Ertesi gün hapı bir tür acil doğum kontrol yöntemidir. Ertesi gün hapına acil doğum kontrol yöntemi denmesinin nedeni, korunmasız cinsel ilişki ya da kullanılan doğum kontrol yönteminin başarısız olması nedeniyle gebeliği önlemek amaçlı kullanılan bir yöntem olmasından kaynaklanmaktadır.

Bununla birlikte ertesi gün hapı esas doğum kontrol yöntemi olarak değil, mevcut doğum kontrol yöntemlerini desteklemek amacıyla kullanılmalıdır. Ertesi gün haplarının içerisinde levonorgestrel ya da ulipristal asetat bulunur ve bu sayede gebeliğin oluşması engellenmeye çalışılır.

Ertesi Gün Hapı Nedir?

Ertesi gün hapı, korunmasız cinsel ilişkiye girmeniz durumunda kullanabileceğiniz bir haptır. Ertesi gün hapını cinsel ilişki sırasında doğum kontrol yöntemi kullanmadığınız doğum kontrol hapınızı almayı unuttuğunuz, cinsel olarak istismara uğradığınız ya da kullandığınız doğum kontrol yönteminin başarısız olduğu gibi durumlarda kullanabilirsiniz.

Ertesi gün hapının görevi mevcut gebeliği sonlandırmak değildir. Ertesi gün hapı, yumurtlamayı geciktirerek ya da önleyerek işe yarar. Bu nedenle doğum kontrol hapının düşük yapmanıza neden olmayacağını bilmeniz gerekir.

Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri

Gerekli gördüğünüz durumlarda ertesi gün hapı almanız tavsiye edilse de bunu doğum kontrol yöntemi olarak düşünmemelisiniz. Çünkü ertesi gün hapları gebeliği önleme konusunda spiral, hap, halka ya da enjeksiyon kadar etkili değildir. Bununla birlikte ertesi gün hapını çok sık kullanmanız durumunda adet dönemleriniz düzensiz hale gelebilir.

Ertesi gün haplarının içerisinde doğum kontrol haplarında kullanılanlarla aynı hormonlar olduğu için bu hapların kullanımı güvenli olsa da diğer hormonlu doğum kontrol yöntemleriyle aynı riske sahip değildir. Bunun nedeni, ertesi gün haplarında bulunan hormonların vücutta diğer doğum kontrol yöntemleri kadar kalmamasından kaynaklanmaktadır.

Ertesi gün hapları, uzun sürelerdir kullanılıyor olmakla birlikte şimdiye kadar ciddi bir komplikasyona rastlanmamıştır. Korunmasız cinsel ilişkiden sonra 120 saat içinde ertesi gün hapı almanız durumunda gebelik riskiniz azalacaktır. Bununla birlikte hapı ne kadar erken alırsanız, o kadar iyi olacaktır. Korunmasız ilişkiden sonra 72 saat içinde ertesi gün hapı almanız durumunda hamile kalma riskiniz yüzde 89 kadar daha az olacaktır.

Ertesi gün hapı kullandıktan sonra birkaç gün ile sınırlı kalacak şekilde aşağıdaki yan etkileri yaşayabilirsiniz:

 • Mide bulantısı ya da kusma
 • Baş dönmesi
 • Yorgunluk
 • Baş ağrısı
 • Göğüslerde hassasiyet
 • Adet dönemleri arası kanama ya da daha ağır adet kanaması
 • Alt karında ağrı ya da kramplar

Ertesi Gün Hapı Zararları

Ertesi gün hapının yan etkilerinden yukarıda bahsedilmiş olmakla birlikte bazı insanlar bu hapların doğurganlığa zarar verdiğini düşünebilmektedir. Ancak ertesi gün hapları doğurganlığınıza zarar vermez ve ilerde hamile kalmayı istemeniz durumunda bunu etkilemez. Ertesi gün hapının düzenli olarak kullanılmasının tavsiye edilmemesinin nedeni bu yöntemin doğum kontrol hapı, implant ya da kondom gibi düzenli kullanılan doğum kontrol yöntemleri kadar etkili olmamasından kaynaklanmaktadır.

Ertesi Gün Hapı Adeti Geciktirir mi?

Ertesi gün hapı kullanmanız durumunda adetiniz bir haftaya kadar gecikebilir. Ertesi gün hapı aldıktan sonra 3-4 hafta içerisinde adet görmezseniz, gebelik testi yapmanız faydalı olacaktır.

Ertesi gün hapları adet döngünüzü etkileyebileceği için adetiniz gecikebileceği gibi erken de gelebilir. Bununla birlikte ertesi gün hapı aldıktan sonra adet bir hafta önce ya da bir hafta sonra gelir.

Aşağıdaki videoda bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Ertesi Gün Hapı Adet Düzensizliği

Ertesi gün haplarında bulunan hormonlar, sonraki adet döneminizi çeşitli şekillerde etkileyebilmektedir. Bazı kadınlar adet dönemlerinde hiçbir değişiklik fark etmezken bazıları ise adet gördükleri sürenin değişmesinden adet kanamasının ağırlaşmasına kadar çok sayıda değişiklik yaşayabilmektedir. Ertesi gün hapı kullandıktan sonra adetinizle ilgili yaşayabileceğiniz farklılıkları aşağıda okuyabilirsiniz.

 • Beklenen zamanda adet görmeme

Ertesi gün hapı aldıktan sonra tam olarak ne zaman adet göreceğinizi bilmeniz zordur. Bazı kadınlar bekledikleri tarihte adet görürken bazıları ise bekledikleri tarihten birkaç gün önce ya da birkaç gün sonra adet görebilirler. Bazı araştırmalara göre ertesi gün hapı aldıktan sonra daha beklenen tarihten daha önce adet görülmektedir. Bununla birlikte her kadın için bu durumun geçerli olmadığını bilmek gerekir.

 • Adet döneminin uzunluğunda değişiklik

Ne zaman adet göreceğiniz farklılık gösterebileceği gibi adetinizin ne kadar süreceği konusu da farklılık gösterebilir. Bazı araştırmalar, ertesi gün hapı kullanıldığı zaman adet dönemlerinin normalden daha uzun sürebildiğini gösterse de adetinizin her zamanki uzunluğunda sürmesi de mümkündür.

 • Adette görülen genel değişiklikler

Ertesi gün hapı aldıktan sonra adetinizin her zamankinden daha hafif ya da daha ağır geçtiğini fark edebilirsiniz. Kanamanın yoğunluğu bir ay içinde ya da bir adet döngüsü içerisinde birden fazla ertesi gün hapı almanıza bağlı olarak değişebilir.

Ertesi Gün Hapı Kanama Yapar mı?

