Gebelik Testinde Silik Çizgi Ne Anlama Gelir?

Evde gebelik testi yapmak, özellikle de test üzerindeki çizgilerin ne anlama geldiğini anlamak zor olduğu zaman kafa karıştırıcı bir deneyim olabilmektedir. Gebelik testinde normalde pozitif çizginin olması gereken yerde hafif bir iz görebilirsiniz. Bunu görmenizin çeşitli nedenleri bulunmaktadır.

Gebelik testinde silik çizgi olması durumunda doğru bir sonuç elde etmek için pek çok kadın tekrar gebelik testi yapar. Bazı kadınlar gebelik testini pozitif sonuç alabilecekleri tarihten çok daha önce yapabilir. Bu nedenle tekrar test yapmak istiyorsanız birkaç gün beklemeniz faydalı olacaktır.

Gebelik Testi Nasıl Çalışır?

Gebelik testi yaklaşık yüzde 99 oranında güvenilir sonuçlar veren bir testtir.

Eczaneden aldığınız gebelik testlerinde hCG adı verilen hormonun seviyeleri ölçülür. HCG, gebe kaldıktan yaklaşık 10-14 gün sonra kanda ve idrarda tespit edilebilmektedir.

HCG, plasenta hücreleri tarafından üretildiği ve gelişmekte olan embriyoya besin sağladığı için gebelik hormonu olarak bilinmektedir. HCG, döllenmiş yumurtanın rahim içi tabakaya tutunmasıyla birlikte salgılanmaya başlar.

Gebe kaldıktan 10-14 gün sonra tespit edilebilen hCG, gebeliğin 8. ila 11. haftalarına gelindiğinde en yüksek seviyelere ulaşır.

HCG seviyelerinin 5 mlU/ml’den az olması durumunda sonuç negatifken 25 mlU/ml’nin üzerinde olan hCG seviyeleri gebeliğin olduğunu göstermektedir.

Gebelik Testinde Silik Çizgi Nasıl Olur?

Kullandığınız teste bağlı olarak test sonucunda artı ya da eksi işaretlerini veya pencerelerin içerisinde tek çizgi ya da iki çizgi görebilirsiniz.

Testi yapmadan önce nasıl kullanacağınızı dikkatli bir şekilde okuyun. Bu sayede testin sonucunda neye bakacağınızı önceden bilebilirsiniz.

Gebeyseniz, ancak gebeliğinizin çok erken dönemlerindeyseniz gebelik testindeki tek çizgi ya da çift çizgi belli belirsiz görünebilir. Gebelik ilerledikçe hormonlar nedeniyle bu çizgiler daha belirgin hale gelir.

Testin sonucunda çizgi ya da pozitif sonuç yoksa mutlaka gebe olmadığınız anlamına gelmez. Test sonucu negatifse gebe olmamanız mümkün olsa da hCG’nin idrarda tespit edilebilecek seviyelere ulaşmaması nedeniyle de bu sonuç elde edilebilir.

Gebelik testinde görülen çok silik çizgi yerleşmenin gerçekleştiği ancak gebeliğin erken aşamalarında olunduğunu gösterebilir. Testin sonucundan emin olmak için çizginin daha koyu ve kalın hale gelip gelmediği görmek adına tekrar gebelik testi yapmak isteyebilirsiniz.

Gebelik testinde silik çizgi gördükten birkaç hafta sonra adetiniz gelebilir. Bunun anlamı gerçekten gebe kalmadığınız ya da çok kısa bir süreliğine gebelik yaşadığınız anlamına gelir. Testte silik çizgi görülmesinin nedeni kimyasal gebelikten ya da dış gebelikten kaynaklanmış olabilir.

Gebelik Testinde Silik Çizgi Ne Demek?

Pek çok kadın evde tekrar tekrar gebelik testi yapar ve sonrasında testin sonuçları pozitiften daha silik bir pozitife döndüğü zaman endişelenir. Bu durumda testin sonucu düşüğü mü, yapılan bir hatayı mı yoksa başka bir şeyi mi göstermektedir?

