Paylaş:

tup-bebek-fiyatlari-1

 

Sağlık bakanlığı yönergeleri gereğince tüp bebek fiyatları hakkında internet sayfamızdan bilgi verememekteyiz. Tüp bebek fiyatları hakkında detaylı bilgi için 0533 580 14 81 no’lu telefonu arayabilirsiniz. Aşağıdaki makalemizde tüp bebek fiyatları neye göre belirlenir,  pahalı mıdır gibi konularda geniş bilgi verilmektedir.

Ülkemizdeki tüp bebek fiyatı nedir?

Tüp bebek ülkemizde yirmi yıl önce uygulanmaya başlayan ve hızla gelişen bir uygulamadır. Tüp bebek, anne ve baba adayının kısırlık nedeni ile çocuk sahibi olamaması durumunda başvurduğu yardımcı üreme tekniğidir. Kadından alınan yumurta ile erkekten alınan sağlıklı spermin vücut sıcaklığında döllenme işlemi gerçekleştirerek anne rahmine enjekte edilmesine denir. Gelişen teknoloji ile uygulanmaya başlanan mikroenjeksiyon yardımı ile sperm sayısının en az hatta menisinde sperm bulunmayan erkeklere de dahi tüp bebek uygulaması yapılmaktadır.

Tüp bebek uygulamasının fiyatı ne kadardır?

Dünyada birçok ülkede uygulanan tüp bebek çoğu ülkede dokuz ile on bin dolar maliyet çıkarılmaktadır. Herhangi bir kuruluşa bağlı iseniz örneğin emekli sandığı, bu kuruluşun size sağladığı avantajlardan yararlanmak için sağlık bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastanelerin den ya da üniversite hastanelerinden tüp bebek tedavisi uygundur raporu alınması gerekmektedir. Bu rapor alındığı takdirde, tedavinizin 1.123 tl lik ücretini bağlı olduğunuz kurumdan alıma hakkına hak kazanırsınız..

Tedavi bittikten sonra herhangi bir ilaç verildi ise ilaç raporu ile ilaç ücretinin %80 lik kısmını kurumunuz ödemektedir.

Tüp bebek yöntemi tedavisi pahalı mıdır?

Tüp bebek tedavi yöntemi, kendi bulunduğu merkezin kalitesine ve standartlarına bağlı gelişir. Merkez ne kadar temiz ve özenli ise, elemanlar tam yetiştirilmiş ve son teknoloji imkânları ile donanmış olması ile bağlantılı olarak fiyat aralıkları artar, kalite ve üstün hizmet fiyatı belirler. Tüp bebek yöntemlerinin başarı oranı ve yapılan hizmetler göz önünde bulundurulur ise şayet, yapılan hizmet sonrası, ortaya çıkan sonucun pozitif olması ile de, bu başarıya göre tüp bebek yöntemi ile tedavi çeşitleri katiyen pahalı değil bilakis ucuzdur.

Tüp bebeğin tutmaması gibi durumlarda sonuçlar hep hüsran gibi gözükse de vakit geçirmeden ikinci tüp bebek fırsatını değerlendirmelidir. Bu durum parasal açıdan daha karlıdır. Tüp bebek tedavisi, kısırlık tedavi şekilleri arasında en son tercih gibi görülebilir fakat bir çok araştırma göstermiştir ki, birçok kısırlık sorunu karşısında tüp bebek tedavisi ilk ve tek çare olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer tedavi yöntemlerinin hem daha az başarılı hemde maliyetli olması,tedavi olan çiftlere hem zaman hem de para kaybettirebilmektedir.

Tüp bebek fiyatları her merkeze göre değişir mi?

Evet, ülkemizdeki tüp bebek merkezleri ve hastanelerde hastanenin ve merkezin fiyat politikasına, kalitesine göre tüp bebek fiyatları değişiklik gösterebilir.

Paylaş:
Yorumlar
 • Ebru miletçi :

  08 Mayıs 2016

  Benim iki cocugum var ve üçüncü cocugu istiyorum tüplerim bağlı ve cok pişmanım nasıl düzelir ve maliyeti ne olur ev hanımıyım lütfen bana bi yol gösterin

   Cevapla
 • canan :

  10 Mayıs 2016

  Hocam merhabalar suan bile size bunları yazarken canimin yanması yetiyor 8 yıl önce 6 aylık doğum yaptım sağlıklı bir doğum sikinti olmadı sonra evliliğim bitti herhangi bir ilişki soz konusu olmadı suan 1 yıldır evliyim bundan 5 ay önce hastaneye gittiğimde normal şartlarda anne olamayacağımı öğrendim ben anneyim zaten lakin sag tüpümün alınması gerektiğini sucuk kadar şiştiğini söylediler ve ben her gün kanamam oluyor 1 ayda 15 18 güne kadar kanamam oluyor ve vajinamda vurma seklinde ağrı şiddetli ağrilar ben artik napacağımı bilemiyorum lütfen bana yardimci olun suan istanbula gelme durumunda degilim esim yok cünkü napmalıyım acile gidiyorum hiçbirsey yapmıyorlar askeriye hastanesinde ki doktorum size gitmemi söyledi yada ulaşıp bilgi almamı hocam lütfen bana yardimci olum allaha emanetsiniz hoşcakalin….