Ertesi gün hapı aldıktan sonra hafif kanama ya da lekelenme yaşamanız normaldir. Bunu yaşamanız durumunda genelde endişelenmeniz gerekmez.

Ertesi gün hapı aldıktan sonra lekelenme olmasının nedeni, ertesi gün hapının vücudunuzun içinde fazladan hormonlar salmasının bir yan etkisi olarak ortaya çıkabilir. Ancak kanamanın nedeni erken gebelik belirtisi de olabileceğinden dolayı adet döngünüzü takip etmeniz ve emin değilseniz gebelik testi yapmanız önemlidir.

Ertesi gün hapı sonrası kanama, hapı kullandıktan birkaç gün sonra gerçekleşebilse de bazı kişilerde lekelenme daha farklı bir zamanda gerçekleşebilmektedir.

Ertesi gün hapı kullandıktan sonra yaşadığınız lekelenme birkaç gün sürebilir. Bununla birlikte ertesi gün hapında bulunan hormonlar vücudunuzu ve adet döngünüzü size özgü olarak etkileyeceği için lekelenmenin ne kadar süreceği kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Yaşadığınız lekelenme, adet kanamanız gibi olmayacaktır. Lekelenme genelde adet kanamasından çok daha hafif olur. Lekelenmeyi genelde tuvalete girdiğinizde tuvalet kağıdında ya da iç çamaşırınızda gördüğünüzde fark edersiniz. Lekelenmenin rengi pembeden kırmızıya ve kahverengiye kadar çeşitli renklerde olabilir.

Ertesi gün hapının neden olduğu lekelenmeyle birlikte aşağıdaki belirtileri yaşamanız mümkündür:

 • Mide bulantısı
 • Mide ağrısı
 • Yorgunluk
 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi
 • Göğüslerde hassasiyet
 • Kusma
 • İshal

Yukarıda yer alan belirtilerin birkaç günden uzun sürmemesi gerekir. Bu belirtiler birkaç günden uzun sürüyorsa doktorunuzu ziyaret etmeniz önemlidir.

Ertesi Gün Hapı Markaları

Korunmasız ilişki sonrası gebeliği önlemek için kullanılan iki tür ertesi gün hapı bulunmaktadır.

Bunlardan bir tanesi ulipristal asetat içeren haplar olmaktadır. Ulipristal asetat içeren bir marka bulunmaktadır: Ella.

Ella, ertesi gün hapları arasında en etkili olduğu bilinen haptır. Ella’yı korunmasız cinsel ilişki sonrası 120 saate kadar almanız mümkün olmakla birlikte mümkün olan en kısa zamanda almanız en iyisi olacaktır.

Ella, hormonsuz acil doğum kontrol yöntemlerindendir ve içerisinde ulipristal asetat bulunmaktadır. Ella, progesteron hormonunun üretilmesini engelleyerek gebeliği önler. Bunu ise ya yumurtlamayı durdurarak ya da yumurtanın rahim duvarına tutunmasını engelleyerek başarır.

Diğer ertesi gün haplarında ise levonorgestrel bulunmaktadır. Levonorgestrel bulunduran haplar arasında şunlar bulunmaktadır: Norlevo, Ertes 72, Postpill.

Levonorgestrel, korunmasız cinsel ilişki sonrası gebeliği önlemek için kullanıldığı zaman yumurtalıkların yumurta salmasını engeller ya da yumurtanın sperm tarafından döllenmesini önler. Aynı zamanda gebeliğin gelişmesini engellemek için rahim içi tabakanın değişmesine de neden olabilir.

Levonogestrel içeren hapları, korunmasız cinsel ilişki sonrası 72 saat içinde aldığınızda etkinlikleri en yüksek düzeyde olmaktadır. Bununla birlikte bu hapları beş gün sonraya kadar almanız mümkündür.

Ertesi Gün Hapı Ne Kadar Etkilidir?

İster levonorgestrel ister ulipristal asetat içeren ertesi gün hapları olsun, bu hapları korunmasız cinsel ilişki sonrası ne kadar erken alırsanız koruyuculukları o kadar fazla olacaktır. Bu haplar, yumurtlamadan önce alındığı zaman etkili olmaktadır. Yumurlama, lüteinleştirici hormon (LH) seviyelerinde yaşanan artış ile gerçekleşir. LH seviyeleri artmaya başladıktan sonra levonorgestrelin etkinliği azalır. Bununla birlikte ulipristal astatın, yani Ella’nın etkinliğinin adet döngüsünün sonraki dönemlerinde devam ettiğini gösteren araştırmalar bulunmaktadır.

Ertesi gün hapı kullanacağınız zaman hapın işe yaraması için korunmasız ilişki sonrası aldığınız zamana dikkat etmeniz gerekir. Levonorgestrel içeren hapları korunmasız ilişki sonrası 3 gün içinde almanız gerekirken ulipristal asetat içeren Ella’yı ise 5 gün içinde almanız gerekir. Bununla birlikte türü ne olursa olsun, ertesi gün hapını ne kadar erken alırsanız hapın etkinliğinin o kadar fazla olacağını unutmamalısınız.

Sonuç Olarak

Ertesi gün hapı kullanan kişileri farklı şekillerde etkilediği için adet döngünüzde değişiklik olup olmayacağını önceden tahmin etmeniz zordur.

Bununla birlikte ilk kez ertesi gün hapı alıyorsanız ve adetiniz bir hafta erken ya da bir hafta geç geldiyse endişelenmenize gerek yoktur. Adet döngünüzle ilişkili olarak yaşadığınız değişikliklerin tamamen geçici olduğunu ve döngünüz sonrasında kendi kendini düzenliyorsa endişe etmenizi gerektiren bir neden olmadığını unutmamalısınız.

Ertesi gün hapı kullanmanızın üzerinde zaman geçmesine rağmen hala erken ya da geç adet görüyorsanız ya da adet kanamalarınız anormalse doktorunuzla konuşmanız faydalı olacaktır.

 

730 YORUMLAR

 1. Merhaba benim ayın 8 de olmam gerekiyordu fakat bir hafta öncesinde ertesi gün hapı kullanmıştım ve adetim 12 gün gecikti bu normal bir durum mu yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin

 2. Ella hap kullandım 10 gün vardı regl dönemine ilacı aldıktan 4 g9n sonra regl oldum falan bu adet kanaması mı bilemedim çınkü akışkan bir kan değil koyu renkli kanama geliyor adet kanaması mı bir hafta erken adet olmuş olabilir miyim

 3. Merhabalar 4 gün önce ella hap kullandım adet döngüme yaklaşık 4 gün vardı önceden oldum bu adet kanaması mı yoksa bahsettiğiniz kanama mı çünkü bu adet kanaması bana göre yani arasında bir fark oluyor mu?

