin hiç hareket ettiğini hissetmedim. Korkuyorum ölmüş olabilir mi?

 96. Merhaba hocam 24 haftalık hamileyim. Dün gece 3 yaşındaki kızım birden karnımın üstünde zıpladı. Zıpladıktan sonra karnım ağrıdı. Bugün bebeğimin hiç hareket ettiğini hissetmedim. Korkuyorum ölmüş olabilir mi?

 97. Daha yeni hamileyim karın ağrısı çok fazla bir duruyor sonra bi daha başlıyor ikinci hamileliğim ne yapmalıyım doktora da bu ara çıkıp gidemiyoruz yardımcı olursanız sevinirim

   • Neden Hocam ben aynı şikayetten gittim idrar küründen hiçbirşey çıkmadı bir toz ilaç verdiler ama 11 haftalıktı gittim bebeğin kalbi atmıyordu kaybettim.

 98. Daha yeni hamileyim karın ağrısı çok fazla bir duruyor sonra bi daha başlıyor ikinci hamileliğim ne yapmalıyım doktora da bu ara çıkıp gidemiyoruz yardımcı olursanız sevinirim

   • Neden Hocam ben aynı şikayetten gittim idrar küründen hiçbirşey çıkmadı bir toz ilaç verdiler ama 11 haftalıktı gittim bebeğin kalbi atmıyordu kaybettim.

 99. Daha yeni hamileyim karın ağrısı çok fazla bir duruyor sonra bi daha başlıyor ikinci hamileliğim ne yapmalıyım doktora da bu ara çıkıp gidemiyoruz yardımcı olursanız sevinirim

   • Neden Hocam ben aynı şikayetten gittim idrar küründen hiçbirşey çıkmadı bir toz ilaç verdiler ama 11 haftalıktı gittim bebeğin kalbi atmıyordu kaybettim.

 100. Daha yeni hamileyim karın ağrısı çok fazla bir duruyor sonra bi daha başlıyor ikinci hamileliğim ne yapmalıyım doktora da bu ara çıkıp gidemiyoruz yardımcı olursanız sevinirim

   • Neden Hocam ben aynı şikayetten gittim idrar küründen hiçbirşey çıkmadı bir toz ilaç verdiler ama 11 haftalıktı gittim bebeğin kalbi atmıyordu kaybettim.

 101. Merhaba 7 haftalık bebeğim karnımda öldü olay şöyle gerçekleşti önce bir gün. Kanama acil hastaneye gittim ve serum ve kan testi yapıldı her şey normal dendi eve gittim sonra ikinci gün yine kanamam oldu doktora gittim doktor ultrason da baktı bebeğin kalp atışını duymadığını söyledi ve kendiliğinden düşük olur dedi olmadı ve bir kez daha gittik iğne ve ilaç hap verdiler bir haftada düşecek dediler senemi nedir dediğimde kan testi normal dediler genetik olabilir dediler sizce sebep ne olabilir ve ne yapmalıyım teşekkürler.

  • Oncelikle ALlah rahmet eylesin bazen inanin hic bir neden bulunamiyor otopsi ile anlasilirdi bebek kordonu erken ayrilmis olabilir yada tansiyon neden olabilir ama nedensizde olabilir gecmis olsun

 102. Merhaba 7 haftalık bebeğim karnımda öldü olay şöyle gerçekleşti önce bir gün. Kanama acil hastaneye gittim ve serum ve kan testi yapıldı her şey normal dendi eve gittim sonra ikinci gün yine kanamam oldu doktora gittim doktor ultrason da baktı bebeğin kalp atışını duymadığını söyledi ve kendiliğinden düşük olur dedi olmadı ve bir kez daha gittik iğne ve ilaç hap verdiler bir haftada düşecek dediler senemi nedir dediğimde kan testi normal dediler genetik olabilir dediler sizce sebep ne olabilir ve ne yapmalıyım teşekkürler.

  • Oncelikle ALlah rahmet eylesin bazen inanin hic bir neden bulunamiyor otopsi ile anlasilirdi bebek kordonu erken ayrilmis olabilir yada tansiyon neden olabilir ama nedensizde olabilir gecmis olsun

 103. Merhaba 7 haftalık bebeğim karnımda öldü olay şöyle gerçekleşti önce bir gün. Kanama acil hastaneye gittim ve serum ve kan testi yapıldı her şey normal dendi eve gittim sonra ikinci gün yine kanamam oldu doktora gittim doktor ultrason da baktı bebeğin kalp atışını duymadığını söyledi ve kendiliğinden düşük olur dedi olmadı ve bir kez daha gittik iğne ve ilaç hap verdiler bir haftada düşecek dediler senemi nedir dediğimde kan testi normal dediler genetik olabilir dediler sizce sebep ne olabilir ve ne yapmalıyım teşekkürler.

