Birbirinden Farklı Tüp Bebek Başarı Hikayeleri

Hocam merhaba, güzel bir haber de benden gelsin! İlk tüp bebek tedavisi yolculuğum 39 yaşımda başladı. İstanbul’da 3 farklı klinikte birden fazla tüp bebek döngüsü geçirdim. Bu döngüler sırasında, bana yüksek dozda ilaç verildi. Yani, birçok folikül ürettim. Ancak, döllenmeden kısa bir süre sonra olumsuz bir sonuç alıyordum. 

Cesareti kırılmış ve umutsuz hisseden 41 yaşında bir kadınken, doktoruma rastladım. Onunla görüştükten sonra yeniden rahatlamış ve umutlu hissettim. Doktorum, önceki döngülerde olduğu gibi tıbbi kayıtlarımı gözden geçirdi ve benim için farklı bir protokol tasarladı. Diğer kliniklerin aksine, her hasta için özelleştirilmiş bir tedavi planı vardı. Bana daha az ilaç verildi ve 42 yaşımda doğal döngüm sırasında yıllardır beklediğimiz sonucu aldık. 

Mucizelere inandık ve asla pes etmedik. Kocam ve ben, şimdi çok güzel bir erkek bebek sahibiyiz. Siz de mucizelere inanın ve asla pes etmeyin. Herkese mutlu, umutlu ve mucizelerle dolu günler dilerim. 

“2022yılı güncel tüp bebek fiyatları” için yazımızı okuyabilirsiniz.

******************************************************************

Haftayı güzel haberlerle bitiriyoruz.

Yolculuğumuz Mayıs 2017’de başladı. O zamanlar 36 yaşındaydım ve 8 aydır hamile kalmaya çalışıyordum. Bundan önce, başka bir klinikte bir doktorla görüşüyordum. Çeşitli testler tamamlandıktan sonra, düşük yumurtalık rezervine sahip olduğum ve kendi yumurtalarım ile hamile kalma şansımın %1 olduğu söylendi. Açıkçası, bu haber bizi harap etti. 

Hamile kalma konusunda sorun yaşamayı bekliyordum, ancak bunun büyük olasılıkla asla olmayacağını söyleneceğini hiç düşünmemiştim. Sonra doktorumla tanıştım. Beni, hemen tedavi döngüsüne hazırlamaya başladılar.

Yumurta üretimini teşvik etmek için gerekli adımlar atıldı. Yumurta toplama sabahı 3 yumurta alınabildi. Ertesi gün, hepsinin döllendiği haberini aldık. Yumurtaların transfer edilmesinden sonra, 12 gün boyunca normal hayatıma devam edilmem söylendi. 12 gün sonra, kan testi için gittim. Ve, şaşırtıcı bir şekilde pozitif bir test sonucu aldım!!!

Sonra bir gün, ultrason muayenesinde kalp atışını duyduk. Kesinlikle, şimdiye kadar duyduğum en güzel ses! Bu, aynı zamanda bana her şeyin yolunda gittiğine dair bir güven de verdi. Hamileliğimin geri kalanı da çoğunlukla sorunsuz devam etti ve güzel bebeğimi doğurdum! Doktoruma, bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek isterim.

******************************************************************

Sizden gelenler bizi mutlu etmeye devam ediyor…

Endometriozis ve Polikistik Over Sendromu ile ilişkili adet düzensizliği nedeniyle hamile kalmakta zorlanıyordum. Eşim de düşük sperm sayısından muzdaripti. İki ürolog ile görüştü ve sperm sorunları nedeniyle çocuğu olamayacağı sonucuna varıldı. Şanssız geçen bir tedavi ve 10 yıldan fazla bir süre sonra, yeniden yardım almaya karar verdik. 

İnternet aracılığıyla Bülent hocamı buldum ve randevu aldım. Hızlı bir şekilde kan testlerimiz yapıldı ve ziyarete gittik. 

