Yerleşme Kanaması Nedir?

Korumasız cinsel ilişki yaşayan kadınlar, bir sonraki adet döneminde adet kanaması olmazsa gebelikten şüphe eder. Çünkü bu konuda en net olarak bilinen yargılardan birisi, gebelik gerçekleştiyse adet kanamasının olmayacağı yönündedir. Şöyle ki; adet kanaması aslında gebeliğin olmadığının göstergesidir. Üreme çağındaki her kadın, ortalama her ay yumurtlar ve rahim de bu yumurtlama döneminde olası bir korumasız cinsel ilişki ile gebelik oluşursa o gebeliği tutabilmek için hazırlanır. Döllenme ile oluşan embriyonun rahim duvarına tutunup oraya yerleşip oradan beslenmesi gerekir.

İşte bunun için de rahim yumurtlama döneminde kalınlaşır ve embriyoyu tutacak dokuya kavuşur. Ama o ay gebelik olmazsa kalınlaşan bu doku pul pul dökülerek kanlanır ve kanla birlikte vücuttan atılır. Adet kanaması da bu şekilde gebeliğin olmadığı aylarda gerçekleşir.

Yani kadınların adet kanaması olmayınca gebelikten şüphe etmesi de bu sebeptendir. Gebelik varsa adet kanaması olması beklenmez. Ama yumurtlamanın ardından gerçekleşen döllenme ile oluşan embriyonun rahme tutunma sürecinde de hafif bir lekelenme şeklinde kanama olur.

İmplantasyon, tutunma, yerleşme kanaması nedir?

Embriyo rahme tutunmaya çalışırken, gebelik için kalınlaşmış rahim dokusunun hafif bir şekilde zedelenmesinden dolayı kadının iç çamaşırında lekelenme şeklinde kanama olur. Buna da yerleşme kanaması adı verilir. Yerleşme kanaması her gebelikte olmayabilir ya da çok yoğun ve belirgin olmadığından bazen kadın bunu fark etmeyebilir. Ayrıca gebelik planlarken yaşanan her küçük kanama da yerleşme kanaması olmayabilir.

Yerleşme kanaması genellikle parça parça lekelenme şeklinde olurken, bazen bundan biraz daha fazla ve yoğun da olabilir. Yerleşme kanaması adet kanaması gibi herhangi bir acı ya da ağrıyla birlikte görülmez. Gayet hafif bir süreçtir. Yerleşme kanaması hafif pembemsi bir renkte ve adet kanamasına göre daha az olur. Bazı kadınlar bu kanamayı düşükle karıştırabilseler de aslında daha yeni oluşan gebeliğin yerleşmeye çalışma kanamasıdır.

Yerleşme kanaması ne zaman olur?

Kadın ve erkek gebelik için korumasız cinsel ilişki yaşadıktan sonraki 10. ve 14. günler arasında olan hafif lekelenmeler yerleşme kanaması olabilir. Bazı kadınlarda gebeliğin ilk 3 ayı içinde herhangi bir dönemde yerleşme kanaması görülebiliyor.

Yerleşme kanaması çoğu zaman gebelik isteyen kadınların gebelik olamadığından şüphe etmelerine sebep olabilmektedir. Çünkü kadın bunun yerleşme kanaması olduğunu bilemediğinden mevcut kanamaları adet döngüsü içerisindeki kanamalar ile karıştırabilir ve bu da gebelik isteyen kadını üzebilir. Yerleşme kanamaları genel olarak yumurtlama ve döllenme zamanından yaklaşık olarak 6-12 gün sonra, kısacası adet dönemine yakın bir tarihte gerçekleşir. İşte bu sebeple de yerleşme kanaması adet kanaması ile sıkça karıştırılır.

Yerleşme kanaması gebeliğin test ile tespit edilmesinden önce meydana gelir. Bu nedenle de kadınlarda normal adet kanamasından çok daha açık renkteki küçük miktardaki kanamaların gebelik belirtileri arasında yer aldığı bilinir. Yerleşme kanaması yaşayan bir kadın, belirtileri fark ederse bunun bir adet kanaması olmadığını anlar ve bir gebelik testi ile bu durumu öğrenir. Gebelik planlayan kadınların normal adet döngüsünden daha kısa bir kanama olması durumunda ve kanamanın oluş tarihinde bir farklılık olması durumunda bir gebelik testi yapıldığında anlaşılabilir. Kanamanın 1 -3 gün sürmesi durumunda mutlaka bir doktora başvurmak gerekir.