  • Oncelikle ALlah rahmet eylesin bazen inanin hic bir neden bulunamiyor otopsi ile anlasilirdi bebek kordonu erken ayrilmis olabilir yada tansiyon neden olabilir ama nedensizde olabilir gecmis olsun

 104. Merhaba 7 haftalık bebeğim karnımda öldü olay şöyle gerçekleşti önce bir gün. Kanama acil hastaneye gittim ve serum ve kan testi yapıldı her şey normal dendi eve gittim sonra ikinci gün yine kanamam oldu doktora gittim doktor ultrason da baktı bebeğin kalp atışını duymadığını söyledi ve kendiliğinden düşük olur dedi olmadı ve bir kez daha gittik iğne ve ilaç hap verdiler bir haftada düşecek dediler senemi nedir dediğimde kan testi normal dediler genetik olabilir dediler sizce sebep ne olabilir ve ne yapmalıyım teşekkürler.

  • Oncelikle ALlah rahmet eylesin bazen inanin hic bir neden bulunamiyor otopsi ile anlasilirdi bebek kordonu erken ayrilmis olabilir yada tansiyon neden olabilir ama nedensizde olabilir gecmis olsun

 105. Mrb hocam ben hamileyim yeni 5 haftalik ben.istemiyorum ama baya ilaclar aldim kac gunden.beride midemde tuhaf bir yanma var ama kanamam falan yok sadece mide yanma var sizce bebekle alakali bisey olabilir mi bu

 106. Mrb hocam ben hamileyim yeni 5 haftalik ben.istemiyorum ama baya ilaclar aldim kac gunden.beride midemde tuhaf bir yanma var ama kanamam falan yok sadece mide yanma var sizce bebekle alakali bisey olabilir mi bu

 107. Mrb hocam ben hamileyim yeni 5 haftalik ben.istemiyorum ama baya ilaclar aldim kac gunden.beride midemde tuhaf bir yanma var ama kanamam falan yok sadece mide yanma var sizce bebekle alakali bisey olabilir mi bu

 108. Mrb hocam ben hamileyim yeni 5 haftalik ben.istemiyorum ama baya ilaclar aldim kac gunden.beride midemde tuhaf bir yanma var ama kanamam falan yok sadece mide yanma var sizce bebekle alakali bisey olabilir mi bu

 109. Merhaba, öncelikle umarım siz ve sevdiklerinizin sağlıkları iyidir.:)
  Sağ overimde 3,7_4,7 cm arasında değişen çikolata kistim var. Son adet tarihim 02.03.2020. doktora 10.03.2020 de kontrol amaçlı gitmiştim, kalın lezyonlu oldugu için gebeliğe engel olduğunu düşündüğü için doktorum, 4 ay sonra laporoskopi ameliyatı için görüşelim demişti. Bu süreçten sonra gebe olduğumu öğrendim (tabi pandemi sebebiyle biraz zorlu bir öğrenme sureciydi maalesef).
  13.04’te dış gebelik olmadığından emin olmak ve belki kalp atışını duyabiliriz diye doktora gitmeye ultrasona girmeye gittik. Gittiğim hastane bir araştırma Hastanesi’nin acil servisi olmayan bir kliniği olduğu için rahattım. Batın ultrasonda dış gebelik olmadığını öğrendim. Kalp atışına telaşeden bakamadik 🙁 ve bunun disinda hiç bir test talep etmedi doktorum.
  Aile hekimliğinde 09.04.2020 de kendi kendime beta HCG yaptırabilirim sadece. 4366 çıktı.
  25.05-07.06.2020 arası ikili test yaptirmami istedi doktorum.
  Çikolata kistim gebelikte bir risk oluşturur mu? Nelere dikkat etmeliyim?
  Mayıs sonuna kadar kalp atışlarını duyamayacak olmak, yaşadığını bile bilemiyor olmak çok stresli bir durum bu zamanlarda.
  Şuanda ara ara sarı yeşil renkte gelen akıntım dışında bir sikayetimde yok. İlk gebeliğim. sizce Mayıs sonuna kadar beklemeli miyim? Daha önce yaptırmam gereken test ya da asi (tetanos) vs var mı? Yönlendirebilirsiniz çok sevinirim. (7 hafta+6 günlük hamileyim)
  Saygı ve Sevgilerimle