Tedaviye başlamadan önce, doktorum bana 25 kilo vermem gerektiğini söyledi. Kolay olmadı ama başardık. Daha sonra, tedaviye başladık. İlaçlara iyi yanıt verdim ama bir iş gezisi nedeniyle tedaviyi ertelemek zorunda kaldım. Tedavi döngüsüne yeniden başladığımda, pozitif gebelik testi sonucunu almam 6 ay sürdü. 

Kolay bir yolculuk değildir. Bazen fiziksel ve duygusal olarak zorlayıcıydı. Ancak, her saniyesine değdi. Küçük mucizem sonunda benimleydi! Buradan, sizlerin aracılığıyla hocama tekrar teşekkür etmek isterim.

******************************************************************

Sizler de iyi ki varsınız… 

Bülent hocama ve ekibine çok teşekkür ederim. Bana, dünyanın en güzel hediyesini almamda çok yardımcı oldular. İlk çocuğumu düşürdükten 4 yıl sonra, eşimle birlikte tekrar denemeye karar verdik. Kısa bir süre içinde hamile kaldım ama 7 hafta sonra tekrar düşük yaptım. İkinci denemede, 5 ay sonra bebeğimi tekrar kaybettim. 

Serviks ameliyatı olduktan ve 2 yıl hamile kalmaya çalıştıktan sonra, tüp bebek tedavisini denemeye karar verdik. Başarısız bir doğurganlık tedavisi geçirdim. Ancak, çocuk sahibi olma arzumdan vazgeçmedim. Bülent Hocam, tüp bebek tedavisi için ilk gördüğüm doktordu. Çok hoş, sakin ve sabırlıydı. Ona gerçekten minnettarım. Şimdi, yavrumuz kucağımızda. İyi ki varsınız hocam!

******************************************************************

Sizden gelenler… 

Hayatımın en güzel günü, ikizlerimin doğduğu gündü. Eşimle birlikte, Bülent hocamla tanışmadan önce 5 yıl boyunca bebek sahibi olmaya çalıştık. Açıkçası, tüp bebek tedavisinden biraz korkuyordum ama hocam ilk günden itibaren bizi çok rahatlattı. 

Bülent hocam ve ekibi, her adımı ayrıntılı olarak bize açıkladı ve hamilelik yolculuğum boyunca, tüm sorularımı yanıtladı. Her zaman sabırlı ve öğrenmek istediğimiz her şeyi açıklayacak şekilde yaklaştı. 

Tedavi sürecimiz sorunsuz geçti ve ilk döngüde hamile kalmayı başardım. Çocuk sahibi olmak isteyen herkes, Bülent hocamla tanışmaya davet ediyorum; hayatımızı gerçekten değiştirdi! 

******************************************************************

Güzel haberler gelmeye devam ediyor.

Herkese merhaba. Eşim ve ben Antalya’da yaşıyoruz. İstanbul’a gelip Bülent hocamla tanıştıktan ve kliniğin kapılarından ilk kez içeri girdiğimizden beri, çocuk sahibi olmak için doğru yeri seçtiğimizi biliyorduk. Sabır gerektiren bir tedavi sürecinde, doktor seçimi gerçekten önemli. Bülent hocamı ilk ziyaretimizden sonra, eşim de ben de çok memnun kaldık. Aklımızdaki tüm soruları sabırla cevapladı.

Tüp bebek tedavimiz sırasında yumurta toplama ve implantasyon işlemini gerçekleştiren doktoruma teşekkürden başka bir şey söyleyemiyorum. Kendisi, çok bilgili, cesaretlendirici ve sabırlı biri. 

Antalya’da oldukça farklı bir deneyimden sonra, güven verici bir doktorla tanışmak çok rahatlatıcıydı. Artık, sağlıklı ve mutlu bir kızımız var. Evimizin neşesi, her şeyi değiştirdi! Bülent hocam ve ekibine, aile sahibi olma hayalimizi gerçekleştirdikleri için çok teşekkür ediyoruz. 