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   10 Mayıs 2016

   Merhaba,
   Öncelikle geçmiş olsun. Sağ tüpünüzde bahsedilen muhtemelen hidrosalpinks dediğimiz bir durumdur. Ancak diğer tüpünüzün durumunu bilmemekteyiz. HSG dediğimiz rahim tüp filminin çekilmesi bu durumda uygun bir yaklaşım olur. Diğer tüpünüzde herhangi bir sorun olup olmadığı da bu şekilde değerlendirilebilir. Tek tüpünüzün alınmış olması ya da bağlanmış olması halinde doğal yollardan gebelik elde etme şansınızda bir miktar azalma olacaktır. Ancak sağlıksız olan tüpünüzün alınmaması halinde bir gebelik oluşmuş olsa bile bunu kaybetme riskinizde de bir artış olacaktır. Bununla birlikte dış gebelik riskiniz de tüplerinizde sorun olması nedeniyle bir miktar yüksek olacaktır. Yine bu sağlıksız tüplere bağlı olarak vajinal akıntı ve kasık ağrısı şikayetlerinizde artış olacaktır. Bir enfeksiyon gelişmesi halinde ise daha ciddi tablolar ile karşılaşılması söz konusu olabilir. Ancak HSG filminizi görmeden bu konuda bir yorum yapmamız doğru olmaz. Eğer her iki tüpünüzünde hasarlı olması nedeniyle alınması yada bağlanması gibi bir durum söz konusu olur ise bu koşullarda çocuk sahibi olmanızı sağlayabilecek tek yöntem tüp bebek tedavisidir. Bu nedenle tüplere uygulanacak cerrahi işlemlerin alanında deneyimli hekimlerce yapılması gerekmektedir. Uzun süren vajinal kanama şikayetinize yönelik olarak da bazı araştırmaların yapılması gerekmektedir. Hormonal dengesizlikler, yumurtlama bozuklukları, endometrial hiperplazi, endometrial polip, myomlar, adenomyozis, gebelik ve komplikasyonları, rahim içi aletler ve bazı ilaçlar(heparin, coumadin vb.), hemostaz ile ilgili bazı sistemik hastalıklar, koagülasyon defektleri anormal uterin kanama(menoraji) şikayetine neden olabilmektedir.
   Saygılarımla,
   Prof. Dr. M. Bülent Tıraş

    Cevapla
 • mehmet kan :

  28 Temmuz 2016

  Tup bebek merkezi onereceniz yer varmi

   Cevapla
 • Derya bulut :

  12 Ağustos 2016

  Merhaba hocam ben Hsg cekildim Pelvik mr da uterus arkuatt diye bir sıkıntı çıktı ameliyat olmadan tüp bebek düşünüyoruz Hocam bu tüp bebeğe engel mi sıkıntı olur mu

   Cevapla
 • Eylül :

  17 Ağustos 2016

  Merhaba Hocam. Sizin merkezinizde tüp bebek fiyatı nedir ve bu fiyata tüm testler de dahil mi ? Bazı merkezlerde fiyat ucuz gösteriyorlar ama bazı testleri dahil edince fiyat oldukça artıyor

   Cevapla
  • M.Bülent TIRAŞ :

   17 Ağustos 2016

   Merhaba,
   Detaylı bilgi almak için 0533 580 1481 numaralı telefondan asistanım Neslihan Hanım’a ulaşabilirsiniz.

    Cevapla
 • Sevilay :

  17 Ağustos 2016

  Merhaba Hocam. Size tüp bebek yaptırmak istiyoruz. Tüp bebek fiyatınızı öğrenebilir miyim ? Birde İstanbul’da değiliz. Oraya gelince konaklayacağımız yerde yok. Sizin anlaşmalı olduğunuz otel pansiyon falan var mı ?

   Cevapla
  • M.Bülent TIRAŞ :

   17 Ağustos 2016

   Merhaba,
   Detaylı bilgi almak için 0533 580 1481 numaralı telefondan asistanım Neslihan Hanım’a ulaşabilirsiniz.

