Az Gelen Adet Kanaması

Az Gelen Adet Kanaması

Adet kanamanızın az olup olmadığını anlamanız için öncelikle normal adet kanamasının nasıl gerçekleştiğini anlamanız gerekir. Adet kanaması genelde her ay rahim içi tabakanın, rahim ağzı ve vajinadan atılmasıyla gerçekleşir.

Adet dönemleri genelde gün ve adet kanamasının miktarı bakımından tutarlı olmaktadır. Kadınlar genel olarak her 21 ila 35 günde bir adet görür. Adet kanaması ise 2 gün ila 7 gün arasında sürer. Bununla birlikte adetiniz hem zamana hem de bazı faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Örneğin, hamile kalmanız durumunda rahim içi tabaka dökülmeyeceği için adet görmezsiniz.

Her kadın ve her adet dönemi farklı olduğu için adetiniz her zaman aynı şekilde gelmeyebilir ve beklediğiniz gibi olmayabilir.

Aşağıdaki videoda bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Az Gelen Adet Kanaması Belirtileri

Adet dönemi boyunca ortalama olarak 2-3 yemek kaşığı kadar kan kaybı yaşanır.

Bununla birlikte adet kanamasının miktarı her kadın için farklı olabilir. Bu nedenle adet kanamanız, sizin için normalde olduğundan az geliyorsa o halde bu duruma dikkat etmeniz gerekir. Adet kanamanızı en iyi şekilde ölçmenizin yolu ise menstrual kap kullanmak olacaktır.

Adet kanamanızın az geldiğini gösteren belirtilerden bazıları şunlar olabilir:

 • Normalden daha az süren adet kanaması
 • Normalden daha az ped ya da tampon kullanmaya ihtiyaç duyulması
 • İlk 1-2 gün her zamanki gibi ağır kanama yaşamak yerine daha hafif kanama yaşanması
 • Düzenli bir kan akışı yerine birkaç gün lekelenme şeklinde kanama yaşanması

Az gelen adet kanaması bazı durumlarda bel ağrısı, rahim krampları ve ruh halinde dalgalanmalar gibi PMS belirtilerinde de azalmaya neden olabilmektedir.

Normal Adet Kanaması Miktarı

Adet görürken ortalama olarak 30-40 ml kan kaybedildiği kabul edilir. Bu miktar yaklaşık olarak 2-3 yemek kaşığına denk gelmektedir. Ancak bazı araştırmalar bu miktarın 60 ml’ye, yani 4 yemek kaşığına yakın olabileceğini göstermektedir.

Adet kanamanızın normal olup olmadığını tespit etmenizin en kolay yolu menstrual kap kullanmak olacaktır. Menstrual kaplar genelde tek seferde 30 ml ila 60 ml arası kan toplar. Menstrual kabınızın üzerinde ölçü bulunmuyorsa üreticinin sitesine girerek kabın ölçüsünü öğrenebilirsiniz. Bu sayede adet döneminiz boyunca ne kadar kanamanız olduğunu ölçmeniz mümkün olacaktır.

Hijyenik ped ya da tampon kullanmanız durumunda ne kadar kan kaybettiğinizi ölçmeniz daha zor olmaktadır. Ancak ölçmek isterseniz kullandığınız ürünün emiciliğini öğrenmeniz gerekir. Örneğin, normal tamponlar 5 ml kadar sıvı tutarken süper tamponlar ise bunun 2 katı kadar miktarı tutabilmektedir. Kullandığınız tamponun ya da pedin emiciliğini öğrendiğinizde adet döneminiz boyunca bunlardan kaç tane kullandığınıza bakarak adet kanamanızın miktarını ölçebilirsiniz.

Bununla birlikte adet gördüğünüz sırada yalnızca kan kaybetmezsiniz. Adet kanının içerisinde doku, rahim içi tabaka, mukus ve kan pıhtıları gibi şeyler de bulunmaktadır. Bu nedenle kaybettiğiniz kanı bulmak için adet döneminde kaybedilen sıvıyı 0,36 ile çarparak ne kadar kan kaybettiğinizi bulabilirsiniz.

Örneğin, adet döneminizde 120 ml sıvı kaybettiyseniz, bunu 0,36 ile çarptığınızda sonuç 43,3 ml olacak ve bu da adetiniz sırasında kaybettiğiniz kanı gösterecektir. Normal aralık 30 ml ila 60 ml arasında olduğu için bu miktar normaldir.

Az Gelen Adet Kanaması Nedenleri

Adet kanamasının normalden az gelmesinin nedenleri arasında şunlar yer alabilmektedir:

Yaş: Adet kanaması kişinin hayatı boyunca değişiklik gösterebilir. Adet görülen ilk dönemlerde kanama genelde daha hafif ve lekelenme şeklimde olmaktadır. 20’li ve 30’lu yaşlarda ise adet kanaması daha düzenli hale gelir. Bununla birlikte 30’ların sonlarında ve 40’ların başlarında olan kadınlarda adet dönemleri daha ağır ve daha kısa hale gelebilir. Bu dönemde bazen adet görmezken sonrasında daha ağır bir adet dönemi yaşamak mümkündür. Menopoz öncesi dönemde ise adet kanaması genelde daha hafif olurken adet döngüleri ise daha düzensiz hale gelir.

Yumurtlamanın olmaması: Yumurtalıklardan yumurta serbest bırakılmadığı zaman adet düzensizlikleri görülebilir. Bu da adet kanamasının daha az olmasına ve daha kısa süre adet görülmesine yol açabilir.

Zayıf olmak: Zayıf olan kadınlarda adet kanaması çok hafif hale gelebilir ya da tamamen kesilebilir. Bunun nedeni vücut yağının çok fazla azalması nedeniyle yumurtlamanın gerçekleşmemesinden kaynaklanmaktadır.

Aşırı egzersiz yapmak: Sık sık egzersiz yapan kadınlar adet dönemlerinde değişiklik gözlemleyebilir. Çok fazla egzersiz yapan kişiler ve atletler stres altında olabilir, vücut ağırlığı düşük olabilir ve vücudun enerjisini çok fazla kullanıyor olabilir. Bunun sonucu olarak adet dönemlerinde değişiklikler ortaya çıkabilir.

Gebelik: Gebelik sırasında genellikle adet görülmez. Bununla birlikte insanlar bazen yerleşme kanamasını, az gelen adet kanaması sanabilmektedir. Yerleşme kanaması, gebeliğin erken belirtileri arasında yer almaktadır. Bu nedenle cinsel açıdan aktifseniz ve normalde adet kanamanız az gelmiyorsa gebelik testi yapmak isteyebilirsiniz.

Sağlık sorunları: Polikistik over sendromu (PKOS) ve tiroitle ilgili sorunlar gibi hormonları etkileyen bazı sağlık sorunları adet döngüsünü etkileyebilmektedir.

Stres: Stresli olduğunuz zaman beyniniz, adet döngülerini düzenleyen hormonlar üzerinde değişikliğe neden olabilir. Bu durumda adet görmeyebilirsiniz ya da adet kanamalarınız daha hafif olabilir. Strese neden olan olay geçtiğinde ise adet dönemlerinizin normal haline dönmesi gerekir.

Doğum Kontrol Hapı Kullanırken Hafif Kanama

Doğum kontrol hapı kullandığınız zaman adet kanamalarınızın gittikçe daha hafif hale geldiğini fark etmiş olabilirsiniz.

Kan akışında yaşanan bu azalmanın nedeni, doğum kontrol haplarındaki hormon miktarının az olmasından ve rahim içi tabakanın kalınlaşmasını teşvik etmemesinden kaynaklanıyor olabilir. Bunun sonucu olarak rahim içi tabaka kalınlaşmadığı için adet kanaması hafif olabilir.

Doğum kontrol hapları gibi hormonlu olan spiraller, implantlar ya da enjeksiyonlar kullanan kadınların da rahim içi tabakaları ince olduğu takdirde adet kanamaları az gelebilmektedir.

Hormonların adet dönemlerini düzenlemeye başlamasıyla bu dönemler arasında lekelenme yaşamak mümkündür.

Az Gelen Adet Kanaması Risk Faktörleri

Bazen az gelen adet kanamasıyla ilişkili risk faktörleri bulunmayan kadınların da adet kanamalarının hafif olması mümkün olmaktadır. Bununla birlikte bazı risk faktörlerinin, adet kanamasının hafif geçmesi üzerinde etkisi bulunmaktadır.

Adet kanamasının az gelmesiyle ilgili risk faktörleri arasında şunlar bulunmaktadır:

Yaş: Genç yaştaki kadınların adet kanamaları genelde daha hafif olmaktadır.

Emzirme: Emzirme durumunda doğum sonrası adet görmeniz gecikebilir ya da adet görmeye tekrar başladığınızda kanamanız daha hafif olabilir.

Stres: Yüksek stres, vücuttaki stres seviyelerini etkileyebildiği için adet kanamasının az gelmesine neden olabilir.

Polikistik over sendromu (PKOS): PKOS gibi üreme sistemiyle ilgili bazı sorunlar, hormon seviyelerini ve adet kanamasını etkileyebilmektedir.

Az Gelen Adet Kanaması Nasıl Çoğaltılır?

Adet kanamanızın az olmasının nedeni yukarıda bahsettiğimiz risk faktörlerinden kaynaklanıyor olabileceği gibi tek seferlik bir durum da olabilir. Bununla birlikte adet kanamanız sürekli olarak az geliyor ya da rahatsız edici başka belirtiler yaşıyorsanız, bu durumla ilgili tedavi görmeniz gerekebilir.

Doktorunuz, adet kanamalarınızın hafif olmasının olası nedenleri hakkında konuşacak ve uygun bir tedavi planı belirlemek için çeşitli değerlendirmeler gerçekleşecektir.

Adet kanamanız sürekli olarak azsa ve bu durum sorun yaratıyorsa hayat tarzınızda yapacağınız bazı değişiklikler ve kullanacağınız ilaçlarla tedavi olabilirsiniz. Bazı durumlarda ise adet kanaması az olan kadınların adet döngülerinin düzenlenmesi için doğum kontrol hapı kullanılması önerilebilmektedir. Bazı doğum kontrol hapı türlerinde adet döngülerinin daha düzenli hale gelmesine yardımcı olabilecek hormonlar bulunmaktadır.

Sonuç Olarak

Az gelen adet kanaması, ortada endişelenmenizi gereken bir durum olduğunu göstermek zorunda değildir. Adet kanamanızın 2-3 gün kadar kısa sürmesi bile normal olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte adetiniz geciktiyse ya da hafif bir lekelenme görüyorsanız, gebelik testi yaptırmak isteyebilirsiniz. Ayrıca adet kanamanızın hafif olması bir süredir devam eden bir durumsa adet dönemlerinizi takip etmeli ve bu konuda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

242 Comments

 • günay

  8 Şubat 2017 - 16:22

  Selam doktor.bende estradiol 73-dür,normalmidir sizce.

 • Tuğba

  7 Mayıs 2017 - 10:05

  İyi günler doktor bey. 27 yaşındayım. Evliyim. Adetim 6- 7 gün sürüyor. Kendimi bldim bileli ilk 3 gun az leke şeklinde geliyor. Bazen 2. Gününde hiç bir şey gelmiyor. Fakat adetin 4. 5 ve 6. Günü yogun geliyor. Acaba bunun nedeni nedir? Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

 • saide

  2 Ocak 2018 - 23:21

  benim esim 3 aydir ceza evinde ve ben 3 aydir duzgun adet olmuyorum normalde 5 6 gun surerken her gun 2 ped degistirirken simdi 2 gun oluyorum ve 2nci gun cok az geliyordu buay ise 1 gun surdu 1 pedi anca doldurdu ve devaminda kasik agrisi ince ince karin agrisi ve mide bulantisi var yardimci olup beni bilgilendirir misiniz

 • Rukiye Erdoğan

  6 Ocak 2018 - 15:30

  27 yaşındayım bitane çocuğum var ikinciye de hamile kaldım kalbi durmuş ve kürtaj oldum ve düzenli adet gördüm ama adetinin 3.gunu kesilmeye durdu leke şeklinde geliyo tekrardan hamile kalabilirmiyim kürtajda bekleyin dedi 3 ay bekledik yapmadık şimdide olmuyor

 • kübra kaya

  20 Mart 2019 - 21:30

  merhaba 6 aylık evliyim son 2 aydır aşırı karın ağrım bel agrım oluyo ama adet kanım günlük 1 peadi doldurmuyo lele şeklinde gelyo ve yeni evli oldugum için korkuyorum çocugul olurmu olmazmı şüphelerim var

 • Gulistan ozen

  23 Mart 2019 - 18:34

  Hep düzenli bir şekilde adettimi oluyordum ama bu ay sadece bir gün oldum sadece tek bir pet kullandım iki gün sonra eklenme oldu acaba neden

 • Busra Safak

  7 Nisan 2019 - 16:28

  Mehraba Doktor bey. 27 yasindayim. 5 yillik evliyim. 1cocuk var. Dogumdan sonra adet kanimda azalmalar basladi. Giderek daha da azaliyo. Normalde 6-7 gun surerdi ilk gunlerde 3-4 ped dolurdu. Ama simdi baslangicda gunluk 1 ped bile dolmuyo. Lutfen bilgilendirin bu durumda ne yapmaliyim? Ultrasyon muayinesine adet gunleri gitmelimiyim?

