Umudumu Kaybetmedim, 15 Yıl Sonra Anne Oldum!

Bizimki çok uzun bir yolculuktu. Bundan tam 15 yıl önce, bir aile kurma arzumuzla, hayatlarımızı sonsuza kadar değiştirecek bir kararla inanılmaz bir yolculuğa başladık. Evliliğimizin ilk yıllarında, ısrarlı çabalamalarımıza rağmen bebek sahibi olamadık. 30’lu yaşlarımın sonlarına yaklaştığım için zamanımın kısaldığını hissediyordum. 

Bkz; 35 yaşından sonra hamile kalma ihtimali 

Bu süreçte, üç kez dış gebelik ve üç kez de düşük yaşadım. İki başarısız aşılamadan sonra tüp bebek ile devam etmeye karar verdik. Yumurta üretimimde bir sıkıntı olduğu için, ilk deneme erken bitti. İkinci, üçüncü ve dördüncü denemelerden sonra, hayatımın en uzun geçen iki haftalarının ardından hamile olmadığım bilgisini almaya devam ettim. Evet, çok yıpratıcı bir süreçti ama en az bir kez daha denemek istediğimin farkındaydım. 

Bülent hocamla birlikte, beşinci tüp bebek tedavimize başladık ve o güzel haberi sonunda aldık. Hamileydim! Bebeğim, benim için gerçekten bir mucize ve hayatımıza girecek olmasından duyduğumuz sevinci sizlere tarif etmem mümkün değil! Allah, hocamızdan razı olsun. Uzun bir yoldu ama onun kalp atışını duyduğum anda buna değdiğini anlamıştım. İsteyen herkesin bebeğini kucağına alması dileğiyle!