 4. Doktor bey benmartin 11 de adet gördüm fakatbunisanayindaolmadim korunmahapidaiciyodumama bilemiyorum tesekkurederimbilgilendirirsenizbeni

 5. kuşkulandım ve ella kullandırdım aradan 5 gün sonra ilişkiye girdik ben tekrar ella kullandırdım fakat partnerim bana midesinin bulandığını ve adetinin geciktiğini söyledi cevap alırsam cok iyi olur

 6. Elle hapi içtim 2 gün sonra tekrar kan alan geldi 4 gün sürdü bitti ama adetim de 4 gün gecikti hamile miyim acaba lütfen yardımcı olurmusunuz

 7. 7 martta adet oldum . 19 mArtta ilişkiden sonra ayın 20 sinde ertesi gün hapı kullandım . 27 martta sancılı sekilde adet gördüm . 13 Nisan da tekrar iliski yasadım ama nisan ayında hiç adet olmadım . Mayısa girdik hala olmadım . Haptan bir hafta sonra gelen kanama nisan ayını mı kapsadı anlam veremedim karnım çok şiş . 2 test yaptım idrar testi , negatif çıktı . Ama bakıldığında karnım 2,3 aylık gibi şiş. Hamile olma ihtimalim var mıdır ? Lütfen yardımcı olun . Testlerin yanılma ihtimali var mıdır

 8. Eşimle ilişkideyken prezervatifin yırtıldıgini fark ettik ama içine de boşalmısti hemen 20 dk sonra ertesi gün hapı aldım adetim normalde bugün başlaması gerekirdi başlamadı acaba hamilemiyimm.

 9. ben 19 mayısta erkek arkadasımla tam ilişkı olmadı vajınamın utune bosaldı ben yarım saat içinde ertes 72 ertesi gun hapı aldım 27 mayısta adet olmam gerekiyordu olmadım yarın 4 gun oldu ve cok endişeleyim

 10. Iliskiden 13 saat sonra ertesi gun hapi aldim\r\nNormal günümde adet oldum ama cok az geliyor ve genelikle koyu renk hamile olabilirmiyim yoksa normal mi hapdan dolayi böyle olmasi?

 11. Iy günler. Eşimle iliski sirasinda kullandigi prezervatif yirtilmisdi icime bosalmadi rahim agzima denk gelmisdi. Ella hapi kullandim adetim 4 gun gecikdi 2 test yaptim negatif. Hamile durumu olâbilir mi

 12. Merhabalar, ellayı ilişkiden 72 saat sonra aldım. Reglimin 11. Gününde cinsel beraberlik oldu. Bir sonraki reglime 9 gün var ama aşırı bir göğüs hassasiyeti, karın şişkinliği kasıklarda ara ara sancımalar oluyor. Normalden daha gergin bir duygu duruma sahibim. Bunlar ella nın etkileri midir? Yoksa gebelik gerçekleşmiş midir?

 13. Öncelikle merhaba ben mayıs ayının 25 inde regl oldum hastalığım bitti 6 gün sonra 1 haziranda eşimle birlikte olduk ertesi gün ella kullandım.Daha sona 10 haziranda tekrar korunmasız ilişki yaşadık ve aynı gün tekrar ella ilacını içtim.yani yaklaşık 9 günde iki kere ella kullanmış oldum.Şuan 1 temmuz ve çoktan regl olmam gerekirken olmadım tam 20 gün geciktim.herhangi bir hassasiyetimde yok ve cok endişeliuim bir kaç gün önce test yaptım negatifti sizce yaşadıgım gecikme normal mi ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun🙏

 14. Cinsel ilişki sırasında prezarvatif yırtılmıştı ve vajina içine boşalma oldu. Bir bucuk saat sonra ella hapını kullandım. Reglim gelmesi gerektiği tarihte gelmedi. Nırmalde gününde gelen ya da max. Bir ve ya iki gün gecikirjen bu ay hala adet olmadım. Regli olmam gereken gn tarhinde 2 gebelik testi yaptım ve ikiside negatif çıktı. Geciken regli ile birlikte bugün 8gün oldu. Hala regli olmadım. 8. Gün itibariyle tarlusal 5mg kullanmaya başladım. Durum nedir ? Gevelik var mıdır ? Ne yapmalıyım ? Tesekkürler…

 15. Cinsel ilişki sırasında prezarvatif yırtılmıştı ve vajina içine boşalma oldu. Bir bucuk saat sonra ella hapını kullandım. Reglim gelmesi gerektiği tarihte gelmedi. Nırmalde gününde gelen ya da max. Bir ve ya iki gün gecikirjen bu ay hala adet olmadım. Regli olmam gereken gün tarihinde 2 gebelik testi yaptım ve ikiside negatif çıktı. Geciken regli ile birlikte bugün 8gün oldu. Hala regli olmadım. 8. Gün itibariyle tarlusal 5mg kullanmaya başladım. Durum nedir ? Gevelik var mıdır ? Ne yapmalıyım ? Tesekkürler…

 16. Ben 30 mayısta korunarak iliskiye girdim iliskiden hemen sonra ella ictim 15gun sonra adet gununde kanama oldu yogundu pırtılıudı sonra adetten iki hafta sonra idrarda gebelik testi yaptım negatif cıktı bu adettim biraz gecikti acaba hamile olabilirmiyim

 17. Merhabalar, 8 haziran da adet olmuştum 14 haziranda eşimle korunmasız ilişki yaşadık 2-3 saat içinde ella ertesi günü hapı kullandım bu ay adetim 4 gün geçikti. Bu olası Bir durum mudur yoksa hamile kalma ihtimalim var mıdır acaba. Birde sanki regli olacakmışım gibi emareler var vücudumda

 18. ertes72 hap kullandım adetim bir hafta gecikti sancılarım var adet olamıyorum test yaptim negatif çıktı kan verdim pazartesi sonucu alacagim yardımcı olurmusunz rica etsem

 19. Cinsel birleşmeden 6 saat sonra regl oldum. Bu süreçte hemen gidip ertesi günü hapı almıştım.. İçip içmemek arasında kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

 20. Hocam merhaba ella hapi kullandim adetim 5 gun one atiyordu atmadi hamile olma ihtimalum var mi idrar testi yaptim negatifcikti ella adeti geciktiriyormu korkuyorum napnam lazim evli degilim acele cevap

 21. Merhaba, ella hapı kullandım ve adetime 5 gün kala normal kanama gördüm (normal süre). Ama bu kanamadan sonra adet döngüme göre adet olmam gerekirken 2 gün gecikme var. Bu haplar sonraki adet dönemini de etkiler mi

 22. Merhabalar bende erkek arkadasımla bı birliktelıgım oldu ve içine boşaldı ertesı gunu hapını 5 gün sonra attım ilişkiden sonra o süre zarfında 5 gün boyunca hep içine boşaldı 7 gun sonra ara kanamam geldı adetıme 9 gün vardı ama şimdi 3 gün oldu gecelı hapın etkısınden mıdır gec gelmesı

 23. Merhaba ben esimle korunmasız bir ilişki yaşadım temmuz ayında ve ertesi gün hapı aldın aradan bir hafta sonra koyu kahverengi şeklinde kısa bir adet gördüm. Aradan 50 gün geçti henüz adet olmadım gebelik testi yaptım iki kere negatif çıktı hamile olup olmadığım bilmiyorum sizce olabilir mi karnımda ağırlık ve şişlik hissediyorum.