    Cevapla
 • Dilek :

  17 Ağustos 2016

  Merhabalar tüp bebek hakkında bilgi almak istiyorum. ben 35 eşim 38 yaşında 13 yıllık evliyiz hiç tüp bebek uygulaması yaptırmadık sgk lıyım 3 defa aşılama denedik tutmadı eşimin yumurtaları normal bendeki sperm normal olmasına rağmen çocuğumuz olmuyor ve ne kadar ücrete olur nasıl bir yol takip etmem gerekir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

   Cevapla
  • M.Bülent TIRAŞ :

   17 Ağustos 2016

   Merhaba,
   Detaylı bilgi almak için 0533 580 1481 numaralı telefondan asistanım Neslihan Hanım’a ulaşabilirsiniz.

    Cevapla
 • Nazanyetişen :

  18 Ağustos 2016

  HocMm bız 9yılık evlıyız hıç cocugu mu z olmdı maddı durum yok fazla esımın sperm sayısı hıç. Yok son çaere tup bebek dedıler bıze yardımcı olursanız sevınırz sigorta ne kadarrını karsıyo tup bebegın

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   19 Ağustos 2016

   Merhaba,
   Detaylı bilgi almak için 0533 580 1481 numaralı telefondan asistanım Neslihan Hanım’a ulaşabilirsiniz.

    Cevapla
 • Büşra :

  30 Ağustos 2016

  Hocam merhaba ben beş yıllık evliyim bir kez düşük yaptım ve düşük yapalı yaklaşık 2,5 yıl oldu.şuan normal yollarla gebe kalamıyorum.defalarca muayene için gittim hiç bir sorun olmadığı söyleniyor.ayrıca eşim de muayene oldu sperm sayısına bakıldı herhangi bir sorun yok denildi. Sizin öneriniz nedir tüp bebek yaptırmalı mıyız

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   31 Ağustos 2016

   Merhaba,

   iletişim numaranızı verirseniz daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • Filiz :

  01 Eylül 2016

  Slm hocam bende 6senelik evliyim 3 gebeliğim oldu 5. 2.2.5 aylikti ucude dusukle sonlandı. 6 7 ay önce eşimle hastaneye gittik ilimizde tahliller yaptırdık bende sorun çıkmadı esimde sperm bozukluğu çıktı ve bize normal yolla çocuk sahibi olamiyacagimizi söyledi tüp bebek dışında hiç çocuğumuz yok durumunda yok sizce yapmalıyım eşim için kullanacağı bitkisel bi ilaç varmıdır yardımcı olursanız çok sevinirim. Cevabınızı bekliyorum hocam şimdiden tsk.

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   01 Eylül 2016

   Merhaba Filiz hanım,

   iletişim numaranızı verirseniz daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • Nurdan Kaplan :

  04 Eylül 2016

  Merhaba doktor bey ben orduda otuyoruyorum 4 sene evliyim cocugumuz olmadi esiminn hareketleri yavas sperm sayisi az bnim de ben ordu ozel sevgi hastenesinde rahim filmi cekildim iki tuplerim azcik zarar gormus asilama oldum tutmadi esimin degerleri tup bebege yetiyo dediler bnidr bi akrabim onerdi size cok istiyorumm hyirlisiyla yardimci olursaniz cok mutlu olurum

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   04 Eylül 2016

   Merhaba,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • Ahmet :

  05 Eylül 2016

  Merhaba hocam ben 38 yaşındayım 1 buçuk yıllık evliyim FSH 5.76 diğer tahlillerimde normal çıktı bugün HSG çektirdim doktor sol tüpte ufak bir sorun var dedi ama raporda aynen şu yazıyor (sol duba distale kadar açık olarak izlendi. Batın içine dağılan kontrast maddenin sağ dünyadan geçtiği düşünülmüştür) bu durumda tüp bebek şartmıdır normal hamilelik veya aşılama şansım nedir acaba lütfen cevap yazarmısınız şimdiden teşekkürler.

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   19 Eylül 2016

   Merhaba,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • Ahmet :

  05 Eylül 2016

  Merhaba hocam ben 38 yaşındayım 1 buçuk yıllık evliyim FSH 5.76 diğer tahlillerimde normal çıktı bugün HSG çektirdim doktor sol tüpte ufak bir sorun var dedi ama raporda aynen şu yazıyor (sol duba distale kadar açık olarak izlendi.Batın içine dağılan kontrast maddenin sağ dubadan geçtiği düşünülmüştür) bu durumda tüp bebek şartmıdır normal hamilelik veya aşılama şansım nedir acaba lütfen cevap yazarmısınız şimdiden teşekkürler.