 110. Merhaba, öncelikle umarım siz ve sevdiklerinizin sağlıkları iyidir.:)
  Sağ overimde 3,7_4,7 cm arasında değişen çikolata kistim var. Son adet tarihim 02.03.2020. doktora 10.03.2020 de kontrol amaçlı gitmiştim, kalın lezyonlu oldugu için gebeliğe engel olduğunu düşündüğü için doktorum, 4 ay sonra laporoskopi ameliyatı için görüşelim demişti. Bu süreçten sonra gebe olduğumu öğrendim (tabi pandemi sebebiyle biraz zorlu bir öğrenme sureciydi maalesef).
  13.04’te dış gebelik olmadığından emin olmak ve belki kalp atışını duyabiliriz diye doktora gitmeye ultrasona girmeye gittik. Gittiğim hastane bir araştırma Hastanesi’nin acil servisi olmayan bir kliniği olduğu için rahattım. Batın ultrasonda dış gebelik olmadığını öğrendim. Kalp atışına telaşeden bakamadik 🙁 ve bunun disinda hiç bir test talep etmedi doktorum.
  Aile hekimliğinde 09.04.2020 de kendi kendime beta HCG yaptırabilirim sadece. 4366 çıktı.
  25.05-07.06.2020 arası ikili test yaptirmami istedi doktorum.
  Çikolata kistim gebelikte bir risk oluşturur mu? Nelere dikkat etmeliyim?
  Mayıs sonuna kadar kalp atışlarını duyamayacak olmak, yaşadığını bile bilemiyor olmak çok stresli bir durum bu zamanlarda.
  Şuanda ara ara sarı yeşil renkte gelen akıntım dışında bir sikayetimde yok. İlk gebeliğim. sizce Mayıs sonuna kadar beklemeli miyim? Daha önce yaptırmam gereken test ya da asi (tetanos) vs var mı? Yönlendirebilirsiniz çok sevinirim. (7 hafta+6 günlük hamileyim)
  Saygı ve Sevgilerimle

 111. Merhaba, öncelikle umarım siz ve sevdiklerinizin sağlıkları iyidir.:)
  Sağ overimde 3,7_4,7 cm arasında değişen çikolata kistim var. Son adet tarihim 02.03.2020. doktora 10.03.2020 de kontrol amaçlı gitmiştim, kalın lezyonlu oldugu için gebeliğe engel olduğunu düşündüğü için doktorum, 4 ay sonra laporoskopi ameliyatı için görüşelim demişti. Bu süreçten sonra gebe olduğumu öğrendim (tabi pandemi sebebiyle biraz zorlu bir öğrenme sureciydi maalesef).
  13.04’te dış gebelik olmadığından emin olmak ve belki kalp atışını duyabiliriz diye doktora gitmeye ultrasona girmeye gittik. Gittiğim hastane bir araştırma Hastanesi’nin acil servisi olmayan bir kliniği olduğu için rahattım. Batın ultrasonda dış gebelik olmadığını öğrendim. Kalp atışına telaşeden bakamadik 🙁 ve bunun disinda hiç bir test talep etmedi doktorum.
  Aile hekimliğinde 09.04.2020 de kendi kendime beta HCG yaptırabilirim sadece. 4366 çıktı.
  25.05-07.06.2020 arası ikili test yaptirmami istedi doktorum.
  Çikolata kistim gebelikte bir risk oluşturur mu? Nelere dikkat etmeliyim?
  Mayıs sonuna kadar kalp atışlarını duyamayacak olmak, yaşadığını bile bilemiyor olmak çok stresli bir durum bu zamanlarda.
  Şuanda ara ara sarı yeşil renkte gelen akıntım dışında bir sikayetimde yok. İlk gebeliğim. sizce Mayıs sonuna kadar beklemeli miyim? Daha önce yaptırmam gereken test ya da asi (tetanos) vs var mı? Yönlendirebilirsiniz çok sevinirim. (7 hafta+6 günlük hamileyim)
  Saygı ve Sevgilerimle

 112. Merhaba, öncelikle umarım siz ve sevdiklerinizin sağlıkları iyidir.:)
  Sağ overimde 3,7_4,7 cm arasında değişen çikolata kistim var. Son adet tarihim 02.03.2020. doktora 10.03.2020 de kontrol amaçlı gitmiştim, kalın lezyonlu oldugu için gebeliğe engel olduğunu düşündüğü için doktorum, 4 ay sonra laporoskopi ameliyatı için görüşelim demişti. Bu süreçten sonra gebe olduğumu öğrendim (tabi pandemi sebebiyle biraz zorlu bir öğrenme sureciydi maalesef).
  13.04’te dış gebelik olmadığından emin olmak ve belki kalp atışını duyabiliriz diye doktora gitmeye ultrasona girmeye gittik. Gittiğim hastane bir araştırma Hastanesi’nin acil servisi olmayan bir kliniği olduğu için rahattım. Batın ultrasonda dış gebelik olmadığını öğrendim. Kalp atışına telaşeden bakamadik 🙁 ve bunun disinda hiç bir test talep etmedi doktorum.
  Aile hekimliğinde 09.04.2020 de kendi kendime beta HCG yaptırabilirim sadece. 4366 çıktı.
  25.05-07.06.2020 arası ikili test yaptirmami istedi doktorum.
  Çikolata kistim gebelikte bir risk oluşturur mu? Nelere dikkat etmeliyim?
  Mayıs sonuna kadar kalp atışlarını duyamayacak olmak, yaşadığını bile bilemiyor olmak çok stresli bir durum bu zamanlarda.
  Şuanda ara ara sarı yeşil renkte gelen akıntım dışında bir sikayetimde yok. İlk gebeliğim. sizce Mayıs sonuna kadar beklemeli miyim? Daha önce yaptırmam gereken test ya da asi (tetanos) vs var mı? Yönlendirebilirsiniz çok sevinirim. (7 hafta+6 günlük hamileyim)
  Saygı ve Sevgilerimle