 24. Hapı kullandıktan 1 hafta sonra regl oldum ama bu su gibi hiç bir pıhtılaşma yok.Oysa benim adet olanima henüz bir hafta bile olmadı bu bir adetli yoksa ne

 25. Merhaba doktor. Ben adet donemim bittikten sonra almıştım hapı ve 26 gun oldu sanki gecikiyor gibi. Kaç gün daha beklemem gerek yada kaç gün sonra hamile testi yapabilirim?,

 26. Hocam merhaba ben 4 agustosda adet olmuştum snra sürtünmeli bi ilişki yaşadım boşalma olmadı kesinlikle 20 agustosda yinede ertes 72 içtim ve 31 agustosda adet oldum Eylülün adetini oldum yani snrasımda eylülde tekrar sürtünmeli oldu ve eylülün 27 sinde adet olmam gerekiyordu 6 gün geçikti bir şey varmıdır o hapı 2 ay snra dadüzensizlik yaparmı bilemiyorum ilk içişden snraki ay olmuştum 2 ay olmadım lütfen yardım edin

 27. Merhaba 25 haziranda ertesi gün hapı kullandım 40 gün oldu henüz reglı olmadım kan ve normal test yaptım negatif regli olmak için ne yapmalıyım çok şişliğim var

 28. Merhaba bir ay önce ilişkiye girdim ve sabahı regl oldum ve adetliyken ertesi gün hapı kullandım şuan adetim 4 gün gecikti ama adet sancım var kan gelmiyor normalmidir

 29. Merhaba bir ay önce ilişkiye girdim ve sabahı regl oldum ve adetliyken ertesi gün hapı kullandım şuan adetim 4 gün gecikti ama adet sancım var kan gelmiyor normalmidir

 30. Sevgilimle ilişkiye girdik 6 Ekim’de ertesi gün ilacı kullandım ama 7 Eylül’de adet olmam gerekiyordu olmadım 4 gün geçtikte halen Adetim gelmedi hamilemiyim acaba

 31. Meraba iy gunler biz esimle iliskiye girdik ama kacirdi gibo bir supeye dustuk we hemen aninda ella hapi kullandim ama adetim 10 gun gecti hamile olavilrmiyim lutfen yardimci olun

 32. Merhabalar,
  8 Eylül 2019 da son kez regl oldum ve 9 Eylül’de ilişkiye girdim 10 saat sonra regl devam ederken Ella benzeri ilaç kullandım. Son reglimden 1 ay önce Yasmin dk ilacını bırakmıştım . Polikistik overim da var. Şu an reglim gecikti sizce durum nedir? Bu arada evde test yaptım negatif. PMS belirtileri çok yoğun değil , sadece aşırı tatlı istegi mevcut ve göğüste hafif hassasiyet. Lütfen cevaplar mısınız?

 33. Merhaba ben Eylül’ün 14 ünde adet oldum ekimin 6sinda eşimle beraber oldum ve 7sinde ertes 72 kullandım aradan 13 saat geçtikten sonra aldım hapı hala adet olmadım bu normal bı durummu lütfen bilgi verirmisiniz

 34. Adetim bitti ertesi gun beraber olduk esimle
  ama istemsz oldugu icin ilaci kullandim Bu ilaci aldiktan bir hafta donra tekrar kanamam oldu 3.4 gun surdu normel gunum ekim 7.8 gibi olmaliydi ama olmadim normalmi

 35. Merhaba

  Sevgilimle 2 Ekim de beraber olduk içime boşalma olmadı. Geri çekildi fakat olur ya kaçtıysa diye tedbir amaçlı 1 2 saat içinde ertes72 kullandım

  9 Ekim de kanamam oldu üç gün sürdü

  2 kez gebelik testi yaptım.İkisi de negatif çıktı

  Göğüslerimde sıkınca beyaz sıvı geliyo

  Ve şuan adetimin üzerinden 5 gün geçti hala bi belirti yok

  Yardımcı olabilir misiniz ne yapmalıyım

 36. Merhabalar. 19 eylul de regl oldum. Ancak 2 hafta sonra ertesi gunu hapi kullandim ve ekkm ayinda regl olamadim. test yaptim 2 kez negatif. Cikti. Goguslerim şiş ve acıyor ne yapmaliyim kotu bir durum olabilirmi

 37. Merhaba
  12 eylülde regli oldum.
  27 eylüldede ilişkiye girdim. Ertesi gün ella ilacını kullandım ekimde regli olmadım ve 11 kasımdayız hala adet olmadım test yaptım hamilelik ama hamilede değilim neden adet olmuyorum yardımcı olurmusunuz

 38. Merhaba erkek arkadaşımla ilişki sonrası ella içmek zorunda kaldım 7 saat sonra ictim ilacı adetime 1 hafta vardı ilaçtan 2 gün sonra adet oldum 5 gün sürdü bittikten 3 gün sonra tekrar lekelenme oldu pembemsi daha sonra normal adet kanaması gibi gelmeye başladı Biraz kadın ağrım var ilacın yan etkisi mi acaba normalde adetim çok düzenli oluyordu ne gibi bir sıkıntı olabilir yardımcı olabilir misiniz lütfen

 39. Merhaba ilişki sonrası ve 3. gün 72 saat dolmadan postpill one ilacı aldım .ama bnde hiç ağrı ,kanama, mide bulantısı olmadı .hamile kalmış olabilir miyim.

 40. Adetimin son günü eşimle korunmasiz ilişkiye girdim. ertesi gün hapı kullandım 4 gün sonra şiddetli karın ağrısı ile tekrar adet oldum. Aşırı bı kanamam var hala dahi sürüyor şuan kanamam da 6. gün bitmesi gerekirken daha da artiyo gb napmam gerekir.

 41. Merhaba , ayın 21 inde ilişkiye girdim ve 2-3 saat sonra ellayı kullandım solumda kist var ve zorlandım ilişki esnasinda canım yandı ve akıntı şeklinde sarımsı yeşilimsi birşey geldi o günden bu yana normalde 4-5 Ocak gibi adet olmam gerekirken dün bianda kanamam geldi normalmi bu adet kanamasida olabilirmi nasıl ayırt edebilirim? Gebelik ihtimali varmı ?