******************************************************************

Mucizelerini kucağına alan bir ailenin hikayesi daha!

Bülent hocam olmasaydı, şu anda Nisan ayında doğan oğlum kucağımda olmazdı! Umut’umuz, yaklaşık 3 yıl boyunca hamile kalmaya çalıştıktan sonra benim ve kocamın dualarına cevap olarak geldi. 

Başka bir kliniğe giderken, Instagram’da Bülent hocamın sayfasına rastladım. Gördükten sonra kocamla konuştum ve riski almaya karar verdik. Hocam ve ekibi çok cana yakın ve yardım severlerdi.

Sonunda, yol boyunca başımdan geçen tüm rahatsızlık ve endişeler, oğlumun giydiği mavi patikleri gördüğüm pencereden dışarı çıktı. Buradan, sizlerin aracılığıyla hocam ve ekibine tekrar teşekkür etmek istiyorum. Siz de umudunuzu kaybetmeyin.

******************************************************************

Sizden gelenler…. 

Biz bir aile kurmayı hayal eden genç ve sağlıklı bir çiftiz. Diğer çiftler gibi, biz de kısa bir süre içinde çocuk sahibi olabileceğimizi düşünüyorduk. Ancak, işler planladığımız gibi gitmedi. 

8 aylık başarısız bir süreçten sonra, en iyi şansımızın tüp bebek tedavisi olduğunu biliyorduk. Bunun için, çiftlerin gebelik hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olmak için iyi bir referansa sahip olan bir klinikte tedavi görmek istedik. 

İnternette biraz arama yaptıktan sonra Bülent hocamızın kliniğini bulduk. Tedavi planlarını ve başarı hikayelerini araştırdıktan sonra, kliniğe geldik. 

Sadece bir tüp bebek döngüsünden sonra başarılı bir gebelik gerçekleşti. Doktorumuzla deneyimlerimiz gerçekten harikaydı. Hayallerimizin gerçekleşmesine yardımcı olduğu için hocama sonsuz teşekkürler dilerim. 

******************************************************************

Kısırlık yolculuğu mutlu biten bir aile daha!

Eşim ve ben 8 yıldır birlikteyiz ve son 5 yıldır doğal yolla bebek sahibi olmaya çalışıyoruz. Sigara içmiyorduk, fazla kilolu da değildik. Bu nedenle, bebek sahibi olmakta sorun yaşamayacağımızı düşündük. Ancak, sonra bunun böyle olmadığını öğrendik. Açıklanamayan kısırlık teşhisi konuldu. 

Mayıs 2019’da ilk tüp bebek döngümüze başladık. Zor bir yolculuktu ve bana çok şey öğretti. Yaşadığımız şeyleri yaşamak biraz zordu. Şimdi bile bunun gerçek olduğuna inanmak çok zor. Küçük mucizemi kucağıma aldığım için çok mutluyum ama yine de inanılmaz buluyorum. 

Hepinize mesajım; asla pes etmeyin! Bir şekilde ve bir gün siz de mucize bebeğinizi kucağınıza alacaksınız. 

******************************************************************

Sizlere büyük bir haberimiz var!

Şubat 2019’da bebek sahibi olmayı denemeye başladık. Doğum kontrolünü bıraktım ama bir şeyler doğru gitmiyordu. 2-3 ay geçmişti ve hamile olduğumu gösteren hiçbir işaret yoktu. 

Temmuz ayında Bülent hocamla tanıştım ve endişelerimi dile getirdim. Kan testlerim yapıldı ve hamile kalmamı zorlaştıran hiper aktif tiroidim olduğunu öğrendim. Değerleri güvenli bir aralığa almak için ilaç kullanmaya başladım. 

