Tüp Bebek Fiyatları

tup-bebek-fiyatlari-1

Tüp bebek tedavisi, ilk uygulanmaya başlandığından beri kat edilen gelişmeler ve elde edilen başarılar sayesinde üremeye yardımcı tedavilere ihtiyacı olan çiftlere umut ışığı olmaktadır. Doğal yolla ve üremeye yardımcı diğer tedavi yollarıyla gebelik elde edemeyen çiftler, çoğunlukla tüp bebek tedavisi ile gebelik elde edebilmekte ve bebek sahibi olabilmekteler. Her ne kadar gebelik başarısı en yüksek olan teknik olsa da, kısırlıktan mustarip olan tüm çiftlere ilk olarak tüp bebek tedavisi uygulanmamaktadır. Zira tüp bebek tedavisi diğer tedavi alternatiflerine göre daha masraflı, daha fazla ücret gerektirmektedir. Bununla birlikte tüp bebek tedavisinde çiftin yaşadığı soruna yönelik olarak uygulanan çok sayıda teknik, farklı ilaçlar bulunmakta, bu bakımdan da her çiftin tedavi masrafı da farklı olabilmektedir. Ancak genel anlamda bakıldığında tüp bebek tedavisi, üremeye yardımcı tedaviler arasında en fazla maddi imkan gerektiren tedavi yöntemidir.

Tüp bebek tedavisi fiyatları neye göre değişir?

Tüp bebek tedavisinin fiyatları, yukarıda da açıklandığı üzere; tedavide uygulanan yönteme, kullanılan ilaçlara ve çiftin kısırlık sorununa göre değişmektedir. Örneğin; yumurtalama sorunu olan, yumurta sayısı az olan veya yaşı ileri olan kadınların daha fazla ilaç kullanımına ihtiyaç duydukları da bir gerçektir. Daha fazla ilaç kullanılması demek de, maliyetin artması demektir. Bunun yanında her kısırlık vakasının aynı yöntemle tedavi edilemediği de bir gerçektir. Zira tüp bebek tedavisinde her çifte rutin olarak uygulanan bazı yöntemler bulunmaktayken, pek çok çift içinse ekstra yöntemlere, ilaçlara da ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bağlamda tüp bebek tedavisi fiyatlarının belirlenmesinde;

• Kullanılan ilaçların fiyatları,

• Tüp bebek merkezinin tıbbi ve donanımsal olanakları,

• Tedavide kullanılan yöntemler,

• Uygulanan farklı teknolojik teknikler,

• Tüp bebek merkezinde görev alan personelin deneyim ve kalite düzeyi,

• Uygulamayı yönetecek olan doktorların deneyimleri,

• Tüp bebek merkezinin daha önceki deneyimlerinden elde ettiği başarı oranları gibi faktörler etkili olmaktadır.

Yukarıda sıralandığı gibi tüp bebek tedavisi fiyatlarını etkileyen çok sayıda faktör bulunmakta, kullanılan cihaz ve ilaçların da yurtdışından geliyor olması fiyatların çok hızlı değişmesine sebep olmaktadır.

“2022 yılı güncel tüp bebek fiyatları” için yazımızı okuyabilirsiniz.

Tüp bebek tedavisinde devlet yardımı

Kısırlık vakalarının toplumda giderek yaygınlaşıyor olması ve tedavisinin de her geçen gün pahalanıyor olması dolayısıyla Sosyal Güvenlik Kurumundan gerekli şartları yerine getiren çiftler tüp bebek tedavisi için devlet yardım alabilmektedir. Dünyada birçok ülkede yaygın bir şekilde uygulanan tüp bebek çoğu ülkede 9 – 10 bin dolar civarına bir maliyete sahiptir.

Ülkemizde ise bu fiyatlar kesinlikle çok düşüktür. Özellikle de Sosyal Güvenlik Kurumunun istediği şartları taşıyan çiftler çok daha uygun bir ücretle tüp bebek tedavisi yaptırabilmekteler. Bunun için çiftlerin emekli sandığı gibi bu kuruluşun kendilerine sağladığı avantajlardan yararlanmak için sağlık bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastanelerinden ya da üniversite hastanelerinden “tüp bebek tedavisi uygundur” raporu alınması yeterlidir. Bu rapor alınabildiği tedavinin bir bölümü kişi bağlı olduğu kurumdan alma hakkına sahiptir. Bu bağlamda tedavi bittikten sonra da hasta herhangi bir ilaç aldıysa, ilacın raporu ile başvurulduğunda ilaç ücretinin % 80’lik kısmını kurumdan almak mümkün olmaktadır.

Ülkemizdeki tüp bebek fiyatı nedir?

Tüp bebek tedavisi ülkemizde yirmi yıl öncesinde uygulanmaya başlanan ve hızla gelişen bir tedavi yöntemidir. Tüp bebek tedavisi, anne ve baba adayının birinin ya da her ikisinin yaşadığı kısırlık nedeni ile çocuk sahibi olamaması durumunda başvurduğu yardımcı üreme tekniğidir. Kadından alınan yumurta ile erkekten alınan sağlıklı spermin vücut sıcaklığında döllenme işlemi gerçekleştirilerek anne rahmine enjekte edilmesi işlemi tüp bebek tedavisidir. Her geçen gün gelişen teknoloji ile uygulanmaya başlanan mikroenjeksiyon yardımı ile de sperm sayısının en az olduğu, hatta menisinde hiç sperm bulunmayan erkeklere de  tüp bebek uygulaması yapılabilmekte ve gebelik elde edebilmek mümkün olmaktadır. İşte tüm bu işlemlerin uygulanabilmesi ve kısırlıktan mustarip çiftlerin de bebek sahibi olabilmesi için yapılan tüp bebek tedavisi ülkemizdeki tüp bebek merkezlerinin her birinde değişiklik göstermektedir. Sağlık bakanlığı yönergeleri gereğince tüp bebek fiyatları hakkında internet sayfasından bilgi vermek doğru ve yasal olmadığından Tüp bebek merkezi ile birebir iletişim ya da telefon görüşmesi ile fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak mümkün olabilmektedir. Ancak tüp bebek tedavisinin fiyatları genel bir bağlamda değerlendirildiğinde ülkemizde alınan ücretlerin Avrupa ülkelerinden daha uygun olduğu ve bu sebeple de tüp bebek tedavisi olmak isteyen pek çok yabancı çiftin ülkemize geldiği, çok başarılı uygulamalarla bebek sahibi olunduğunu da belirtmekte fayda var. Özellikle de yukarıda da anlatıldığı üzere Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumunun belirlediği kriterleri taşıyan çiftlere devlet desteği sağlandığı için bu çiftlerde tüp bebek tedavisinin çok daha uygun ücretlerle yapılabildiğini belirtmekte fayda var. Ülkemizdeki deneyimli ve donanımlı tüp bebek merkezlerinde en ileri teknoloji kullanıldığı için ilk ya da ikinci denemede sağlıklı bir gebelik elde edebilme ve canlı doğum yapabilme olasılığı da gayet yüksektir.