   Cevapla
 • çiğdem bulut :

  06 Eylül 2016

  slm dr. bey ben 8 yıllık evliyim hiç çocuğum olmadı eşimin sperm sayısı düşük tüp bebek yaptırmak istiyoruz .

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   06 Eylül 2016

   Merhaba,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • fadime ünlü :

  07 Eylül 2016

  merhaba hocam ben 42 yaş tüp bebek tedavisi düşünüyorum şansım var mı benim yaşımda hamile kalan var mı

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   10 Eylül 2016

   Merhaba,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • Kübra yilmaz :

  07 Eylül 2016

  Dr bey esimde azosperm var mikrotese yapıldı bulunan hucre kuyruksuzdu bundan sonra ne yapabiliriz ne onerirsiniz

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   10 Eylül 2016

   Merhaba,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • Suna :

  09 Eylül 2016

  Mrb hocam 6 yıllık evliyim eşimin sperm sayısı iyi ama hızlı ileri sperm 0 çıktı yavaş ileride problem var eşime bir ilaç verdiler 3 ay sonra yine gelin düzelmezse tüp bebek dediler hocam artık beklemeye sabrımız kalmadı diyebilirim tüp bebek fiyatını öğrenmek istiyorum ve tabi bize tavsiyeniz varmı

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   19 Eylül 2016

   Merhaba,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • Bülent tayfur :

  13 Eylül 2016

  Merhaba hocam ben yaklaşık 15 yıldır evliyim ilk baslarda bir iki duşuk oldu ama çocuk olmuyor şu an devlet hastanesinde tedavi olyor eşim yumurtalar çok geç buyur ne yapmamız gerekiyor yardimci olsanız çok sevinirim teşekkür ederiz

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   19 Eylül 2016

   Merhaba,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • ūzgūn :

  22 Eylül 2016

  Merhaba hocam ben 36 yaşında bir bayanım bir çocuğum var ve ikinci bebek düşünüyorum fakat 5 aydır korunmadigimiz halde hamile kalamadım doktora gittim ve yapılan ilk tahliller amh 0.607 fsh 9.11 çıkmıştı ikincide amh o.98 fsh 7.34 çıktı birde bende guatur NO dulu var bu sonuclara göre hamile kalamazmiyim normal yollardan kendiliğinden

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   11 Ekim 2016

   Merhaba,
   Bir çocuğunuz olduğundan ancak ikinci bir çocuk için 5 aydır düzenli cinsel birlikteliğe rağmen gebelik elde edemediğinizden bahsetmişsiniz. Paylaşmış olduğunuz tahlil sonuçlarına göre yumurtalık rezervinizde bir azalma söz konusu. Doğal yollardan gebelik şansınız bu nedenle azalmıştır. Ayrıca yaşa bağlı olarak da genetik açıdan hataya eğilimli yumurtalar oluşturma riskinizde de artış olmaktadır. Yaşınız ve azalan rezerviniz nedeniyle daha fazla beklemeden yardımcı üreme tedavilerinden destek almanız gerekmektedir. Ayrıca rahim ve tüplerinizin değerlendirilmesi ve eşinize semen analizi yapılması da uygun bir yaklaşım olur. Tüplerinizde yada rahim içinde zamanla oluşan değişiklikler ve eşinizin sperm sayı-hareket ve morfolojisinde olan azalmalar da doğal yollardan gebelik şansınızı azaltmaktadır. Yardımcı üreme tedavilerinde başarı tedavi gördüğünüz merkezin ve hekimin; o merkezin çalışmış olduğu laboratuvarın kalitesi ile doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle merkez seçimlerinde önceliğiniz gebelik oranları yüksek merkezleri ve hekimleri seçmek şeklinde olmalıdır. Tiroid bezinizdeki nodül eğer tiroid fonksiyon testleriniz normal ise gebe kalmanıza bir engel teşkil etmez.
   Saygılarımla,
   Prof. Dr. M. Bülent Tıraş

    Cevapla
 • ayhan ocak :

  29 Eylül 2016

  Ben 11yillik evliyim 3kez asilam 3kez tup amatup bebek transeri birkez yapildi sonrakiler dollenmeden iptal oldu ikisi benim sansim varmi

   Cevapla
  • Bülent Tıraş :

   30 Eylül 2016

   Merhaba ,

   İletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    Cevapla
 • H.gök :

  02 Ekim 2016

  Merhaba,
  6 yıllık evliyiz ve hiç gebelik geçirmedim. Eşime azosperm tehşisi konuldu. Tek çarenin mikrotese olduğu söylendi. Sizin uzmanlık alalının kadın doğum araştırdığım kadarı ile bize yardımcı olabilirmisiniz

   Cevapla
 • Nimet Aslan :