 • nejla avci

  30 Nisan 2019 - 07:02

  merhabalar ben 15 23 yaslari arasinda polikstik over tedavisi gordum yillarca dogum kontrol hapi kullandm hipotiroidimde var su an 5 yillik evliyim ve 2 normal dogum yaptim 2. dogumumdan sonra 18 ay oldu dogum yapali 6. kez adet oldum ve adet kanamalatim cok agrili ve sancili olmaya basladi korunma amacli kullandigim 2. kutu dogum kontrol hapim var ve son 3 aydir adetlerim duzensiz cok az 3 gun lekelenme tarzinda toplam 1 ped kadar napmaliyim

 • Tuğba Aktaş

  22 Mayıs 2019 - 21:16

  Merhaba\r\n38 yaşındayım ikinci bebeğime normal doğum yaptım 1 yaşında şu an . Son bir kaç aydır adetim de azalma oldu 7 gün ve yoğun bir şekilde olurken çok az bazen de leke şeklinde geliyor iki üç günde bitiyor. Sebebi hakkında bilgi verebilirsiniz sevinirim \r\nTeşekkürler

 • Perihan maytap

  26 Mayıs 2019 - 16:02

  Merhaba ben 31 yasindayim evliyim iki tane kizim var normalde adetim 5yada 6 gun gecikirdi bu ay tam gununde oldu ve sadece bozuk para buyuklugunde bir kanamam oldu bir daha yok bu gun ucuncu gunum ve hala gormedim normalde adetim 2 yada 3 gun olur 3 pedi batirmazdim bu dumda ne yapmaliyim hamilemiyim acaba

 • Perihan maytap

  26 Mayıs 2019 - 16:09

  Merhaba benim adetim normalde 2/ 3 gun surerdi fakat bu ay gununde gelmesine ragmen bir damla geldi ve uc gundur gelmiyor hamilemiyim acaba

 • Gülsün Kuru

  21 Temmuz 2019 - 14:43

  Merhaba, \r\n34 yaşındayım, 3 yıldır evliyim. Adetlerim kendimi bildim bileli çok düzenlidir. 27-28 günde bir 3-4 gün süreyle normal miktarlarda adet görürüm. Henüz hiç çocuğum yok. 2 yıl önce bir doğal düşük yaşadım 8. haftada. Sonrasında her şey yolunda mı diye bir k.d. uzmanına başvurdum. Tüm hormon değerlerimin, yumurtlalık rezervlerimin çok iyi olduğunu, neden gebe kalmadığımla ilgili bir de rahim filmi çektirmem istendi. Bu filme göre her iki tüpümde kapalı çıktı ve tüp bebek merkezine yönlendirildik. Orada da laparoskopi ya da direkt tüp bebek tedavisi seçenekleri sunuldu. Biz henüz içinde bulunduğumuz yaz mevsimi için tüp bebek tedavisine başlamayı planlarken. kendiliğimden hamile kaldım, fakat üstüne görme denilen durumu normal adet zamanımda ve aynı miktarda yaşamış olduğumdan hamile olduğumu ancak yumurtlama zamanıma denk düşen sancı ve ilk kez yaşadığım ara kanama dolayısıyla doktora başvurarak öğrendim. 2 ay önce de küretaj operasyonu geçirdim. Biri boş iki kesem vardı, 9+3’te bebeğimin kalbi durmuştu. Coraspirin, günde 2x600mg enox, 2x Progestan ve folik asit kullandım gebeliği öğrendikten sonra yaklaşık bir buçuk ay süreyle, küretaj kararı verilene dek. 2. İlk trimester kaybım olduğu için patolojik ve genetik araştırma önerildi. Küretaj için 15 gün beklendi ilaçlardan ötürü. Sonuçlarımda (kromozom analizi ve patoloji) normal geldi, bir şey çıkmadı çok şükür. Bu ikinci gebeliğimin sağlıksız ilerlemesini ve kullanılan onca hormon ve iğneye rağmen sonlanmasını kendime sadece, ilk ayında henüz farkında olmadığım için ilk 15 gününde ultrasonla dokuları ısıtma işlemi de uygulanan fizik tedaviye devam etmiş olmam, o süreçte kullanmak zorunda olduğum miyorelaxanlarla açıklayabiliyorum. Küretaj sonrası ilk adetin en geç 45 gün sonra başlaması gerektiği bilgisini edindim okuduğum her kaynaktan. Benim adetim ise 56. gün başladı ve normalden çok az miktarda kanamam oldu. 4 gün lekelenme şeklinde gibi. Bu sürede geçen seferki gibi üstüne görme durumunu ekarte etmek için 3 kez aralıklarla test yaptım. 3’ü de negatifti. Bu küretaj sonrası geciken döngüden sonra normal adet döngüme dönmeyi beklemeli miyim? Şimdi sağlıklı bir gebelik yaşamak ve daha fazla gecikmeden bir çocuk sahibi olmak istiyorum. Kıymetli önerilerinizi bekliyorum.

 • Sinem

  16 Ağustos 2019 - 21:29

  Merhabalar doktor bey yaşım 26 birlikteligim 7 ay önce oldu her ay hicbir sıkıntı yoktu gecen ay iki gün damla damla geldi sonra normal geldi bu ayda 3 günüm hala damla geliyor ama ağrım çok ve siskinligim çok fazla tedirgin oluyorum herhangi bir sirun var mıdır neden olmuyorum

 • canan karadere

  28 Ağustos 2019 - 01:58

  Doktor bey ben stres yapinca adetim az geliyo 5 gün olan adetimde 3 ped kulaniyorum eskiden 5 gün icinde 5 ve bide 6 ped harcardim ve ben cok duygusalim bide sinirlenince aglamam geliyo üzüldüğüm icinde az geliyo lütfen lutfen Allah rızası içinbana yardim edim beni bilgilendirin

 • Zeynep

  3 Eylül 2019 - 19:32

  Merhaba 28 yaşındayım ve 3 aydır sadece 2 gün adet oluyorum gebelik de yok ne yapmalıyım sorun ne olabilir

 • Gonca atalay

  7 Eylül 2019 - 19:56

  Iyi günler doktor bey 30 ağustosta adetim 1 gun sürdü bitti 48 yaşındayım tek yunurtam aktif gebelik riski olabilirmi

 • Zubeyde bursa

  11 Eylül 2019 - 21:47

  Hocam ben 24 yaşındayım bekarim .yaklaşık 9 yıldır adet görüyorum 8 gün adet görürdüm ilk 3 4 günü çok yoğun bir şekilde diğer günler leke şeklinde 1 yıldır ise en fazla 5 gün adet görüyorum sadece ilk gün birazcık fazla diğer günler leke şeklinde doktora gittim ustrasyon temiz çıktı hormon testi yaptılar oda temiz çıktı ama ben yinede tatmin olamıyorum bunun sebebi nedir veya yapmam gereken birşey varmidir

 • Büşra samsun

  21 Eylül 2019 - 23:01

  Merhaba doktor bey 23 yasindayim evli degilim düzenli olarak adet görüyorum ve bi hafta sürüyor normalde ilk 3 gün günlük 3 4 ped değiştirirdim fakat iki aydır 2 ped dolmuyor bile diyebilirim günde alışkın olduğum adet miktarinda azalma oldu gecen ay 5 6 gün erken adet gördüm ve 11 12 gun sürdü fakat az az strese bağlı olabilir mi ya da hormonal birsey nedeni ne olabilir doktora gitmeli miyim cevaplarsaniz sevinirim tesekkurler.

 • Kayra Erarslan

  26 Eylül 2019 - 21:16

  Merhaba dr bey 1 yildir evliyim yaklaşık 4 aydir cocuk istiyoruz. 24.25 gunde bir duzenli adet oluyorum. cocuk yapma karari aldigimiz gunden beri her adetimde ilk gunden son gune hic yasamadigim karin agrisi yasadm normalde agri ilk gun olurdu ve birkac saat sonra kaybolurdu. en son adet baslangicim 29 agustos. Adet olmam gereken gunde adet oldum ( 23 eyl). Önce damla seklinde pembe kanama oldu sonrasinda birgun boyunca yogun ve cook asiri sancili kanama oldu ama kanamanin rengi yine pembemsi tonlardaydi. 1 gun yogun ve kalan iki gun araliklsrla az az geldi ve adetim 3 gun surmedi bile. normalde 5 gun surer adetim. ilk gunden son gune hep pembemsi oldu kanamam bu ustune gorme olabilir mi yoksa normal adet mi oldum simdiden Teşekkürler

 • zeynep

  28 Eylül 2019 - 22:37

  25 yaşındayım 30 günde bir adet oluyorum ve 7 gün sürüyor.bu son iki aydır 22. gün adet oluyorum ve adetimde azalma var örn günde üç pet kullanırken bu ikiye düştü ve kanımda pıhtılaşma görüyorum. Bu durumun nedeni ne olabilir? şimdiden teşekkürler

 • Kübra ERZURUM

  1 Ekim 2019 - 00:26

  Mrb doktor bey ben 26 yaşındayım 4 yaşında 1 oglum war 2 yil öncede 3.5 aylik düşük yaptim ve biz 1 yıldır cocuk istiyoruz ama olmuyo bu ayda 5 gün adet donemine vardı eşimle ilişkiye girdik şimdi hastalık donemim1 gün çok hafif oldum leke gibi 3 gündür hiç bisey yok hamilemiyim acaba

 • Saime Hodlioğlu

  6 Ekim 2019 - 00:18

  Benim adetim miktarı az geliyor 1. gün az 2.gün biraz daha iyi geliyor üstüne oluyorum 3.gün hiç kanama olmadı neden olabilir eskiden çok olurdum 5 gün ama şimdi o kadar çok ped gitmiyor 6 sar ped 2 ser paket harcadım .

 • Seyka

  14 Ekim 2019 - 22:48

  Merhaba ben 27 yaşındayım yeni evlendim evlendikten sonra aded olduğumda çok az geliyor ilk gün az birşey geliyor sonra gelmiyor acaba ne yapabilirim ultrason mi cektireyim mi ?

 • Sevim

  18 Ekim 2019 - 12:33

  Merhabalar, ben 38 yaşında 1 çocuk annesiyim. Ilk 2 hamileligim düşükle sonuçlandı ve üçüncü gebelikten 17 yaşında 1 kızım var şu an. Kızım 2.5 yaşındayken ilk plansız gebeligim yaşandı kürtaj oldum ve ardından 3-5 yıl ara ile 2 kez daha kürtaj oldum. Son kürtajı takip eden adet döngüsünde aşırı kanamaların oldu. Içeride parca kaldığı için tekrar kürtaj olmak durumunda kaldım. Daha sonra 6 yıl boyunca hiç korunmadigim halde hamile kalmadım. Bundan 5 ay önce yeni bir gebelik oluştu ve eşim de ben de çok istiyorduk. Ani kramplar ve şiddetli ağrılarımı kanama takip edince ( yaklaşık 5 haftalık yeni bir gebelikti) acilden giriş yaptım ve ektopik gebelik teşhisiyle yatışım yapıldı. Bir-kac gün hastanede takipten sonra beta değerlerim kendiliğinden düştü, düşük teşhisiyle çıkış yaptım. Yalnız bu gebelikten önceki içeride parca kalan kurtajdan sonra adet kanamalarim düzenli fakat renginde aciklasma ve miktarında oldukça azalma yaşadım. Normalde 5- 6 gün sürerdi, günde de ortalama 3 ped kadar degistirirdim. Ama kurtajdan sonra 3 gün olmaya ve eğer kendim degistirmesem toplamda ancak 1 ped kirletecek kadar kanamam oluyor. Cinsel istekte azalma, rahimde kuruluk ayrica zaman zaman agrili iliski yasiyorum. Sizce bunun nedeni yapışık rahim olabilir mi? Ya da sorun nedir? Lütfen beni aydınlatın.