Eylül ortalarında tedaviye başladık. Yılbaşından birkaç hafta önce, beklediğim mutlu haberi aldım! Sağlıklı bir bebeğim vardı ve 8 haftalık hamileydim. Şimdiye kadarki en güzel yılbaşı hediyesi! Biz umudumuzu kaybetmedik ve denedik, siz de umudunuzu kaybetmeyin… 

******************************************************************

Mutlu ailelerden gelen bir haber daha…. 

Hayatımda fiziksel, duygusal ve mental olarak hiç bu kadar zorlanmamıştım. Çocuk sahibi olamamak, tüm dünyadaki en yorucu süreçtir. Kendinizi diğer insanlarla karşılaştırırsınız. Yine de mücadele ettik. 

Evliliğimiz bu süreçte stresliydi. Ama, çok geçmeden bizi daha güçlü hale getirdi. Tüp bebek tedavisi süreci bana bir şey öğrettiyse, bu çocuğumun inanılmaz bir babası olduğudur. Ben de, harika bir anne olacağım! Kısırlık tedavim, hiç bilmediğim içsel gücü bulmama yardımcı oldu. Sizlerin de mucizenizi kucağınıza almanız dileğiyle!

******************************************************************

Sizden gelenler… 

Çoklu aşılamalar, yumurta toplamalar, hormon ilaçları, OHSS ve çok daha fazlası arasında geçen seyahatler arasında, sonunda oğlumuzu kucağımıza aldık. 2 embriyo transfer edildi. Sadece biri tutunmuş olmasına rağmen, ihtiyacımız olan tek şey gerçekleşti! Benim hayallerimin gerçeğe dönüşmesi, tüp bebek yolculuğundan geçen herkes için bir ilham kaynağı olabilir. Sizlere tavsiyem, denemekten vazgeçmeyin. 

******************************************************************

Mutlu bir haberimiz daha var.

43 yaşında, bebek yapma sürecine biraz geç kalmış bir anneyim. 20 yıldır bir işkoliktim ve bir aile kurmak için doğru zamanı bulamıyordum. 

Tüp bebek tedavisine başka bir klinikte başladım. Yumurta üretiminde bir sorunum yoktu ama kaliteli değillerdi. 3.döngümü denemek üzereyken, bir tanıdığım bana Bülent hocamı önerdi. İhtiyacım olan şey, daha az ama daha kaliteli yumurta elde etmekti. Ocak 2019’da bebeğimi kucağıma aldım. 40 yaşın üzerindeki kadınlar için sağladıkları bakım ve destek için Bülent hocam ve ekibini herkese tavsiye ederim. 

******************************************************************

Sizden gelenler… 

Yıllar boyunca çocuk sahibi olmak için tüp bebek fikrini erteledim. Çünkü, içimde bir şey bana göre olmadığını söylüyordu. Bir kadının başka bir seçeneği olması gerektiğini düşünüyordum. Ancak, bir arkadaşım beni Bülent hocama yönlendirene kadar bu seçeneğin var olduğunu bilmiyordum. Bu tavsiye hayatımı değiştirdi. 

Kusursuz bir şekilde yönetilen bir klinik, sürecin her adımında her hastaya gösterilen özen ve düşünce! Tüp bebek, benim için düşündüğümden çok daha rahat bir deneyim oldu. Bebeğimizi kucağımıza aldığımız için, doktorumuza her zaman minnettar olacağız!

******************************************************************

Sizden gelenler bizi mutlu etmeye devam ediyor… 

Herkese merhaba. İlk tüp bebek yolculuğum 39 yaşında başladı. İstanbul’da üç farklı klinikte tedavi gördüm. Bu döngüler sırasında bana yüksek dozda ilaç verildi. Yani, birkaç folikül ürettim. Ancak, döllenmeden kısa bir süre sonra olumsuz sonuçlar aldım. 