Yerleşme kanamasından ne kadar sonra gebelik gerçekleşir?

Yerleşme kanaması olduktan 3 – 4 gün sonra hamilelik testi yapılırsa gebelik tespit edilebilir. Bu testin negatif sonuç vermesi durumunda daha net bilgi alabilmek için yerleşme kanaması bittikten sonra yeniden gebelik testi yapılabilir. Yerleşme kanaması olduğunda kadın muhtemelen bir haftalık hamiledir. Bu da kanda gebelik testinde görülebilirken, idrarda kan testin tespit edilemeyebilir. Çünkü gebelik hormonu olan Beta HCG önce kanda, sonra da idrarda kendini gösterir. Bu bakımdan gebelikten emin olmak içinse bir sağlık kurumunda kanda gebelik testi yapılması doğru olur.

Yerleşme kanaması, adet kanamasından nasıl ayırt edilir?

 • Adet kanaması yoğun ve fazla miktarda olurken, yerleşme kanaması daha hafif ve az miktardadır.
 • Adet kanaması koyu kırmızı renkte iken, yerleşme kanaması soluk pembe ya da soluk kahverengi olur.
 • Adet kanaması akışkan bir kıvamda iken, yerleşme kanaması koyu kıvamlı ve akıntı tarzındadır.
 • Adet kanaması bir hafta, 10 gün sürebilirken, yerleşme kanaması 3 saat ya da en fazla 3 gün sürer.
 • Adet kanaması her ay belli dönemlerde gerçekleşirken, yerleşme kanaması adet dönemi gelmeden önce olur.
 • Adet kanaması başlangıçta koyu kahverengi olur, sonrasında kırmızıya dönerken, yerleşme kanaması hep aynı renkte kalır.

Yerleşme kanaması olduğu dönemde kadın neler yaşar?

 • Yerleşme kanaması olduğu günlerde adet döneminde olduğundan daha hafif düzeyde kramp ve sancılar olabilir.
 • Ruh halinde değişimler, sinir ve asabiyet olur.
 • Vücut ısısı yükselir, aniden sıcak basar.
 • Sık aralıklarla idrara çıkma ihtiyacı olur.
 • İştahsızlık görülür.
 • Halsizlik, yorgunluk, bitkinlik hissedilir.
 • Sindirim sisteminde düzensizlikler olur, kabızlık görülür.
 • Ciltte yağlanma olur, sivilce ve akne görülür.

Yerleşme kanaması sonra adet olur mu?

Yerleşme kanaması, gebelik olduğunun ve bu embriyonun rahme yerleştiğinin bir göstergesi olarak yaşanmaktadır. Yerleşme kanaması olduktan sonra hamilelik varsa kadınlar artık adet göremeyecek durumda olur. Hamile olan kadınlar da zaman zaman küçük lekelenmeler görebilir. Bu hafif lekelenmeler kadının adet gördüğüne veya adet göreceğine işaret değildir. Bu kanamaların yoğun ve çok sık olması durumunda bir sağlık kurumuna başvurmak gerekir.

Yerleşme kanamasından sonra ne olur?

Yerleşme kanaması, açık renkli ve az miktarda olduğu için normal adet kanamasından kolayca ayırt edilir. Yerleşme kanaması olduktan sonra yapılan gebelik testlerinden pozitif sonuç alındıysa düzenli olarak doktor kontrolü altında muayene olarak gebelik sürecinin sağlıklı şekilde geçmesi sağlanır. Bu süreçte birçok kez hafif kanamalar ya da lekelenmeler olabilir. Bu kanamalar düşüğe ya da gebelikle ilgili olumsuz bir duruma işaret edebileceği için vakit kaybetmeden doktora başvurmak önerilir.

Yerleşme kanaması ağrılı olur mu?

Normal şartlar altında yerleşme kanamasının ağrılı, acılı olması beklenmez. Ama bazı kadınlarda adet sancısına benzeyen, hafif ağrı ve sancılar da yaşanabilir. Yerleşme kanaması döneminde yaşanan ağrılar çok uzun sürmez ve adet dönemlerinde yaşananlar kadar şiddetli olmaz. Eğer normalin üzerinde ve dayanılması zor bir ağrı sorunu söz konusuysa doktora başvurmak gerekir. Bunların yanında yerleşme kanaması olmadan önce memelerde ve karında dolgunluk hissi, gerginlik, şişkinlik görülebilir. Ama genelde memelerdeki dolgunluğa ve şişkinliğe ağrı eşlik etmez. Genel olarak yerleşme kanamasındaki ağrı, kramp ve sancılar adet kanaması dönemindeki kadar şiddetli olmaz.