 • Rumeysa cetinkaya

  27 Ekim 2019 - 00:59

  Iyigunler ben 34 yasindayim 2 cocuk annesiyim ilk cocugumda hemen hamile kaldim ikici cocugum tedavi ile oldu yani tup bebek ikinci dogum dan birsene sonra adetletimde azalma oldu normalde 7 gun oluyodum son bikac aydir bazen 4gun bazende 5 gun oluyorum ama cok az oluyorum doktora gittim hersey normaldedi adetgunumun ikinci gunu pedim tamdolmuyor nedenini dizden ogrene bilirmiyim

 • Serpil

  1 Kasım 2019 - 00:37

  Merhaba hocam adet düzensizliğim var ve diane35 tedavisi uygulandı. Halen daha devam ediyorum. Ancak çok az kanama olmakta bi gün bazen iki gün ama lekeler halinde devam ediyor yardımcı olur musunuz?

 • Züleyha yldz

  2 Kasım 2019 - 16:01

  Merhabalar 25 yaşındayım evliyim geçen ay adetim gününden bir gün önce oldu ama 2 3 gün kahverengi akıntı geldi 2 gün de çok az YÖK deninecek kadar da kanamam oldu normalde her ay bir hafta sürerdi geçen ay 2 gün tek sürdü hamile olabilir miyim???

 • Beyza tolu

  6 Kasım 2019 - 20:21

  İyi günler doktor bey 18 yaşındayım adetim düzensiz oluyor bu ay da iki gündür lekelenme oluyor sebebi nedir?

 • Elvin köksu

  13 Kasım 2019 - 22:55

  Men doktor bey ben 25 yaşındayım bekarım 3 ,4 aydır sacede 1 gün adet görüyorum ve guatir hastasiyim yardımcı ola bilirmisiniz

 • Tuğçe atı

  18 Kasım 2019 - 13:08

  İyi günler, 27 yaşımdayım bekarım, adetlerim düzenli fakat 3 günden sonra damla damla geliyor beyaz akıntının gelmesi 7 – 10 güne kadar böyle sürüyor. 3 günden sonra gelen adet kanımı yoksa damardan gelen veya rahmin içinde kalan parçalar mı?

 • Ayse talayi

  20 Kasım 2019 - 22:32

  Meraba hocam ben iki gundür adetliyim ama kanim yok sadece iki damla kahverengi kan geldi baskada yok yardimci olun ltfen

 • Berivan sevmiş

  27 Kasım 2019 - 00:06

  Merhaba hocam ben 23 yaşındayım bekarım ben 3 veya 4 ayda bir adet oluyorum çok rahatsız oluyorum olunca kanamam oluyordu ama bu defa hiç olmadı sadece leke şeklinde oluyor bunun nedeni ne olabilir veya tedavisi varmı?

 • Dilek Cansever

  27 Kasım 2019 - 01:19

  Merhabalar hocam 6 aylık evliyim ve kiloluyum 3 aydır adetim düzensiz geliyor adet de sayılmaz 1 veya 2 damla ayda geliyor test yapıyorum hamile de değilim ne yapmalıyım?

 • Aslı Kaya

  5 Aralık 2019 - 14:11

  merhaba doktor bey,

  28 yaşındayım evliyim ve çocuğum yok. 1-2 sene önce regl dönemim 5 gün sürerdi ve günde 3 ped kullanırdım.
  Şimdi ise regl dönemim 2-3 güne düştü. ilk 2 günü günde 2 ped bile dolmuyor. 3. gün ise sadece leke geliyor.

  Karın ağrım yok denecek kadar da az. Annem erken menopoza girdi 42 yaşında. böyle şeyler genetik mi? ona göre doktora gidip muayene olmalı mıyım?

 • hacer gulen

  5 Aralık 2019 - 17:07

  Selam doktor 3 cocuk annesiyim ve adetim duzenli geliyor en kucuk cocugum 7 yasinda ve bir cocuk daha istiyoruz fakat 2 aydir deniyoruz olmuyor yasim 35 bunun sebebi nedir yardimci olurmusunuz

 • Zeynep inan

  7 Aralık 2019 - 15:15

  Merhabalar 30 yasindayim evliyim iki cocugum var bekarligimdan beri adetim 3 gun surer ve gunluk bir pet seklinde kizimin dogumundan 4 sene sonra yeni hap kullanmaya basladim bu ay 3 gun surdu ama bir pedi doldurucak sekilde bile digil adetimden 10 gun sonra yine sancilarla yeniden camasirimi islayicak kadar yeniden geldi sebebi hapmi aceba 😊

 • Esma güven

  11 Ocak 2020 - 17:57

  Merhabalar doktor bey benim adetim her ay düzenli oluyor 4 aylık evliyim adetime bir hafta varken 2 gün kahverengi lekenme oldu 3.4 gün de az şekilde geldi bugün ,5 gün yine az kan geliyor yardımcı olur musunuz

 • Zuhal aslan

  5 Şubat 2020 - 09:25

  Merhaba. 22 yaşındayım. Nişanlıyım. Nişanlımla aramda bir birliktelik olmadı ama 1 2 damla zevk suyu nedeniyle hamile kalmış olabilir miyim. 11 Kasım 9 Aralık 6 Ocak son adet günlerim. 3 şubatta tekrar oldum ama 3.günde kesildi yerleşme kanaması olabilir mi?

 • Hatice ince

  6 Şubat 2020 - 19:58

  Adetimin 14 gün içinde 3 kere kesik kesik geliyor Normal mi ?

 • Ela ozden

  8 Şubat 2020 - 17:28

  En son aralik 13 de regli oldum ocak 22 de adet gecikmesi ile doktora gittim .. kandan hormon testi istedi ve temiz kanlariniz dedi ultrasonla bakti temiz dedi .ve tarlusal verdi kullandim ve 9 yada 10 gün regli oldum ama 1 gün sadece leke 2.gun de az miktarda …. sorum tarlusal kullandığım için azalmis olabilirmi ….. yoksa yerlesme kanamasi olabilirmi ….

 • Ela özden

  8 Şubat 2020 - 17:34

  Yani hocam 4 şubatta azcik leke 5 şubatta yarim ped şeklinde bende yerlesme kanamasi sandım bugün test yaptim ama negatif .. yoksa menopoza mi giriyorum 🙁

 • sena demir

  10 Şubat 2020 - 19:56

  hocam merhaba ben beklenen adet günümde kanamayı gördüm ilk gün 2 ped, geri kalan günler 1 ped değiştirdim günde. diğer aylara göre miktarı azdı bu ay ilk 3 gün kan 3 günden sonra kahverengi lekelenmeyle devam etti pedi dolduracak şekilde 6 gün sürdü ve bitti yerleşme kanaması olabilir mi?

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  12 Şubat 2020 - 18:31

  adet miktari 3-7 ila gun arasinda olabilir. Yerlesme diyebilmek icin bhcg bakilmali

 • Gurbet toprak

  12 Şubat 2020 - 21:18

  Hocam lutfen cevaplarsaniz cok sevinirim her ayin sonu adet olurum normal adetim 7 yada 8 gün sürer bu ayın basında bir gün adet oldum hamile kalmak istiyorum hemde çok

 • İrem sarı

  13 Şubat 2020 - 15:46

  Hocam benim 2,3 hafta önce iliskim oldu boşalma oldu fakat kızlık zarı duruyor Geçen ay 13 inde adet oldum bu ay ise 10 unda her ay 1 hafta erken olurdu
  2 buçuk gün sürdü normalde 6, 7 gün sürer
  Test yaptım negatif çıktı 3 gün önce de doktora gitmiştim kan testi istemişlerdi farkli bölümden yani gebelik felan diye bi konu geçmedi

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  14 Şubat 2020 - 09:49

  Stresden miktari degisebilir kesin gebelik sonucu kanda belli olur.

 • tuba yıldız

  17 Şubat 2020 - 06:26

  merhaba hocam ben adet olmuyorum yanlizca akintiyla birlikte kanama oluyor ped kunlanmiyorum bu durum 1 haftadir var ne yapmsliyim

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  17 Şubat 2020 - 12:54

  Adet miktariniz azalmis gorunuyor ama adet oluyorsunuz. Bu durum surekli olursa kontrole gidiniz.

 • Şeyma

  17 Şubat 2020 - 19:51

  Hocam bir ay önce düşük yaptım müdahele olmadı 10 gün kanamam oldu sonra durdu adet olmam gerekirken. Lekelenme şeklinde bir kaç gündür var normal mi bu durum ne yapmam gerekir

 • Hafize sav

  18 Şubat 2020 - 00:51

  Merhabalar hocam benim bir ay az bir ay çok geliyor kanamam yıllardır böyle bunun nasıl bir açıklaması olabilir acaba ?

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  19 Şubat 2020 - 10:41

  Dusuk sonrasi adet duzenin normallesmesi 3 ayi bulabilir. Lekelenmeleriniz devam ediyorsa rahim duvar kontrolunuzu yaptiriniz

 • Havin

  20 Şubat 2020 - 00:40

  Hocam 6 ay önce doğum yaptım adetim tam düzenli değil emzirmeden kaynaklı olduğunu biliyorum yalnız son adetim 10 gün erken ve çok az damla şeklinde sadece 1 gün sürdü sonlara doğru kahve rengi şeklinde oldu doğumdan önce hpv pozitif di doktorum simir testi ile cin1 in temizlediğini söyledi sizce yine aynu sorun mu var ?

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  21 Şubat 2020 - 12:19

  Duzenli kontrollere gitmeniz gerekli muayene olmanizda fayda var

 • Buket Arslan

  24 Şubat 2020 - 11:37

  21 yaşımdayım 2 3 ayda adet oluyorum olduğumda ise 1 bazen 2 damla kan geliyor. Geç adet olduğum için doktora gittiğimde bana ailemi sordu halamı ablalarımı annemisonuç halamdan dolayı genetik olduğunu bir sıkıntı olmadığını söyledi. Bugün 3. Gün ve yine uyandığımda bir damla gördüm başka yoktu ve koyu renkte ne yapmam lazım

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  26 Şubat 2020 - 19:53

  Endokrinoloji bölümunde de muayene olmanizda fayda var

 • Alena

  28 Şubat 2020 - 15:21

  Merhaba ben 16 yasindayim
  Adet oldum
  Amma 1 ay oldu 2 ci period baslamadi ne yapmaliyim

 • Belkıs güzel

  29 Şubat 2020 - 11:48

  Merhaba adet düzensizliğim hiç yok Ocak 26 da adet gördüm bu ay ise normalde 21 veya 22 sinde adet olmam gerekirken 4 gün gecikti 26 ve 27 şubatta pembe daha sonra çok az adet kadar fazla olmayacak kadar kanamam oldu normalde çok sancım olur bunda böyle hafif 2 gün çok az kanamam oldu durdu birkaç gündür halsizlik baş ağrısı ve kasıklarımda batma bazen oluyor neden acaba

 • Belkıs Belkıs

  29 Şubat 2020 - 11:51

  merhaba adet düzensizliğim hiç yok Ocak 26 da adet gördüm bu ay ise normalde 21 veya 22 sinde adet olmam gerekirken 4 gün gecikti 26 ve 27 şubatta pembe daha sonra çok az adet kadar fazla olmayacak kadar kanamam oldu normalde çok sancım olur bunda böyle hafif 2 gün çok az kanamam oldu durdu birkaç gündür halsizlik baş ağrısı ve kasıklarımda batma bazen oluyor neden acaba gebelik testi eczaneden aldım ama negatif 😔

 • Tuğba uslu

  2 Mart 2020 - 22:34

  Normalde adetim asiri düzenli gelir 3 gün sürer falan bu ay 1.5 gün bile sürmedi ki ilk gün normal şekilde geldi ama 2. Gün gelmedi denecek kadar az geldi sebebi ne olabilir

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  4 Mart 2020 - 11:39

  Stress, gecirilen hastaliklar, seyahat, kullanilan ilaclar etkileyebilir

 • Özlem Turan

  8 Mart 2020 - 10:01

  Merhabalar ben iki aydır antidepresan kullanıyorum ilk ay Paxera 10 Mg kullandım ikinci ay doktorum Esmax 10 Mg verdi fakat Esmax bende kaşıntı alerjisi yaptığı için tekrar Paxera 10 Mg verdi yaklaşık olarak 2.5 aydır kullanıyorum fakat geçen ay adet dönemimde ilk gün çok kanamam oldu ama sonra leke şeklinde azaldı bu ayki adet dönemimde ise çok az kanamam geldi sadece lavobo ihtiyacımda kanamam geliyor bu sorunlar kullandığım antidepresanlar ile ilgili olabilir mi?