 113. Mrb hocam 16 haftalık gebeyim 5 gün önce hastaneye gittim bana kesenin etrafında çok fazla kan olduğu söylendi ve bn iki 2 gündür bebegi hissetmiyorum bu bnm 4. Gebeliğim bu durumun ne gibi riskler oluşturuyor ne yapmalıyım

 114. Mrb hocam 16 haftalık gebeyim 5 gün önce hastaneye gittim bana kesenin etrafında çok fazla kan olduğu söylendi ve bn iki 2 gündür bebegi hissetmiyorum bu bnm 4. Gebeliğim bu durumun ne gibi riskler oluşturuyor ne yapmalıyım

 115. Mrb hocam 16 haftalık gebeyim 5 gün önce hastaneye gittim bana kesenin etrafında çok fazla kan olduğu söylendi ve bn iki 2 gündür bebegi hissetmiyorum bu bnm 4. Gebeliğim bu durumun ne gibi riskler oluşturuyor ne yapmalıyım

 116. Mrb hocam 16 haftalık gebeyim 5 gün önce hastaneye gittim bana kesenin etrafında çok fazla kan olduğu söylendi ve bn iki 2 gündür bebegi hissetmiyorum bu bnm 4. Gebeliğim bu durumun ne gibi riskler oluşturuyor ne yapmalıyım

 117. Son adet tarihim 24 şubat normalde şuan 9 haftalık hamileyim cuma günü doktora gittim bebeğimin kalp atışı duyulmadığı ıcin kürtaj yapmaları gerektiğini söylediler yaptırmak istemedim daha sonra 2 tane devlet hastanesine gittim birinde 6 haftalık olduğunu kalp atışının olduğunu söylediler diğeri de 6 haftalık olduğunu belirtti tekrar özele gittim bi kaç gün bekleyip alalim dediler ne yapacagimi bilmiyorum yardımcı olur musunuz bugün de muayenem var eğer duyamazlarsa alacaklar

 118. Son adet tarihim 24 şubat normalde şuan 9 haftalık hamileyim cuma günü doktora gittim bebeğimin kalp atışı duyulmadığı ıcin kürtaj yapmaları gerektiğini söylediler yaptırmak istemedim daha sonra 2 tane devlet hastanesine gittim birinde 6 haftalık olduğunu kalp atışının olduğunu söylediler diğeri de 6 haftalık olduğunu belirtti tekrar özele gittim bi kaç gün bekleyip alalim dediler ne yapacagimi bilmiyorum yardımcı olur musunuz bugün de muayenem var eğer duyamazlarsa alacaklar

 119. Son adet tarihim 24 şubat normalde şuan 9 haftalık hamileyim cuma günü doktora gittim bebeğimin kalp atışı duyulmadığı ıcin kürtaj yapmaları gerektiğini söylediler yaptırmak istemedim daha sonra 2 tane devlet hastanesine gittim birinde 6 haftalık olduğunu kalp atışının olduğunu söylediler diğeri de 6 haftalık olduğunu belirtti tekrar özele gittim bi kaç gün bekleyip alalim dediler ne yapacagimi bilmiyorum yardımcı olur musunuz bugün de muayenem var eğer duyamazlarsa alacaklar

 120. Son adet tarihim 24 şubat normalde şuan 9 haftalık hamileyim cuma günü doktora gittim bebeğimin kalp atışı duyulmadığı ıcin kürtaj yapmaları gerektiğini söylediler yaptırmak istemedim daha sonra 2 tane devlet hastanesine gittim birinde 6 haftalık olduğunu kalp atışının olduğunu söylediler diğeri de 6 haftalık olduğunu belirtti tekrar özele gittim bi kaç gün bekleyip alalim dediler ne yapacagimi bilmiyorum yardımcı olur musunuz bugün de muayenem var eğer duyamazlarsa alacaklar

 121. Merhaba. İlk gebeliğim. 1 hafta önce test yaptım pozitif çıktı. Sonraki gün doktora gittim. Normalde son adet tarihine göre 7 haftalık olması gerekiyordu. Ancak doktor baktığında 7 haftalık gibi durmuyor ve kalp atışı da duymadım dedi. Kesenin biraz dağınık durduğunu söyledi. Küçük olduğu için mi bebeğin öldüğü için mi bilmiorum dedi ama çok olumlu konuşmadı. 1 hafta sonra tekrar gel bakalım dedi. Sizce geç döllenmeden dolayı olabilir mi. Kesenin dağınık durması öldüğü anlamına mı gelir.? Adet döngümde neredeyse 10 gün oynama oluyordu. Geç adet oluyordum. 2 gün sonra doktora gideceğim. Bu arada belirgin bir ağrım yok. Mide bulantılarım var. Kasıklarımda hafif ağrı var. Ayrıca bebek öldüyse ilaçla düşürülebilir mi yoksa ilk başvurulması gereken şey kürtaj mı?