Yerleşme kanaması her gebelikte olur mu?

Hayır, yerleşme kanaması her kadının yaşadığı bir hamilelik belirtisi değildir. Bazı kadınlarda zaten o kadar az olur ki, normal vajinal kanamalardan ayırt edilemeyebilir. Yerleşme kanaması genelde 3 gebe kadından 1’inde meydana gelir. Ama yerleşme kanaması yaşanması gebeliğe işaretken, bir problem teşkil etmez. Yerleşme kanamasının yaşanması ya da yaşanmaması gebelikle ilgili olumsuz bir duruma işaret değildir.

334 Comments

 • feride yıldız

  12 Ocak 2020 - 21:21

  Merhaba hocam ben 27 yaşındaym evliyim her ay düzenli adet oluyordum bu ay iki gün önce oldum 7 gün sürüyor ama 3 günümde kesildi tamamen kahverengi ye dönüştü üç.dört gün sonra test yaptm negatif çıktı ama srt ağrım çok var kasık agrılarm da var sık idara çıkma affınıza sığınarak kabızlık da var gebelik olabilir mi hocam tesekkur ederim

 • Nermin Kaya

  13 Ocak 2020 - 00:37

  Eşimle yumurtlama dönemine yakın sürekli 1 hafta boyunca ilişkşye girdik . Şimdi adetime y1 hafta var ve ilişki sırasında akıntıyla beraber çok ok küçük parça halinde kan geldi acaba yerleşme kanaması olabilir mi çünkü ilk defa böyle bir durum yaşıyorum

 • Nermin Kaya

  13 Ocak 2020 - 00:37

  Eşimle yumurtlama dönemine yakın sürekli 1 hafta boyunca ilişkşye girdik . Şimdi adetime y1 hafta var ve ilişki sırasında akıntıyla beraber çok ok küçük parça halinde kan geldi acaba yerleşme kanaması olabilir mi çünkü ilk defa böyle bir durum yaşıyorum şaşırdım

 • Zeynep Demiray

  27 Ocak 2020 - 14:46

  Hocam iyi günler benim de adetim 4 gün gecikti ben de gebelik testleri yaptım negatif çıktı 4 günlük gecikmenin ardından adet olur gibi genelde pıhtı geldi affınıza sığınarak söylüyorum idrara oturduğum zaman sürekli pıhtı düşüyor acaba tutunma kanaması olabilir mi

 • Ela özden

  9 Şubat 2020 - 00:41

  En son aralik 13 de regli oldum ocak 22 de adet gecikmesi ile doktora gittim .. kandan hormon testi istedi ve temiz kanlariniz dedi ultrasonla bakti temiz dedi .ve tarlusal verdi kullandim ve 9 yada 10 gün regli oldum ama 1 gün sadece leke 2.gun de az miktarda …. sorum tarlusal kullandığım için azalmis olabilirmi ….. yoksa yerlesme kanamasi olabilirmi ….

 • Betül Tokmak

  14 Şubat 2020 - 13:09

  Merhaba hocam. 25 yaşındayım eviliyim. Yumurtlama günümden 3 gün önce eşimle korunmamız ilişki yaşadık. Yumurtlama günümden 1 gün sonra tekrar bir ilişki yaşadık Ve ilişki sonrasında önce pembe renkli akıntım oldu sonra kahverengiye döndü ve 2 gün sürdü. Yerleşme kanaması olabilir mi?

 • deniz şafak

  15 Şubat 2020 - 13:53

  Merhaba korunmasız ilişkiden 11 gün sonra 4 gün boyunca arada kahverengi arada tam regl döneminde olduğu gibi kırmızı renkte bir kanamam oldu akıntı gibi değildi ama normal regl olduğumdakinden daha az geldi bu arada 24 gün sonra regl oldum normalde 35 günde bir olurum yerleşme kanaması olabilir mi

 • Merve Taskin

  17 Şubat 2020 - 20:41

  Merhaba adetime 11 gün kala pembe ve kahverengi lekeler gelmeye basladi iki gündür devam ediyor sizce adetimden 11 gün önce gelmesi normal mi yerleşme kanaması olabilir mi?

 • Sevinc

  20 Şubat 2020 - 02:15

  Merhaba hocam, Ben 4 subatda yerlesme kanamasina benzer bir kanama yasadim ve reglim 13 subatdi amma regl olmadim hayla, istahsizlik urek bulantisi var. Artik gecikmemden 1 hafta gecdi amma idrar testi negativ Ben hamile deyilmiyim?