 42. Regli olduğum 4.gün erkek atkadaşımla ilişki yaşadım. 24 saat içinde ertesi gün hapı kullandım. Ve diğer regli dönemim gelmesine rağmen hala olmadım üstünden 4 gün geçti. Gecikmesi normal mi.?

 43. Patnerimle yıl başından ilişkiye girdim sonrasında tedbir amaçlı ertes 72 kullandı. Regl dönemini kısa ve az oldu sebebi nedir?

 44. Merhaba benim son adet tarihim 30 kasim 2 hafta sonra korunmasiz iliski yasadim ella72 hapini kullandim fakat uzerinden adet tarihimin 16 gun gecti hamilelik testi de daha almadim suphelenmelimiyim ?

 45. Bir ay içinde 3 defa elle hapı kullandım ve adet olmam gereken tarih 10 gün geçti. Acaba gebelik olabilirmi yada ne gibi bi sorun olabilir

 46. Merhaba aralık ayında ella hap içtim aralık ayın 19 da adet oldum 2 gün gecikmeyle fakat bu ay bu tarih oldu hala adet olmadım nedendir? Lütfen yardımcı olun

 47. 20 ocakta regl gordum 26 ocakta yuzeysel bir iliskim oldu 27 ocakta ertesi gun hapi post pill one tek tablet aldim 1 subatta kanamam basladi o gun coktu simdi azaldi bir iki damla hergun oluyor bu daha ne kadar surer ilacin yan etkisi cok su iciyorumm ben ilaci bosuna ictigimide dusunuyorum bir hatayla ictimm ama kanama dort gundur devam ediyor ne yapmam lazim az kirmizi renkli

 48. Merhaba öncelikle
  15 ocak 2020 gibi yanlış hatırlamıyorsam sevgilimle korunmasız ilişkiye girdik herhangi bir boşalma olmadı zevk suyu korkusuyla ella hap içtim.
  Normalde de regl döngüm düzensiz oluyordu bazen 4 bazen 6 gün gecikebiliyordu fakat şimdi 2 hafta gecikti ne olabilir niye böyle olmuş olabilir cevap verirseniz çok sevinirim

 49. merhabalar
  Eylül ayından itibaren 28 günde bir adet görmekteyim. Takvime göre geçen ay 9 Ocak adet günümdü. Fakat nişanlımla 6 Ocak’ta ilişkiye girdim boşalma olup olmadığından emin olmadığı için 12 saat sonra ella hap kullandım. İlacı kullandıktan 48 saat sonra 8 Ocak’ta az miktarda çok açık pembe yerleşme kanaması gibi kanama görüldü. Daha sonra sadece işedikten sonra meydana gelen kan kırmızı hatta siyaha yakın sümüksü, akıntılar meydana geldi. 5 gün sürdü. Fakat hiçbir pedi tam doldurmadı. En son adet bitimindeki gibi kahverengi lekelenme oldu ve bitti. O zamandan bu zamana kadar sürekli İLK İDRARIM İLE SABAHLARI TEST YAPIYORUM. HEP NEGATİF. HASTANEYE KORKUMDAN GİDEMİYORUM. Bu ay ki adet günüm 5’i olması gerekirken henüz olmadım. Bu sabah idrar testi yaptım tekrardan negatif çıktı. Çok korkuyorum . Eğer hamile olsaydım bu zamana kadar İdrarda belli olurdu değil mi ?

 50. 27 ocakta birlikteliğim oldu korumasız ve içime boşalma durumu oldu ertesi gün ella hapı kullandım ama hiçbir yan etkisi yada kanamam olmadı regl günüm bu gündü hâlâ olmadım. Yardımcı olursanız sevinirim

 51. Hocam ilişkinin üzerinden 35 gün geçti. İdrar testiyle görmek mümkün mü ? Bekar olduğum için gebelik testi yaptırmak istemiyorum. Birkaç kere sabah ilk idrarımla test yaptım hep negatifti. En sonuncusunu bu sabah yaptım yine negatif. Ama adetim gecikti. 35 gün önce ilişkiye girdiğimde adetime birkaç gün vardı. Şüpheli ilişki olunca ella kullandım. 2 gün sonrasında da az miktarlarda da olsa kanama gördüm. İlk başta açık pembe daha sonra kan kırmızı. O gördüğüm adet miydi yoksa ella hapın yan etkisi mi anlamadım. 35 günün üzerine görünürdü değil mi hocam ? (hiçbir hamilelik belirtimde yok. Adet gecikmesi dışında)

 52. Hocam merhaba kız arkadaşımla yüzeysel sürtünerek ilişki yaşadık. 2 şubattı ve son adeti 28 ocakta bitmişti. Karşına doğru boşaldım ve cinsel organına gelmedi. Ama her ihtimale karşı bundan 12 saat sonra kız arkadaşım elle kullandı. Şimdi ise kız arkadaşımda Günlük olması gereken akıntının daha fazlası var ve akıntı kan gibi ama tam olarak kan koyulugunda değil sanki için de bir şeyler olmuş ama günlük akıntıyla atıyormuş gibi hissediyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba

 53. hocam iyi günler ,ben reglime 1 hafta kala elle hapı kullandım. Regl olmam gereken tarihte kanamam başlamadı ve üzerinden 7 gün geçti, gebelik testi yaptım ve sonuç negatif çıktı. Ama bu 7 gün içerisinde kadıklarım gerildi , sancılar çektim ve regl döneminde çoktan sivilcelerden çıkarttım.

 54. Hocam merhaba kız arkadaşım ile adet bitiminden 4 gün sonra ilişkiye girdik içine boşalıp boşalmadığımdan emin değiliz fakat 60 saat sonra ella kullandık. Arkadaşım çok stresli şu an adet günü 2 gün geciktiği için sizce bu gecikme olası bir durum mu önceki zamanlarında da düzensiz olduğu zamanlar oluyordu sizce beklemeli miyiz bir süre daha

 55. Merhaba hocam,
  Aralık sonu gibi ella ilaç kullandım ve Ocak ayı içerisinde 2 kez adet gördüm. Bu ay adetim olması gerektiği tarihten 3 gün önce oldu. 15 gün oldu ve hala azar azar kanamam devam ediyor. Ne yapmalıyım? Bilemedim. İlaç yüzünden olabilir mi?