Gebelik testindeki pozitif çizgisi öncesinde daha koyuyken sonradan silik bir çizgi haline geldiyse bu durumun düşükten pek çok nedeni olabilir. Testten önce çok fazla ya da çok az su tüketmiş olabilirsiniz. Testi kazara yanlış bir şekilde kullanmış olabilirsiniz ya da idrarınızdaki başka bir şey testin sonuçlarını etkilemiş olabilir.

Günümüzde gebelik testlerinin kullanımı oldukça kolay olsa da idrar yapma ya da biriktirme veya sonuçlara bakma sırasında yanlışlıklar yapılabilmektedir. Bu yanlışlıklardan bazıları şunlar olabilmektedir:

 • Testi idrar akışının ortasında idrara tutmak
 • Bir kaba idrar yapmak ve test çizgisini idrara batırmak
 • Bir kaba idrar yapmak ve gebelik testine damlalıkla çok az miktarda idrar damlatmak

HCG seviyeleri gebeliğin erken dönemlerinde hızlı bir şekilde artmakla birlikte gebe kalmanızın üzerinden zaman geçtikçe gebelik testindeki pozitif çizgisinin gittikçe daha koyu hale gelmesi mümkün olsa da şart değildir.

HCG’nin artmasına bağlı olarak pozitif çizginin daha koyu hale gelmesi gerekse de idrar örneğinde yer alan hCG miktarı farklılık gösterebilmektedir. Bu ise herhangi bir zamanda yaptığınız idrardaki hCG yoğunluğu nedeniyle gerçekleşmektedir. İdrarda bulunan hCG ne kadar su içtiğiniz ve ne kadar idrara çıktığınız gibi nedenlere bağlı olarak gün içinde önemli ölçüde değişiklik gösterebilmektedir.

Ne kadar çok sıvı tüketirseniz, idrarınızdaki hCG o kadar seyrelmiş hale gelecektir. Benzer bir şekilde çok sık idrar yapmanız durumunda vücudunuzdan sürekli olarak hCG atmış olursunuz.

Genel bir kural olarak idrarınız açık renkli ya da berraksa daha az konsantre demektir ve evde yapılan gebelik testlerindeki sonuçlar fazla belirgin olmayabilir. İdrarınız daha koyu renkliyken daha açık renkli idrara göre daha belirgin çizgi elde edeceğiniz varsayılır.

Bu nedenden dolayı birden fazla gebelik testi yaparak testteki çizginin rengini kontrol etmek, erken gebeliğin gelişimini izlemek açısından güvenilir bir yöntem değildir. Gebelik ilerledikçe idrarınıza daha fazla hCG geçebileceği doğru olsa da evde yapacağınız testteki çizginin saatten saate ya da günden güne daha koyu hale gelmesi garanti değildir.

Gebelik Testinde Buharlaşma Çizgisi

Gebelik testinde bazen silik çizginin yanı sıra buharlaşma çizgisi çıkabilmektedir. Bu nedenle silik çizgi ile buharlaşma çizgisi arasındaki farkı bilmeniz önemlidir.

Buharlaşma çizgisi soluk bir çizgi şeklinde değil, renksiz bir çizgi şeklinde görülür. Buharlaşma çizgisi genelde testin sonucu için beklenmesi gereken sürenin üstünden çok fazla zaman geçtiyse görülür. Bazense test idrardan çok fazla ıslandığında da buharlaşma çizgisi görülebilmektedir.

Buharlaşma çizgisi, kadının gebe olmadığını göstermektedir. bu çizgiler genelde testin sonuçlarını çok geç kontrol etmekten ya da testi yanlış yapmaktan kaynaklanır.