Tüp bebek tedavisi pahalı mıdır?

Tüp bebek tedavisi, çiftlerin tercih ettiği merkezin kalitesine, standartlarına, tedavide uygulanan aşamalara, kullanılan ilaçlara ve daha pek çok faktöre göre değişiklik gösterebilmektedir. Dolayısıyla da bu uygulamanın fiyatları her tüp bebek merkezinde ve her çift için farklı olabilmektedir. Ayrıca tüp bebek tedavisi, doğal yolla bebek sahibi olamayan çiftlerin bebek sahibi olabilmelerine olanak tanıyan ve aslında “mucizevi” denebilecek bir tedavi uygulamasıdır. Bu sebeple de tüp bebek tedavisine pahalı mı, ucuz mu diye yaklaşmak durumu basite indirgemek şeklinde de algılanabilmektedir. Tüp bebek tedavisinde gereken ücretin miktarını yukarıda sıralanan pek çok faktör birlikte belirlemektedir. Bu sebeple de istenen ücretin pahalı olup olmadığı da bu bağlamda değerlendirilmelidir.

Tüp bebek tedavisinin yapılacağı merkez ne kadar temiz ve özenli ise, elemanlar tam yetiştirilmiş ve son teknoloji imkânları ile donanmış ise elbette ki fiyat aralıkları da bu oranda artabilecektir. Hemen her konuda olduğu gibi tüp bebek tedavisinde de kalite ve üstün hizmet fiyatı belirlemekte temel kriterlerdir. 

Tüp bebek tedavisinin başarı oranı ve yapılan hizmetler göz önünde bulundurulduğunda yapılan hizmet sonrası, ortaya çıkan sonucun pozitif olması ile de, bu başarıya göre tüp bebek yöntemi ile tedavi çeşitleri asla “pahalı” değil, hatta ucuzdur. Birinci denemede tüp bebeğin tutmaması gibi durumlarda sonuçlar  hüsran gibi görünse de vakit kaybetmeden, doktorun yönlendirmesi ile ikinci tüp bebek fırsatı değerlendirmelidir. Bu durum zaten maddi açıdan daha karlıdır. 

Tüp bebek tedavisi, kısırlık tedavi yöntemleri arasında en son tercih gibi görülmekle birlikte, birçok kısırlık sorunu karşısında tüp bebek tedavisi ilk ve tek çare olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer tedavi yöntemlerinin hem daha az başarılı hem de maliyetli olması, tedavi olan çiftlere hem zaman hem de para kaybettirebilmektedir. Bu bakımdan kısırlık vakasını inceleyen doktorun önerisi ve yönlendirmesi ile en uygun zamanda tüp bebek tedavisine başlanması en doğrusudur. Zira bu konuda kaybedilecek zaman yoktur.

425 Comments

 • Ebru miletçi

  8 Mayıs 2016 - 23:07

  Benim iki cocugum var ve üçüncü cocugu istiyorum tüplerim bağlı ve cok pişmanım nasıl düzelir ve maliyeti ne olur ev hanımıyım lütfen bana bi yol gösterin

 • canan

  10 Mayıs 2016 - 12:05

  Hocam merhabalar suan bile size bunları yazarken canimin yanması yetiyor 8 yıl önce 6 aylık doğum yaptım sağlıklı bir doğum sikinti olmadı sonra evliliğim bitti herhangi bir ilişki soz konusu olmadı suan 1 yıldır evliyim bundan 5 ay önce hastaneye gittiğimde normal şartlarda anne olamayacağımı öğrendim ben anneyim zaten lakin sag tüpümün alınması gerektiğini sucuk kadar şiştiğini söylediler ve ben her gün kanamam oluyor 1 ayda 15 18 güne kadar kanamam oluyor ve vajinamda vurma seklinde ağrı şiddetli ağrilar ben artik napacağımı bilemiyorum lütfen bana yardimci olun suan istanbula gelme durumunda degilim esim yok cünkü napmalıyım acile gidiyorum hiçbirsey yapmıyorlar askeriye hastanesinde ki doktorum size gitmemi söyledi yada ulaşıp bilgi almamı hocam lütfen bana yardimci olum allaha emanetsiniz hoşcakalin….

 • mehmet kan

  28 Temmuz 2016 - 15:37

  Tup bebek merkezi onereceniz yer varmi

  • Bülent Tıraş

   10 Mayıs 2016 - 12:06

   Merhaba,\nÖncelikle geçmiş olsun. Sağ tüpünüzde bahsedilen muhtemelen hidrosalpinks dediğimiz bir durumdur. Ancak diğer tüpünüzün durumunu bilmemekteyiz. HSG dediğimiz rahim tüp filminin çekilmesi bu durumda uygun bir yaklaşım olur. Diğer tüpünüzde herhangi bir sorun olup olmadığı da bu şekilde değerlendirilebilir. Tek tüpünüzün alınmış olması ya da bağlanmış olması halinde doğal yollardan gebelik elde etme şansınızda bir miktar azalma olacaktır. Ancak sağlıksız olan tüpünüzün alınmaması halinde bir gebelik oluşmuş olsa bile bunu kaybetme riskinizde de bir artış olacaktır. Bununla birlikte dış gebelik riskiniz de tüplerinizde sorun olması nedeniyle bir miktar yüksek olacaktır. Yine bu sağlıksız tüplere bağlı olarak vajinal akıntı ve kasık ağrısı şikayetlerinizde artış olacaktır. Bir enfeksiyon gelişmesi halinde ise daha ciddi tablolar ile karşılaşılması söz konusu olabilir. Ancak HSG filminizi görmeden bu konuda bir yorum yapmamız doğru olmaz. Eğer her iki tüpünüzünde hasarlı olması nedeniyle alınması yada bağlanması gibi bir durum söz konusu olur ise bu koşullarda çocuk sahibi olmanızı sağlayabilecek tek yöntem tüp bebek tedavisidir. Bu nedenle tüplere uygulanacak cerrahi işlemlerin alanında deneyimli hekimlerce yapılması gerekmektedir. Uzun süren vajinal kanama şikayetinize yönelik olarak da bazı araştırmaların yapılması gerekmektedir. Hormonal dengesizlikler, yumurtlama bozuklukları, endometrial hiperplazi, endometrial polip, myomlar, adenomyozis, gebelik ve komplikasyonları, rahim içi aletler ve bazı ilaçlar(heparin, coumadin vb.), hemostaz ile ilgili bazı sistemik hastalıklar, koagülasyon defektleri anormal uterin kanama(menoraji) şikayetine neden olabilmektedir.\nSaygılarımla,\nProf. Dr. M. Bülent Tıraş

 • Derya bulut

  12 Ağustos 2016 - 17:13

  Merhaba hocam ben Hsg cekildim Pelvik mr da uterus arkuatt diye bir sıkıntı çıktı ameliyat olmadan tüp bebek düşünüyoruz Hocam bu tüp bebeğe engel mi sıkıntı olur mu

 • Eylül

  17 Ağustos 2016 - 13:37

  Merhaba Hocam. Sizin merkezinizde tüp bebek fiyatı nedir ve bu fiyata tüm testler de dahil mi ? Bazı merkezlerde fiyat ucuz gösteriyorlar ama bazı testleri dahil edince fiyat oldukça artıyor

 • Sevilay

  17 Ağustos 2016 - 14:01

  Merhaba Hocam. Size tüp bebek yaptırmak istiyoruz. Tüp bebek fiyatınızı öğrenebilir miyim ? Birde İstanbul’da değiliz. Oraya gelince konaklayacağımız yerde yok. Sizin anlaşmalı olduğunuz otel pansiyon falan var mı ?

