16 Yıl Sonra Minik Bir Kalp Atışı Duyduk!

bebeğin kalp atışları

22 yaşında evlendikten sonra, anne olmak için 26 yaşına kadar bekledim. Bebek sahibi olmak için acelemiz yoktu. Çoğu insan gibi, her şeyin yolunda gideceğini düşünüyorduk. Doğum kontrol hapını bırakacaktım ve sonra hamile kalacaktım. Bu kadar basit olmalıydı. 

Bkz: Doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra hemen hamile kalınır mı?

bebeğin kalp atışları

Kız kardeşim gerçekten çok kolay hamile kalmasına rağmen, benim için çok zor oldu. Böyle anlarda, tek sorun yaşayan sizmişsiniz gibi hissediyorsunuz ama aslında sizinle aynı kaderi paylaşan bir sürü insan var. Birkaç yıl denedikten sonra 28 yaşında tüp bebek tedavisini denemeye karar verdik. 6 başarısız tüp bebek denemesinden sonra, 35 yaşında, uzun araştırmaların sonunda Bülent hocamızı bulduk. 

Onunla tanıştıktan sonra umudumu hiç kaybetmedim. Hocamızla tanıştığımda, yumurta rezervlerim azalmaya başlamıştı. Yumurta toplama işlemleri ve genetik taramalar sonucunda sadece birkaç tane normal embriyo bulundu. Rahim içindeki yapışıklar nedeniyle ameliyat da olmam gerekiyordu. 

16 yıllık evlilik ve uzun bir bekleyişin ardından hocamızın sayesinde ve Allah’ın izniyle kızımızı kucağımıza aldık. Bebeğim, bugüne kadar aldığım en güzel armağan oldu. Umarım, Allah isteyen herkese bu duyguyu nasip eder. Hocamızın eline, yüreğine sağlık!