Testinizde buharlaşma çizgisi göründüğü zaman en iyi sonuçlar için tekrar test yapmak isteyebilirsiniz. Buharlaşma çizgisi yalnızca testin sonucunun negatif olması halinde görülür. Çünkü pozitif sonuç olması halinde buharlaşma çizgisinin görünmesi gereken yerdeki çizgi renkli olarak görünür ve bu da gebelik testinin sonucunun pozitif olduğunu gösterir.

Buharlaşma çizgisi görmeniz halinde testinizin sonucu negatiftir ya da gebelik testini pozitif sonuç alabileceğiniz tarihten çok daha önce yapmışsınız demektir.

Gebelik Testinde Pozitif Nasıl Olur?

Eczaneden alabileceğiniz çok sayıda gebelik testi bulunmaktadır. Bu gebelik testlerinde genelde tek pencere ya da iki pencere yer alır. Bununla birlikte gebelik testlerinin tümünde testin çalışıp çalışmadığından emin olunması için test çizgisi bulunmaktadır.

Tek pencereli gebelik testlerinde hem test çizgisi görünür hem de gebe olduğunuzu belirten başka bir çizgi görünür.

İki pencereli gebelik testlerinde ise bir pencerede test çizgisi görünürken gebeyseniz ikinci pencerede de işaret çıkar.

Gebe olmamanız durumunda ise tek pencereli testlerde yalnızca test çizgisi belirir. İki pencereleri testlerde ise ilk pencerede test çizgisi yer alırken diğer pencerede eksi (-) işareti ya da testin kullanım kılavuzunda yazan başka bir işaret görünür. Bunu görmeniz, gebe olmadığınız anlamına gelir.

Gebelik Testleri Güvenilir mi?

Evde yapılan gebelik testlerinin yüzde 99 oranında doğru sonuçlar verdiği söylenir. Bununla birlikte adeti geciktikten kısa bir süre sonra test yapan kadınlarda bu testlerin gebeliği tespit etme becerileri değişebilmektedir. Bu nedenle test sonucu negatif çıktıysa ancak gebe olabileceğinizi düşünüyorsanız, adet olmanız gereken gün geçtikten bir hafta sonra testi tekrarlayın ya da bu durumu doktorunuzla konuşun.  Bkz: Evde yapılan gebelik testlerine güvenmek mümkün mü?

Nadir olarak görülse de gebe olmamanıza rağmen gebelik testinden pozitif sonuç almanız mümkündür. Bu durum yalancı pozitif olarak bilinir.

Yalancı pozitif, döllenmiş yumurta rahim içi tabakaya tutunduktan hemen sonra düşük gerçekleştiyse (kimyasal gebelik) ya da hCG içeren doğurganlık ilaçları kullandıktan kısa bir süre sonra test yapıldıysa görülebilir. Dış gebelik, menopoz ya da yumurtalıklarla ilgili sorunlar da test sonuçlarının yanlış olmasına neden olabilmektedir.

Bazı durumlarda gebe olduğunuz halde gebelik testinden negatif sonuç alabilirsiniz. Bu durum yalancı negatif olarak bilinir. Aşağıdakilerin olması halinde testin yalancı negatif çıkması mümkündür:

Testi çok erken yapmak: Adetiniz geciktikten sonra gebelik testini ne kadar erken yaparsanız, testte hCG’nin tespit edilmesi o kadar zor olacaktır. Gebelik testinden en doğru sonuçları almak için adetiniz geciktikten bir hafta sonra testi tekrarlayın. Bu süreyi beklemek istemiyorsanız, doktorunuzdan kan testi yapmasını isteyebilirsiniz.

Test sonucuna çok erken bakmak: Testin doğru sonuçları vermesi için gereken süreyi bekleyin. Bunun için kullanma kılavuzunda yazan süreyi zamanlayıcıda ayarlayabilirsiniz.

Seyrelmiş idrar kullanmak: Gebelik testinde en doğru sonuçları almak için sabah idrarınız yoğun olduğundan dolayı ilk iş gebelik testi yapın.