 • Dilek

  17 Ağustos 2016 - 14:33

  Merhabalar tüp bebek hakkında bilgi almak istiyorum. ben 35 eşim 38 yaşında 13 yıllık evliyiz hiç tüp bebek uygulaması yaptırmadık sgk lıyım 3 defa aşılama denedik tutmadı eşimin yumurtaları normal bendeki sperm normal olmasına rağmen çocuğumuz olmuyor ve ne kadar ücrete olur nasıl bir yol takip etmem gerekir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

  • M.Bülent TIRAŞ

   17 Ağustos 2016 - 16:04

   Merhaba,\nDetaylı bilgi almak için 0533 580 1481 numaralı telefondan asistanım Neslihan Hanım’a ulaşabilirsiniz.

 • Nazanyetişen

  18 Ağustos 2016 - 00:58

  HocMm bız 9yılık evlıyız hıç cocugu mu z olmdı maddı durum yok fazla esımın sperm sayısı hıç. Yok son çaere tup bebek dedıler bıze yardımcı olursanız sevınırz sigorta ne kadarrını karsıyo tup bebegın

 • Büşra

  30 Ağustos 2016 - 23:36

  Hocam merhaba ben beş yıllık evliyim bir kez düşük yaptım ve düşük yapalı yaklaşık 2,5 yıl oldu.şuan normal yollarla gebe kalamıyorum.defalarca muayene için gittim hiç bir sorun olmadığı söyleniyor.ayrıca eşim de muayene oldu sperm sayısına bakıldı herhangi bir sorun yok denildi. Sizin öneriniz nedir tüp bebek yaptırmalı mıyız

  • Bülent Tıraş

   19 Ağustos 2016 - 22:26

   Merhaba,\nDetaylı bilgi almak için 0533 580 1481 numaralı telefondan asistanım Neslihan Hanım’a ulaşabilirsiniz.

 • Filiz

  1 Eylül 2016 - 14:28

  Slm hocam bende 6senelik evliyim 3 gebeliğim oldu 5. 2.2.5 aylikti ucude dusukle sonlandı. 6 7 ay önce eşimle hastaneye gittik ilimizde tahliller yaptırdık bende sorun çıkmadı esimde sperm bozukluğu çıktı ve bize normal yolla çocuk sahibi olamiyacagimizi söyledi tüp bebek dışında hiç çocuğumuz yok durumunda yok sizce yapmalıyım eşim için kullanacağı bitkisel bi ilaç varmıdır yardımcı olursanız çok sevinirim. Cevabınızı bekliyorum hocam şimdiden tsk.

  • Bülent Tıraş

   31 Ağustos 2016 - 11:17

   Merhaba,\n\niletişim numaranızı verirseniz daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

 • Nurdan Kaplan

  4 Eylül 2016 - 08:48

  Merhaba doktor bey ben orduda otuyoruyorum 4 sene evliyim cocugumuz olmadi esiminn hareketleri yavas sperm sayisi az bnim de ben ordu ozel sevgi hastenesinde rahim filmi cekildim iki tuplerim azcik zarar gormus asilama oldum tutmadi esimin degerleri tup bebege yetiyo dediler bnidr bi akrabim onerdi size cok istiyorumm hyirlisiyla yardimci olursaniz cok mutlu olurum

  • Bülent Tıraş

   1 Eylül 2016 - 14:36

   Merhaba Filiz hanım,\n\niletişim numaranızı verirseniz daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

 • Ahmet

  5 Eylül 2016 - 20:02

  Merhaba hocam ben 38 yaşındayım 1 buçuk yıllık evliyim FSH 5.76 diğer tahlillerimde normal çıktı bugün HSG çektirdim doktor sol tüpte ufak bir sorun var dedi ama raporda aynen şu yazıyor (sol duba distale kadar açık olarak izlendi. Batın içine dağılan kontrast maddenin sağ dünyadan geçtiği düşünülmüştür) bu durumda tüp bebek şartmıdır normal hamilelik veya aşılama şansım nedir acaba lütfen cevap yazarmısınız şimdiden teşekkürler.

  • Bülent Tıraş

   4 Eylül 2016 - 09:54

   Merhaba,\n\nİletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

 • Ahmet

  5 Eylül 2016 - 20:15

  Merhaba hocam ben 38 yaşındayım 1 buçuk yıllık evliyim FSH 5.76 diğer tahlillerimde normal çıktı bugün HSG çektirdim doktor sol tüpte ufak bir sorun var dedi ama raporda aynen şu yazıyor (sol duba distale kadar açık olarak izlendi.Batın içine dağılan kontrast maddenin sağ dubadan geçtiği düşünülmüştür) bu durumda tüp bebek şartmıdır normal hamilelik veya aşılama şansım nedir acaba lütfen cevap yazarmısınız şimdiden teşekkürler.

 • çiğdem bulut

  6 Eylül 2016 - 15:48

  slm dr. bey ben 8 yıllık evliyim hiç çocuğum olmadı eşimin sperm sayısı düşük tüp bebek yaptırmak istiyoruz .

  • Bülent Tıraş

   19 Eylül 2016 - 14:55

   Merhaba,\n\nİletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

 • fadime ünlü

  7 Eylül 2016 - 12:36

  merhaba hocam ben 42 yaş tüp bebek tedavisi düşünüyorum şansım var mı benim yaşımda hamile kalan var mı

  • Bülent Tıraş

   6 Eylül 2016 - 15:49

   Merhaba,\n\nİletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

 • Kübra yilmaz

  7 Eylül 2016 - 20:23

  Dr bey esimde azosperm var mikrotese yapıldı bulunan hucre kuyruksuzdu bundan sonra ne yapabiliriz ne onerirsiniz

 • Suna

  9 Eylül 2016 - 01:36

  Mrb hocam 6 yıllık evliyim eşimin sperm sayısı iyi ama hızlı ileri sperm 0 çıktı yavaş ileride problem var eşime bir ilaç verdiler 3 ay sonra yine gelin düzelmezse tüp bebek dediler hocam artık beklemeye sabrımız kalmadı diyebilirim tüp bebek fiyatını öğrenmek istiyorum ve tabi bize tavsiyeniz varmı