 • Bahar Aksoy

  8 Mart 2020 - 23:37

  Slm hocam ben 7 yıllık evliyim ve çocugum yok tedavi oluyorum en Son histeroskopi ameliyatı oldum 4 ay once ve ondan sonraki ay adet kanamam çok fazlaydı ama daha sonra çok azalma oldu normalde 6 gün süren adetim 2. Günde kesilip leke halinde oluyor niye öyle oluyor acaba bilmediğim bu hastaliktanmi diye çok korkuyor

 • İrem akar

  9 Mart 2020 - 00:32

  Merhaba benim adet dönemim 4 gün sürüyor ama ilk gün hariç diğer günler cok az akıntı geliyor 3 günü toplasan 1 ped anca sebebi ne olabilir

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  9 Mart 2020 - 18:55

  Miktarin fazlaligi daha endise vericidir kanamalar duzenli ise sikinti yaratmaz

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  9 Mart 2020 - 19:49

  Antidepresanlar prolaktin hormonunu etkileyebilir kdh de muayene olmaniz onerilir

 • Hatice

  10 Mart 2020 - 01:35

  Merhaba benim adet donemim 8 gun surüyor kanamam ilk 4 gün çok fazla ve aşırı derecede ağrım oluyor duzenli adet goruyorum ve 8mm kistin var ama evlenince geçer deyip yolluyolar surekli sizce normal mi

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  10 Mart 2020 - 13:05

  Adetleriniz duzenli sadece miktari fazla kist icinde gereksiz yapilan her ameliyat yumurtalik rezervini dusurebilir

 • Ayşegül

  10 Mart 2020 - 16:51

  Hocam merhaba ben çikolata kisti ameliyatı oldum kist olduğunu bilmeden şiddetli karın ağrısı ile gitmiştim kist patlamış yumurtalığım ters dönmüştü düzeltiler yumurtalığım alınmadı tekrar küçük kistim varmıs onun için Qlairista kullanıyorum ben biraz tedirgin oldum çikolata kisti dedikleri için çocuk için herhangi bir sakıncasi oluyor mu ve tekrarlama durumu oluyor mu ve Çok şiddetlide bir agrım oluyor adet dönemimde özellikle ameliyattan sonra çok çoğaldı

 • Aslı kara

  11 Mart 2020 - 15:41

  Merhaba hocam 41 yasindayim duzenli 7 gun adet oluyordum ancak 3 aydir 3 gun suruyor son biryildir dkh kullaniyorum acaba haptan dolayimi bu azalma yoksa menepoz baslangicimi yardımcı olursanız sewinirim tesekkurler

 • Ayşegül

  12 Mart 2020 - 17:25

  Hocam merhaba ben çikolata kisti ameliyatı oldum kist olduğunu bilmeden şiddetli karın ağrısı ile gitmiştim kist patlamış yumurtalığım ters dönmüştü düzeltiler yumurtalığım alınmadı tekrar küçük kistim varmıs onun için Qlairista kullanıyorum ben biraz tedirgin oldum çikolata kisti dedikleri için çocuk için herhangi bir sakıncasi oluyor mu ve tekrarlama durumu oluyor mu ve Çok şiddetlide bir agrım oluyor adet dönemimde özellikle ameliyattan sonra çok çoğaldı cevap verirseniz sevinirim

 • dilanboga

  12 Mart 2020 - 23:52

  Hocam ben 6 ay oldu evliyim iki seferdir yani iki ay adat gunlerimde kan görmüyorum sadece koyu kahve leke görüyorum ne yapmam gerek yada neden acaba

 • Neşe gegez

  15 Mart 2020 - 01:13

  Merhaba düzenli adet olur beş gün ilk üç gün yoğun kanamam olurdu ama üç aydır ilk gün kanamam var diğer beş gün neredeyse hiç yok ara ara sızıntı karnimda a çok şişlik var ne den olabilir iki kızım var

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  16 Mart 2020 - 20:07

  İlac kullanimi kilo alip verme adet paternini değistirirebilir

 • Ayşe d

  16 Mart 2020 - 23:44

  Merhaba olmam gerekenden 3 gün önce regl oldum ve kanama miktarım normalden az.hamilelik riskimin az olduğu günlerde ilişkim oldu ve boşalma olmadı ama ilk defa bu kadar az bi kanama yaşıyorum lekelenme gibi değil ilk gün çok ağrım oldu ve ağrı kesici aldım normalde kesmez ama ilaç içtikten sonra kanama miktarım azaldı renk ilk gün gayet kırmızıydı fakat şuan 3.günüm gittikçe azalıyor ve koyulaşıyor bu normal midir?Kanamam başladıktan sonra göğüs ve bel ağrılarım geçti ama kanamamın az olması beni korkutuyor

 • Hocam cevaplayın lütfen

  16 Mart 2020 - 23:53

  Hocam 17 yaşındayım 3.5 yıldır regl oluyorum.adetim düzensiz geliyor.yani genelde 1.5-2 ayda bir.bu son zamanlarda iyice azalmaya başladı.ağrılarımda azalmaya başladı.öncesinde bayağı ağrıyordu.hocam açık konuşun neyden şüpheleniyorsunuz

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  18 Mart 2020 - 10:29

  Kilonuz, hikayeniz, aliskanliklariniz ultrason goruntuleriniz de onemli tek basina adet gunlerinize gore yorum yapmak dogru olmaz

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  18 Mart 2020 - 10:29

  Agri kesiciler adet miktarini azaltabilir supheniz varsa test yaptirin

 • Mine

  20 Mart 2020 - 20:59

  Merhaba 28 yaşındayım 3 aydır adetim giderek azaldı ve bu ay 2 gün sürdü ve 2 damla kanama oldu hormon testlerim normal çıktı muayenede de bir sorun gözükmüyor sizce baska bir sebebi olabilir mi?

 • Melisa

  21 Mart 2020 - 15:38

  Hocam merhaba ben 26 yaşındayım bekarım 4 ay önce şiddetli karın ağrısı ile hastaneye gittim kistim olduğunu patladığını ve yumurtalığımın ters döndüğünü öğrendim ameliyat oldum yumurtalığım duruyor alınmadı fakat çikolata kisti olduğunu söylediler ameliyattan sonra şuan Qlairista kullanıyorum ve temmuz da düğünüm var çikolata kisti dedikleri için biraz korkuyorum tekrarlama durumu var mı cocuk için sakıncası olur mu cevaplarsanız sevinirim🙏

 • Ayşe Yîlmaz

  23 Mart 2020 - 19:06

  Merhabalar. Yaşım 39. 4 çocuk sahibiyim. Adet kanamam bazı gunlerin ilk başlarında az ve yavaş geliyor. Eskisine nazaran kesik geliyor. Bunun nedenlerini açiklayabilir misiniz rica etsem?

 • Birsen Yeşiloğlu

  24 Mart 2020 - 03:31

  Hocam merhaba ben 43 yaşındayım doktora gittim menepoza giriyorum diye hiç bir şekilde menepoza girmiyorsun hormonların iyi hiç bir sıkıntı yok dedi ama geçen ay regli oldum ve 1 hafta leke olarak geldi ve kan testi yaptırdım sonuç 62 çıktı yaklaşık 1 ay önce yaptırdım sonuç 52 çıktı sizce hamile miyim cevap verirseniz sevinirim. Saygılarımla.

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  24 Mart 2020 - 11:35

  Hocam merhaba ben 26 yaşındayım bekarım 4 ay önce şiddetli karın ağrısı ile hastaneye gittim kistim olduğunu patladığını ve yumurtalığımın ters döndüğünü öğrendim ameliyat oldum yumurtalığım duruyor alınmadı fakat çikolata kisti olduğunu söylediler ameliyattan sonra şuan Qlairista kullanıyorum ve temmuz da düğünüm var çikolata kisti dedikleri için biraz korkuyorum tekrarlama durumu var mı cocuk için sakıncası olur mu cevaplarsanız sevinirim🙏

 • m.

  25 Mart 2020 - 20:24

  Merhaba hocam 21 yasindayim 2 aydir dogum kontrol hapi kullaniyorum her gun saatini hic aksatmadan. gecen ay normal sekilde adet olmustum hicbir sorun yoktu ama bu ay damla damla seklinde ara ara koyu kahverengi ve pihtili seklinde geldi ve cok azdi. yerlesme kanamasinin ise pembe acik renkli oldugunu biliyorum sizce yerlesme kanamasi midir koyu kahverengi ve pihtili oldugu halde? endise etmem gerekir mi? tesekkurler.

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  26 Mart 2020 - 15:34

  5 in uzerinde bhcg gebelik demek fakar iki gun sonra yaklasik iki katina cikmasi gerekir saglikli gebeliklerde

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  26 Mart 2020 - 15:47

  Duzenli kullaniyorsaniz endise etmeyin fakat dogum kontrol haplari adet miktarini azaltir

 • Kardelen

  26 Mart 2020 - 20:06

  Hocam ben bekarım. Adet günüm 3 gün sürüyor 4. Gün leke oluyor
  Fakat az az oluyorum kanama son iki aydır böyle seyrediyor.
  Aklımda sürekli acaba ilerde hamilelikle ilgili sorunum olurmu diye düşünüyorum. Sancı falan yaşamıyorum. Genel olarak düzenli ama arada 2 3 gün gecikme oluyo sizce normal mi

 • Cansu yugut

  26 Mart 2020 - 23:41

  Merhaba hocam ben 8 martta adet oldum adetimde bu arada düzensiz oluyor ama ilk defa böyle birsey yasadım 4 gün adet gördüm ve bugün tekrardan adet oldum aradan 15 gün geçmiş bu neden olmuş olabilir ama bugunki kanamam hemen bitti şuanda bi kanamam yok sebebi nedir teşekkür ederim

 • C

  27 Mart 2020 - 18:49

  Merhaba hocam 20 yaşındayım bu ayın ilk başında adet gördüm 4gün sürdü daha sonra aradan 15 gün geçti tekrardan adet oldum bunun nedeni ne olabilir merak ediyorum ?
  Teşekkürler

 • G

  27 Mart 2020 - 23:57

  Hocam merhabalar
  23 yaşındayım 15 mart tarihinde eşimle korunmasız ilişkiye girdik.önceki adet tarihim 16 şubat
  Ve 25 martta kahverengi kanamam oldu ve idrara çıkmadan hemen önce tuvalete damla şeklinde bulanık bir kan geliyor.acaba yerleşme kanaması mıdır ?
  Hamile olabilirmiyim

 • Fatma Karaarslan

  28 Mart 2020 - 00:49

  Hocam merhaba, ilk regl döneminden beri hep düzenli bir süreç geçirdim ( 10 yıl ). 5 günlük regl döneminin ilk günü yoğun geçer kalan günler günlük ped kullanacak kadar hafif şekilde geçerdi. Son 3 aylık regl dönemimde kanama miktarında azalma ve ilk 3 gün az son 2 gün leke şekilde olmaya başladı. Bekarım cinsel yaşantım ve geçirdiğim rahim içi operasyon, enfeksiyon olmadı. Sebebi sizce ne olabilir doktora gözükmeli miyim?

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  31 Mart 2020 - 18:13

  Aslinda toplam 5 gun kanamaniznoluyor miktarin azalmasini dert etmeyin cogalmasi daha tehlikeli

 • Gülçin

  2 Nisan 2020 - 02:18

  Merhaba hocam 33 yaşındayım bakireyim rahim içi operasyon geçirmedim ve ben her ayın en erken 17 si en geç 19nda adet görüyorum ilk 4 gün fazla ve sonra azalarak devam ediyor 7 gün sonunda bitiyordu.Yalnız bu ay çok şiddetli bacak sırt ve bel ağrılarım oldu 16sında adet kanamam asfalt gibi çok koyu yoğun kıvamlı ve lekelenme şeklinde oldu ve ağrım bitti ama bugün itibariyle 3 haftadır hala aynı kıvamda renkte ve lekelenme şeklinde küçük pıhtılar gelerek adet kanamam devam ediyor. 31 martta doktora gittim şikayetlerimi anlattım doktor resmen sen bakire değilsin dış gebelik var diyerek sorguya çekti bakire olduğumu bu durumun mümkün olmadığını söylediysem de inandıramadım ultrason çekti rahimde kist yok yumurtalıklar gayet normal rahim duvarı kalın değil bir problem yok hamile de değilsin diyerek dalga geçti resmen.Annemin de 38 yaşında bir anda menopoza girdiğini söyledim öyle bir durumun yok dedi.Hormonlarıma bakmasını rica ettim gerek yok dedi ilaç dedim doğum kontrol hapı vermeliyim ama gerek yok önümüzde ki ay tekrar gel bakalım dedi. Boşu boşuna hastaneye gittim geldim hocam bir anda böyle olmasının nedeni nedir acaba Mart ayı başında saçıma mezoterapi yaptırdım kullandığım ilaçlardan olabilir mi çünkü bütün vücudumda da tüylenme oldu doktor kontrolü dışında ağrı kesici bile almıyorum hocam lütfen yardımcı olunuz korkutuyor bu durum beni.