Sonuç Olarak

Gebelik testi sonuçlarını beklemek zor olabilmektedir. Gebelik testinden elde edeceğiniz sonuçtan emin olmak için yanınızda iki test bulundurmak isteyebilirsiniz. Her iki testte de silik de olsa çizgi belirdiyse sonuç muhtemelen pozitiftir.

Testin sonuçlarından emin değilseniz, hCG seviyelerinin yükselmesi için birkaç gün beklemek isteyebilirsiniz. Bu sayede testten alacağınız yalancı negatif ihtimali azalmış olur.

Gebe olup olmadığınızdan kesin bir şekilde emin olmak istiyorsanız, evde yapacağınız gebelik testinden sonra doktorunuza uğrayıp kanda ya da idrarda gebelik testi yaptırabilirsiniz. bkz: kanda gebelik testi

91 Comments

 • Erdinç

  3 Nisan 2019 - 21:46

  Slm benim tek cizgi net belirgin diger cizgi biraz silik gibi şimdi gittim 5 saat sonra birdaha yaptım gene aynı cıktı adet olmama 3 ve 4 gün var sizce

 • Pinar sukan

  4 Nisan 2019 - 12:09

  Evde iki kere yaptim ilk gun bir tanesi silik cikti 2 gun ise ikisi cilik cikti subatin 24 sin adet tarihim bugun kan tahlili yaptrdim sinucu daha almadim ulturasyonda yok goruldu gebelik nedeni ney acaba hamilemiyim

 • serapoduncu

  9 Nisan 2019 - 10:25

  kanamm oldu ama sonrasinda gebelik testi yaptim pempmsi cizgi cikti ama sirt agrisi vajinada batma hissi yemekten sonra karin siskinligi merak ediyorum kan testi yapyirdim 5-5cikti

 • Kubra cilgin

  29 Mayıs 2019 - 20:15

  17.05.2019 aşılama yapıldı adet tarihimden 10 gün gecikme var bugün test yaptm silik cıktı acaba hamilemiyim

 • Ayşe

  25 Haziran 2019 - 22:57

  11 gün önce ilişkiye girdim bu gün test yaptım idrar testinde ikinci çizgi çok silik çıktı ve sağ kasığımda ağrı var hamile ola bilirmiyim

 • Mine Eser

  1 Temmuz 2019 - 00:17

  Merhaba \r\n10 gün önce ilişkiye girdim bugün test yaptım ilk çizgi net diğeri silik çıktı. Akşam saatlerinde devamlı kasık kısmında ağrı oluyor ve öğle saatlerinde baş ağrısı oluyor. Acaba sonuç nedir gebelik var mı yok mu bu konu da yardımcı olabilir misiniz ?

 • Ece

  1 Temmuz 2019 - 16:53

  Ben de aynı tarihlerde. 14 haziranda ilişkiye girdik 26 haziranda beta hcg 20 çıktı. İdrar testi ikinci çizgi hep silik. Acaba kimyasal gebelik mi hcg cok düşük dediler

 • Hasibe çiçek

  31 Temmuz 2019 - 00:51

  Adetime daha 4 gün var ve bazen sabahlar mide bulantısı ile uyanıyorum test yaptım birinci çizgi hemen belli oldu diğeri 10 dk sonra silik ve hafif pembe oldu sizce hamile olabilir miyim

 • Duygu çakır

  19 Ağustos 2019 - 17:44

  Regl olmama 4 gün var. Yumurtama gününde ve yakın dönemler de ilişkiye girdim 2 gün arayla. Son zamanlarda karnımda iğne gibi batmalar meydana geldi ve göbeğimde saniyelik bir ağrı oluştu. Ayrıca iştah da artma ve yorgunluk çok ol maya başladı. Gebelik testi yaptı birinci çizgi net çıktı ikinci çizgi ise bulanık çıktı hamile olabilirmiyim

 • Penbe

  19 Ağustos 2019 - 19:41

  Evde tahlil yaptım.fakat ilk çiği tam.cikti ama.ikinci cizginin orada yayılma oldu ?