Umutsuz hisseden ve cesareti kırılmış 41 yaşında bir kadınken, doktorumla tanıştım. Onunla görüştükten sonra, tekrar umutlu ve rahat hissettim. Önceki tüp bebek denemelerimdeki kayıtlarımı gözden geçirdi ve benim için farklı bir protokol tasarladı. Kocam ve ben, şimdi çok güzel bir erkek bebek sahibiyiz. Sizlerin aracılığıyla, buradan hocama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum…

******************************************************************

Mucizeler gerçek olabilir!

Eşim ve ben liseden beri sevgiliyiz ve Ağustos ayında, 9.evlilik yıldönümümüz olacak. İkimiz de, hayatımızı işimize adadık. Birkaç ayımızı ailemizi genişletmeye adadıktan sonra, ikimiz de yardım almaya karar verdik. 

Tıbbi olarak uyarılması gereken çok düzensiz adet döngülerine ve Polikistik Over’e sahibim. Eşime de şiddetli oligospermi teşhisi konuldu. Başarısız geçen birkaç tedavi döngüsünden sonra Bülent hocamı bulduk ve Nisan 2019’da hocamızla tanıştık. Haziran ayında bir tüp bebek tedavisine başladı. Temmuz ayında, embriyo transferini tamamladık. Ağustos ayı, bize güzel kızımızı verdi. Benim için en güzel doğum günü hediyesiydi. Ailemizi genişletmemizi sağladıkları için Bülent hocam ve ekibine teşekkürler….

******************************************************************

Mutlu haberler gelmeye devam ediyor… 

Eşim ve ben, 5 yıl boyunca kısırlık için mücadele ettikten sonra, geçtiğimiz yıl doktorumdan tavsiye almaya karar verdik. Aylarca süren randevular ve testlerden sonra, çocuk sahibi olmak için tek seçeneğimizin tüp bebek olduğunu anladık. İnternette doğurganlık kliniklerini araştırdık ve Bülent hocamı bulduk. 

İlk tüp bebek denememizde başarılı olduk! Mart 2020’de güzel kızımı doğurduk. Tüm ekibe ve her aşamada yanımızda olan Bülent hocama çok teşekkür ederiz. Çocuk sahibi olmak için mücadele eden herkese onu tavsiye ederiz!

https://www.instagram.com/p/B7z6UEynEgA/

Hayallerinizin gerçeğe dönüştüğü bir hafta olması dileğiyle.

Bülent hocama teşekkür ederek başlamak istiyorum. Sayesinde, 10 yıl boyunca hayalini kurduğumuz bebeğimizi kucağımıza aldık. Ona ne kadar teşekkür etsek azdır. 

10 yıl boyunca, Türkiye’nin pek çok yerinde sayısız doktor ve klinik gezdik. Son çare olarak Bülent hocama geldik. İyi ki de gelmişiz! Tedavi sürecimiz çok rahat geçti, doktorumuz endişelerimizi giderdi. Biz de, kendimizi güvenli ellere bıraktık. 

Harun Emre’ye her baktığımda, doktorumun “Mucizelere inanın ve asla vazgeçmeyin” sözünü tekrar tekrar hatırlıyorum. Onun sayesinde anne oldum ve mucizeme kavuştuk. Darısı, tüm aile olmak isteyen çiftlerin başına. Sevgiler ve saygılar!

https://www.instagram.com/p/B7h90dQnSxr/

Sizlere soğuk ve yağmurlu bir havada yazıyorum ama bizim içimizde güneşler açıyor!

Doktorumuzun sayesinde, her yeni güne mutluluk ve huzurla başlıyoruz.

İyi ki hocamı tanımışım. Yoksa oğluma kavuşabilir miydim bilmiyorum… Doktorumla tanışmadan önce, tam 5 tüp bebek tedavisi geçirdim ve 1 de aşılama denedik. Eşimle birlikte, tüm bu süreçten sonra manevi olarak çok aşağılara düşmüştük. Bazen, vazgeçmeyi düşündüğüm anlar da oldu ama her zaman içimde bir mucizeye inanıyordum. 