 • Busra

  23 Şubat 2020 - 00:36

  29 Ocak da adet oldum 19şubatta pembe bıkac damla geldı 22 Şubat bıkac damla yogun kıvamlı kahverengı akıntım var bhcg0.1 bugun ne yapmalıyım

 • Ayşegül

  24 Şubat 2020 - 18:27

  Hocam merhaba ben erkek arkadaşımla seviştim ama cinsel bir birliktelik olmadı ertesi gün pembe nokta gibi küçük akıntılar oldu ara ara normal düzeyde olacak kadar artıp çok sürmeden azaldı 5 gün sürdü 1 gün kesildi şimdi tekrar başladı ama ilk başa göre daha yoğun geldi reglime 11 gün gösteriyor sizce şüphelenmem gereken bir durum var mı? Şuan girdiğimde de ilk başladığı kadar çok gelmiyor

 • Perihan temeltaş

  4 Mart 2020 - 21:48

  Hocam ben geçen ayın 7 sinde adet oldum bu sayfada 5 de olacaktım ama 3 de hafif lekeleme oldu bu günde akşama doğru hafif lekeleme var sizce bu ne oluyor 35 yaşındayım bebek sahibi olmak istiyoruz

 • Merve

  6 Mart 2020 - 00:38

  Hocam 4 şubatta regl oldum,29 şubatta uyanır uyanmaz çamaşırımda pembe lekelenmeler gördüm. 3 gün sonra kan testi yaptım sonuç negatif. Pozitife dönme ihtimali olabilir mı. Kanama veya lekelenme sonra hiç olmadi belirtmek isterim.

 • Deniz yalcin

  6 Mart 2020 - 20:01

  Hocam merhaba 24/25 günde bir adet oluyorum son Son adet tarihin 7 şubak bu ay 2mart’ta oldum çok az bir ped kirletmedim neredeyse sonra 2 gün hiç birşey gelmedi dün sabah hafif lekelendim test yapım dedim ve pozitif çıktı sonra kan verdim 1845 değerim oda pozitif çıktı ama bu hafif lekelenme durumu devam ediyor yerleşme kanaması olabilirmi kese görünmedi ultrason da 🙁

 • Selma Turk

  11 Mart 2020 - 13:07

  Hocam merhabalar sevgilimle yumurtlama dönemlerine denk grlen günlerde 13 14 15 16 17 18 i gibi ilişkiler yaşadık.21 inde ise ağrım oldu sanki döllenme olurcasına Adetim 1 indeydi ama 1 gün önce 29unda penbe sekilde ilk günü biraz yogun kan gelişi oldu sonraki günlerde ise neredeyse hiç yok denecek kadar idrardan sonra nokta gibi penbe lekeler oldu 4 5 gün sürdü bu süreçte testler yaptıgımızda hep birkaç saat sonralarında 2. çizgi çıktı baska markalarda da aynı markanın tüm testlerinde de 3 4 gündür test yapmadım tekrar yapmalı mıyım hamilemiyimdir.

 • Şeyma kuzu

  15 Mart 2020 - 16:26

  Merhaba hocam 15 şubatta regl oldum 28 şubatta cinsel ilişki oldu 9 martta kan testi verdim negatif çıktı reglim 15 mart fakat 14 martta açık pembe peçeteye kanama geldi ertesi gün tuvalete gittiğim sürece kan geliyor yine pembe ile kırmızı arası pede pek gelmiyor bu regl kanaması mı yoksa yerleşme kanaması mı yada ne zaman test yaptırmam gerekir

 • Büşra

  20 Mart 2020 - 01:31

  Merhaba hocam öncelikle şunu söylemek istiyorum benim adetim düzensiz geçtiğimiz 2 ay boyunca düzenli adet gördüm günü günüme fakat bu ay tekrardan gecikti 7 martta olmam gerekirken 16 martta oldum bu süre zarfında 7 sine kadar eşimle ilişkiye girmedim 7 sinden sonra eşimle korunmasız ilişki yaşadım fakat gün olarak hatırlamıyorum 14 martta kahverengi leke geldi ve 16 marttada başta hafif sonra yoğun pıhtılı kan halinde geldi şuanda ben adetim diye zannediyorum ama 3.günümde lekelenmeye döndü kesildi gibi bi anda ve bu benim için normal değil çünkü böyle olmazdı acaba implantasyon kanaması mı oluyo anlayamadım okuduğum yazılara göre bazısı yoğun olur diyo bazısı olmaz acaba doktora mı başvurmam gerek veya hamilelik test aldım onu ne zaman yapmam gerek inşallah açıklayıcı olmuştur hocam