 • Hatice Altan

  23 Ağustos 2019 - 07:20

  Test yaptım iki çizgi cıktı ama birisi soluk bir şekilde cıktı Sizce hamilemiyim

 • Elmas

  7 Eylül 2019 - 15:53

  Iki kez tecrube ettim hanimlar bir cizgi tam digeri silik cikiyorsa gozunuz ayfin hamilesiniz . 😳😊

 • seda

  11 Ekim 2019 - 11:20

  Mrb hanimlar ben 2 3 gün önce test yaptım biri kırmızı diyeri pembemsi çıktı hamile olabilir miyim

 • Ceycey

  27 Ekim 2019 - 09:25

  Evde test yaptm adetime 5 gun kala 2 .cizgi silik cikti sonra 3 tane dha yaptim bir gün arayla yine silik cikti ikinci cizgi acaba hamilemiyim

 • Hatice Ekim

  30 Ekim 2019 - 04:08

  Yumurta çatlatma iğnesi kullandım ve test yaptım biri hafir silik çıktı ve tekrar farklı bir marka dan aldım yaptım iki side net çıktı acaba hamile miyim?

 • Sedanur yeşil

  4 Kasım 2019 - 22:11

  Adet görüyorum ama test yaptım tek çizgi C çıktı hamile olma ihtimalin varmıdır

 • Şüheyda bayram

  7 Kasım 2019 - 21:04

  Merabalar bende 3 kasimda gebelik testi yaptm ve iki tane almistm birncsini yptm digri silik cizgi cikti ve gebe oldugma inanmadgim icnde diger testide yptm onda da aynisi gibi oldu sabh erkndn uyandm ve aile hekimime gttm ve ddi doktrm gebesn evt ddiler ve bnde fetih sekin sehir hastanesndeki doktrma randevu aldm 7 kasimda esmle gttm ve muayene ettl doktrm ddi gebelik falan yok ddi bidha kan aldilr bklm ne olck sizdn ricam neden byle oldu cevabinizi cok merak ediyrm

 • Zeynep acar

  21 Kasım 2019 - 11:58

  Benimde adetim 7 8 gün gecikti test daha önce yaptim pozitif cikti birtaneso cok silik cikti ve adet gördüm baya adet kanamasi yasadim hsla devam ediyor ve dün yine test yaptim yine bitanesi silik cikti böyle yasayan oldumu

 • Ozlem Doğan

  25 Kasım 2019 - 23:46

  Merhabalar benımde 8 gun gecikti adetım ve bu aksam iki kere test yaptım kısa surede iki cızgı cıktı ama birisi daha net kırmızı dıgerı onun kadar kotu degil ama baya belliydi. Sızce hamile mıyım?

 • Evin gungen

  27 Kasım 2019 - 16:02

  Merhaba ben gebelik testi yaptım bı tanesi kırmızı diğeri silik pembe bu ne anlama geliyor lütfen cevapinizi bekliyorum

 • nuray yildizbas

  3 Aralık 2019 - 23:10

  merhaba bende bugun 2 Kere test yaptim 1incusi kirmizi 2. cizgi silik acaba hamile olabilirmiyim

 • Emine Özdemir

  5 Aralık 2019 - 18:09

  İlişkiden 16 gün sonra adete 4 gün kala kan testi yaptırdım
  0.10 çıktı öncesinde idrar testi yapmıştım silik bir çizği göründü ama 15 – 20 dakika gibi
  Ne kadar doğru
  Kan testi mi idrar mı

 • Melisa bakır

  15 Aralık 2019 - 15:30

  Merhaba benim adet gunumu 4 gun gectı test yaptım ilkinde cift cızgı cıktı ikincisinde de tek cızgı cıktı nıye boyle oldu anlamadım