  • Gec dollenme olabilir bebek olusmadiysa kendiliginden de dusebilir yada ilacla dusebilir yada kuretaj yapilabilir ama su an icin erken

 122. Merhaba. İlk gebeliğim. 1 hafta önce test yaptım pozitif çıktı. Sonraki gün doktora gittim. Normalde son adet tarihine göre 7 haftalık olması gerekiyordu. Ancak doktor baktığında 7 haftalık gibi durmuyor ve kalp atışı da duymadım dedi. Kesenin biraz dağınık durduğunu söyledi. Küçük olduğu için mi bebeğin öldüğü için mi bilmiorum dedi ama çok olumlu konuşmadı. 1 hafta sonra tekrar gel bakalım dedi. Sizce geç döllenmeden dolayı olabilir mi. Kesenin dağınık durması öldüğü anlamına mı gelir.? Adet döngümde neredeyse 10 gün oynama oluyordu. Geç adet oluyordum. 2 gün sonra doktora gideceğim. Bu arada belirgin bir ağrım yok. Mide bulantılarım var. Kasıklarımda hafif ağrı var. Ayrıca bebek öldüyse ilaçla düşürülebilir mi yoksa ilk başvurulması gereken şey kürtaj mı?

  • Gec dollenme olabilir bebek olusmadiysa kendiliginden de dusebilir yada ilacla dusebilir yada kuretaj yapilabilir ama su an icin erken

 123. Merhaba. İlk gebeliğim. 1 hafta önce test yaptım pozitif çıktı. Sonraki gün doktora gittim. Normalde son adet tarihine göre 7 haftalık olması gerekiyordu. Ancak doktor baktığında 7 haftalık gibi durmuyor ve kalp atışı da duymadım dedi. Kesenin biraz dağınık durduğunu söyledi. Küçük olduğu için mi bebeğin öldüğü için mi bilmiorum dedi ama çok olumlu konuşmadı. 1 hafta sonra tekrar gel bakalım dedi. Sizce geç döllenmeden dolayı olabilir mi. Kesenin dağınık durması öldüğü anlamına mı gelir.? Adet döngümde neredeyse 10 gün oynama oluyordu. Geç adet oluyordum. 2 gün sonra doktora gideceğim. Bu arada belirgin bir ağrım yok. Mide bulantılarım var. Kasıklarımda hafif ağrı var. Ayrıca bebek öldüyse ilaçla düşürülebilir mi yoksa ilk başvurulması gereken şey kürtaj mı?

  • Gec dollenme olabilir bebek olusmadiysa kendiliginden de dusebilir yada ilacla dusebilir yada kuretaj yapilabilir ama su an icin erken

 124. Merhaba. İlk gebeliğim. 1 hafta önce test yaptım pozitif çıktı. Sonraki gün doktora gittim. Normalde son adet tarihine göre 7 haftalık olması gerekiyordu. Ancak doktor baktığında 7 haftalık gibi durmuyor ve kalp atışı da duymadım dedi. Kesenin biraz dağınık durduğunu söyledi. Küçük olduğu için mi bebeğin öldüğü için mi bilmiorum dedi ama çok olumlu konuşmadı. 1 hafta sonra tekrar gel bakalım dedi. Sizce geç döllenmeden dolayı olabilir mi. Kesenin dağınık durması öldüğü anlamına mı gelir.? Adet döngümde neredeyse 10 gün oynama oluyordu. Geç adet oluyordum. 2 gün sonra doktora gideceğim. Bu arada belirgin bir ağrım yok. Mide bulantılarım var. Kasıklarımda hafif ağrı var. Ayrıca bebek öldüyse ilaçla düşürülebilir mi yoksa ilk başvurulması gereken şey kürtaj mı?

 125. Merhaba ikiz gebe olduğumu öğrendim cift yumurta ikizi 8 hafta 6 günlük gebeyim ikisininde kalp atışını duyduk biri diğerinden hesaplamalara göre 3 gün küçük olarak gözüküyordu dün kontrolum vardı küçük olan bebeğin kalbi durmuş diğer bebeğin sağlıklı olduğu söylendi şimdi kalbi duran bebeğin bana ve diğer bebeğe kötü bir etkisi olurmu o olusan kese nasıl yok olucak bilgilerinize ihtiyacım var cok teşekkür ederimm