 56. Hocam 20 ocak regl tarihim uc dort gun surdu 26 ocakta bir iliskim oldu soyle hicbisey yasanmadi sadece sorum disardan temas simdi arkadasim benden uzakta bosaldi sildi tuvalate gitti sabunladim sicak suyla yikamis on dk sonra gelip benim ic camasirima degdi penis ucunu benim kulotuma surttu bende korktum 30 saat sonra post pill one hapi ictimm bir gun sonra bu ilac ilk uc gun bisey yoktu 1 subatta ara kanama yapti ilac yan etkisiymis aile hekimim bunu baz al diyor kanama olabilirmis yuksek hormon iceriyor neyse 3 gun kanama kirmizi 2 gun kahverengi lekelenme ile bitti bidaha bisey yok bu regl mi simdi 22subat oldu benim adetimm iki gun gecti ben bekliyorum bir belirti yok jinekologa gittim kan veremedim o gun laborant yoktu ultrasonla bakti bisey yok dedi yumurtaliklarima filan bakti senden her ihtimale karsi kan isticem dedi ben korkuyorum bir aydir yasandigi gunden beri kafama taktim adetim gelsin diye adacayi iciyorumm ama yok adetim gecikse bile hamile sansim var mi bekarim ben doktora anlattim ic camasirimda kendi islakligim vardi ama onun bulasmistir korkum diye doktor hap yuzde 60 korur regl gecikmesi olabilir doktor hanim size azcok gelmistir yuzde kac hamilelik drdim bana gore yuzde 95 hamile degilsindir dedi icime bosalma yok camasirim var bide dis ortamda spermler olmez mi hocam

 57. merhaba hocam,
  biz hem kondom ile korunduk hem de ella içtim 3 gün sonra
  kondoma güvenemedim bi kaç kez yırtıldı hemen değiştirdik sizce hamilelik gibi bir ihtimal var mı ?

 58. Hocam eşimle adet bitiminden 3 gün sonra birlikte olduk.icime boşalıp bosalmadigini bilemedik.17 saat sonra Ella kullandım.bugun adet olmam lazım ama olmadım.hamilemiyimdir yoksa Ella hap geciktirdimi.test yapmaya korkuyorum.hamile olmak istemiyorum.

 59. Hocam eşimle adetimden 3 gün sonra birlikte olduk Şubat ayında.icime boşalıp bosalmadigini bilemedik.17. saatte Ella ilaç kullandım.fakat bu ay,yani bugün adet olmam lazımdı olmadım.ella ilaç 24 saat içinde kullanılırsa kesin çözümmüş okumuştum da.hamile miyim acaba.test yapmaya korkuyorum.hamile olmak istemiyorum çünkü.

 60. Bundan 1.5 ay once nisanlimla birlikte olduk fakat ella kullandm ve regl oldum ogunden snra bi birliktelik yasanmadi. Ama reglim 10 gun gecikti. Neden olabilir.

 61. Hocam 12 ve 13artra eşimle ilişkiye girdim içime boşaldı ama o gün ilaç alamadım ertesi gün alacaktım ama ilacı almadan önce yine ilişki sonucu içime boşaldı ve 10 dakika sonra elle hapını içtim 24 Mart’ta adet oldum iki gün önce ama miktarı azaldı ama ağrısı var benim sorum bu ilaç iki ilişki içinde yeterli mi

 62. Hocam 1.5 ay önce birliktelik oldu kız arkadaşımla ama içine boşalma gibi bişey olduğuna emin olamadık ve ertes72 kullandık adeti 10 gün gecikti ve hala adet olmadı

 63. Kocamla 25 gün önce ilişkiden 10 saat sonrasında ertes kullandım. ancak 22 gün önce bir ilişki daha oldu. Ama ertes kullanmadım ardarda kullanımı tavsiye edilmiyordu. Ve şuanda reglim 12 gün gecikti. 2 tane hamilelik testi denedim fakat negatif çıktı. Bağışıklığım düşük olduğu için Corona tehlikesinden ötürü dışarı çıkamıyorum. Kan tahlili Yaptırmak istiyorum. Ancak beklemem gerekecek. Hamile olsaydım hamilelik testinin bir tanesinde bile doğru olma olasılığı olabileceğine inanıyorum. Acaba ertes kullandığım için mi gecikme uzadı. Herhangi en ufak bir hamilelik belirtisi bile görmüyorum.
  Sizin öneriniz nedir?

 64. Merhaba benim bı sorum olacaktı. ben erkek arkadaşımla reglim bittikten iki gün sonra yani döngümün 7. günü sürtünme şeklinde ilişki yasadik. Bakireyimde ve boşalma olmadı üstüme de olmadı fakat netten baktığımda bu şekilde hamile kalanlar varmış bende korkudan 40 saat sonra Ella içtim. Reglim ilikiden 27 gün sonra olması gerekirken 25 gün sonra oldu ve herzamanki dan biraz daha az sürdü sonrasında da 3 gün kahverengi lekelenmem oldu sizce hala risk var mıdır. Test yapmalı mıyım her ne kadar bu zamanlarda dışarı çıkmak çok doğru olmasa da.suan ilişkinin üzerinden toplamda 33 gün geçti.
  Teşekkürler şimdiden

 65. Merhaba hocam Şubat ayının 27 sinde ilişkim oldu ve ertesi gün kullanmak zorunda kaldım adet dönemim mart ayının 4 ündeydi ve tam zamanında geldi adetim gecikme yaşamadım fakat bu ay 3 gün gecikme yaşıyorum gebe olma ihtimalim var mıdır yoksa bu aralar stresli olup üşüttüğüm için mi gecikme yaşıyorum?

 66. Merhaba. 16 şubatta ertesi gün hapı kullandım ilişkiden 12 saat sonra. 3 gün sonra olmam gereken tarihte regl oldum ve kanamam normaldi. Şu an gecikme yaşıyorum ne yapmam gerekir

 67. Bende eşimle oldum içime boşalmadı ben ne olur ne olmaz diye ertesi gün hapı kullandım ayın 22 sinde bugün 6 normalde bu tarihde olmam gerekiyordu olmadım korkuyorum

 68. Hocam merhaba öncelikle, eşimle yumurtlama döneminde ilişkiye girdik geri çekilme yöntemini kullandık ama yumurtlama döneminde olduğum için sağlam olsun diye ella yı 24 saat içinde kullandım, ondan bir sonraki gün kondomla birliktelik yaşadık ama kondom içimde kaldı çıkardığımızda spermleri duruyordu. Reglim 5 gün gecikmeli oldu, kahverengi ve az sürdü. Vajinal enfeksiyonum ve mantarım var ve bu ay çok fazla arttı. Çocuk düşünmüyoruz hamilelik söz konusu olabilir mi? Teşekkürler.