 • Melek melek

  4 Nisan 2020 - 13:02

  Merhaba ben bu ay 13 gün erken adet gördüm ilk defa böyle bişey yaşadım bayada yoğun geldi doktorumu aradım bana transemine dıye bir ılac onerdı azaltmak ıcın bit tane yuttum eger azalmazsa gel dedı bugun tAmamen kesılmıs bu normalmi hapı keske yutmasaydım dıyorum

 • Gulşirin Atayeva

  5 Nisan 2020 - 00:05

  Merhaba Hocam Ben 10 ay önce doğum yaptım ve adetim her ay düzenli bir şekilde oluyordu ama bu ay hem erken hem öncekilere benzemiyor kesik kesik geliyor günde bir ped bile değişmeyecek kadar çok az oldu bunun nedeni gebelik olabilir mi bu arada 26 yaşımdayım geri çekilme yöntemi ile korunuyoruz

 • Derin nilay

  5 Nisan 2020 - 00:27

  Merhaba hocam aslında hastaneye gidip muayene olmak isterdim ama virüs sebebiyle imkansız ve de şımarıklık gibi hissettriyor soruma gelecek olursak her ay tam gününde regl olan birisiyim hepte agrılı geçer. son 2 aydır adetlerim gününde başlayıp gününde bitse de az miktarda ve koyu kırmızı geliyor
  6 ay önce agrılı regl geçirdiğim için ultrasona girmiştim yumurtalık ve rahimle ilgili hiç sorunum yoktu bu durum aylar içinde değişmiş olabilir mi.kist yada başka birşey gelişmiş.midir endişelendim

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  6 Nisan 2020 - 13:45

  Kullandiginiz ilaclar yapmis olabilir devam ederse adetin 2.-3. Guni hormon baktiriniz annenizden dolayi erken menopoza yatkinlik olabilir

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  6 Nisan 2020 - 16:04

  Geri cekilme korunma metodu degildir olabilirsiniz stress de duzeni bozabilir emziriyorsanizda bozulabilir ama lutfen duzgun bir korunma metodu kullaniniz

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  6 Nisan 2020 - 16:13

  Transamin adet dongunuzu etkilemez asil adetiniz oldugunda yeniden kanamaniz baslayacaktir

 • Reyhan Çakırgöz

  6 Nisan 2020 - 17:06

  Merhaba hocam ben normalde 5 gün adet görüyoeum ama bu ay ilk gün normal bi kanamam oldu diğer iki gün damla damla geldi bunu sebebi yerleşme kanaması olabilirmi? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

 • irem gülce

  6 Nisan 2020 - 18:03

  Merhaba hocam benim her ay düzenli olarak başlayıp biten ve kanaması normal olan reglim bu ay ilk gün normal kanama, son 3 gündür de damla şeklinde ped kirletecek kadar değil peçeteye gelecek şekilde değişti. Bir kaç gündür çok stresliyim o yüzden olmuş olabilir mi? Gebelik testi yaptım negatif çıktı. Sebebi ne olabilir?

 • Ayşe

  6 Nisan 2020 - 23:48

  Merhaba hocam benim her ay gününde gelen ve 4-5 gün normal kanama şeklinde devam eden reglim bu ay yine gününde geldi fakat ilk gün pıhtılı şekilde kanama olarak(pıhtılaşma sürekli gördüğüm bir şey) sonraki 3 gün de damla damla şekilde peçeteye geldi. Reglimden önce fazla stresliydim. Gebelik testi yaptım negatif çıktı. Sorun ne olabilir? Yerleşme kanaması denen şey olabilir mi?

 • Sevda türk

  7 Nisan 2020 - 01:06

  Merhaba hocam 40 yaşındayım son 3 aydır 2 gün adet oluyorum sonra kesiliyor menepoz belirtisimidir birde tedavi için ne önerirsiniz şimdiden teşekkürler esen kalın

 • Biçer nesrin

  7 Nisan 2020 - 22:02

  Merhabalar ben 45 gündür adetim geçikti ve korunuyorum adetim de 45 gün oldu geçikmişti ama 2 gündür leke leke çok az kanamam oluyor acaba neden

 • Narın gül

  8 Nisan 2020 - 10:57

  Merheba hocam ben bir ay önce üç aylık ine kulandım 25 sonra adet gördüm ama az az geliyor 10 gündür de devam ediyor ne yapabilirim vurus nedeniyle de hataneye güdemiyorum lütfen yardımcı olun

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  8 Nisan 2020 - 12:52

  Agri kesiciler de azaltabilir duzenli oluyorsaniz endise etmeyin

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  8 Nisan 2020 - 12:59

  Pihtili gelebilir adet kani

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  8 Nisan 2020 - 13:01

  Adet oluyorsunuz

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  9 Nisan 2020 - 13:57

  Maalesef 3 aylik igneler duzeni bozabilir duzenli hale gelmesi zaman alabilir bu arada vakti gecince baska korunma yontemine geciniz

 • eda akbas

  9 Nisan 2020 - 22:18

  Merhaba hocam benim önceden regl surecim7 gündü şimdi 1 gün normal kanama oluyor 2-3. günlerde az ve kahvemsi kanamam oluyor neden

 • eda akbas

  9 Nisan 2020 - 22:45

  Ya hocam inşallah bana cevap verirsiniz çünkü vurusten dolayı hastaneye de gidemiyorum çok korkuyorum inşallah hastanelik değildir ne yapabilirim evde adetim3 gün sürüyor şimdi ama o da kanama çok az rengi de koyu bide kan şeklinde değil parça parça sadece 1. günde biraz kan şeklinde geldi yardımcı olursanız sevinirim:-)

 • gunessss.

  10 Nisan 2020 - 00:14

  Hocam bana cevap verirsiniz ins 1gün tek adet oldum o da dundu bugün az geldi kan onc7 gün olurdum yaşım 17 .14yaşımdan beri oluyorum zaten duzene de girmemiş

 • Ayşe Yahya

  10 Nisan 2020 - 15:04

  Hocam 3 aydır düzenli adet oluyorum. Ama bu ay adet günüm gelince çok az lekenme oldu önce siyah renkte sonra açık pempe renkte 1 gün sürdü. Hamile olabilir miyim

 • Ayşegül elcicek

  10 Nisan 2020 - 22:54

  Benmde öyle geldi. Neden

 • Leyla

  11 Nisan 2020 - 14:20

  Hocam merhabalar 27 yaşındayım bekarım her ay düzenli adet olurum ama bu ay bir hafta gecikmeyle birlikte ilk gün geldi sonrasında gelmedi kist problemim vardı ama küçülme olmuştu en son kontrolde hiç sorun yaşamamıştım bu zamana kadar sebebi ne olabilir bunun için ne yapabilirim

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  11 Nisan 2020 - 19:40

  Adet miktariniz cok olmasi istedigimiz durum degil 3 gun suruyorsa endiselenmeyin

 • Meral

  11 Nisan 2020 - 22:28

  1 ay önce Ella kullandım. Adetim Bu ay tam tarihinde geldi gecikme olmadı ama 2 gün sürdü sürmedi. Hap yüzünden midir?

 • Melek

  12 Nisan 2020 - 10:54

  Hocam adetim sadece 1 gün geldi diğer günler sadece leke

 • Melek

  12 Nisan 2020 - 10:55

  19 yaşındayım menopoz olabilirmj

 • Şevval yılmaz

  13 Nisan 2020 - 13:04

  Hani ağrılarım da azalmaya başladı dediniz ya brnim de öyle olmuştu 19 yaşındayım bu arada düzensizdi benimde ve sonra 2- 3ay arası adet görmemeye başladım doktora göründüm tabi insülin direncim yüksekmiş bundan dolayı da olabiliyo yani özellikle geceleri boyle tatlı krizleri oluyo mu??? bu önemli çunku eğer boyleyse acilen çikolata yemeyi bırak erkenden önlem alınırsa geçebilir

 • Tuğba

  13 Nisan 2020 - 13:35

  Hocam mesajıma cevap verirseniz çök mutlu olurum aşırı tedirginim bende iki ay önce kürtaj oldum sonraki ay adet oldum ancak ikinci defa adet leke şeklinde çok az oldu kürtaj sonrası ilk adet 11 Mart 8 Nisa’nda leke geldi çok kısa sürdü 13 Nisa’nda idrar testi negatif çıktı test için erken mi henüz ?bu durum gebelik belirtisi mi

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  14 Nisan 2020 - 14:54

  Leke gelen gunleri de sayiniz ailede erken menopoz oykusu var ise muayene olunuz

 • mira

  14 Nisan 2020 - 22:16

  Hocam ben önceden 7 gün regl olurdum ama şimdi 2gün oldum 3. Gün hafif akıntı oldu az kanamam oluyodu internetten de baktım garip şeyler yaziyodu anlayamadım ne yaomam gerek ki normale donsun

 • sezen

  14 Nisan 2020 - 23:04

  merhaba iyi günler .. ben 11 nisanda ilk adet kanamamı oldum .. kahverengi parçacıklar halinde lekeler geldi .. ve ertesi günde yine aynı şekilde lekeli kanamam oldu .. ancak o günden sonra adetim bir anda kesildi .. nedenini anlayamadım .. sürekli kullandığım selectra ilacımı adet dönemimde kullanmıyorum acaba ilacı bıraktığım için mi böyle oldu .. ya da adetimden bir hafta önce cinsel ilişkiye girdik .. prezarvetif kullandık ancak bir kısmı içeride kalmıştı bu durumda hamile kalma riskim olabilir mi bu sorularımın cevabını çok merak ediyorum .. lütfen en kısa zamanda cevaplardanız çok memnun olurum

 • Remziye yildiz

  15 Nisan 2020 - 01:05

  Merhaba hocam
  Ben 28 yasindayim ve 2.5 senedir evliyim cocugum yok Ben gecen ay normal adet oldum 5 gün ve sonra hep gögüz ucumda agri oluyodu kas agrilarimda oluyodu ve bu hafta yine adet oldum 3 gün normal Geldi 4cü gün gelmedi hic 5 gün az Geldi 6 günde damla geliyodu ve bugün bitti ama kasiklarim hala agriyo hic böyle olmamistim neden olabilir acaba hocam ???

 • Rmzybylz

  16 Nisan 2020 - 07:29

  Merhaba hocam ben 2.5 yildir evliyim cocugum yok ben nornalde hep 5 gün adet olurum hepte öyle oldum ama bu ay ilk gün cok az Geldi 2b3 gün normal 4 gün hic gelmedi 5 gün az Geldi 6 günde damla damla oldum kas agrilarimda cok oldu bu zamanda hic olmamistim böyle neden olabilir hocam

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  16 Nisan 2020 - 14:42

  Stress tiroid bozuklugu kilo alip verme bozabilir tekrarlarsa muayene olunuz

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  16 Nisan 2020 - 16:40

  Agri kesiciler kullandiysaniz bu adet doneminde azalabilir fakat 3-7 gun arasi normal

 • Beyza yaşar

  17 Nisan 2020 - 00:43

  Merhaba, adetim normalde surekli düzenli olurdu 12 gün gecikti ancak bu süre zarfında cok az damla damla kimi zaman kirmizi kimi zaman kahverengi azar azar geliyor. Bunun sebebi neyden kaynaklanmakta ve bu durumda dogum kontrol hapi kullansam bir zarari olur mu ?

 • buse

  17 Nisan 2020 - 18:35

  merhaba polikistik hastasıyım adetim çok düzensiz 2 aydır 45 gün gecikiyor tarlusal ile adet görüyorum birinci ay kanamam fazla olmuştu. fakat bu ay az oldu 4. gün bitti kasık ağrısına dayanamadığım için majezik içmiştim az olmasının sebebi majezik midir birde tarlusal içtikten sonra bir kaç sonraki ay düzensiz olması normalmi

 • Damla çetin

  18 Nisan 2020 - 22:01

  Hocam merhaba yaklaşık 45 gün önce korunmalı bi birlikteliğim oldu. Ardından regl oldum tam gününde ve herzamanki olduğum gibiydi. Ardından birdaha ilişkiye girmedim Bu ay reglim 5-6 gün gecikti ve kanamam lekenme gibi oldu. Gebelik ihtimali var mı ?