  • Bülent Tıraş

   10 Eylül 2016 - 11:00

   Merhaba,\n\nİletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

   • Bülent Tıraş

    10 Eylül 2016 - 11:00

    Merhaba,\n\nİletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

    • Bülent Tıraş

     19 Eylül 2016 - 14:54

     Merhaba,\n\nİletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

 • Bülent tayfur

  13 Eylül 2016 - 01:59

  Merhaba hocam ben yaklaşık 15 yıldır evliyim ilk baslarda bir iki duşuk oldu ama çocuk olmuyor şu an devlet hastanesinde tedavi olyor eşim yumurtalar çok geç buyur ne yapmamız gerekiyor yardimci olsanız çok sevinirim teşekkür ederiz

 • ūzgūn

  22 Eylül 2016 - 03:57

  Merhaba hocam ben 36 yaşında bir bayanım bir çocuğum var ve ikinci bebek düşünüyorum fakat 5 aydır korunmadigimiz halde hamile kalamadım doktora gittim ve yapılan ilk tahliller amh 0.607 fsh 9.11 çıkmıştı ikincide amh o.98 fsh 7.34 çıktı birde bende guatur NO dulu var bu sonuclara göre hamile kalamazmiyim normal yollardan kendiliğinden

 • ayhan ocak

  29 Eylül 2016 - 19:14

  Ben 11yillik evliyim 3kez asilam 3kez tup amatup bebek transeri birkez yapildi sonrakiler dollenmeden iptal oldu ikisi benim sansim varmi

 • H.gök

  2 Ekim 2016 - 11:01

  Merhaba,\r\n6 yıllık evliyiz ve hiç gebelik geçirmedim. Eşime azosperm tehşisi konuldu. Tek çarenin mikrotese olduğu söylendi. Sizin uzmanlık alalının kadın doğum araştırdığım kadarı ile bize yardımcı olabilirmisiniz

  • Bülent Tıraş

   30 Eylül 2016 - 09:54

   Merhaba ,\n\nİletişim numaranızı yollarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

   • Bülent Tıraş

    11 Ekim 2016 - 11:25

    Merhaba,\nBir çocuğunuz olduğundan ancak ikinci bir çocuk için 5 aydır düzenli cinsel birlikteliğe rağmen gebelik elde edemediğinizden bahsetmişsiniz. Paylaşmış olduğunuz tahlil sonuçlarına göre yumurtalık rezervinizde bir azalma söz konusu. Doğal yollardan gebelik şansınız bu nedenle azalmıştır. Ayrıca yaşa bağlı olarak da genetik açıdan hataya eğilimli yumurtalar oluşturma riskinizde de artış olmaktadır. Yaşınız ve azalan rezerviniz nedeniyle daha fazla beklemeden yardımcı üreme tedavilerinden destek almanız gerekmektedir. Ayrıca rahim ve tüplerinizin değerlendirilmesi ve eşinize semen analizi yapılması da uygun bir yaklaşım olur. Tüplerinizde yada rahim içinde zamanla oluşan değişiklikler ve eşinizin sperm sayı-hareket ve morfolojisinde olan azalmalar da doğal yollardan gebelik şansınızı azaltmaktadır. Yardımcı üreme tedavilerinde başarı tedavi gördüğünüz merkezin ve hekimin; o merkezin çalışmış olduğu laboratuvarın kalitesi ile doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle merkez seçimlerinde önceliğiniz gebelik oranları yüksek merkezleri ve hekimleri seçmek şeklinde olmalıdır. Tiroid bezinizdeki nodül eğer tiroid fonksiyon testleriniz normal ise gebe kalmanıza bir engel teşkil etmez.\nSaygılarımla,\nProf. Dr. M. Bülent Tıraş

 • Nimet Aslan

  8 Ekim 2016 - 20:19

  Merhabalar hocam ben 4 yıllık evliyim endometrioiz rahatsızlığım var 2 defa aşılama yaptım tutmadı bana nasıl bir yol önerirsiniz

 • pınar karayel

  20 Ekim 2016 - 15:01

  Merhaba 2 senelik evliyim Eşimle korunmamamıza ragmen hamile kalamadım Eşime spermiogram banada kan tahlili ,hsg,ultrason ile bakıldı herhangi bir sorunun olmadığını herşeyin normal aralıklarda olduğu söylendi Fakat benim özellikle son bir yılda adet dönemine denk gelen büyük tuvelette ağrımın olduğu doktora söyledim tabi buna ek olarak evliliğimin ilk dönemlerinde de olan ağrılı cinsel birliktelik ara lekelenme veya hafif kanamaları da anlattım ve doktor bana endometriozis rahatsızlığımın olabileceğini söyledi bunla alakali bir test yapılmadı adetimin 8 ci gününde 5 gün boyunca tarivid 400mg kullandım ilacın bitmesinden 1 gün sonra eşimle birlikte olmam gerektiğini söyledi .Adetin 15 gününde de progestan 100 mg kullanmaya başlıycam bu şekilde hamile kalma olasılığım varmı yoksa zaman kaybetmeden aşılama ya da tüp bebek tedavisi mi olmalıyım?

 • Özlem özenç damar

  20 Ekim 2016 - 15:27

  Merhaba hocam ben 17 senelik evliyim 2 defa tüp bebek yaptırdık ikiside olmadı hsg filmi çektirdim tüplerde bir problem yok görünüyo eşimin sperm sayısı düşük ben 39 eşim 50 yaşında yardımcı olursanız sevinirim

 • gul

  23 Ekim 2016 - 13:51

  Merhaba bulent bey adim gul yasim 36 bir cocuk annesiyim ikici cocugum oldu aradan iki sene gecti cocugum olmadi boyum 1 75 kilo 93 adetlerim hic olmicak kadar az 3 aydir boyle ondan once yogun bir sekilde oluyodu solyumurtam yarim poverkistik over sag yumurtalimda ssglám ama yinede cocugum olmuyo bana yardimci olurmusunuź neyapmamiz gerekiyo tup bebek yaptiramam maddi durumum yok baska neyapmamiz gerekiyo tsk ler cvb beklicem

  • M.Bülent TIRAŞ

   24 Ekim 2016 - 14:34

   Size yardımcı olabilmemiz için 0533 580 14 81 numaralı telefondan asistanım Neslihan Hanıma ulaşabilirsiniz.