 • ecem bozalan

  27 Aralık 2019 - 15:50

  ben adetime 8 gün varken erken gebelik testi yaptım 2.çizgiden eser yoktu.bugün yani adetime 2 gün varken gene yaptım erken gebelik testini 2.çizgi gözle görülebilecek kadar net ama hafif silik çıktı.şimdi hemen kan verdim sonuçları bekliyorum.inşallah hayırlı bir haber almam dileği ile 🙂

 • Güler YANZI

  3 Ocak 2020 - 02:10

  Yaptığım test çubuğundaki çizgilerden biri net diğeri ise silik çıkmıştı ve oğlum şu an 4 yaşında😍 adet tarihimin üzerinden 4 gündür geçiyo ve test yaptım aynı şekilde biri net diğeri ise silik çıktı.sizce hamile miyim?🤭

 • Menekşe bozoğlan

  16 Ocak 2020 - 14:09

  Bende adetime 2 gün kala yani bugün test yaptim iki çizik ama ikincisi silik çıktı. Kan testi yaptırmadım daha. Mide bulantısı ve karın agrısından ölüyorum. Sizce hamile miyim

 • Pınar arabacı

  17 Ocak 2020 - 21:23

  Merhabalar bir hafta önce test yapmıştım tek cigi çıkmıştı bugün tekrar aynı çubuğa baktım iki çizgi olmuş

 • Jale

  22 Ocak 2020 - 16:58

  Hamilemisiniz?bendede aynisi oldu test yaptim bir wey yoktu 2 saat sonra 2 ci cizgi silik oldu

 • Gizem nur Doluay

  24 Ocak 2020 - 20:03

  Merhaba ben bugun test yaptım testi yaptıktan 5 dakika sonra silik ve belirgin bir çizgi çıktı yalnız şunu belirteyim testi yaparken sadece idrarda 5 saniye kadar beklettim normalde en az 10 saniye beklemem gerekiyormuş hamilemiyim bilemedim bir de kusma baş dönmesi gibi belirtiler yaşamadım reglim gecikmedi

 • Ayşe duman

  9 Mart 2020 - 19:45

  Ben 9 ayda 2. Hamileliğimi yakaladım yine kürtaj olmak zorundayım bugun test yaptım test sonuc verdi 2 kez üst üste yaptım ikiside 2. Çizgi diğerine oranla az renk verdi ama hamile olduğumu hisetmiştim işte yani rabbim olmayanlara versin ben şuan çoçuk istemiyorum evli değilim evlenmekte gerçi istemiyorum kötü duygu yani anne olmak çok güzel ve çok huysal oluyorsunuz çok duygusallaiıyorsunuz öyle bir his kapılıyorsunuz

 • Büşra Bekar

  14 Nisan 2020 - 10:34

  İyi günler benim günüm 5 gün geçti evde kendim test yaptım bir çizgi net diğeri silik çıktı anlamı nedir

 • Büşra Bekar

  14 Nisan 2020 - 11:14

  Bilmiyorum hamile miyim baş dönmesi kasık ağrısı da var ama yinede bir hafta bekleyeyim diyorum

 • Damla ünlü

  23 Nisan 2020 - 11:08

  Test yaptım silik çizgi çıktı bende sağlık ocağında kan verdim sonuç negatif çıktı hangisine inanacagimi şaşırdım

 • Selma Kocabiyik

  10 Mayıs 2020 - 20:46

  Merhaba ben 38 yasindayim Ben iki kere test yaptım evde 3 gün arayla ikiside silik cikti ne yapmalıyım adet dönemim. Üstelik 12 gün gecikti bunun başka sebepleri varmıdır acaba

 • Kadriye ekici

  28 Mayıs 2020 - 20:01

  Merhabalar adet günüme daha 2 gün var birden bire yemek vs yemedigim halde aniden mide bulantısı oldu ve kusmaya başladım sonrasında baş ağrısı vs. Ara ara baş dönmelerim var önemsememiştim kusma olduktan sonra erken gebelik testi yaptım ve çok dikkatli bakılmadığı sürece anlaşılamayacak kadar silik bir çizgi farkettim. Kasımlarımda da ağrı var adet günü mü beklemeden kan testi yaptıracam doğru sonuç alır mıyım yoksa acele etmemeyi mi önerirsiniz?