 • Nağme

  25 Mart 2020 - 21:24

  Hocam merhaba 29 şubatta adet oldum ortalama 5 gün sürüyor adetim fakat aralık ocak şubat aylarında 16 gunde 1 adet görüyordum doktora gittiğimde adetin 3. Gunu testler yapıldı herşey normal cıktı mevsimsel dedi doktor 7 aydır bebek istiyoruz en son 29 şubat da adet olsum 21 gündür adet olmadım bugün 25 mart 2 nokta kadar kahverengi leke gördüm acaba hamile miyim göğüslerim dolgunlasti sağ kasığında ara ara karınca isirigi gibi ağrı oluyor acaba bebiş var mıdır test yapmaya korkuyorum negatif çıkacak diye biraz daha beklemeli miyim teşekkür ederim 🙂

 • Kullanıcı

  29 Mart 2020 - 09:15

  İlişkiden 7 gün sonra kanama oldu,pıhtılı ve koyu renkteydi.4 gün sürüp kesildi.Yerleşme kanaması mıdır adet midir hocam?

 • Gulsum

  31 Mart 2020 - 13:52

  Meraba hocam.ben 24 şubatta adet oldum.28mart 2-3gun sürdü kan gelmesi..ilk oğlumda da boyleydi.ama onda test yaptigimda cikmisti .simdi test yaptim negatif cikti.kac gün sonra test yapmam doğru sonuc verir?

 • Şerife Şen

  31 Mart 2020 - 14:28

  27 martta adet olmam gerekiyodu 25 martta lekenme oldu ilk baş pembemsi sonra kahverengi sadece peçeteye silince geliyodu 4 gün sürdü adet kanaması gibi değildi ağrı çok hafif ve bel ağrısı var ve kaşığımda arada bıçak batar gibi batmalar oluyo bu sabah test yaptım negatif Çıktı acaba gebelik durumu varmı yoksa beklemekimiyim

 • Şerife

  31 Mart 2020 - 14:40

  Hocam meraba 27 Mart’ta adet olmam gerekiyo fakat 25 mart hafif lekenme oldu pembemsi ve kahverengi 4 gün sürdü sadece sildiğimde geliyodu adet kanaması gibi değildi belimde ağrı var ve kaşığımda ara sıra batmalar oluyo bugün idrar testi yaptım negatif çıktı acaba erkemi yaptım testi yerleşme kanaması olabilirmi?

 • Kübra Oksuz

  4 Nisan 2020 - 08:49

  Bebek düşünmeye basladigimizdan beri yumurtlamanın 9-12.gunleri hafif lekelenmelerim oluyor ve kesiliyor. Tam sevinecekken 1 hafta kadar sonra adet oluyorum. Şimdi yine aynı surecteyim. Acaba bu lekelenmeler esnasında bir doktora basvurup hormon vb.yardim mi almalıyım. Şimdiden tesekkurler

 • Özlem K.

  6 Nisan 2020 - 23:05

  İyi akşamlar hocam son adet tarihim 6 mart, 18 martta ilişki yaşandı 28 martta 2 gün süren bir kaç damla soluk pembe kahverengi arası yerleşme kanaması tarifinize uyan lekelenmem oldu. Adetim gecikince bugün 6 Nisan test yaptırdım betahcg :96,6 progesteron:9 çıktı doktora ulaşamadım aile hekimim düşük değer dedi sizce biyokimyasal gebelik mi yoksa yerleşmeden 9 gün sonra değer düşük mü önceden biyokimyasal gebelik geçirdiğim için korkuyorum saygılarımla…

 • Berna kalaylı

  8 Nisan 2020 - 11:31

  Hocam son adet tarihim 11 mart 33 günde bir adet olurum 1.2 gün oynar sadece 25 martta korunmasız ilşki yaşadım bugün de 8 nisan acık renkte turuncuya bnzer pembe akntım geldi yani ilşkiden aonra 14.gün adetime 4 gün var suan bir akntım yok yarm saat geldi sadece yerleşme olabilirmi ne zamn idrar testi yapmalıyım hastaneye gitmekten korkuyorum hastalık yzünden

 • Aysecan

  8 Nisan 2020 - 14:41

  Merhabalar dış gebelikte de yerleşme kanaması görülebilir mi yanıtlarsanız sevinirim teşekkürler