 • neşe bayraktar

  25 Ekim 2016 - 02:58

  slm hocam ben 28 yaşındayım 8 senedir polıkıstık over hastalıgıyla savasıyorum 3 senedir evliyim 1 sene once laparoskopi ovarıan dırıllıng operasyonu gecırdım ve duzenlı regl gormeye basladım gectıgımız nısan ayında aşılama denedim tutmadı ve sımdı tup bebek istiyorum ben trabzonda ıkametgah edıyorum kasım ayk da ıstanbula gelıo tup bebek ıcın arastırma yapmak ıstoyorum hocam allah rızası ıcın yardımcı olursanız cok sevınırım

 • Bahri yapan

  27 Ekim 2016 - 16:05

  9 yıllık evliyim ve 8 yıldır tup bebek deniyoruz.su an 39 yaşındayım karım 30 yaşında. Bende prolaktinoma hastalığı var hipofiz bezi nde nodul var 2009 da tanı konulmuştu.nodul bazen küçülüyor bazen büyüyor 4-8 mm arasında büyüme oldu bugüne dek.Benim Sperm \r\nsayım az ama hepsi hareketsiz ve bu yıl \r\ntürkiyede Sperm dna testi yüzde 60’i dna hasarli dfo 65.esimde hiçbir \r\nsorun yok.Ayrica hormonlarim bozuk\r\ntestesteron 150, prolaktin 465 (sınır 350).sizce tekrarlayan tup bebek basarizligi hormonlar yüzünden mi.nasil bir tedavi yöntemi uygulamaliyim.tesekkurler

 • celal beşaltı

  29 Ekim 2016 - 23:06

  Merhaba\r\nBen Trafik kazası sonucu hayatıma omurilik zedelenmesine bağlı engelli biri olarak devam etmekteyim.Yaralanma seviyem Trokal5 ve çocuk sahibi olmak istiyorum.Mümkün mü.?\r\nfiyatı.?\r\nve ne gibi riskler olabilir.

 • ıbrahım usta

  5 Kasım 2016 - 23:21

  hocam sperm tahlılım soyle hersey ıyı bırtek ılerı hızlı 15\r\nyerınde hızlı 25 yerınde hareketli 5 haraketsız 55 normal yapılı 70\r\nanormal yapılı 30 ve likosit 5-6 bu durumda tedavısı varmı normal yonden hamıle kalınırmı yoksa vakıt kaybetden tup bebekmı yapılmalı

 • Nacihe

  15 Kasım 2016 - 22:19

  Merhaba hocam ben 9 senedir evliyim rahim filmi çekildi ve Annadan doğma rahim yamukluğum çıktı ondan dolayı nurmal yoldan çocuğum olmuyor anca aşılamayla yada tüp bebekle olurmuş benim merak ettiğim şey aşılama nasıl oluyor ve bu aşilamanın tutması yüzde kac olma şansı var cvp bekliyorum şimdiden teşekürler

 • Sevcn Kaya

  27 Kasım 2016 - 22:28

  Merhaba sizin adınızı internetten buldum 4 senelik evliyim hiçbir şekilde dogum düşük falan olmadı doktora gittn düzensizlik vardı 6aylık ilaç aldım gene düzelmedi hormon testi yaptırdım süt hormonum yüksek çıktı onun içinde ilaç verdi ondan sonra yumurta çatlatma iğnesi verdi 3 kere denedk gene olmadı ben tokatta yaşıyorum ne yapmalıyım yardımcı olurmusun Bülent bey çocuk istiyoruzz

 • Muharrem ünal

  13 Aralık 2016 - 16:02

  hocam merhaba izmirden yazıyorum.29 yasında 5 yıllık evliyim 1 yıl korunduk sonra bıraktık çoçuğumuz olmadı hastahaneye gittik bana azospermi teşhisi koydular. tese amly.oldum. sonuç negatif çıktı bu ameliyatı 2014 te oldum. sizi tavsiye ettiler hocam benim için yapılabilecek bir şey varmıdır dönüş bekliyorum saygılar

 • s

  17 Aralık 2016 - 22:34

  hocam 8 yıllık evliyim 20 milyon sperm var hareketli 0 doğal ve tıbbi sayısız ilaç kullandım arikosal ameliyatından önce yüzde 3-4 olan hareketli ameliyat sonrası sıfırlandı Allah izin verirse tup bebek ile olma şansı sizce nedir

 • Dilek Atasever

  28 Aralık 2016 - 21:26

  Hocam meraba 6 yıllık evliyim bu zamana kadar 2 aşılama yapıldı ama tutmadı hiç bi sorunumz yok sebebi belirlenemeyen infertilite teşhisi konuldu gittiğim eğitim ve araştırma hastanesinde şimdi tüp bebek yapmayı düşünüyoruz elimizde raporumuz varken hastanenizden raporlu olarak faydalanabiliyormuyuz bilgi verirmisnz

 • Hanife Doğulu

  13 Ocak 2017 - 17:20

  Merhaba. Ben 25 yaşındayım. Eşim 27 yaşında. 5 aylık evliyiz. son 2 aydır aktif bir şekilde denememize rağmen henüz hamile kalmadım. adet döngüm çok iyi. gününden şaşmaz. nikaha başvururken testler yapıldı bir sürü ve hiçbir sorun çıkmadı. uyumsuzsunuz ya da kanınınız uymuyor diye bir sonuç çıkmıyor. hocam sebebi ne ola bilir ?

 • Salim kaykusuz

  14 Ocak 2017 - 23:03

  Merhaba hocam 48 yasindayim esim 43 evleneli 5 ci yili doldurduk. Her evlendigimiz gunden bu gune kadar bebek hayali ile yasadik halen umidimizi yitirmedik ama bebegimiz olmadi zeynep kamil kadin dogum hastanesinde bir asilama denedik tutmadi ikinci bir deneme. Yapildi yumurtalar gelismedigi icin yarrida birakildi tup bebek onerdiler fakatimkanlarimiz kisitli oldugundan yapamadik esim ve ben engelliyiz esim cocuk felci gecirmis ben ise ankilozan spondilit hastasiyim bize yardimci olabilirmisiniz her anne baba gibi bizimde bir evlat sahibi olmak istiyoruz simdiden tesekkur ederim saygilar sunarim

 • Ayten aktop

  17 Ocak 2017 - 22:54

  MHB. Hocam 10 yıllık evliyim 4 sefer tüp bebek yaptırdım hepsi negatif eşimin spermler az benimde yumurtalar az bize tüp bebek bile düşük ihtimal diyorlar aman ben yinede umudumu kaybetmek istemiyorum sizide memleketimdeki kadın doğum uzmanı önerdi sizle nasıl iletişime geçebiliriz ben tekrar denemek istiyorum

 • kıymet Koçak

  18 Ocak 2017 - 12:15

  Hocam Mrb \r\nben çapada tüp bebek tedavisi gördüm. Yalnız embriyo transferi sırasında 5 yumurta toplanmış fakat sadece biri döllenebilmiş fakat oda gelişmediği için tranfer yapılmadı ve tedavim iptal oldu bu durum neden kaynaklı olabilir ikinci tüp bebekte tekrar aynı şey olurmu?