  08 Ekim 2016

  Merhabalar hocam ben 4 yıllık evliyim endometrioiz rahatsızlığım var 2 defa aşılama yaptım tutmadı bana nasıl bir yol önerirsiniz

   Cevapla
 • pınar karayel :

  20 Ekim 2016

  Merhaba 2 senelik evliyim Eşimle korunmamamıza ragmen hamile kalamadım Eşime spermiogram banada kan tahlili ,hsg,ultrason ile bakıldı herhangi bir sorunun olmadığını herşeyin normal aralıklarda olduğu söylendi Fakat benim özellikle son bir yılda adet dönemine denk gelen büyük tuvelette ağrımın olduğu doktora söyledim tabi buna ek olarak evliliğimin ilk dönemlerinde de olan ağrılı cinsel birliktelik ara lekelenme veya hafif kanamaları da anlattım ve doktor bana endometriozis rahatsızlığımın olabileceğini söyledi bunla alakali bir test yapılmadı adetimin 8 ci gününde 5 gün boyunca tarivid 400mg kullandım ilacın bitmesinden 1 gün sonra eşimle birlikte olmam gerektiğini söyledi .Adetin 15 gününde de progestan 100 mg kullanmaya başlıycam bu şekilde hamile kalma olasılığım varmı yoksa zaman kaybetmeden aşılama ya da tüp bebek tedavisi mi olmalıyım?

   Cevapla
  • M.Bülent TIRAŞ :

   24 Ekim 2016

   Size yardımcı olabilmemiz için 0533 580 14 81 numaralı telefondan asistanım Neslihan Hanıma ulaşabilirsiniz.

    Cevapla
 • Özlem özenç damar :

  20 Ekim 2016

  Merhaba hocam ben 17 senelik evliyim 2 defa tüp bebek yaptırdık ikiside olmadı hsg filmi çektirdim tüplerde bir problem yok görünüyo eşimin sperm sayısı düşük ben 39 eşim 50 yaşında yardımcı olursanız sevinirim

   Cevapla
  • M.Bülent TIRAŞ :

   24 Ekim 2016

   Size yardımcı olabilmemiz için 0533 580 14 81 numaralı telefondan asistanım Neslihan Hanıma ulaşabilirsiniz.

    Cevapla
 • gul :

  23 Ekim 2016

  Merhaba bulent bey adim gul yasim 36 bir cocuk annesiyim ikici cocugum oldu aradan iki sene gecti cocugum olmadi boyum 1 75 kilo 93 adetlerim hic olmicak kadar az 3 aydir boyle ondan once yogun bir sekilde oluyodu solyumurtam yarim poverkistik over sag yumurtalimda ssglám ama yinede cocugum olmuyo bana yardimci olurmusunuź neyapmamiz gerekiyo tup bebek yaptiramam maddi durumum yok baska neyapmamiz gerekiyo tsk ler cvb beklicem

   Cevapla
 • neşe bayraktar :

  25 Ekim 2016

  slm hocam ben 28 yaşındayım 8 senedir polıkıstık over hastalıgıyla savasıyorum 3 senedir evliyim 1 sene once laparoskopi ovarıan dırıllıng operasyonu gecırdım ve duzenlı regl gormeye basladım gectıgımız nısan ayında aşılama denedim tutmadı ve sımdı tup bebek istiyorum ben trabzonda ıkametgah edıyorum kasım ayk da ıstanbula gelıo tup bebek ıcın arastırma yapmak ıstoyorum hocam allah rızası ıcın yardımcı olursanız cok sevınırım

   Cevapla
 • Bahri yapan :

  27 Ekim 2016

  9 yıllık evliyim ve 8 yıldır tup bebek deniyoruz.su an 39 yaşındayım karım 30 yaşında. Bende prolaktinoma hastalığı var hipofiz bezi nde nodul var 2009 da tanı konulmuştu.nodul bazen küçülüyor bazen büyüyor 4-8 mm arasında büyüme oldu bugüne dek.Benim Sperm
  sayım az ama hepsi hareketsiz ve bu yıl
  türkiyede Sperm dna testi yüzde 60’i dna hasarli dfo 65.esimde hiçbir
  sorun yok.Ayrica hormonlarim bozuk
  testesteron 150, prolaktin 465 (sınır 350).sizce tekrarlayan tup bebek basarizligi hormonlar yüzünden mi.nasil bir tedavi yöntemi uygulamaliyim.tesekkurler

   Cevapla
 • celal beşaltı :

  29 Ekim 2016

  Merhaba
  Ben Trafik kazası sonucu hayatıma omurilik zedelenmesine bağlı engelli biri olarak devam etmekteyim.Yaralanma seviyem Trokal5 ve çocuk sahibi olmak istiyorum.Mümkün mü.?
  fiyatı.?
  ve ne gibi riskler olabilir.