 • Aysecan

  8 Nisan 2020 - 23:59

  Merhaba hocam dış gebelikte de yerlesme kanaması gerçekleşir mi? Yanıtlarsanız sevinirim

 • Kader S

  13 Nisan 2020 - 16:59

  Gebelikte çok ağrı olur mu

 • Fatma seven

  15 Nisan 2020 - 12:58

  Hocam merhaba 36 yaşındayım.daha once hic çocuğum olmadi.yeni evliyim.bir kaç sorum var hocam size.benim âdetlerim 25 günde bir olur.hep düzenlidir.ancak 3 gun kanamam oluyor.takvim yöntemiyle yumurtlamam hep 11.gun çıkıyordu ve her ay gebelik testi sonuçlarım 6 ay boyunca 0.100 cıktı.hocam bu ay ovulasyon testi yaptigimda 12 ve 13.gunler çıktı.surekli idrara çıkma ve kasiklarımda ağrılarım oldu.Ancak bu ay ilk defa yumurtlamadan sonraki 6.ve 8.günlerde peçeteye gelen 1.2 damla kan gördüm.devami gelmedi.bende adete 6 gun kala kan ve idrar testleri yaptim.normalde idrar yollarımda enfeksiyon çıkardı ve surekli idrara çıkardım.bu ay idrar yollarımda hic birsey çıkmadı ve kan testım 2.0 cıktı.bu değer yükselirmi hocam evet biraz uzun oldu ama yardimci olursanız cok sevinirim.iyi çalışmalar.

 • Emine Yeşilyurt

  17 Nisan 2020 - 17:29

  13 de ıdrar gebelik testi yaptım pozıtf cıktı 16 kan tahlili yaptrdm embriyonun çok küçük oldugunu daha gelişmedigini söylediler 15 deçarşamba günü akşam kanamam başladı hala devam ediyor bugun ıdrar testi yaptım negatif cıktı kanamam da. Kaç gün sonra test yapmalıyım

 • Süheyla KARAYEL

  20 Nisan 2020 - 00:00

  Hocam hayırlı günler ben 1 Nisan da adet oldum evde ovulasyon testi yapıyorum 13 ve 14 nisanda yumurtlamam oldu 15 nisan da çatlamam oldu bugün 19 nisan yani yumurtlamam olalı 7.günüm bugün damla şeklinde hafif açık kırmızı pembemsi lekelenmem oldu adetine daha 11 gün var yerleşme belirtisi olabilir mi?

 • Süheyla K.

  20 Nisan 2020 - 10:43

  Hocam hayırlı günler ben 1Nisan da adet oldum. Evde ovulasyon testi yapıyorum 13 ve 14 nisanda yumurtlamam oldu 15 nisan da çatlamam oldu bugun 20 nisan yani yumurtlamam olalı 8.günüm dun akşam 23.00 gibi lavaboya girdigimde 2 3 damla şeklinde hafif açık kırmızı pembemsi lekelenmem olmuş adetine daha 11 gün var bu lekelenme yerleşme belirtisi olabilir mi? Bide 2 gundur felaket kabızlık var bugün sabah da durduk yere birden ağlamaya başladım bende anlamadım neden olduğunu 🙄

 • Büşra Kurt

  21 Nisan 2020 - 17:41

  Hocam adetim gecikeli bugun 6 gün oldu 3 4 gündür soluk kahve şeklinde lekelenmem oluyor yumurtlama takibiyle birliktelik olmuştu ve yumurtlama göreli 15 gün oldu evde gebelik testi yapsam bir sonuç alır mıyım yoksa beklemeli miyim? Şimdiden teşekkürler

 • Sevgi

  24 Nisan 2020 - 04:54

  Merhaba bir sorum olacaktı. Benim 7aylık bebeğim var. Doğumdan adetim aşırı düzensizleşti. Korunurken kaza yaşadık. Adetim bitince ilişkide kaza oldu. Bir hafta geçti sabah canlı kırmızı renkte kan boşandı akşama doğru azaldı.,acaba neden kaynaklı. Hamile kalmış olma ihtimalim nedir? Kazadan ertesi gün 4+4micraynon aldım.

 • arzu ayhan

  29 Nisan 2020 - 21:16

  merhaba hocam. benim adetim zaten düzensizdi. 6 ay önce doktora gittim kistin var dedi. doğum kontrol kullandim hem korunmak icin hemde kist icin. bu ay tahmini yumurtlama gunumde sancim ve akintim oldu. adetime 4 gün kala agrim vardi ben bunu adet agrisi sandim ama bide yumurtlama akintim vardi. o akintinin en son gunu cok cok az akintim olduğu gün birliktelik yaşadık ve adetim 6 gün gecikti. 2 gün arayla test yaptim hep negatif cikti. kan testi yaptim yine negatif ve doktorum kesin gebe degilsin, yumurtlaman gecikmis dedi. tarlusal onerdi. ilacim bitti ve bu gun artik 12. günüm. hala adet olmadim. hamilelik ihtimali var mi hocam?