 • Sibel

  25 Ocak 2017 - 14:36

  Merhaba,bülent bey benm yumurtamda sorun vardı daha önce tüp bebek oldum ama tutmadı bana yumurtalıklarımın cok zayıf oldugunu söylediler ve tüplerimin tıkalı oldugunuda amaliyat olmuştum üzerinden 10 sene gecti nerdeyse durumum ne dir bilmiyorum tüp bebek yaptırmaktan korkuyorum olmaması beni tekrar yıkar nasıl atlatıcam bilmiyorum nisan da size gelmeyi düşünüyorum inşllah yumurtalıklarım ne sonucta merak ediyorum nisan ayında mı gelsem yoksa önce den bi muane olmam gerekirmi ? Teşekkür ederim şimdiden

 • Olcay

  2 Şubat 2017 - 21:32

  Hocam bir yıldır evliyim hiçbir sorun yok bebeğimiz olmuyor tüp bebek yapmak doğru mu

 • Rukiye Usta

  8 Şubat 2017 - 14:14

  Merhaba doktor bey size muayene gelmek istiyorum ama sigortam olmadığı için gelemiyorum ve benim rahimim yarım çocuğumun olmayacagını söylediler sizce olurmu ve tüp bebek denesem olur mu

 • MERVE ÖZTÜRK

  10 Şubat 2017 - 05:45

  Hocam Merhabalar 9 yıllık evliyim 6 yıl sonra bi kızım oldu şimdi 4 yasinda sağ yumurtalar daha az çalışıyor dedi Dr lar 4 yıldır çocuk düşünüyoruz fakat olmuyor TSH prolaktin normal fakat fsh 21 LH değerler normal değil düzenli adet göremiyorum sürekli haplar la ilaçlarla adet görüyorum böyle bi durumda ne yapılması gerekir hocam bilgilerinizi arz ederiz Saygılarla tsk ederiz hocam

 • rizeli

  10 Şubat 2017 - 18:56

  Selam aleykum hocam ben geçen sene sizin hastanizdim ve sonuç negatif cikmisti şuanda 3 cu deneme yi düşünüyorum da ne dersiniz şuanda araştırmada rapor için yaptirdigim bütün talihler elimdedir hatta daha önceki raporlarim sizin hastenizdedir bide şu var tup bebek ücreti cerahi müdahale icindemi oluyor yoksa ekstradan devreyemi giriyor.birde 3 deneme hakki verip bana çocuk verme garantisi verebilirsin saygilar

 • Esra Kesikbas

  14 Şubat 2017 - 08:33

  Merhaba hocam ben 4 bucuk yildir evliyim ilk bir seneye yakin cocuk istemedik daha sonrada ilac tedavisi en sonda uc kez asilama yaptirdim sonuncu asilamam mikrocip yontemiyle yapildi yumurtalarim en dusuk dozlarla bile gelisiyor ama gebe kalamiyorum tup bebek dusunuyoruz ama maddi durumumuzda cok iyi degil yardimci olur musunuz

 • baba adayi

  22 Şubat 2017 - 13:05

  Hocam iyi günler. Ben 29 yaşındayım. 3 buçuk yıllık evliyim. Yaptirdigim tahliler sonucu hic spermim olmadigini öğrendim. Tek carenin tüp bebek oldugunu soylediler. Bu konuda yardimci olurmusunuz.

 • selma yıldız

  29 Mart 2017 - 18:01

  Meraba hocam ben 9 senedir evliyim ama 2 cocuhum var ama ikiside dohustan cuce ve sahlıklı cocuhum olmasını istiyorum ama bunun tedavisi varmı varsa ne yapmalıyım bana yardımcı olun lütfen

 • Ana

  26 Nisan 2017 - 15:44

  Meraba hocam..\n2 yillik evliyim….ben 34 yasindayim kocam 39 , biz gurcistanda yasiyoruz ..size ulasmak bizim icin biraz zor….\n burda diagnostik aldik ve soylediler kocam sorun var(sperm morfoloji sadece 3)… tup bebek yapmak gerekir.. burdaki fiyatlari biraz fazla bizim icin bide sizin hospital tavsiye ettiler….. eger fiyatlar yazabilirsin cok iyi olur… tsk ederim\n

 • Semih adak

  8 Mayıs 2017 - 07:44

  Merhaba hocam ben 7yillik evliyim esimde polikistikover var hic çocugum olmadi madidurumumyokbanayardımedermisiniz

 • Mehmet Beşir AVCI

  29 Mayıs 2017 - 23:13

  Merhaba hocam biz 20 aylik evliyiz korunamamamiza ragmen esim hamile kalamadi.2 defa asilama yaptik kocaeli üniversitesitesinde tutmadi.bundan sonra ne yapmamiz lazim.saglik guvencem emekli sandigi yalniz rapor icin hem 2 yili tamamlayamadik hem esimin yasi tutmuyor.esim 22 yasinda rahim filmide cektik aciklanamayan infertilite diyorlar.

 • Betül

  9 Temmuz 2017 - 20:27

  Merhaba hocam benim eşimin hipogonatizm hastası degerileri cok düşük 5 yıllık evliğim bana yardımcı olursanız cok sevinirim…

 • özge söğüt

  12 Temmuz 2017 - 11:10

  hocam merhaba hsg fılmı cekıldım uterin kavute konturlarında yer yer mınımal duzensızlk cıktı sadece dıger hersey temız ,bu ne demek cocuk olmamasına engel mı

 • Güven ÖZCAN

  12 Temmuz 2017 - 21:13

  Merhaba Hocam. 10 yıllık evliyim.4 defa tüp bebek denedik. Eşimin yumurtaları olgunlaşmadığı için yumurtalara işlem yapılamadı.son denemede doktorumuz sizi önerdi. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

 • Yasemin

  28 Temmuz 2017 - 12:29

  Merhabalar hocam.ben 27 yaşındayım çocuk sahibi olmak istiyorum 15 aylık evliyim doktorum polikistik over var dedi.yumurta geliştirici hap ve yumurta catlatma ignesi vuruldum ama yine cevap alamadık. Doğuştan bronşit astım hastasıyım hamile kalırsam sayet çocuğumada gecermi

 • Bahtinur Değirmenci

  26 Kasım 2017 - 21:39

  slm hocam bende 5.yıllık evliyiz 4.sefer tüp bebek yaptirdik olmadi ben 42 yaşindayim ama olmasını çok istiyorum eşımın siperim sayisi düşük şansımız varmı hocam

 • Özlem

  28 Kasım 2017 - 09:33

  Hocam 3 yila yakindr cocuk istiyoruz bi cok doktora gittik 4 defa catlatma ignesi kullandm onun disinda bisy yapilmadi hersey normal gorunuyor denildi esiminde testlerine normal denildi son gittigmz doktor yumurta rezervimin az oldugunu aşilama olmaz direk tüp bebek yaptrmami soyledi cok şaşırdm guvenemedm bu zmaana kadar hic oyle bisy soylenmemisti sizden yardm almak istiyorm lutfn degerlerim bunlar \r\nfsh 7.54\r\nLh 7.91\r\nE2 _25.38\r\nProlaktn 32.68\r\nAmh 2.40

 • Rmys

  30 Aralık 2017 - 01:18

  Hocam merhaba ben 22 yaşındayım ve 2 buçuk yıldır evliyim polikistik over ve tiroid sorunum var. 5 defa klomen kullandım 1 defa da yumurtamin çatlaması için iğne yaptırdım ama sonuç hep negatif. 2 ayda bir adet oluyorum bazen dahada geçtiği oluyo ne yapmaliyim yardimci olur musunuz?