 126. Merhaba ikiz gebe olduğumu öğrendim cift yumurta ikizi 8 hafta 6 günlük gebeyim ikisininde kalp atışını duyduk biri diğerinden hesaplamalara göre 3 gün küçük olarak gözüküyordu dün kontrolum vardı küçük olan bebeğin kalbi durmuş diğer bebeğin sağlıklı olduğu söylendi şimdi kalbi duran bebeğin bana ve diğer bebeğe kötü bir etkisi olurmu o olusan kese nasıl yok olucak bilgilerinize ihtiyacım var cok teşekkür ederimm

 127. Merhaba ikiz gebe olduğumu öğrendim cift yumurta ikizi 8 hafta 6 günlük gebeyim ikisininde kalp atışını duyduk biri diğerinden hesaplamalara göre 3 gün küçük olarak gözüküyordu dün kontrolum vardı küçük olan bebeğin kalbi durmuş diğer bebeğin sağlıklı olduğu söylendi şimdi kalbi duran bebeğin bana ve diğer bebeğe kötü bir etkisi olurmu o olusan kese nasıl yok olucak bilgilerinize ihtiyacım var cok teşekkür ederimm

 128. Merhaba ikiz gebe olduğumu öğrendim cift yumurta ikizi 8 hafta 6 günlük gebeyim ikisininde kalp atışını duyduk biri diğerinden hesaplamalara göre 3 gün küçük olarak gözüküyordu dün kontrolum vardı küçük olan bebeğin kalbi durmuş diğer bebeğin sağlıklı olduğu söylendi şimdi kalbi duran bebeğin bana ve diğer bebeğe kötü bir etkisi olurmu o olusan kese nasıl yok olucak bilgilerinize ihtiyacım var cok teşekkür ederimm

 129. 18.haftada plasenta previa olduğunu söyledi doktorum ve Rahim ağzının üstünde olduğunu söyledi. Yukarı çıkma ihmali %1 %2 olarak görüyor ve bununda pek Bi etkisi olmaz erken doğum olabileceğini söyledi. Sizce çok büyük Bi sorun mudur korkuyorum napmalıyım artık sinirlerim bozuldu

 130. 18.haftada plasenta previa olduğunu söyledi doktorum ve Rahim ağzının üstünde olduğunu söyledi. Yukarı çıkma ihmali %1 %2 olarak görüyor ve bununda pek Bi etkisi olmaz erken doğum olabileceğini söyledi. Sizce çok büyük Bi sorun mudur korkuyorum napmalıyım artık sinirlerim bozuldu

 131. 18.haftada plasenta previa olduğunu söyledi doktorum ve Rahim ağzının üstünde olduğunu söyledi. Yukarı çıkma ihmali %1 %2 olarak görüyor ve bununda pek Bi etkisi olmaz erken doğum olabileceğini söyledi. Sizce çok büyük Bi sorun mudur korkuyorum napmalıyım artık sinirlerim bozuldu

  • Bende şuan 18.haftadaym..bebek minik cok minik hareket yapiyo 3gune bir ..zaten anomali denildi..olup beni zehirlermş ..cogu vakit hareket yok..ben iyi degilim ruhsal olarak halinize şükredin

 132. 18.haftada plasenta previa olduğunu söyledi doktorum ve Rahim ağzının üstünde olduğunu söyledi. Yukarı çıkma ihmali %1 %2 olarak görüyor ve bununda pek Bi etkisi olmaz erken doğum olabileceğini söyledi. Sizce çok büyük Bi sorun mudur korkuyorum napmalıyım artık sinirlerim bozuldu

  • Bende şuan 18.haftadaym..bebek minik cok minik hareket yapiyo 3gune bir ..zaten anomali denildi..olup beni zehirlermş ..cogu vakit hareket yok..ben iyi degilim ruhsal olarak halinize şükredin

 133. Slm hocam Benim 4 çocuğum var 5. 17. Haftalik Hamileyim. Bundan 3 hafta önce birden göğüs aģrim ve bulantilarim kesildi. Birden bebeyime bir sey oldu diye cokkk hisettim bin da öncede iki defa hamile kalmiş 7- 8. Haftada bebeklerimin kalbi durmuştu doktorum ilaç vermiş düsuk etmistim Rica ediyorum beni aydinlatin. Çünkü Hiç bir sekilde hareketlerini hisetmiyorum. Saygilar

 134. Slm hocam Benim 4 çocuğum var 5. 17. Haftalik Hamileyim. Bundan 3 hafta önce birden göğüs aģrim ve bulantilarim kesildi. Birden bebeyime bir sey oldu diye cokkk hisettim bin da öncede iki defa hamile kalmiş 7- 8. Haftada bebeklerimin kalbi durmuştu doktorum ilaç vermiş düsuk etmistim Rica ediyorum beni aydinlatin. Çünkü Hiç bir sekilde hareketlerini hisetmiyorum. Saygilar

 135. Slm hocam Benim 4 çocuğum var 5. 17. Haftalik Hamileyim. Bundan 3 hafta önce birden göğüs aģrim ve bulantilarim kesildi. Birden bebeyime bir sey oldu diye cokkk hisettim bin da öncede iki defa hamile kalmiş 7- 8. Haftada bebeklerimin kalbi durmuştu doktorum ilaç vermiş düsuk etmistim Rica ediyorum beni aydinlatin. Çünkü Hiç bir sekilde hareketlerini hisetmiyorum. Saygilar