   Cevapla
 • ıbrahım usta :

  05 Kasım 2016

  hocam sperm tahlılım soyle hersey ıyı bırtek ılerı hızlı 15
  yerınde hızlı 25 yerınde hareketli 5 haraketsız 55 normal yapılı 70
  anormal yapılı 30 ve likosit 5-6 bu durumda tedavısı varmı normal yonden hamıle kalınırmı yoksa vakıt kaybetden tup bebekmı yapılmalı

   Cevapla
 • Nacihe :

  15 Kasım 2016

  Merhaba hocam ben 9 senedir evliyim rahim filmi çekildi ve Annadan doğma rahim yamukluğum çıktı ondan dolayı nurmal yoldan çocuğum olmuyor anca aşılamayla yada tüp bebekle olurmuş benim merak ettiğim şey aşılama nasıl oluyor ve bu aşilamanın tutması yüzde kac olma şansı var cvp bekliyorum şimdiden teşekürler

   Cevapla
 • Sevcn Kaya :

  27 Kasım 2016

  Merhaba sizin adınızı internetten buldum 4 senelik evliyim hiçbir şekilde dogum düşük falan olmadı doktora gittn düzensizlik vardı 6aylık ilaç aldım gene düzelmedi hormon testi yaptırdım süt hormonum yüksek çıktı onun içinde ilaç verdi ondan sonra yumurta çatlatma iğnesi verdi 3 kere denedk gene olmadı ben tokatta yaşıyorum ne yapmalıyım yardımcı olurmusun Bülent bey çocuk istiyoruzz

   Cevapla
 • Muharrem ünal :

  13 Aralık 2016

  hocam merhaba izmirden yazıyorum.29 yasında 5 yıllık evliyim 1 yıl korunduk sonra bıraktık çoçuğumuz olmadı hastahaneye gittik bana azospermi teşhisi koydular. tese amly.oldum. sonuç negatif çıktı bu ameliyatı 2014 te oldum. sizi tavsiye ettiler hocam benim için yapılabilecek bir şey varmıdır dönüş bekliyorum saygılar

   Cevapla
 • s :

  17 Aralık 2016

  hocam 8 yıllık evliyim 20 milyon sperm var hareketli 0 doğal ve tıbbi sayısız ilaç kullandım arikosal ameliyatından önce yüzde 3-4 olan hareketli ameliyat sonrası sıfırlandı Allah izin verirse tup bebek ile olma şansı sizce nedir

   Cevapla
 • Dilek Atasever :

  28 Aralık 2016

  Hocam meraba 6 yıllık evliyim bu zamana kadar 2 aşılama yapıldı ama tutmadı hiç bi sorunumz yok sebebi belirlenemeyen infertilite teşhisi konuldu gittiğim eğitim ve araştırma hastanesinde şimdi tüp bebek yapmayı düşünüyoruz elimizde raporumuz varken hastanenizden raporlu olarak faydalanabiliyormuyuz bilgi verirmisnz

   Cevapla
 • Hanife Doğulu :

  13 Ocak 2017

  Merhaba. Ben 25 yaşındayım. Eşim 27 yaşında. 5 aylık evliyiz. son 2 aydır aktif bir şekilde denememize rağmen henüz hamile kalmadım. adet döngüm çok iyi. gününden şaşmaz. nikaha başvururken testler yapıldı bir sürü ve hiçbir sorun çıkmadı. uyumsuzsunuz ya da kanınınız uymuyor diye bir sonuç çıkmıyor. hocam sebebi ne ola bilir ?

   Cevapla
 • Salim kaykusuz :

  14 Ocak 2017

  Merhaba hocam 48 yasindayim esim 43 evleneli 5 ci yili doldurduk. Her evlendigimiz gunden bu gune kadar bebek hayali ile yasadik halen umidimizi yitirmedik ama bebegimiz olmadi zeynep kamil kadin dogum hastanesinde bir asilama denedik tutmadi ikinci bir deneme. Yapildi yumurtalar gelismedigi icin yarrida birakildi tup bebek onerdiler fakatimkanlarimiz kisitli oldugundan yapamadik esim ve ben engelliyiz esim cocuk felci gecirmis ben ise ankilozan spondilit hastasiyim bize yardimci olabilirmisiniz her anne baba gibi bizimde bir evlat sahibi olmak istiyoruz simdiden tesekkur ederim saygilar sunarim

   Cevapla
 • Ayten aktop :