 • aylin bakan

  5 Şubat 2018 - 15:41

  13 evliyim hiç çocuğum olmadı 32 yaşın dayım

 • Esma drms

  21 Mart 2018 - 08:35

  Hocam 1.5 yıllık evliyim 24 yasindsyim doktora gittm benden hsg ve amch istediler yaptım rahim tüplerim açık ama sol taraftaki yumurtaligim yavaş çalışıyor ve esimin sperm i normal doktorum direk bana tüp bebek dedi simdi baska hastanede ilac tedavisi baslatilar 1 ilac kullanmda ayni oldugunu soyledi tekrar baska bir ilac yazdi doktorm peki ne yapmaliyim

 • Sezennnn

  2 Temmuz 2018 - 15:32

  Merhabalar bülent hocam ben 5yıllık evliyim 4düşüğüm oldu genetik araştırması yaptırdım az miktarda kan pıhtılaşması çıktı coraspirin kullanıyorum bu sene hiç hamile kalamadım akdeniz üniversitesinde tüp bebek denedik tutmadı birde rahimde minimal perde vardı operasyonla kesildi ben sizin isminizi çok duydum size çok inanarak ve güvenerek yola çıkıyorum ve sizinle birlikte umudum dahada arttı ve şanslı olacağıma inanıyorum kısacası tüp bebeği dizde yaptırma istiyorum saygılar

 • Sibel berber

  17 Temmuz 2018 - 17:07

  Öncelikle merhabalar hocam, ablam 37 yaşında çocuğu olmadı tedavi oldu fakat değerleri yüksek olduğundan dolayı normal doğum olamadığını tüp bebekle mümkün olduğunu öğrendi fakat bunun için maddi durumu çok iyi değil. Tup bebek ne kadar ücrete oluyor ve tutma oranı yüksek olur mu? Simdikten ilginiz için teşekkürler saygılar

 • Deniz yildiz

  19 Temmuz 2018 - 21:45

  Merhaba hocam cikolata kistim var.tedavisi yok denildi kendiliginden gecmese 2 ay sonra ameliyat ben çok korkuyorum ne yapmaliyim..7yillik evliyim çocuğum olmuyor

 • Evin serdar

  27 Temmuz 2018 - 21:49

  Hocam merhaba.Irakdan yazıyorum.Daha önce iki defa tüp bebek uygulandı tutmadı düştü.Tekrar bir şansım olurmu.Fayat ne olur.Benim durumumda ıkı kişi daha var.Saygılar

 • Nilüfer

  25 Ağustos 2018 - 23:23

  Merhaba hocam \r\nSağ tüpüm tıkalı \r\nRahim ağzı dar\r\nPolikistik over sendromu 2 defa aşılama oldum \r\nSizde tüp bebek yaptırmak istiyorum Samsun’dan geleceğim sürekli orda kalmam mı gerekli ne kadar süre

  • Bülent Tıraş

   27 Ağustos 2018 - 13:54

   0533 580 14 81 nodan bilgi alabilirsiniz.

 • duygu

  9 Kasım 2018 - 00:23

  Hocam Merhaba,\r\n\r\nYaşım 34 birden fazla doktora gittim. 2 defa kimyasal gebelik oldu. Doktor prolaktin değerimin yüksek olduğunu söylendi. İlaç verdi değerim düştü. yumurtalıklarım ile ilgili bir sorunum yok. eşime sperm testi yapıldı normal denildi. Düzenli şekilde adet oluyorum. en son hsg filmi çektirdim. sağ kanalın tıkalı olduğu söylendi. İlaçla sağ kanalın açılma şansı var mı?veya tek kanalla da hamile kalma durumum olabilir mi yada hsg’den sonra hamile kalma şansım olur mu yoksa tüp bebek mi öneriyorsunuz?

 • hatice

  14 Kasım 2018 - 12:48

  37 yaşındayım 2 tüp bebek denemem oldu ikisindede transfer yapılamadı.1.denemem sivas cumhuriyet unüversite hastanesi 2.denemem bahceci umut tüp bebek merkezinde.1.deneme basarısız olduktan sonra diğer ay normal yolla haile kaldım.gebeligimin 8.haftasında düşük yaptım.genetik test yaptırdım.pgt ile tüp bebek yaptırmam gerekiyor.eylül ayında bahceci umut tüp bebek merkezinde ikinci denememi yaptırdım ordada kalitesiz yumurta oluştu.transfer yapılmadı.gerekli bilgi verilmedi ve nasıl bi yol izleyecegim söylenmedi.hastaneden menmun kalmadım arkadaş tavsiyesi üzerine gitmiştim.internet üzerinden araştırma yaptıktan sonra sizin hastanede tedavi olmayı düşünüyorum.ne yapmam gerekiyor ..

 • saniye comert

  17 Kasım 2018 - 16:55

  SANİYE 46 YASİN BİR TÜP BEBE TRASVER tumadi birdaha denemek istiyorum ne kadar şansim varmi

 • Burçak

  22 Ocak 2019 - 21:57

  Merhaba Hocam,\r\nBana çift uterus tanısı konuldu. (laporoskopik olarak bakıldı, sağ rahim kapalı ya da gelişmemiş) İki ayrı rahim olduğundan ameliyatla müdahale edilemeyeceği bu şekilde hamile kalabileceğim söylendi. Yaşım 29, Amh 0,07 çıktı. Bu ay tüp bebek tedavisi deneyecektik ancak tek yumurta olduğu için doktor bunun yetersiz olduğunu söyledi. Bu nedenle aşılama denedik ancak sonucun olumsuz olması sonucunda sizinle tüp bebek için görüşmek istiyorum. Bu şekilde her ay tek yumurta olursa tüp bebek yapılabilir mi?

 • Burcu

  13 Nisan 2019 - 03:32

  Hocam tuplerim kapalı laparaskopi ypildi açılmadı ve bende polikistik yumurtalar var 5 yıllık evliyim 2gebeligim oldu dış gebelik çıktı metetrac ile sonlandirildi suan da tup bebek diyorlar ve ben sizin adınızı duydum gelmek istiyorum ama maddi imkansızlıklar bana fiyat verme şansınız varmi aydin köşkte oturuyorum

 • Gamze

  16 Haziran 2019 - 22:12

  Merhaba hocam. Ben 1.evre rahim kanseriyim. Su an yaklasik 2 aydir progesteron hormonu iceren ilac kullaniyorum. 1.5 ay sonra tekrar rahimden parca alinip patolojiye gonderilecek ve sonuclar iyi cikarsa doktorumuz hemen tup bebek yaptirin dedi. Normal yolla gebe kalmayi bekleyecek zamanimiz yok dedi. Benim gibi hastalarda tup bebek basari orani nedir sizce? Ya da benim durumumda olan hastalariniz oldu mu hic?