 136. Slm hocam Benim 4 çocuğum var 5. 17. Haftalik Hamileyim. Bundan 3 hafta önce birden göğüs aģrim ve bulantilarim kesildi. Birden bebeyime bir sey oldu diye cokkk hisettim bin da öncede iki defa hamile kalmiş 7- 8. Haftada bebeklerimin kalbi durmuştu doktorum ilaç vermiş düsuk etmistim Rica ediyorum beni aydinlatin. Çünkü Hiç bir sekilde hareketlerini hisetmiyorum. Saygilar

 137. Başınız sağolsun benim de bebeğim 35., haftada iken 1 hafta önce ölmüş dendi normal doğum yaptım bebeğim den ayrıldım anne karnında iken test veya doğduktan sonra test yapıldı mı
  Yapıldıktan sonra mı sebebi olmadığını söylediler

  Çünkü benim kalbi durmuş dedikten sonra ve hariç herhangi Bi test muayene ve inceleme yapılmadı nedeni yok dendi

 138. Başınız sağolsun benim de bebeğim 35., haftada iken 1 hafta önce ölmüş dendi normal doğum yaptım bebeğim den ayrıldım anne karnında iken test veya doğduktan sonra test yapıldı mı
  Yapıldıktan sonra mı sebebi olmadığını söylediler

  Çünkü benim kalbi durmuş dedikten sonra ve hariç herhangi Bi test muayene ve inceleme yapılmadı nedeni yok dendi

 139. Başınız sağolsun benim de bebeğim 35., haftada iken 1 hafta önce ölmüş dendi normal doğum yaptım bebeğim den ayrıldım anne karnında iken test veya doğduktan sonra test yapıldı mı
  Yapıldıktan sonra mı sebebi olmadığını söylediler

  Çünkü benim kalbi durmuş dedikten sonra ve hariç herhangi Bi test muayene ve inceleme yapılmadı nedeni yok dendi

 140. Başınız sağolsun benim de bebeğim 35., haftada iken 1 hafta önce ölmüş dendi normal doğum yaptım bebeğim den ayrıldım anne karnında iken test veya doğduktan sonra test yapıldı mı
  Yapıldıktan sonra mı sebebi olmadığını söylediler

  Çünkü benim kalbi durmuş dedikten sonra ve hariç herhangi Bi test muayene ve inceleme yapılmadı nedeni yok dendi

 141. Hocam gebeyim 7 hafta 3 gunluk bebeğim için doktora gitmiştim durumu gayet iyiydi bebeğimin sonra tekrar gitim başka doktora dedim bana vitamin hapi yasin diye ama gecen doktora gitim dedi bebeğinin kalp atişi yok dedi sonra bana dedi istersen baska doktora daha git dedi ve ben baska doktora daha gitim oda aynisini soyledi sonra ozel hastaneye gitim inanmadim sonra o gitigim doktorda dedi bebeğinin kap atşi yok dedi
  Ama dedi bebeğin yan donmus dedi ve dedi bir hafta sonra gene gel dedi bebeginin kalp atişina bakmicaz bu defa gelişimine bakacaz dedi vebekliyorum o gunun gelmesi için hocam kafam cok karişi yardim edin bana sizce bir mucize ola bilirmi

 142. Hocam gebeyim 7 hafta 3 gunluk bebeğim için doktora gitmiştim durumu gayet iyiydi bebeğimin sonra tekrar gitim başka doktora dedim bana vitamin hapi yasin diye ama gecen doktora gitim dedi bebeğinin kalp atişi yok dedi sonra bana dedi istersen baska doktora daha git dedi ve ben baska doktora daha gitim oda aynisini soyledi sonra ozel hastaneye gitim inanmadim sonra o gitigim doktorda dedi bebeğinin kap atşi yok dedi
  Ama dedi bebeğin yan donmus dedi ve dedi bir hafta sonra gene gel dedi bebeginin kalp atişina bakmicaz bu defa gelişimine bakacaz dedi vebekliyorum o gunun gelmesi için hocam kafam cok karişi yardim edin bana sizce bir mucize ola bilirmi

 143. Hocam gebeyim 7 hafta 3 gunluk bebeğim için doktora gitmiştim durumu gayet iyiydi bebeğimin sonra tekrar gitim başka doktora dedim bana vitamin hapi yasin diye ama gecen doktora gitim dedi bebeğinin kalp atişi yok dedi sonra bana dedi istersen baska doktora daha git dedi ve ben baska doktora daha gitim oda aynisini soyledi sonra ozel hastaneye gitim inanmadim sonra o gitigim doktorda dedi bebeğinin kap atşi yok dedi
  Ama dedi bebeğin yan donmus dedi ve dedi bir hafta sonra gene gel dedi bebeginin kalp atişina bakmicaz bu defa gelişimine bakacaz dedi vebekliyorum o gunun gelmesi için hocam kafam cok karişi yardim edin bana sizce bir mucize ola bilirmi

