Sorunu Gönder

Günümüzde ne zaman bir kısırlık vakası, kısırlık şüphesi söz konusu olsa tüp bebek tedavisinden bahsediliyor. Zira tüp bebek tedavisi , imkansıza yakın kısırlık vakalarında ilk 2 denemede başarılı bir gebelik ve eve canlı bebek götürebilme şansı veriyor. Çiftin kısırlık sebebi her ne olursa olsun, kadının üreme hücresi olan yumurta ve erkeğin üreme hücresi olan sperm rezervinin yeterli olması, hatta rezerv yeterli değilse bile canlı üreme hücresi bulunması durumunda tüp bebek tedavisi ile gebe kalabilmek mümkün olabiliyor. Tüp bebek tedavisinde başarı şansınızı anlayabilmek için "Tüp bebek Başarı Şansı Hesplama Aracı"mızı kullanabilirsiniz. tüp bebek tedavisi Kadın kısırlığına sebep olan; hormonsal bozukluklar, yumurtalama sorunları, yumurta rezervinin azalması, tüplerde tıkanıklık, rahim zarının yeterli kalınlığa ulaşamaması gibi pek çok sorunda tüp bebek tedavisi ile gebe kalınabilir. Aynı şekilde erkeklerde kısırlığa sebep olan; sperm kalitesi ve sayısının düşük olması, menide hiç sperm bulunamaması, hormonsal sorunlar gibi birçok sorun da tüp bebek tedavisi sayesinde bebek sahibi olmaya engel olmuyor.

tüp bebek tedavisi yenilikçi bir yaklaşım benimser!

tüp bebek tedavisi ilk uygulanmaya başladığından beri 40 yıldan daha uzun süre geçmiştir. Bu süre içinde üreme tıbbında kat edilen ilerlemelerin tamamından tüp bebek tedavisinde faydalanılmaktadır. Bu sayede de tüp bebek tedavisinde başarı şansı her geçen gün artmaktadır.

Klasik tüp bebek tedavisinde; kadın ve erkeğin üreme hücreleri vücut dışına alınarak laboratuvarda aynı ortama bırakılıp döllenme gerçekleşmesi beklenir. Döllenme ile elde edilen embriyolardan da en kaliteli olan en fazla iki tanesi anne adayının rahmine transfer edilir.

Günümüzde uygulanan modern ve ileri tüp bebek tedavisi yaklaşımları ise klasik tüp bebek tedavisinin çok daha ötesine geçmiştir. Örneğin yumurtlama sorunu olanlara yumurtlama tedavisi, hormonsal sorunlar için hormon tedavileri, yumurtalık yaşlanmasından ve rahim zarının yeterince kalınlaşmıyor olmasından kaynaklanan kısırlık vakalarında ise PRP tedavisi uygulanarak başarılı bir gebelik elde edilebiliyor. Aynı şekilde menisinde hiç sperm bulunamayan erkeklerde mikro TESE yöntemiyle kanallardan ya ada testis dokusunda sperm alınabiliyor, sperm sayısı ve kalitesi düşük olan, spermin yumurtayı dölleme yetisi olmayan erkeklerde mikroenjeksiyon yöntemi ile sperm yumurtanın içine enjekte edilerek gebelik sağlanabiliyor. Bu bakımdan tüp bebek tedavisi ile kısırlık sorunlarının pek çoğu saf dışı bırakılarak gebelik elde edebilmek mümkün oluyor.