 • Ayşe Sermin ÖZER

  3 Temmuz 2019 - 13:16

  Merhaba hocam ben oldukça ileri yaşta bir hastayım. çocuk sahibi olmak istiyorum. Yıllar Önce Yunanistan’da tüp bebek için girişimde bulunduk. İlk denemede tuttu ancak yaklaşık 1 ay sonuna doğru biraz da benim hatamdan dolayı düşük oldu. Benim yumurtlamam yok ve doğal yollarla hiç adet görmedim.1 yıl kadar önce bazı testler yapıldı doktor hanım menapoza girmemiş olduğumu söyledi.\r\nBenim durumumdaki biri için yapılabilecek bir şey varmı acaba? cevaplarsanız çok sevinirim. saygılarımla.

 • Fatma akin

  30 Temmuz 2019 - 16:05

  Merhaba hocam biz 9 yıllık evliyiz tahlil sonuçlarımız temiz olduğu halde 2 kez tüp bebek denedik tutmadı doktorlar ikinizin hiç bir sorunu yok diyorlar ancak çocuğumuz olmadı

 • Hacer ivdil

  24 Ağustos 2019 - 16:24

  Merhaba Bülent hocam 7 yıllık evliyim .6 kez tedavisi normal hamile kaldım . İlk hamilegim düşük oldu ondan sonraki gelişmesini için 7 haftalık Ken kurtaj oldum. 3 üncü hamileliğimde canlı doğum ama kızımı iki yaşında kaybettim herhangi bir teşhis konulmadi.4 hamileligim kızım yaşarken 8 haftalık kurtaj oldum kalp atımı olmadı. Kızımı kaybettikten sonra 5 .kez hamile kaldım kalp atımı herşey normal gitti fakat 10 haftalık kalbi durduğu için tekrar kurtaj oldum. Son hamileligim de maalesef kürtajla sonuçlandı. Hsg filmi çektirdim sol tüpün kapalı .sağ tüp normalmiş genetik testler yaptırdık onlarda da herhangi bir sıkıntı olmadı son hamileligimde aldırdığim parçalara genetik test uygulandı embriyo genetiği bozukmuş. Tup bebek dışında başka bir şekilde çocuğum olmazmış .2 kez de tup bebk tedavisi gördüm ilkinde sağlıklı embriyo oluşmadı. İkincisinde transfer oldu ama tutmadı. Hocam maddi olarak yeniden tup bebek yapma şansım çok düşük yardımcı olur musunuz teşekkür ederim.

 • Gülşen

  4 Eylül 2019 - 20:13

  Merhaba hocam ben 32yaşında 1.5 yıllık evliyim drlar tüp bebek dışında çocuğun olmaz dediler çünkü amh 0.010 fsh20lerde sürekli değişiklik gösteriyor bu sebeple çocuğun olmaz diyorlar ben sizin yanınızda tedavi olmak istiyorum ama maddi olarak çok iyi değiliz acaba fiyatınız nedir

 • Mehtap taş

  16 Ekim 2019 - 13:02

  Merhaba hocam 17 yıllık evli rahmin olmadığını doğuştan rahim nakli olur dediler ancak yumutalıklarım var herşey normal ama rahim yok lütfen bana yardımcı olurmusu üz

 • arzu dura

  8 Aralık 2019 - 23:04

  Merhaba 44 yaşındayım bir kez tup bebek yaptım tutmadı sorasinda doğal yolla hamile kaldım kalp atışı olmadığı için aldılar.daha sonra tekrar denedik fakat yumurta gelişmedi boş çıktı.tekrar denemek istiyoruz şansımız varmı.teşekkür ederim.

 • Nazmiye Eyihoş

  9 Aralık 2019 - 22:41

  Merhaba hocam 2016 de ameliyat oldum sol taraf da kist alındı sonunda endometrium hastasıyım 2018 ilk tüp bebek 2019 iki tüp bebek tedavisi gördüm sonuç alamadım 5 yıl boyunca hamile kalmadım adet döneminde aşırı ağrılı adet dönemi geçiriyorum 30 yaşındayım normal yolla hamile kalma imkansız dendi bize nasıl yardımcı olabilirsiniz

 • FATMA KARAKUS

  22 Aralık 2019 - 16:33

  Merhaba hocam ben kayseride yaşıyorum 4 çocuğum var ikinci evliliğimi yaptım iki yıldır korunmasız hamile kalamadım yaşım 38 iki kere laporoskopi yaptılar sol tüpüm kapalı gittiğim doktorlar tup bebek dediler size gelmeyi düşünüyorum

 • Z.d

  24 Mart 2020 - 02:49

  Merhaba doktor bey yorumları gördüm size çok güvendim eşim 24 ben 20 yaşındayım bir yıldır evliyiz çocuğumuz olmayınca 1 yılın sonunda ikimizde ayrı ayri doktora gittik bende hiç bir sorun cikmadi ama eşimin spermleri cansız mis tek sans tüp bebek mis acaba tutar mı tutma ihtimali nedir yardımcı olur musunuz eşim çok üzülüyor başkasıyla evlenseydin belki çoktan çocuğun olmuştu diyor lütfen yardımcı olun şimdiden alllah razı olsun 🙏🏻🙏🏻

 • Erkan kara

  2 Mayıs 2020 - 04:35

  Hocam 12 yılık evliyim bir kızım var 10 yaşında dahada cocugumuz olmadı.biz cocugumuz olmadan hastaneye gittik sizin cocugunuz olmaz dediler bizde maddi durumumuz o zmn iyi olmadığından hiç bşy yapamadık.fakat 1 yıl geçti eşim hamile kaldı.cocugumuz saglıklı dogdu.ama ondan sonra hiç olmadı.eşimin sıkıntısı var bu arada.ne yapmalıyız hocam.

 • Dursun

  4 Mayıs 2020 - 02:52

  Hocam 2014 yılında size bir kez tüp bebek yaptırmıştık tutmadı tekrardan yaptırmak istiyoruz fiyat hakkında yardımcı olurmu dünüz? Teşekkür ederim

  • Prof. Dr. Bülent Tıraş

   3 Mayıs 2020 - 18:16

   Tip ta %100 kesin olmaz yada olur diye bisey soylenemez. Oncelikle muayene etmeden yorum yapmak dogru degil coft olarak degerlendirmeliyiz

 • Songül malak

  11 Haziran 2020 - 23:54

  Hacam iyi geceler ben 38 yaşindayim 5 cocugum var 3 cocugumu normal doğum son iki cocugumuda sezeryanla dunyaya getirdim 3 yil once kordonlarimi baglatim tamam acilmayacak bir sekilde simdi birkere daha hamile kalmak istiyorum acaba tüp bebek tedavisi ile tekrar hamile kalma olasigi var mi birde ücreti ne kadara mal olur

  • Prof. Dr. Bülent Tıraş

   4 Mayıs 2020 - 18:23

   05335801481 bilgi alabilirsiniz.

 • Mehmet ÜNAL

  15 Ağustos 2020 - 10:18

  hocam slm kök hücre denemelerine biz de katılmak isityoruz bilgi verebilirmisiniz lütfen

Comments are closed.