  17 Ocak 2017

  MHB. Hocam 10 yıllık evliyim 4 sefer tüp bebek yaptırdım hepsi negatif eşimin spermler az benimde yumurtalar az bize tüp bebek bile düşük ihtimal diyorlar aman ben yinede umudumu kaybetmek istemiyorum sizide memleketimdeki kadın doğum uzmanı önerdi sizle nasıl iletişime geçebiliriz ben tekrar denemek istiyorum

   Cevapla
 • kıymet Koçak :

  18 Ocak 2017

  Hocam Mrb
  ben çapada tüp bebek tedavisi gördüm. Yalnız embriyo transferi sırasında 5 yumurta toplanmış fakat sadece biri döllenebilmiş fakat oda gelişmediği için tranfer yapılmadı ve tedavim iptal oldu bu durum neden kaynaklı olabilir ikinci tüp bebekte tekrar aynı şey olurmu?

   Cevapla
 • Sibel :

  25 Ocak 2017

  Merhaba,bülent bey benm yumurtamda sorun vardı daha önce tüp bebek oldum ama tutmadı bana yumurtalıklarımın cok zayıf oldugunu söylediler ve tüplerimin tıkalı oldugunuda amaliyat olmuştum üzerinden 10 sene gecti nerdeyse durumum ne dir bilmiyorum tüp bebek yaptırmaktan korkuyorum olmaması beni tekrar yıkar nasıl atlatıcam bilmiyorum nisan da size gelmeyi düşünüyorum inşllah yumurtalıklarım ne sonucta merak ediyorum nisan ayında mı gelsem yoksa önce den bi muane olmam gerekirmi ? Teşekkür ederim şimdiden

   Cevapla
 • Olcay :

  02 Şubat 2017

  Hocam bir yıldır evliyim hiçbir sorun yok bebeğimiz olmuyor tüp bebek yapmak doğru mu

   Cevapla
 • Rukiye Usta :

  08 Şubat 2017

  Merhaba doktor bey size muayene gelmek istiyorum ama sigortam olmadığı için gelemiyorum ve benim rahimim yarım çocuğumun olmayacagını söylediler sizce olurmu ve tüp bebek denesem olur mu

   Cevapla
 • MERVE ÖZTÜRK :

  10 Şubat 2017

  Hocam Merhabalar 9 yıllık evliyim 6 yıl sonra bi kızım oldu şimdi 4 yasinda sağ yumurtalar daha az çalışıyor dedi Dr lar 4 yıldır çocuk düşünüyoruz fakat olmuyor TSH prolaktin normal fakat fsh 21 LH değerler normal değil düzenli adet göremiyorum sürekli haplar la ilaçlarla adet görüyorum böyle bi durumda ne yapılması gerekir hocam bilgilerinizi arz ederiz Saygılarla tsk ederiz hocam

   Cevapla
 • rizeli :

  10 Şubat 2017

  Selam aleykum hocam ben geçen sene sizin hastanizdim ve sonuç negatif cikmisti şuanda 3 cu deneme yi düşünüyorum da ne dersiniz şuanda araştırmada rapor için yaptirdigim bütün talihler elimdedir hatta daha önceki raporlarim sizin hastenizdedir bide şu var tup bebek ücreti cerahi müdahale icindemi oluyor yoksa ekstradan devreyemi giriyor.birde 3 deneme hakki verip bana çocuk verme garantisi verebilirsin saygilar

   Cevapla
 • Esra Kesikbas :

  14 Şubat 2017

  Merhaba hocam ben 4 bucuk yildir evliyim ilk bir seneye yakin cocuk istemedik daha sonrada ilac tedavisi en sonda uc kez asilama yaptirdim sonuncu asilamam mikrocip yontemiyle yapildi yumurtalarim en dusuk dozlarla bile gelisiyor ama gebe kalamiyorum tup bebek dusunuyoruz ama maddi durumumuzda cok iyi degil yardimci olur musunuz

   Cevapla
 • baba adayi :

  22 Şubat 2017

  Hocam iyi günler. Ben 29 yaşındayım. 3 buçuk yıllık evliyim. Yaptirdigim tahliler sonucu hic spermim olmadigini öğrendim. Tek carenin tüp bebek oldugunu soylediler. Bu konuda yardimci olurmusunuz.