Biz, şehir dışından gelip gidiyorduk ancak, doktorumuz ve ekibi bize her türlü kolaylığı sağladı. Önce, miyom ameliyatı oldum. Daha sonra yumurta toplama işlemleri, gebelik aşısı gerçekleşti. Sonra ne mi oldu? Mutlu son! Bugün 9 günlük olan bebeğim kucağımdayken, sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

MUCİZELERE İNANIN VE ASLA VAZGEÇMEYİN

https://www.instagram.com/p/B7VD97bHM2s/

Sizler de İyi Ki Varsınız.

Hayatımın 14 yılını anne olma hayali ile geçirdim. Bülent hocama gelene kadar pek çok klinik gezdim. Bülent hocamla tanıştıktan sonra, annelik özlemim de son buldu. Ona nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Önce Allah’a, sonra da doktoruma çok teşekkür ederim. 

Ailemizi genişlettik ve evimizin neşesi geldi. Allah sizi başımızdan eksik etmesin.

MUCİZELERE İNANIN VE ASLA VAZGEÇMEYİN

https://www.instagram.com/p/B7Fxir0n4D4/

Bebeğini kucağına aldıktan sonra da bizi unutmayan ve mutluluğunu bizlerle de paylaşan hastalarımıza teşekkürler.

Bebeğime baktığım her an, Bülent hocam için dua ediyorum. 10 sene boyunca eşimle birlikte bebek sahibi olmaya çalıştık. Bebek özlemimizi dindirmek için sonunda Bülent hocama geldik. Endişelerimiz vardı ama doktorumuz bizi rahatlattı. Denemelerin sonunda, prensesimizi kucağımıza aldık. 

Bizim için okyanusun derinliklerindeki bir inci kadar değerli olduğu için, adını da İnci koyduk. Sizlerin de mucizelerinizi kucağınıza almanız dileğiyle.

https://www.instagram.com/p/B5nbafiHXXh/

Küçük Melek’in öyküsü 👼🏻

İyi ki canım doktorumu tanımışım. Hayatımdaki en iyi “iyi ki”lerimden birisiniz. Kızımı her öptüğümde, önce Allah’a sonra doktoruma teşekkür ediyorum. Çocuk hasretimiz, Öykü’müzü kucağımıza almamızla son buldu. Siz de mucizelere inanın ve asla vazgeçmeyin!

https://www.instagram.com/p/B4E862DnlVH/

Bebeğini kucağına aldıktan sonra mutluluğunu bizlerle de paylaşan bir hastamız daha

Bebeğim artık 5 aylık oldu. Onu kucağıma aldığım, hatta hayalini kurduğum günler sanki dün gibi! Allah doktorumuzdan razı olsun, onun sayesinde bebeğimizi kucağımıza aldık. Her gün, güne küçük mucizemiz ile başlıyoruz

O olmadan önce yarımmışız, kızımızı kucağımıza alınca bütünleştik . Bülent hocama ve ekibindeki herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki tanışmışız, iyi ki varsınız

MUCİZELERE İNANIN VE ASLA VAZGEÇMEYİN💫

https://www.instagram.com/p/B3gaYBuHkgJ/

💁‍♂️Sizden gelenler 👇

Bir süre doğal yolla çocuk sahibi olmayı denedikten sonra, artık bir şeylerin ters gittiğini düşünerek tüp bebek tedavisini düşünmeye başladık. PKOS hastalığım olduğu için, işimin zor olduğunu düşünüyordum. Ancak, Bülent hocam sayesinde, ilk denemede o muhteşem haberi aldık ve mucizemizi kucağımıza aldık.

Onu bize veren önce Rabbime sonra da doktoruma sonsuz teşekkürler ederim. Olmaz diye düşünmeyin. Böyle yetenekli ve başarılı bir doktora kendinizi emanet edin ve umudunuzu kaybetmeyin
MUCİZELERE İNANIN VE ASLA VAZGEÇMEYİN.