 • Melike atas

  3 Mayıs 2020 - 13:17

  Cevaplaya bilirseniz yada yönlendirirseniz memnun olurum cok tesekkur ederim

 • Naime

  8 Mayıs 2020 - 16:13

  Hocam adetim 4 gün gecikti iki gün önce sol kasıkta çekilme hissettim karnında sanki kelebeğin kanat ciromasi gibi bişey oldu iki defa sonra iç camasirda lekenme oldu o lekelenme sen sonra bişey gelmedi herhangi bir ağrı kramp yok evde test yapsam çıkar mı

 • Derya

  11 Mayıs 2020 - 23:25

  Hocam halsizlik, vücut isim aniden yükselip indi bi kaç kere , göğüste hasasiyet pembe ve ara ara kahverengine dönen hafif kanamalar var ama kanamam olmasına rağmen kan testi yaptırdım negatif çıktı sizce neden olabilir

 • Emine Albayrak

  13 Mayıs 2020 - 00:13

  Merhaba hocam adetim 7gun gecikti ama sonra çok az lekelenme oldu kahve rengi arada bir parça parça oluyor bugün 6gun ama hayla leke şeklinde geliyor bir defa korunmasız ilişki yaşadık ama bu adetim bittikten sonra yaşandı hamile olma şansım varmi

 • Emine Albayrak

  13 Mayıs 2020 - 00:17

  2kizim var böyle bişey yaşamamıştım 1defalik ilişkim önceki adetim bittikten sonra yaşandı şuan hayla lekelenme oluyor ama hiç ağrı sancı yok normalde çok sancı çekerim bide mide bulantım var yaklaşık 1ay geçkin lütfen cvp bekliyorum

 • Aynur Gk.

  18 Mayıs 2020 - 18:13

  Merhabalar. Ben bugün itibariyle 4+6 haftalık hamileyim. Daha önceki gebeliğimde 8+3 te kalp atışı olmadığı için kürtaj olmak zorunda kaldm. Ayni zamanda trombofili panel testimde Pai 4g-5g çıktı ve 3 değerimde heterozigotluk vardı; bebekte ise trizomi 16 tespit edildi. İlk sorum kan testim ile bebekteki anomali arasında bir ilişki var mıdır?
  Diğer sorum ise, bugün doktor randevum vardı. Gitmeden önce kahverengi lekelenmem oldu. (İki günlük kasık ağrıları beraberinde) Kese bugün ilk kez göründü. Doktor folbiol, progestan, benexol ve iğne verdi. Bekleyeceğimizi söyledi.Adet düzensizliğim Yok, kürtajdan sonra da olmadı. Bu kanama düşük belirtisi ya da aynı şekilde kromozom anomalisi belirtisi olsa vajinal ultrasonda şu an sinyal verir miydi? Teşekkürler, iyi çalışmalar.

 • Defne yiğit

  28 Mayıs 2020 - 16:56

  Merhaba! Ben 10 aylık evliyim çocuk istiyorum son 3 aydır adetime 7,8 gün kala pembe lekenlenmem oluyor 1 gün sürüyor az bi şekilde adetim düzenli kanamanın sebebi ne olabilir cvp verirseniz sevinirim

 • Defne yiğit

  28 Mayıs 2020 - 17:08

  Merhaba! Ben 10 aylık evliyim çocuk istiyorum son 3 aydır üst üste adetime 7,8 gün kala pembe lekenlenmem oluyor 1 gün sürüyor az bi şekilde adetim düzenli ama hamile kalamadım bu kanamanın sebebi ne olabilir tutunma kanaması olabilir mi cvp verirseniz sevinirim