 144. Hocam gebeyim 7 hafta 3 gunluk bebeğim için doktora gitmiştim durumu gayet iyiydi bebeğimin sonra tekrar gitim başka doktora dedim bana vitamin hapi yasin diye ama gecen doktora gitim dedi bebeğinin kalp atişi yok dedi sonra bana dedi istersen baska doktora daha git dedi ve ben baska doktora daha gitim oda aynisini soyledi sonra ozel hastaneye gitim inanmadim sonra o gitigim doktorda dedi bebeğinin kap atşi yok dedi
  Ama dedi bebeğin yan donmus dedi ve dedi bir hafta sonra gene gel dedi bebeginin kalp atişina bakmicaz bu defa gelişimine bakacaz dedi vebekliyorum o gunun gelmesi için hocam kafam cok karişi yardim edin bana sizce bir mucize ola bilirmi

 145. Hocam merhaba ben yeni hamileliğim iki hafta önce gitmiştim herşey normaldi doktor iki hafta sonra gel kalp atışına bakalım dedi bugün kesede var bebegide gördü ama kalp atışı yok dedi . Küçük olduğu için olabilirmi daha .

 146. Hocam merhaba ben yeni hamileliğim iki hafta önce gitmiştim herşey normaldi doktor iki hafta sonra gel kalp atışına bakalım dedi bugün kesede var bebegide gördü ama kalp atışı yok dedi . Küçük olduğu için olabilirmi daha .

 147. Hocam merhaba ben yeni hamileliğim iki hafta önce gitmiştim herşey normaldi doktor iki hafta sonra gel kalp atışına bakalım dedi bugün kesede var bebegide gördü ama kalp atışı yok dedi . Küçük olduğu için olabilirmi daha .

 148. Hocam merhaba ben yeni hamileliğim iki hafta önce gitmiştim herşey normaldi doktor iki hafta sonra gel kalp atışına bakalım dedi bugün kesede var bebegide gördü ama kalp atışı yok dedi . Küçük olduğu için olabilirmi daha .

 149. hocam ii günler ben 9 hafta 5 günlük hamileim bu ikinci gebeliğim birincisinde düşük aptıım kanamam ok mide bulatım fazlaadı 2 gündür cok hafif korkuorum bişe olucak die sizce bişe olmuş olabilirmi

 150. hocam ii günler ben 9 hafta 5 günlük hamileim bu ikinci gebeliğim birincisinde düşük aptıım kanamam ok mide bulatım fazlaadı 2 gündür cok hafif korkuorum bişe olucak die sizce bişe olmuş olabilirmi

 151. hocam ii günler ben 9 hafta 5 günlük hamileim bu ikinci gebeliğim birincisinde düşük aptıım kanamam ok mide bulatım fazlaadı 2 gündür cok hafif korkuorum bişe olucak die sizce bişe olmuş olabilirmi

 152. hocam ii günler ben 9 hafta 5 günlük hamileim bu ikinci gebeliğim birincisinde düşük aptıım kanamam ok mide bulatım fazlaadı 2 gündür cok hafif korkuorum bişe olucak die sizce bişe olmuş olabilirmi

 153. Hoacm 21 hafta 5 günlük hamileyim sag belimde cok sancı var bebegin hareketlerini hisediyorum ama sürekli rahminin ustunde gobegim asagiya dogru indi sanci vurup duruyor hocam korkmam gereken birşey var mi acaba

 154. Hoacm 21 hafta 5 günlük hamileyim sag belimde cok sancı var bebegin hareketlerini hisediyorum ama sürekli rahminin ustunde gobegim asagiya dogru indi sanci vurup duruyor hocam korkmam gereken birşey var mi acaba

 155. Hoacm 21 hafta 5 günlük hamileyim sag belimde cok sancı var bebegin hareketlerini hisediyorum ama sürekli rahminin ustunde gobegim asagiya dogru indi sanci vurup duruyor hocam korkmam gereken birşey var mi acaba

 156. Hoacm 21 hafta 5 günlük hamileyim sag belimde cok sancı var bebegin hareketlerini hisediyorum ama sürekli rahminin ustunde gobegim asagiya dogru indi sanci vurup duruyor hocam korkmam gereken birşey var mi acaba

 157. Hocam 10.4. Gunlek gebeyim dun kontrule geldigimde kese buyumuş 15mm.dediler… Ama içinden bebek gozukmiyor..muş bugun kontrule geldigimdeyse altdan baktılar bebegin kalbi durmuş dedilr . Negatifdi sonuc yatiş verdiler. Kürtaj. Olucam ama kafamda soru işareti var neden hiç ne kanamam bile olmadı ….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here