3 Yılın Sonunda Aras’ımıza Kavuştuk

Çocuk sahibi olmak için senelerce uğraşmış bir anne olarak, öncelikle sevgili Bülent hocam ve tüm ekibine sizlerin aracılığıyla teşekkür etmek istiyorum.

2016 yılında, eşimle evlendik ve hemen arkasından bir bebek sahibi olmayı denemeye başladık. Hemen hamile kalacağımı ve sevdiğimiz herkesle bu güzel haberi paylaşacağımızı düşünüyordum. Bir yıldan uzun süren denemelerin ardından, yumurtlama günü hesaplama araçlarını kullanmaya başladım ve yaklaşık 2 yıl boyunca denemeye devam ettik.

Çocuk sahibi olmak için uğraştığımız o günlerde, etrafımdaki herkes sorunsuz bir şekilde hamile kalıyor gibi görünüyordu. Her ay, hamile kalmak için dua ederdim. Adetim başladığında ise, yine o umutsuz anı yaşardım. Gerçek bir hayal kırıklığı…

Bununla başa çıkma mekanizmaları geliştirmeye çalıştım. Kendimi, bir dahaki ay işe yarayacağını inandırırdım. Her zaman gelecek ay, bir sonraki ay oldu. Bu süreç, duygusal olarak gerçekten yorucuydu.

2018 yılının Ekim ayında, kısırlık tedavilerini denemeye karar verdik. Eşim de ben de testler yaptırdık. Tüm testlerin sonucu iyiydi. Başka testler de yapıldı ve herhangi bir sorun görünmüyordu. Bu nedenle, bize açıklanamayan kısırlık teşhisi kondu.

İki başarısız aşılama tedavisi geçirdikten sonra, tüp bebek tedavisini denemek üzere Bülent Hocama yönlendirildik. Çocuk sahibi olmaya karar verdikten 3 yıl sonra, ilk tedavi döngümüze başladık. İnternette, başarı oranlarına baktığımda, umudum biraz daha artmıştı.

Bülent hocamla her şeyi önceden tartıştık. Devam etmeye ya da diğer seçeneklere bakmadan önce üç tüp bebek döngüsünde karar kıldık. Yumurta toplama işleminden korkuyordum ve acıtmayacağına bir türlü inanmadım. Ama, gerçekte böyle olmadı. İlk denemede, yeterince olgunlaşmış 9 yumurta ürettim. Bunlardan üçü döllendi ve 2’si 3.gün embriyoları oldu.

Benim için en zor kısım, embriyoların nasıl geliştiğini duymak için hastaneden gelen telefonu beklemek oldu. Transfer için sadece iki tane yumurtanın iyi olduğunu duyunca, sayıdan dolayı biraz umutsuzum. Hamilelik testi için 2 hafta bekledik ancak maalesef başarısız olduk.

Bu kez daha uzun bir döngü olan 2. Tüp bebek döngüsüne başladığımızda, 6 yumurta toplandı ve sonucunda 4 adet döllenmiş yumurta vardı. 3.günde, 3 embriyo mevcuttu.

Transferler gerçekleştirildi. Bunlardan biri, şimdiye kadar ürettiğimiz en iyi embriyoydu. Bu sefer, Bülent hocam sayesinde hamile kalmak için elimden gelen her şeyi yaptığımı hissediyordum.

Annemin doğum günüydü, hamilelik testi yaptım. Göğüslerim hassas olduğu için, bu sefer daha farklı hissediyordum. Açıkçası, hamile gibi hissediyordum. Test pozitif çıktı ve inanamadım! Eşime söyledim ve havalara uçtu. Daha sonrasında, bir hafta boyunca her gün hamilelik testi yaptım, çünkü buna inanamadım.

Bülent hocamla görüştüğümüzde, gözyaşlarına boğuldum. İşe yaradığına inanamıyordum. Duygularım gerçekten de çok fazlaydı. Şimdi, bebeğimizi kucağımıza aldık ve üç kişilik mutlu bir aile olduk. Buradan, çocuk sahibi olmaya çalışan yüzlerce çifte umut olmuş Bülent hocama ve ekibine, sizlerin aracılığıyla bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız hocam <3