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  20 Nisan 2020 - 16:51

  Majezik azaltabilir tarlusalda yapabilir kilo iseniz kilo vermenizde fayda var

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  20 Nisan 2020 - 16:57

  Oncelikle gebelik tetkiki yaptiriniz. Tiroid hormonu bozukluklari stress kilo degisiklikleri neden olabilir

 • Esra

  20 Nisan 2020 - 20:43

  Merhaba, 17 yaşındayım normalde adet kanamam fazla oluyordu günde 6 ila 7 pet değiştiriyordum .Çok fazla olduğu için kansızlık var.Bu ay adet kanım çok az geldi.Kansızlık yüzünden olabilir mi.Yoksa başka sorun var mıdır

 • Sema d

  21 Nisan 2020 - 08:39

  Hocam merhaba 1 gün adet oldum oda kahverengi bir şekilde oldu sonra adetim kesildi bi damla bile gelmedi sizce sebebi nedir

 • Azra

  21 Nisan 2020 - 12:14

  Merhaba dr bey benimde adetim 6 gun once sadece 2 gun gordum ve bitti bu neden olmus olabilir bunun uzerine hamile kalma sansim varmi ilk defa boyle bisey yasadim

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  21 Nisan 2020 - 18:56

  İliskiye girmediyseniz gebelik olmamistir

 • Tuğba

  22 Nisan 2020 - 20:23

  Selamın aleykum hocam ben 27 yaşımdayım normalde her ayın 26 sında düzenli adet oluyorum ama ilk defa bu ay 19 da geldi ve 4 gündür leke şeklinde bugun test aldım yaptım ama yanlışlıkla öncelikle büyük kısma damlattım yanlış yaptığımı farkedince küçük olması gereken yere damlattım tek çizgi çıktı virüs den dolayı da gitmek istemiyorum doktora bu arada korunmuyorum acaba bebek rahime yerleşme lekesi mi yada bir sıkıntı mı vardır anyalamadım test de negatif çıkınca sizin sayfanızı gördüm şimdiden çok teşekkür ederim…

 • Ferhan Esen

  24 Nisan 2020 - 09:15

  Merhaba hocam ben 31 yaşındayım , 1,5 yıl oldu doğum yaptım ve adetim normalden çok daha az oluyor . Normalde de çok fazla kanamam olmazdı ancak doğumdan sonra daha azaldığını fark ediyorum.Gün içerisinde 1 pet ancak değişiyorum onun da ancak çok az bir kısmı kan oluyor. Virüsten dolayı doktora gitmek de mümkün değil bilgilendirirseniz çok sevinirim .Teşekkür ederim şimdiden

 • elif bakis

  24 Nisan 2020 - 10:52

  Hocam ben 17 yaşındayım normalde hep 7 gün adet görürdüm ama bu ay ilk gün oldum sonra 2.gün bi kere te
  kkahvemsi oldu sonra bitti ne yapmalıyım ki düzelsin

 • Nurgül Tunç

  24 Nisan 2020 - 13:45

  Merhaba
  Adet düzensizliği nedeniyle muayene olmuştum polikistik over denmişti ve daha sonrasında 4 ay kadar düzenli adet görüyorum fakat bu defaki adetim 2 gun sürdü endiseliyim biraz açıkçası lütfen yardımcı olur musunuz

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  24 Nisan 2020 - 15:33

  Stress ilac kullanimi tiroid bozukluklari neden olabilir

 • Gülay Kaya

  24 Nisan 2020 - 16:11

  Merhaba,kızım 11,5 yaşında ilk adetini oldu ama sadece birkaç damla ve bir gün oldu ikinci adetini henüz olmadı bir sorun olur mu

 • elif bakis

  24 Nisan 2020 - 20:09

  Hocam ben adet olmadan 4 gün önce agri kesici kullandım onun etkisi olurmu bide hocam adetliyken şu içmek adeti keser mi

 • ismihan

  24 Nisan 2020 - 22:56

  Hocam ben adet oldugumda şu içiyorum hem de çok ciğerim yanıyor bu adeti azaltirmi çünkü. Önceden çok olurdum şimdi şu çok tüketim azaldı sanki

 • Buse nur

  25 Nisan 2020 - 14:21

  Bekarım hocam adetim 20 gun gectı fakat 10 gundur cok az lekem gelıyo kahverengi sekılde doktora gitmeli mıyım sadece bu ay oldu normlde olmazdı.

 • Berna

  25 Nisan 2020 - 17:46

  Merhaba 29 yaşında iki çocuk annesiyim normalde ederim 4 gün ve günde 2 3 pet degistiriyordum ama bu ay adetim ilk iki damla kahve renginde geldi 6 7 saat sonra bir kaç damla kanama oldu sadece. Herhangi bir ilaç kulanmiyorum.

 • tutkuuu

  26 Nisan 2020 - 09:12

  Hocam ben17 yaşındayım geçen ayki adetim 2 gün sürdü normalde 7 gün sürerdi bu ay adet olursam annem soğan suuyu icmemi söyledi icsem zararı var mi

 • Dilber rıdvanoğullari

  26 Nisan 2020 - 11:39

  Slm hocam 40 yaşındayım 1 buçuk ay adet olmadim şimdi oldum ama çok az kanamam oldu bugün 3 cü günün ama çok az gliyor ve doktora gidemiyorum bu sureçte ne yapmam gerekiyor

 • İrem gamze

  26 Nisan 2020 - 12:29

  Hocam merhaba adet kanamam normalde 6-7 gün arası ve güzel normal bir şekilde kanamayla geçer şuan da 4 aydır 2-3 gün sürüyo ve afedersiniz pedimi hiç değiştirmesem 1 tane ped yeterli oluyo diyebilirim o kadar az geliyo ne gibi bir sorunum olabilir hastaneye gidemiyorum

 • Birke yıldırım

  27 Nisan 2020 - 00:39

  Merhaba hocam adet düzensizliğim sürekli devam ediyordu 2 ile 3 ay arasında adet olurdum 2 aydır düzene girdi ancak düzene girmesiyle beraber sadece 3 gün sürüyor. Ve normaline göre cok 2 aydır cok az kanamam oluyor bunun sebebı ne olabılır?

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  27 Nisan 2020 - 12:16

  Adet olmayabilir ara kanama olabilir surekli tekrarlarsa muayene olunuz

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  27 Nisan 2020 - 17:18

  testlerden ziyade kanda gormek gerekli kanda bhcg yaptiriniz negatifse stress ilac kullanimi erkene cekmis olabilir

 • Merve

  28 Nisan 2020 - 06:23

  Merhaba hocam epilepsi rahatsızlığım nedeniyle yaklaşık 18 yıldır tegrotol cr 400 kullanıyordum.Hamilelik düşündüğüm için doktorum ilacı bıraktırdı.Yaklaşık 3 aydır ilaç kullanmıyorum.Ancak adetimde son 2 ayda bir azalma var ve bu ay 10 gün gecikmeli geldi.Normalde hep düzenli ve zamanında gelirdi.İlacı bırakmamla bir ilgisi olabilir mi acaba?

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  28 Nisan 2020 - 14:02

  Prezervatif kaldiysa iceride gebelik olabilir. Kan testi negatif ise endiselenmeyin bu ayki adetiniz az olmus olabilir

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  28 Nisan 2020 - 14:11

  Lekelenmeleri de sayabiliriz 6 gun denenebilir sure olarak normal fakat ilac kullanimi stress degistirebilir

 • D.dd

  28 Nisan 2020 - 15:02

  Merhaba hocam 19 yaşındayım 1 buçuk yıla yakındır geçen yıl şubat ayından beri regl düzensizliği yaşıyorum geçen yıl nisan ayında doktora gittim ve küçük bir kistim olduğunu öğrendim ama önemli olmadığını söyledi ve tarlusal vedi regl oldum hormon testi yaptırdım ve her şeyin normal olduğu çıktı ama sorun yine devam ediyordu bir kaç kez daha tarlusal aldım o şekilde regl oldum ve aralık ayında tekrar doktora gittim o da kistim olduğunu söyledi ve tarlusal verdi ama regl olmadım sonra progestan iğnesi verdi 1 günde 2 doz yaptırdım yine olmadı ve en son triquens verdi sadece 1 tane içtim ve hemen regl oldum. Sonra horman testi yaptırdım estradiol’e de baktılar ama hepsi normal çıktı ve bana cyclo-progynova adet düzenleyici verdi 3 ay kullandım düzenli regl oldum ama bu ay ilacım bitti ve ayın 21’inden 26sına kadar çok fazla pembe hafif kırmızı şekilde lekelenmem oldu kasıklarım ağırdı ve şişliklerim oldu. Önceden ağrı kesici çok kullanırdım ve regl kestiği için bırakmıştım ve düzenli oluyordu 3 yıldır ağrı kesici kullanmıyorum ama sorunun ne olduğunu hala bilmiyorum ne yapmalıyım hocam bana yardımcı olma şansınız var mı lütfen

 • Ozlem su

  29 Nisan 2020 - 02:06

  Düzenli bir adetim varken bu ay üç gün erken gel di ve 2 gün yoğun şekilde gelip 3 gün damlalar halinde akmaya başladı 4 gün sürdü açık pembe halinde lekelenmeler oluştu lütfen yorumlarmisiniz

 • Derya k

  29 Nisan 2020 - 08:09

  Merhaba hocam,
  Ben 38 yasinda, bakarim. Ilk gun adet kanamasi leke seklinde oluyor, ikinci ve ucuncu gunde ise sanki eskisi kadar yogun olmuyor. Ortalama iki ped kullaniyorum, dorduncu gun de bitmis seklinde leke ara ara geliyor.eskiye gore azalmasi sorun mu? Bir de benim yasimda birisinin ostrojen degeri ne olmali ve kan tahlilinden bunu hangi hormon koduna gore anlayabilirim?
  Tesekkurler.

 • Zeliha canitez

  29 Nisan 2020 - 23:33

  Hocam 31 yaşındayım benimde adetim az geliyordu doktora gittim doğum kontrol hapı verdi düzene girdi biraz 5 aydır kullanıyorum muayne olmam gerekiyordu virüs dolayısıyla gidemedim ilacı kesmelimiyim sizce iyi çalışmalar şimdiden teşekkürler 😊

 • Shtiylana simova

  30 Nisan 2020 - 09:25

  Hocam benimde sadece toalet sonrasi silinmekte peçeteyi bulayan kan . Pet bulanmıyo 3 gun oldu boyle . Yasim 28

 • Kaplan

  30 Nisan 2020 - 10:34

  Merhaba hocam ben 37 yaşındayım son 4 aydır adet kanamam 2 gün geliyor devamında bir iki gün de sadece leke şeklinde ara ara geliyor,bu ay gelen kanamamın rengi pembesi gibi ama her ay düzenli periyotta adet oluyorum , teşekkürler hocam sevgiler

 • Ceylin

  30 Nisan 2020 - 18:08

  Merhabalar doktor bey
  Ben Şubat ayındaki birlikteliğim sonrası ella kullandım 13 Şubat ta regl oldum
  En son birlikteliğim 2 Mart
  13 martta regl oldum son günlerinde kahverengi lekeler geldi
  13 nisanda regl oldum ve bugün ayın 30 u halâ kahverengi lekeler geliyor kesilmedi
  Korkuyorum üstüne adet görme gebelik dış gebelik
  Ya da kötü birşey varmıdır coronodan dolayı hastaneye gidemiyorum bilgi verirseniz sevinirim
  Şimdiden teşekkür ederim

 • Özgür kaya

  30 Nisan 2020 - 21:57

  Ocak ayında korunmalı ilişki yaşadım. Şubat ayında 14 gün reglim gecikti ama baya sancılı bi regl süreci yaşadım. Mart ayında ise regl sürecim çok kısa sürdü. Nisan ayında da regl oldum. 3 tane gebelik testi yaptım hepsi negatif çıktı. Hamilelik sürecinde regl olduğunu iddia eden kadınlar var bu bilgi ne kadar doğru. Gebe kalmış olabilir miyim bu konuda endişelerim var gibi kalmak istemiyorum çünkü.

 • Ayşegül Nogay

  2 Mayıs 2020 - 17:13

  İyi günler hocam ben 3 ay önce süpheli bir ilişki yasadım ve ertesi gun hapı kullandım ilk adetim 2 gün gec ve 3 gün sürecek şekilde oldum ikinci adetim 4 gün normal sürdü bu ayki adetim ise 3 gün sürdü ama az kanamam oldu ve tedirginleştim üstüne görmemi oldu hamile iyim cok korkuyorum bende suan hastalıktan dolayı hastaneye de gidemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 • Cansu

  3 Mayıs 2020 - 08:02

  Hocam ben 28 yaşındayım 10 yıllık evliiyim ve çocugum hiç olmadı yumurta sayımın az oldugunu söylediler 2 defa tüp bebek denedim her ikisindede 1yumurtam gelişti adet kanamam her ay düzenli oluyor ama bu ay sadece 1gün çok az lekem geldi sonrasında adet olmadım acaba neden hamilelik olabilirmi yada erken menepoz başlangıcımı bilmiyorum virüsten dolayı doktorada gidemedim

 • Ayşe

  3 Mayıs 2020 - 11:31

  Arkadaşımla aramızda sürtünme oldu ama ilişkiye girmedik. Birkaç gün sonra normal günümde adet oldum ama çok az geldi. Daha sonra iki defa daha normal günümde adet oldum ama onlarda da çok az adet geldi. Hamile olma ihtimalim var mıdır?