 69. Hocam merhaba öncelikle, eşimle yumurtlama döneminde ilişkiye girdik geri çekilme yöntemini kullandık ama yumurtlama döneminde olduğum için sağlam olsun diye ella yı 24 saat içinde kullandım, ondan bir sonraki gün kondomla birliktelik yaşadık ama kondom içimde kaldı çıkardığımızda spermleri duruyordu. Reglim 5 gün gecikmeli oldu, kahverengi ve az sürdü. Vajinal enfeksiyonum ve mantarım var ve bu ay çok fazla arttı. Çocuk düşünmüyoruz hamilelik söz konusu olabilir mi? Teşekkürler.

 70. Merhaba, mart 16 da bir ilişki yaşadım ve ilişkiden 2 saat sonra ella kullandım. Reglim 28 martta olması gerekiyordu, 28 mart da yaklaşık 4-5 gün adet ağrısı vardı ama hala regl olmadım ilaçtan dolayımıdır. Çok fazla stres yaptım

 71. Hocam benim 21 mart regl günümdü ama 17 gündür geçıkme yaşıyorum ve mart ayında iki kez ella kullanmak zorunda kaldim sizce hamile miyim yoksa haptan dolayi düzensizlik mi

 72. Hocam merhabalar ben iki ay önce aynı ay içerisinde üç defa ertesi gün hapı kullanmak zorunda kaldım. İki aydır reglim gecikiyor ve miktarı çok azaldı. Bu olağan mıdır?

 73. Merhaba hocam 16 martta ilişkiye girdim 12 saat sonra ertes kullandım 26 martta 3 günlük bi kanama oldu fakat adetim 6 nisan gözüküyordu sonra 3 gün önce tekrar kanamam olmaya basladı Ve devam ediyoe hala adet sancısı falan yaşıyorum. Gebelik ihtimali varmıdır

 74. ilişki yaşadım diğer gün ella kullandım ve ondan sonra hasta olmadım ve reglimin üzerinden 1 hafta geçti hala hasta olmadım ve bu beni çok korkutuyor lütfen korkacak birseyin olmadığını söyleyin hamile miyim ?

 75. Merhaba yumurtlama zamanında farklı günlerde iki kez korunmasız ilişkim oldu ilişkiden 4 gün sonra ertesi gün kullandım şu an 1 ay oldu ve hâlâ regl olmadım eşim istiyor ama ben böyle bir süreçte gebe kalmak istemiyorum gebe kalma olasılığım varmı lütfen karantina sürecinde doktora gidemiyorum yardımcı olun

 76. 1 martta birliktelik yaşadım ertes kullandım normalde 15inde olmam gereken adetim 9 unda oldu şu an adetim gecikmiş durumda ertesi gün ilaçlarını kullandıktan sonra ilk adet oluşmuşsa hamilelik riski hala var mıdır?

 77. Hocam, ben Mart 8 de ertesi gün hapı aldım (aynı gün ) ve en geç 28 Mart ta regle olmam gerekiyordu olamadım bel ve kasık ağrılarım oldu ama kanamam olmadı. Hamile olabilirmiyim . Ben 46 yaşındayım ve regle çok düzgün devam ediyordu . Aldığım günden beri stress yapıyorum çünkü bunu kaldıracak bir aileye sahip değilim . Hastaneye de eczaneye de gidemiyorum korkudan . Ne yapmalıyım ? Lütfen bana dönüş yapabilirmisiniz .tşk

 78. Hocam, ben Mart 8 de ertesi gün hapı aldım (aynı gün ) ve en geç 28 Mart ta regle olmam gerekiyordu olamadım bel ve kasık ağrılarım oldu ama kanamam olmadı. Hamile olabilirmiyim . Ben 46 yaşındayım ve regle çok düzgün devam ediyordu . Aldığım günden beri stress yapıyorum çünkü bunu kaldıracak bir aileye sahip değilim . Hastaneye de eczaneye de gidemiyorum korkudan . Ne yapmalıyım ? Lütfen bana dönüş yapabilirmisiniz .tşk

 79. Ayin 10 nunda nolmal adetim oluyor du 17 marta ilişki yaşadım iliskiden bir saat SONRA ertesi gün hapi kullandim bu gun 15 nisan ve hala adet gormedim hamile kalma olasigim nedir

 80. Evlendik fakat daha düğün olmadığı için eşimle birlikte kalmıyoruz koronadan dolayı bir kaç kez buluşabildik ve adet günüm bittikten 1 gün sonra ilişkiye girdik. Geri çekme yaptı ve ertesi gün hapı kullandım.ilişkiden 17 gün sonra kanamam oldu adet kanaması gibi geldi bana ama daha adet günüme 10 gün var ayrıca hamilelik testimde negatif çıktı size sormak istedim şimdiden teşekkürler

 81. merhaba benim bir sorum olacaktı ben erkek arkadaşımla şubat 4 te korunmasız birlikte olduk iceriye bosalma oldu Ama ilişkiden sonra ella kullandim16 şubatta hastalandım Daha sonra 3 martta korunmasız ilişkimiz oldu ama dışarı boşaldı içeri birşey olmadı ben yine 13 martta hastalandım ama şimdi adet görmedim tam 7 gün geçti hamile olma riskim var mıdır neden bu kadar gecikmem oldu anlam veremedim

 82. Korumasiz Cinsel iliskiden sonra ertesi gun habi kullandim hamile kalmamak icin 5 gun sonra adet oldum tekrar4 gun icinde kurudum nolmalda 14 dunde adet olmam lazimdi hala olmadim ve korumasiz cinsel iliskide bulundum tekrar hamile ola bilirmiyim yoksa ertesi gun habi geciktirdimi adetimi

 83. merhaba benim bir sorum olacaktı ben erkek arkadaşımla şubat 4 te korunmasız birlikte oldumAma ilişkiden sonra ella kullandim16 şubatta hastalandımDaha sonra 3 martta korunmasız ilişkimiz oldu ama dışarı boşaldı içeri birşey olmadı ben yine 13 martta hastalandım ama şimdi adet görmedim tam 7 gün geçti hamile olma riskim var mıdır neden bu kadar gecikmem oldu anlam veremedim

 84. Iyi gunler benim regli dongüm duzensiz 2 bucuk ay sonra 5 martta regli oldum 23 martta bir iliskim oldu korunduk ama tasti icime geldimi bilmedigim icin ayni gun ertesi gun hapi kullandim bu ayin 11 i gibi de tarusal Kullandim duzensiz oldugum icin regli oliyim diye iliskiden sonra 4 hafta gecti asla sokturmedi hasta olamadim ama kasiklarim ve gogusum agriyor midem bulaniyor ama kusturtmuyor 2 kere evde test yaptim negatif cikti virus olaylari yuzunden de kan testi yaptiramadim duzensiz oldugum icinde net takip edemiyorum hamile olabilir miyim yoksa ertesi gun hapi duzenimi mi bozdu acaba yardimci olur musunuz.