 • Leyla Gürsoy

  4 Haziran 2020 - 23:59

  4 ay önce birliktelik yaşadım ve 4 ay boyunca düzenli regl oldum,ağrılı,miktarı fazla,rengi de hepsinde kırmızıydı ve 4 gün süreli fakat internette çok fazla şey yazıyor ben bu 4 aydır acaba regl miydi ya da üstüne görme mi diye düşünüyorum ister istemez.Geçen hafta eczaneden test aldım negatif çıktı corona sebebi ile de kan vermeye gidemiyorum sizce bir gebelik muhtemel mi? Tekrar test yaptırmama gerek var mı? Karnımda herhangi bir şişlik yok,kilo alma gibi bir durum yok ama bilemiyorum ve korkuyorum. Üste görme 4 ay boyunca gününde olmasının imkanı var mı?Ailemden kimsenin başına böyle bişey gelmemiş ama ben çok krokuyorum lütfen cevap verin şimdiden teşekkürler

 • Aysun özer

  7 Haziran 2020 - 17:51

  Ben ayın 29 nda aşılma oldum ve ayın 6 sına kanama oldu sancım da oldu ve ve daha 10 gün var adetim hamilelik mi yoksa, tutmadımı

 • Demet Kocer

  10 Haziran 2020 - 19:12

  Merhaba benim adetim 8 gun gecikti gebelik testi yaptım 1-2 haftalık hamile oldugum yazdı. Testi yaptıktan 2 gun sonra sancılı ve agrılı bi sekilde kanamam oldu ilk pembeydi sonra kırmızılastı adet kanaması gibi doktora gittim idrar testimde negatıf cıkarken kan testım doktoru kararsız bıraktı düşükte yapmış olabilecegimi soyledi ya da erken bir gebelik oldugu için 1 hafta beklememi sonra kontrole gitmemi soyledi sizce bu durum nedir? 7 saattir kanamam devam etmekte agrılarımda sizce durum nedir?

 • Berna Basayan

  12 Haziran 2020 - 13:30

  Merhaba, regl dönemim her ay düzenli olarak 14unde gelirken bu ay 9unda yani 5gün erken geldi ve 2 gün yoğun 3.gün lekelenme şeklinde oldu daha sonra oda kesildi eşimle bebek düşünüyoruz ve mayis 26 – 31 arası 1gün arayla birlikte olduk hamilelik ihtimali olabilirmi kanamanın ilk günü test yaptım ama negatif çıktı bugünse vücut sicakligim arttı

 • Emel akdelun

  13 Haziran 2020 - 06:07

  Hocam merabalar ben 28 gunde bir adet oluyorum dogum kontrol hapi kullaniyordum AMA esim cocuk istedigi icin bu ay fazla duzenli almadim iki tane bir iciyordum duzensiz kullandigim icin ve de uc tanesini hic yutmadim mayisin 12 sinde adet olmustum en son bu ay ise haziran ayinin 9 unda adet gunumden iki gun sonra once hafif kahveringi akinti geldi sonra bunun ardindan parlak kirmizi Hafif akintilar takip etti ve birgun icerisinde turuncuya dondu ve tam 24 saatte bitti sizce hamile olabilirmiyim akinti gelmeden bir hafta once de bel agrim ve kasigimda Hafif agrilar oluyordu ve hala da Hafif belim agriyor sizce test yapmalimiyim imtlatasyon kanamasi midir

 • Rabia ekici

  25 Temmuz 2020 - 13:26

  Ikiskiye düzenli giriyoruz kahverengi leke geldi daha adetime var sabah seks yaptık yarim saat bekledim yastığı belime koydum sonra duş aldım sonra kiloduma baktım hafif kahverengi leke gelmiş cevaplarmisiniz

 • isimsiz

  19 Ağustos 2020 - 18:14

  Merhaba ben 28 30 araliklariyla adet oluyorum eşimle 10.gunden 20. güne kadar 2 günde bir beraber olduk adetime 2 gun kala kırmızı bir leke gördüm diğer güne kadar hiçbirşey görmedim diğer gün tekrar bir leke gördüm artık hiç leke görmedim adet günüm geldi adette olmadım bir süredir kabizlik sık idrar ve kasik agrilarim oluyor bu yerlesme kanamasi olabilir mi gebelik testini ne zaman yapsam doğru sonucu alırım şimdiden tesekkurler

 • Güler

  27 Ağustos 2020 - 19:48

  Merhaba Bu ay Yumurtlama takipi yaptim 17 gün yakaladim ve üstüne 14 ekledim adet düzensizligi yasiyordum kist ameliyattindan sonra. 8 ay olucak ve. Adetime 2 gün var Ben erken gebelik testi aldim ve pozitif cikti 4 gün kala ve bugun biraz kahveregi pecete Kan geldi ve üstüne doktora gittim. Söyledigi bana rahimde bebek yok. Ama Cok Sulu dedi ama kanda geldi vajinal tablet verdi Suan Cok tetirginim

Comments are closed.