 • Özge turan

  29 Mayıs 2020 - 22:35

  Adetim 4 gün gecti biri sabah ve biri aksm.olmak 1 uzere
  1 gun arayla test yaptim silik cikti ikiside suan virus oldugu icin hastanelerede cesaret edemiyorum karnimda agrilar ve adet olcakmisim.gibi bi his ve 3 4 gunde bir gelen kahve lekelerim oluyor az az sizce ne olabilirim

 • Buse

  5 Haziran 2020 - 11:57

  Bülent bey 4 gün önce bir test yaptım ikinci çizgi silik çıktı Sonra iki gün arayla bir daha test yaptım yine ikinci çizgi silik çıktı bugün erken test aldım kesin sonuç versin diye bu sefer de sonuç tek çizgi çıktı hangisine güvenmeliyim bilemiyorum

 • gamze akkas

  8 Haziran 2020 - 01:12

  merhabalar ben asilama insemination iui yaptirdim ve doktorum bana 2 hafta sonra test yapa bilecegimi söyledi ama ben 11 gün test yaptim ve silik cikti ve 1 gün sonra gene yaptim ve cizgi biraz daha belirgenmisti fakat 14 günde dokzora beta hcg kan testine gitim ve doktorum bana kan testinin hamilelik olmadini söyledi üstelik adete oldum söylermisiniz peki testlerde neden positiv cikiyordu anlamis degilim.

 • Avzem

  18 Haziran 2020 - 03:02

  Benim günüm geçti test yaptım çift çizgi çıktı biri soluktu bir dakika sonra tekrar baktım soluk olan yok olmuş tek çizgi vardı niye böyle oldu hamilemiyim degilmiyim test mi bozuk

 • Sevil

  14 Temmuz 2020 - 16:54

  Merhaba hocam 3 buçuk aylık bebeğim var 4.de hasta oldum adetin son gününde ilişkiye girdik korunmasız bir şekilde dün akşam test yaptım negatifti bugün baktım ikinci çizgi silik bugün tekrar yaptım baktım tek çizgi acaba kuruduğunda tekrar çift çizgi olur mu hafif hafif 3gundur karnimda kramplar var emziiyorum bebeğimi de hamile olma ihtimali olabilir mi ?

 • Fatoş köprücü

  23 Temmuz 2020 - 16:58

  Ben adet olacam gün kahverengi leke geliyor 3 gündür devam ediyor ilk defa böyle bir şey oldu hamile olabilir miyim acaba dedim test yaptım testin sonıcu çift çizgi çıktı ama biri net degil tam belli değil hamile olabilir miyim hamileisem neden kahverengi lekeler hala geliyor

 • Bahar Duman

  4 Ağustos 2020 - 00:13

  Hocam benim normalde 26 temmuzda adet olmam gerekiyordu , 1 ağustosta hafif bir kanam geldi 2,3 gün sürdü ve karnım çok ağlıyordu , 3 er gün arayla test yaptım ilki negatif çıktı diğer 2 si çok silik çıktı , internette araştırdım yerleşme kanaması diyor ama , normalde yerleşme kanaması adet tarihinden yaklaşık 1 hafta önce olur ben nerdeyse 1 hafta sonra azıcık kanamam oldu , birde hastalandım ben mide üşütmesi geçirdim serun yedim ve çok ağrı kesici içtim , hamile miyimdir değil miyimdir ? Ve bu azıcık olan kanama çok kötü kokuyor

 • Gulka

  17 Temmuz 2021 - 21:17

  Merhabalar testde çizgilerin biri koyu biri açıksa ne anlama gelir

Comments are closed.