 • Gülsüm y.

  3 Mayıs 2020 - 11:33

  Hocam çocuğum emmeyi bıraktıktan sonra adetli gün sayım azalmaya başladı. Bu ayda sadece lekelenme oldu ancak 2 gündür bir daha akıntı olmadı. Normal mi?

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  3 Mayıs 2020 - 17:25

  Hormonlarin duzene girmesi birkac ayi bulabilir

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  3 Mayıs 2020 - 17:29

  28 yasinda bir yumurta toplanmis yumurtalik rezerviniz az erken menapoz dusunebiliriz muayene etmeden yorum yapmak dogru degil fakat modern tipdaki yeni gelismelerden fayda elde edebiliriz

 • Yeliz karabiyik

  3 Mayıs 2020 - 17:51

  Hocam 40yasindayim.renklim.3.4gun erken geliyodu herzaman budefada oyle geldi ama ilgun biraz geldi kesildi.baska bi sorun olmustu cok sıkilmistim ondan olabilirmi acaba.

 • Melahat taş

  4 Mayıs 2020 - 05:57

  Merhaba;
  Adet dönemim normalde 30 gündür. Kanamam az oluyor. sadece laboba ihtiyacında geliyor. Daha önce iki kez bunun için doktora gittim sorun olmadığını ve zayıf olduğum için normal olduğu söylendi. 1.65 boyundayım 51 kiloyum. Ara ara gecikmeler olsada 3 aydır 40 yada 45 gün sonra adet oluyorum. Düzene girmesi için ne yapabilirim yada nedeni ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Nehir

  5 Mayıs 2020 - 13:50

  Hocam merhaba ben 9 ay önce Sezeryan ile 2. Dogumumu yaptım Doğum sonra sadece 15 gün kanamam oldu ve sonrası da 9 ay kadar adet olmadım 2 gün önce leke leke ara ara kan gelmeye başladı ama cok cok az sebebi ne olabilir virüsten sebep hastaneye gidemedim bilgi verirseniz çok teşekkür ederim

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  5 Mayıs 2020 - 16:04

  Az olmak kotu birsey degil onemli olan duzenli olmak 35 gunu gecmesi uzamis dongu anlamina geliyor zayiflik etken olabilir asiri egzersiz yapiyorsaniz olabilir duzene girmesi icin yasinizda uygunda ek has yok ise dogum kontrol hapi kullanilabilir

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  5 Mayıs 2020 - 16:07

  İlk adetiniz 9 ay sonrasina ve emziriyorsaniz olabilir duzenli hale gelmesi iki 3 ayi bulabilir

 • Seher

  6 Mayıs 2020 - 03:23

  Slm hoca ben bu iki ay düzensiz adet görüyorum kanaman hiç yok leke leke çok görüyorum neden ne olabilir ama çok sıkıntı yapıyorum onda olabilirim

 • ENvrz

  7 Mayıs 2020 - 03:19

  Hcam selam.45 yaşindayim hep adet gecikmesi yasadim.1 yil evvel miranayi vikarttirdim sag kasikta hep agrim vardi tekrar eden 0ver kistim var. S0ğan kürü iyi gelmisti kist eridi.ama tekrar ediyr adetlerim düzene girdi fakat adet baslangicindan 2 gun az miktarda leke var snrasnda 2 gun nrmal 0lup 7,8 gun de bitiyr ardndan sağ kasıkta sizlama seklinde agri var 7,8 gun devam ediyor normalmidir.

 • Oznur

  7 Mayıs 2020 - 10:06

  Hocam merhaba 8 ay once 2. Dogumumu yaptim 28 martta 2. Adetimi oldum ve 5 gun surdu. Bu adetten yaklasik15 gn once iliski durumu olmustu… 3 mayista tekrar adet oldum ama 2 gun surdu 3. Gun az az oldu… Acaba endise etmem gereken bir durum olabilir mi ?

 • Şevval

  7 Mayıs 2020 - 10:17

  Hocam merhaba,benim son ilişki tarihim 17 mart. 28 martta adet oldum. Nisan ayında gecikme yaşadım. Bugun kahverengi,kırmızı karışık hafif leke gibi bir şey geldi. Bu ne olabilir? Şimdiden teşekkür ediyorum

 • yagmur

  7 Mayıs 2020 - 16:33

  Hocam ben bu ay 3 gün adet oldum ama çok az miktarda oldu soğan suyu ictim yine cogalmasi ne yapmaliyim

 • Medine

  9 Mayıs 2020 - 00:29

  Merhaba hocam 40 yaşındayım çocuğum olmadı iki kez tüp bebek denedik gelişmedi kürtaj oldumşi şimdi adetim düzenli ama bu ay 6 gün koyu kahve şeklinde ara ara leke oluyor sebebini ögrenebilirmiyimtrşekkür ederim

 • Eda gök

  10 Mayıs 2020 - 06:34

  Hocam benim adetlerim düzenliydi normal seviyede kanamam oluyodu bu ay bir farklılık oldu zamanı da adet oldum ama ilk başladığında yok denecek kadar az geldi 3.gün kendini belli etti ama yinede çok az kanamam oldu 4.gün bitti kanama ilk defa böyle bişey oldu bilgi verirmisiniz

 • Gülümser?

  12 Mayıs 2020 - 00:49

  Sayın doktorum merhaba benim sorunum şöyle evliyim ve 42 yaşındayım. adetim her ay 27 veya 28. Günde düzenli gelir geçen ay 26. Günde geldi. Bu ay ise 25. Gün küçük birr pembe leke 26. Gün hafif kanlı olmayan yine pembe akıntı var sadece peçeteye silince oluyo lavobada hiç akıntı olmuyor temiz bugün 27.güne girdik aynı nedeni ne olabilir… Gebelik ihtimali varmıdır dün test yaptım negatif çıktı

 • arzu

  12 Mayıs 2020 - 11:15

  20 gündür az az adet görüyorum bazen 2 gün olmuyor tekrar başlıyor astım ilaçları kullanıyorum neden olabilr

 • Funda funda

  12 Mayıs 2020 - 13:35

  Merhaba
  Ben şubat ın 20 sinde düşük yaptm. 40 gün sonra Mart ayında normal adetim oldu. Ama nisan aynda adetim olmadı leke şeklnde bi kan geldi koyu renkte. Ve 18 gün sonra bugn tekrar leke şeklnde kan gelmeye başladı. Test yaptm negatif çıktı sorun nedir ?

 • Büşra

  12 Mayıs 2020 - 23:36

  Merhaba, 17 Mart’ta dış gebelikten ameliyat oldum. Ameliyat sonrası ilk adetimi 10 mayısta oldum ama çok az kanama oluyor. Bunun sebebi ne olabilir doktora gitmem gerekli mi?

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  13 Mayıs 2020 - 14:01

  Dusukten sonra ilk 3 ay duzensizlik olabilir

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  13 Mayıs 2020 - 14:07

  Kuretaj yapildiysa olabilir yada ilac kullanima bagli olabilir gelecek adeti bekleyin

 • Merve

  15 Mayıs 2020 - 11:20

  Merhaba hocam 2 ay önce dia gebelik geçirdim kurtaj ve metotreksat igne oldum hala betam 0lanmadi ve adet dongum düzgün fakat miktar olarak belirgin olarak azaldı iğnenin etkisi olmuş olabilir mi betanin etkisi olur mu kurtajimi ise kazıma yöntemiyle olduğu için yapışıklık olabilir diye korkuyorum sizin fikrinizi almak istedim

 • Derya

  15 Mayıs 2020 - 16:29

  Hocam merhaba 30 yaşında bekarım heray düzenli adet görüyorum en son mart ayında 6 gün regli oldum normal sekilde bitti.nisan ayında 3-4 gün akıntı gibi ama kahverengi lekelenmeler oldu sadece kanamam hiç olmadı.mayıs ayındada aynı sekilde oldu lekelenme basladı kanamam olmadı.Ne yapmam gerekiyor?şimdiden tşk ederim

 • Elif s

  16 Mayıs 2020 - 01:14

  Merhaba, 14 ocakta adet olmuştum şubat ayında adet olmadım daha sonra doktora gittim yumurta tembelliği olduğunu söyledi adet olmam için adet söktürücü yazdı.adet söktürücüyü bitirdikten 9 gün sonra adet oldum yani 19 martta adet oldum.Ama adetten 6 gün önce ilişki yaşamıştım içime boşalma olmadı.Kısacası ilişkiden 6 gün sonra adet oldum ve normal adet gördüğüm gibi yoğun gördüm. Ve bir daha ilişkiye girmedim.Nisan ayında yine adet olmadım mayısta da olmadım .İlk başta belirttiğim gibi adet düzensizliğim var.Hamile olma olasığım var mı? Hiç bir hamilelik belirtisi yok.Diğer adetim 65 gün sonra gelmişti yani 14 ocakta ve 19 martta adet olmuştum. 13 martta içime boşalmadan ilişki yaşadım.Sizce şuan adet olmama sebebim yumurta tembelliği mi yoksa hamilelik riski var mı ?aşırı derece stresliyim Cevaplarsanız çok sevinirim

 • hatice

  17 Mayıs 2020 - 07:25

  kürtaj sonrası adetim düzensiz olmaya başladı 140 kiloyum adet olamadığım için kadın doğuma gittim ultrason ile baktılar adet söktürücü verdiler ilaç bitti 6 gün sonunda adet oldum fakat kanama gibi değil damla damla geliyor gebelik ihtimali varmıdır

 • Gizem bulur

  17 Mayıs 2020 - 09:27

  Hocam önceden 5 gün oluyordum 3 aydır az oluyorum bu ay 2 gün sürdü evlilik aşamasındayım sinir,stres ve oruca bağlıyorum ama bunun sebebi ne olabilir ?

 • syılmaz

  17 Mayıs 2020 - 17:40

  Merhaba,

  35 yaşındayım ve bu sürece kadar düzenli olarak regl süreci yaşamıştım.
  Takvimsel planıma göre 1 mayısta olmam gereken regl kanamam aynı gün birkaç damla ile geldi, bir gün sonrası düzeleceğini umut ederken 2. gün de birkaç damla sonrasının devamı gelmedi.

  16 mayıs akşamı tekrar kanamam gelince sevinmiştim, ancak bu seferde 2.gün kanamanın devamı gelmedi :/

  İçinde bulunduğumuz bu karantina sürecinde fazla stres yükledim sanırım kendime 🙁 buna bağlamak ne derece doğrudur ve ne önerirsiniz 🙁

  Şimdiden teşekkür ederim

 • Mine

  17 Mayıs 2020 - 17:51

  Merhaba, 16 yaşındayım 8 mayısta adet oldum normalde 7de leke halinde olur 8de bitmis olurdu yani 7 gün sürerdi ama bu gün 10 gun oldu 7den sonra hep leke halinde gelmeye devam etti. Adet kesici yöntemler başvurmam sorun olur mu ?

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  18 Mayıs 2020 - 13:21

  Basvurabilirsiniz ponstan fort tarzi bir ilac

 • Nejla duran

  18 Mayıs 2020 - 16:46

  Slm hocam ben mayısın 9da adet oldum ama çok az geliyo ve bugün tam 10gündür adet goruyom az az geliyo neden olabilir

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  18 Mayıs 2020 - 21:55

  Bu durum tekrarlarsa iki mensdede muayene olmanizda fayda var

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  18 Mayıs 2020 - 21:55

  Kuretaji neden olmustunuz ?? Oncelikle kilo vermenzi elzem kilolar adet duzeninizi bozar

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  18 Mayıs 2020 - 21:56

  Stress kilo kaybi yapabilir lekelenmede olsa sayiniz 3 gun yeterli

 • Ezgi

  19 Mayıs 2020 - 00:38

  Hocam 25 yaşındayım kendimi bildim bileli sürekli şiddetli ağrılı regl dönemleri geçiriyorum ve her ay mecburen serum iğnelerle ayakta duruyorum. Her ay bu ağrılara rağmen 4 gün olurdum fakat son 1 yıldır 2 güne düştü ve çok azaldı bu ay yine sancıdan ağırdan iğne vuruldum ilk günden sonra kesildi yani bir gün sürdü. Ayrıca çok fazla zayıfım ve fazla bir şekilde kilo kaybı yaşadım. Uykusuzluk , yemek yiyememe , ve aşırı derecede üzüntülü stresliyim. Ne yapmam hiç bilmiyorum ama hiç iyi değilim😔 ne tavsiye edersiniz sevgili hocam?