   Cevapla
 • selma yıldız :

  29 Mart 2017

  Meraba hocam ben 9 senedir evliyim ama 2 cocuhum var ama ikiside dohustan cuce ve sahlıklı cocuhum olmasını istiyorum ama bunun tedavisi varmı varsa ne yapmalıyım bana yardımcı olun lütfen

   Cevapla
 • Ana :

  26 Nisan 2017

  Meraba hocam..
  2 yillik evliyim….ben 34 yasindayim kocam 39 , biz gurcistanda yasiyoruz ..size ulasmak bizim icin biraz zor….
  burda diagnostik aldik ve soylediler kocam sorun var(sperm morfoloji sadece 3)… tup bebek yapmak gerekir.. burdaki fiyatlari biraz fazla bizim icin bide sizin hospital tavsiye ettiler….. eger fiyatlar yazabilirsin cok iyi olur… tsk ederim

   Cevapla
 • Semih adak :

  08 Mayıs 2017

  Merhaba hocam ben 7yillik evliyim esimde polikistikover var hic çocugum olmadi madidurumumyokbanayardımedermisiniz

   Cevapla
 • Mehmet Beşir AVCI :

  29 Mayıs 2017

  Merhaba hocam biz 20 aylik evliyiz korunamamamiza ragmen esim hamile kalamadi.2 defa asilama yaptik kocaeli üniversitesitesinde tutmadi.bundan sonra ne yapmamiz lazim.saglik guvencem emekli sandigi yalniz rapor icin hem 2 yili tamamlayamadik hem esimin yasi tutmuyor.esim 22 yasinda rahim filmide cektik aciklanamayan infertilite diyorlar.

   Cevapla
 • Betül :

  09 Temmuz 2017

  Merhaba hocam benim eşimin hipogonatizm hastası degerileri cok düşük 5 yıllık evliğim bana yardımcı olursanız cok sevinirim…

   Cevapla
 • özge söğüt :

  12 Temmuz 2017

  hocam merhaba hsg fılmı cekıldım uterin kavute konturlarında yer yer mınımal duzensızlk cıktı sadece dıger hersey temız ,bu ne demek cocuk olmamasına engel mı

   Cevapla
 • Güven ÖZCAN :

  12 Temmuz 2017

  Merhaba Hocam. 10 yıllık evliyim.4 defa tüp bebek denedik. Eşimin yumurtaları olgunlaşmadığı için yumurtalara işlem yapılamadı.son denemede doktorumuz sizi önerdi. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

   Cevapla
 • Yasemin :

  28 Temmuz 2017

  Merhabalar hocam.ben 27 yaşındayım çocuk sahibi olmak istiyorum 15 aylık evliyim doktorum polikistik over var dedi.yumurta geliştirici hap ve yumurta catlatma ignesi vuruldum ama yine cevap alamadık. Doğuştan bronşit astım hastasıyım hamile kalırsam sayet çocuğumada gecermi

   Cevapla
 • Bahtinur Değirmenci :

  26 Kasım 2017

  slm hocam bende 5.yıllık evliyiz 4.sefer tüp bebek yaptirdik olmadi ben 42 yaşindayim ama olmasını çok istiyorum eşımın siperim sayisi düşük şansımız varmı hocam

   Cevapla
 • Özlem :

  28 Kasım 2017

  Hocam 3 yila yakindr cocuk istiyoruz bi cok doktora gittik 4 defa catlatma ignesi kullandm onun disinda bisy yapilmadi hersey normal gorunuyor denildi esiminde testlerine normal denildi son gittigmz doktor yumurta rezervimin az oldugunu aşilama olmaz direk tüp bebek yaptrmami soyledi cok şaşırdm guvenemedm bu zmaana kadar hic oyle bisy soylenmemisti sizden yardm almak istiyorm lutfn degerlerim bunlar
  fsh 7.54
  Lh 7.91
  E2 _25.38
  Prolaktn 32.68
  Amh 2.40

   Cevapla
 • Rmys :

  30 Aralık 2017

  Hocam merhaba ben 22 yaşındayım ve 2 buçuk yıldır evliyim polikistik over ve tiroid sorunum var. 5 defa klomen kullandım 1 defa da yumurtamin çatlaması için iğne yaptırdım ama sonuç hep negatif. 2 ayda bir adet oluyorum bazen dahada geçtiği oluyo ne yapmaliyim yardimci olur musunuz?

   Cevapla
 • aylin bakan :

  05 Şubat 2018

  13 evliyim hiç çocuğum olmadı 32 yaşın dayım

   Cevapla
 • Esma drms :

  21 Mart 2018

  Hocam 1.5 yıllık evliyim 24 yasindsyim doktora gittm benden hsg ve amch istediler yaptım rahim tüplerim açık ama sol taraftaki yumurtaligim yavaş çalışıyor ve esimin sperm i normal doktorum direk bana tüp bebek dedi simdi baska hastanede ilac tedavisi baslatilar 1 ilac kullanmda ayni oldugunu soyledi tekrar baska bir ilac yazdi doktorm peki ne yapmaliyim

   Cevapla
Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın
Benzer Yazılar