G Noktası Büyütme (Orgazm) Aşısı Nedir?

g-noktasiKadınlarda cinsel ilişki esnasında orgazma ulaşmayı sağlayan iki önemli organ bulunmaktadır. Bunlar klitoris ve G noktasıdır. Ancak bu iki ayrı noktanın verdiği cinsel tatmin birbirinden farklıdır. Klitoris vajinanın dış kısmında yer alan ve yüzeysel temas ile orgazmı sağlayan erojen bölge olarak adlandırılmaktadır. Sinir yoğunluğuna bağlı olarak hassas bir bölgedir. Temas halinde uyarılarak yaşanan orgazma, klitoral orgazm adı verilir. G noktası ise vajinanın içinde, üst duvar bölgesinin idrar kanalının altında yer alan temas halinde uyarılarak, belirginleşen erojen bölgedir. Bu bölge vajina sıvısını salgılayan skene bezlerinin bir araya gelmesi şeklinde ifade edilir. Kısacası erkeklerin prostat bezlerinin fonksiyonelliği, kadınlardaki skene bezleri ile eş değerdir. Bu nedenle G noktasının organ yerine, konumundan dolayı anatomik bir bölge olarak ifade edilmesi daha doğru olacaktır.G noktasının belirginleşmesi ve cinsel ilişki sırasında daha duyarlı hale getirilebilmesi için uygulanan injeksiyon işlemine G shot, G noktası büyütme işlemi ve G shot amplification adı verilmektedir. Uygulanan bu işlem sayesinde hem cinsel ilişkide daha fazla hazzın olması ve daha kolay orgazm olunması sağlanmaktadır. G noktası büyütme işlemi ciddi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen, sadece basit bir kolajen enjeksiyon uygulaması ile büyütülebilmektedir.

G noktası büyütme işlemi hangi amaçla yapılmaktadır?

Kadınların cinsel ilişkiden zevk alamaması ve cinsel hayatının doğru bir şekilde yaşayamaması nedeni ile günümüzde çiftlerin ciddi iletişim bozukluklarının arasında cinsellik büyük bir yere sahiptir. Cinsel ilişki esnasında penis özellikleri veya cinsel pozisyon nedeni ile kadınların en önemli erojen bölgesi G noktası uyarılmamaktadır. Bu nedenle cinsel ilişkiden beklenen haz duygusu olmadığı için, kadınların östrojen seviyesi zaman içerisinde azalarak, vajina tabanının kalınlaşmasına neden olmaktadır. Ayrıca kalınlaşan bölgede yer alan G noktası, hassasiyetini yitirerek, cinsel ilişkiden zevk alama soruna yol açmaktadır. Günümüzdeki çoğu kadın cinsel isteksizlik ve orgazm olamama sorunları nedeni ile sağlıklı cinsel ilişki yaşayamadığı için, eşleri ile bir takım problemler yaşamaktadır. Bu durum iletişim kökenli bazı kişisel sorunların büyümesi ile kişilerin hayatını etkileyebilecek düzeylere ulaşabilmektedir. Bu gibi sorunların altında yatan cinsel işlev bozukları, sanıldığının aksine oldukça kritik bir öneme sahiptir. Kısacası G noktası büyütme işlemi, G noktası bölgesine dolgu madde enjekte edilerek bölgenin daha belirgin ve kabarık hale gelmesini sağlamaktadır. Oldukça hassaslaşan bu bölge penisin teması ile daha rahat bir şekilde cinsel ilişkiden zevk alınmasını sağlayacaktır.g-noktasi-buyutma

Cinsel ilişkide G noktasının uyarılması gerekir mi?

Kadınların cinsel ilişkide daha rahat ve daha fazla haz duygusuna ulaşabilmesi için G noktasının uyarılması gerekir. G noktasının uyarılmaması sonucunda kadınların cinsel ilişkiden beklediği tatmin sağlamadığı sürece, orgazm olamama sorunları ortaya çıkacaktır. Ancak G noktası büyütme aşısı sayesinde bölge hassaslaşarak, daha kolay orgazm imkanı sağlar.

G noktası büyütme aşısı hangi durumlar için uygun değildir?

  • Hamilelik
  • İdrar yolu enfeksiyonu
  • Tümör
  • Kan sulandırıcı tedavi görme
  • Bağışıklık sisteminin yetersiz olması
  • Kolajen alerjisi
  • Kanama hastalığı olanlara uygulanmamaktadır. Bu durumlar haricinde uygulanan işlem son derece güvenlidir.

Orgazm aşısının hangi sıklıklarla yapılması gerekir?

G noktası bölgesindeki deri içine enjekte edilen dolgu maddesi uygulandıktan sonra 6 aya kadar işlevsellik sağlamaktadır. Ancak bazı hastalarda 8-10 aya kadar etkin olabilir. Bu nedenle kişinin isteği doğrultusunda 6 ila 10 ayda bir uygulanabilir. Orgazm aşısının sürekli olarak yapılmasında herhangi bir sakıncalı durum yoktur.