 • Merve rüzgar

  19 Mayıs 2020 - 23:17

  Merhaba hocam 4 ay önce 7 haftalik bebegimin kalbi durdugu icin kurtaj oldum. 4 aydir adetim zamaninda geliyor 7 gun suruyor ancak miktarinda cok azalma var. Eskiye göre cok az oluyor bu da beni endiselendiriyor rahimde yapisiklik yada baska birsey olabilir mi hormonlarim normal cikmisti gecen ay

 • Prof. Dr. Bülent Tıraş

  20 Mayıs 2020 - 16:45

  Adetler duzenli fakat agrili ise adet olmanizdan bir gun once agri kesici baslayabilirsiniz yada dogum kontrol haplari kullanilabilir

 • Beyza zehra

  21 Mayıs 2020 - 14:12

  Merhaba hocam. Boyum 155, 25 yaşındayım. 46 kilodan 57 58 kiloya çıktım. Son 5 6 ay içerisinde 11 12 kilo kadar kilo aldım. Kilo almaya başladığımdan beri adet düzenim bozulmaya başladı. Kanamam azaldı. Özellikle bu son dönemde adet ağrılarım var. Adet oldum ama kanamam yok neredeyse. Günde belki birkaç damla kadar anca geliyor. Endişelenmemi gerektirecek bir durum var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Cansu arslan

  24 Mayıs 2020 - 18:43

  Merhaba ben 32 yaşındayım bir hafta önce adet oldum ama herzmankine göre daha kısa sürdü 2 gün kadar sonrasında mide bulantım oldu bi kaç gün şimdi de sağ kasıkta ağrım var hamile olabilirmiyim adet olmama reğmen test yapmalıyım

 • Hyemenli

  25 Mayıs 2020 - 17:09

  Merhabalar
  22 nisanda olmam gereken adetim gecikti ve 18 mayısta kahverengi leke şeklinde diğer iki günde akıntıyla karışık kahverengi az miktarda adet oldum. Normal adet günümü iki gün geçti kasıklarımda belimde ağrılarım var bunlar normal mi muayene olmama gerek var mı

 • Merve

  26 Mayıs 2020 - 17:23

  Merhabalar ben 21 yaşındayım. Yaklaşık 1 haftadır diş etimde yaşadığım enfeksiyona bağlı olarak antibiyotik kullandım. 2 gün önce regl oldum (düzenli bir reglim var) fakat normalde maksimum 5 6 gün süren kanamam bu sefer 2.günümde olmama rağmen yok gibi bir şey. Antibiyotikten dolayı olabilir mi?

 • Yıldız alkın

  2 Haziran 2020 - 11:33

  Hocam benim geçen adetim 7sinde olacakken 2sinde oldum ayın erken oldum beklemedigim kadar erkendi normalde 28 .27.26 günlerde olurdum ama genelde 28olur yani bu seferki adetim beklediğimden geç oldu 3gün iki gün bel ağrısı ve sadece beyaz akıntı oldu üçüncü gün akşam kiremsi çok pemmbe akıntı ve birgün giderek artan pembe sulu sonra kırmızımsı minik pıhtılı karnım çok şiş inmiyor bacaklarıma vuran ağrılar var iç kısımlara birde göbek çukuruna asılı bişey vargibi gergin ve kasılmalar birde soğuk soğuk terlemeler eşim geri çekme yöntemiyle korunuyor cevaplarsanız menmun olurum birde ramazan orucuda etkilemis olurmu şimdiden tesekürler

 • Buglem

  6 Haziran 2020 - 10:38

  Merhaba. Ben evliyim ve polikistik over sendromu var. Adetim çok düzensiz ve çok çok agrılı geçiyor. Doktorum kilo vermemi istedi ve verdim. Adetim hala düzensiz ama eskisi gibi ne agrım var nede çok çok fazla geliyor. Mayısın 24 dünden önce Bi lekenme seklinde gelir gibi olup kesildi. Ayın 24 dünde tam gelmeye başladı biz kesilince eşimle birlikte olduk korunmasız. Ve hala kesilmedi leke seklinde silince ve çamaşırımı batırırcasına geliyor. 6haziran bugün. Sizce ben hamile olabilir miyim. Lütfen cevaplarsanız çok sevinirim

 • Dilan bulut

  15 Haziran 2020 - 15:00

  Slm hocam benimde normalde bu ayın 18 de hastalanmam. Gerekiyordu bu ayin 13 günde oldum bide kanamam da yok her ay düzenli gelirdi 9 aylık bebek de emziriyorum neden kanamam yok hiç böyle olmamıştı 8 yildir evliyim ilk defa böyle karsilastim

 • Begüm akkaya

  25 Haziran 2020 - 09:08

  Merhaba hocam kolay gelsin ben 7 ay önce doğum yaptım 40im çıktıktan sonra adet görmeye başladım benim adetim hep ağrılı geçer ve 6 gün surerdi bu ay adetim 3 gün ve ağrısız geçti ve kanamam az geldi 2 aydır benim kanamam çok geliyodu ama bu ay az geldi ve 3 gün sürdü neden olabilir acaba

 • Derin zen

  29 Haziran 2020 - 00:53

  Hocam ben 23 mayısta regl oldum 28 inde bitti. 1 haziranda korunmasız ilişki yaşadım. Ama herhangi bir içe aktarim olmadı. 24 haziranda hala regl olamadıgım icin gebelik testi yaptım. Negatif çıktı. Genelde 5-6 gün reglim sürer. 25 haziranda regli oldum. İlk gün kanamam oldu. İkinci gün azaldı ve kahverengi gelmeye basladı. Üçüncü gün gene kahverengi lekeler geldi. Tekrar gebelik testi yaptım gene negatif çıktı. Hani bu yerleşme vs gibi şeyler okudum ama onlrda reglden önce olması gerektigi yazıyo benim anlamadıgım sonrasında bu yerleşme oluyor mu? Ben regl mi oldum olmadım mı anlayamafım cünkü 5-6 gün sürerdi. Korkmam gerekiyor mu? Ve yada başka bi durum olabilir mi hala hamilelik riski var mıdır? Majezikte kullandım bu arada regl oldugumu düğsndüğüm ilk gün ve ikinci günde çok ağrım oldugu icin

 • KikiZeki

  30 Haziran 2020 - 00:18

  Hocam merhaba ben 23 mayısta regl oldum 28 inde bitti. 1 haziranda birliktelik yaşadım korunma olmadı. Fakat herhangi bir içeri aktarimda olmadı. 24 haziranda regl olmadıgım icin hala idrarda gebelik testi yaotım negatif. Bir gün sonra regl oldum yani regl oldugumu düsünüyorum ağrılı oldu ağrı kesici içtim kanamamda oldu. 2.gün azaldı kahverengi ve kn karısık gibiydi. 3.gün kahverengi akıntı olmaya basladı cok azdı. 4.gün tamamen kesildi normalde 5-6 gün sürer tekrar idrarda gebelik yaptim tekrar negatif cıktı bu ay cok stresliydim veya da hala hamile olma ihtimalim olabilir mi sizce korkmalı mıyım?

 • Ayse

  26 Temmuz 2020 - 01:43

  Hocam iyi akşamlar ben en son haziranın 3 unde adet temmuzun 23 üne doktor randevum vardı alttan muane sonrası adet oldum fakat çok az geliyor şuan bitti sayılır.. belim ve göğsüm ağrıyor kan testinde de negatif çıktı ultrasonda da göremedi ama belim ve göğsüm çok ağrıyor. Birde turnusol söktürücü ilaç kullanıyorum sizce yarim bıraksam sorun olur mu hamile olabilir miyim??

 • Songül Halil

  28 Temmuz 2020 - 15:38

  Merhaba ben düzensiz adet oluyorum ve adet kanı cok az geliyor bide adet kanımın rengi sürekli deyişiyor

 • Caresiz

  29 Temmuz 2020 - 12:48

  Merhaba 15 temmuzdan kahverengi akıntım karnım da ağrım vardı Doktora gittim tarlusal verdi .1hafta oldu şiddetli baş ağrım var terliyorum kendimi kötü hissediyorum bayılacakmış gibi oluyorum .Bana bir yol gösterin hocam

 • Sibel kuru

  3 Ağustos 2020 - 01:08

  Merhabalar iki gün adet gecikmesi ile ardından 3 gün kanama geldi fakat göğüslerde şişlik ve halsizlik ve de vücut sıcaklığımın fazla olduğunu hissediyorum hala test yapmadım hamilemiyim acaba bu arada Ocak ayında 2 buçuk aylık düşük yaptım 11 da aylık evliyim

 • Elif çelik

  12 Ağustos 2020 - 11:55

  Merhaba;normalde adet günlerim ayların sonuna doğru oluyordu fakat 2 adet günlerimde ayın ortalarında olmaya başladı ve 2 gün önce de kanama geldi normal adet günüm ayın ortasında olmadı gerekiyordu. 2 gün sürdü ve sebebini öğrenmek istiyorum neyden dolayı böyle oldu acaba yardımcı olabilir misiniz

 • Esra sever

  12 Ağustos 2020 - 16:30

  Merhaba yaklasik 8 ay yasmin kullandim 3 aydir kullanmiyorum reglim gunden gune azaldi ve kahverengi leke gibi geliyor bu ay tamamen azaldi ped ihtiyacim bile yok. Bebek sahibi olmak istiyoruz yumurtlama gunlerine denk getiriyoruz. Gebelik testi yaptim sonuc negatif. Bu kadar az regl olmamin Sebebi ne olabilir? Gecen ay 7 gun boyunca kahverengi leke oldu.suan reglimin 3.gunu ama yok gibi

 • Zehra celik

  13 Ağustos 2020 - 10:26

  Mrb normalde 4 5 gün adet görüyordum.bu ay ilk defa 2 gün olup kesildim sebebi nedir

 • Elif fidan

  14 Ağustos 2020 - 01:02

  Merhaba hocam 11 haziranda hidrosalpenks nedeniyle sağ tüpüm alındı 3 temmuzda her zaman ki gibi adet oldum 28_29 günde düzenli olarak adetim oluyordu bu ay 33 günde oldu yanlız 2 gün ve az kanamayla oldu bazı değişiklikler olunca halsizlik koku hassasiyeti mide bulantısı ve iştah açılması gibi acaba deyip bu akşam test yaptım ikinci çizgi silik çıktı hamilelik olsaydı bu kadar gün sonra net çıkmazmıydı? Aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 • Defne

  21 Ağustos 2020 - 13:51

  Hocam merhaba ben 15 yasindayim ilk adet kanamam cok fazla oldu yani kan topak topak geldi ve 7 8 gun surdu sonra 2 ay daha adet oldum ondan sonra hic olmaDim yani 5 aydir felan olmadim sizce nedeni nedir

 • Zozan kaya

  23 Ağustos 2020 - 21:15

  Hocam merhaba ,benim adetlerim düzensiz hangi gün olacagımı kestiremiyorum.Pkos var.35 günde yada en gec 37 günde bir oluyorum.2 aydır bebek düşünüyoruz.inofolic combi mavi kutu olanını bir aydır kullanıyorum.gecen ay 21 temmuzda hasta oldum.bu ay 25 agustos civarı hasta olmam lazım iken 19 agustosta leke gördüm.bugün 22 agustos hala aynı normal adet kanamam başlamadı.Çok afedersiniz sadece lavoboda idrardan sonra peçetem kan oluyor.20 agustosta eczaneden gebelik testi alıp yaptım sonuç negatif.adet olurken hiç bir zaman böyle lekelenmeler olmazdı.bugün 23 agustos ama biraz kanama artı lekelenme yok ama idrardan sonra veya ilşkiden sonra peceteye geliyor.hocam yardımcı olurmusunuz hala devam ediyor .

 • Pınar Cengiz gök

  24 Ağustos 2020 - 23:02

  Adetim 7 gün öne geldi ve 1 gün sürdü ilk defa böyle oldu neden?

 • İpek aşkın

  29 Ağustos 2020 - 15:50

  Hocam merhabalar ben 22 yasindayim 2 aydir adet olamıyordum doktora gittim kist dendi boyutu orta 8 carpi gibi birseh söyledi doktorum bekarmisin dedi evet dedim ultrasyondan da vakti cinsellik varmi dedim hayir dedim neden söyledi acaba bide test sonucumda tsh hormonu bide ferrettin hormonu 11.5 cikti ben arastirdim internetten kist dediler doktorada gittim kist dedi bana pembe kutu kücük hap verdi dördüncü günümdeyim ictim olmadim ne yapabilirim acaba kist zormu kırılıyor bunu sormak istedim beni bilgilendirilseniz sevinirim acaba

 • Hatice günen

  17 Eylül 2020 - 17:42

  Hocam meraba ben 2 gün regil oldum

 • Büşra

  18 Nisan 2021 - 11:03

  Merhaba ben bekarım geçen ay hasta olmadım bu ay oldum genelde benim sürem beş gün ama beşinci gün ve altıncı gün kanamam nokda kadar ve yavaş yavaş oluyor bu konuda tedirginim ne yapmalıyım

Comments are closed.