 85. Ben cok duzensiz hasta oluruyorum 2 bucuk ay sonrq 5 martta regli oldum 7 gun surdu 23 unde iliskim oldu korumduk ama akma ihtimali vardi gununde ertesi gun hapi kullandim aylik dongude hesaplandiginda nisanin ilk haftasi olmam gerekiyor ama duzensiz oldugum icin olmadim bende 10 unda tarusal kullandım kullanmam bitti 4. Gunumdeyim hala sokmedi 2 kere evde test yaptim negatif cikti ama goguslerimde ve kasiklarimda agrim var acaba hamilemiyim neden hala ilac beni sokmedi yardimci olur musunuz

 86. Merhaba hocam 13 nisanda bir birliktelik yaşadım içime vajina dışına boşalma oldu ama içine de boşalmış olabildiğinden yarim saat içinde ella aldım 9 gün sonra da regl olmam gerekiyor göğüs şişliğin var her zamanki gibi gayet normal mı bu? TEŞEKKÜRLER

 87. Merhaba, 8 Mart günü adet dönemimin son gününde ilişki yaşadım 7 saat sonra ertesi gün hapı kullandım ama adet dönemim 3 hafta gecikti ve hala adet olmadım. 2 kez evde gebelik testi yaptım tek çizgi çıktı. Sizce gebe kalma ihtimalim var mi ?

 88. Merhaba .En son adet tarihim 25 mart yaklasık 2 hafta önce bi süpheye düşüp ertesi gün hapı aldım ama regl dönemim gecti hala olmadım 6 aylık da bebeğim var emziriyorum acaba ertesi günü hapı işe yaramadı mı hayatımda ilk kez kullanıyorum acaba hamilemiyim yoksa normal mi bu durum lütfen yardımcı olurmusunuz gece uykularım haram oldu 🙁

 89. Hocam merhaba, geçen ay eşimin prezervatifi yırtıldığı için ilişkiden sonra hap yuttum. Geçe ay normal adet oldum tarihimde. Ama bu ay 3 gün gecikti. Onun etkisi diğer ayları da etkiliyor mu

 90. Merhaba hocam ayın 12sinde sürtünme ilişki oldu ama boşalma olmadı ama partnerim zevk suyu gelmiş olabilir diye korktu (bakireyim bu arada) o gün 1 saat sonra ella aldım 3 gün geçti anal ilişki yaşadık ama boşalma olmadı biz yine korkup 2 saat sonra ella aldık. Yumurtlama dönemim dışında oldu bunlar ve tek yan etki beyaz hafif akıntı oldu ve hala devam ediyor ara kanamam falan olmadı ve regl olamıyorum 6 gün falan gecikti sizce ne yapmalıyım hamile olabilir miyim hamilelik belirtileri görmüyorum

 91. Hocam merhaba eşimle korunmasız bir ilişki sonunda ilk 24 saatte ella kullandım. En son regl tarihim 24 mayıs ve 32 gün dolmasına rağmen hala regl olmadım. Kasıklarımda ve midemde çok ağrı oluyor yan etkisi olabilir diyorlar. Eğer geciktiriyor veya döngüyü bozuyorsa bu ne kadar sürer? Hamile olabilir miyim?

 92. Hocam merhaba. reglim bittikten bir gün sonra eşimle birlikte oldum. Sonra ertesi gün hapı aldım. 5 gün sonrasında 4 gün süren bir kanamam oldu. Regl kanaması gibi. Şimdide adet günüm gecikti. Normal midir?

 93. Merhaba hocam 27 yaşındayım ayın 15 mayıs tarihinde bir ilişki yasadim. Hemen bir saati bulmadan arkasından ella hapı içtim sonrasinnda hafif kokulu sarımsı beyazlı bir akinti oldu bu akıntı dört beş gün sürdü. Yeni regl olma tarihim 30 mayıs 29 mayıs sabahı kahverengi hafif tortu parçalı gibi kan leke geldi kısa sürdü 30 mayıs sabahı da hafif şu ama kıvamlı kcuul bir kahverengi geldi. Bekliuorum regl olmayı olur muyum. Yani biraz endişeliyim nişanlım korkmamam gerektiğini söylüyor ama ne yapmamiz lazım normal bir durum mu? Yardımcı olur musunuz?

 94. Merhabalar , dün korumalı ilişki yaşadım fakat prezervatif cikmis farketmeden içinde sıvılar vardı nişanlım bosalmadigini söyledi ama endişeleniyorum ertesi gün hapı kullanmalımiyim ? Ve adetime 5 gün var napmam gerekiyor yardımcı olur musunuz

 95. Merhaba 3 ay önce sevgilimle ilişkiye girdik sonrasında 1 saat içerisinde Ella hap kullandı ve normal adet gününden 7 gün sonra adet oldu sonraki ay ise 1-2 gün önceden adet oldu şuan 3. Adetini olması gerekiyor fakat 3-4 gün geçti hamilelik riski varmıdır

 96. Merhaba,

  3 ay önce sevgilimle ilişki sonrası 1 saat içinde ella kullandım sonrasında adetim 7 gün geç geldi 2. Ay adetim ise 2-3 gün önceden oldu Nisan 1 de adet olmam lazım fakat hala olmadı 2 kere adet oldum yinede hamilelik riski varmıdır

 97. Merhaba,

  3 ay önce sevgilimle ilişki sonrası 1 saat içinde ella kullandım sonrasında adetim 7 gün geç geldi 2. Ay adetim ise 2-3 gün önceden oldu Haziran 1 de adet olmam lazım fakat hala olmadı 2 kere adet oldum yinede hamilelik riski varmıdır

 98. 10 mayıs da bir ilişki yaşadım sonra ertesi gün hapı içtim 10 tane onun ardında adet söktürücü ilaç kullandım 5 gün sonra adet oldum 6 gün sürdü ilişkiden 18 gün sonra 0.100 çıktı bu ay henüz adet olmadım hamile kalma riskim var mı?

 99. Biz nisanlimla ilişki oldu arkadan içine bosalma olmuştur diye tedbir amaçlı hemen 1 saat içinde ella hap kullndm 2 gün sonra adet oldum adet zamanimdi zaten bu ayki adetim 13 gün geckti korkuyrm yardımcı olur musunuz haptan dolayı mıdır

 100. Merhaba hocam 24 haziranda regl oldum 1 temmuzda bitti 2 gün sonra nişanlımla ilişkiye girdik içine boşalma gibi bir durum olmadığını söyledi fakat ben yinede 27 saat sonra postpill one kullandım normalde 20 temmuzda regl olmam gerekiyorken 10 temmuzda regl oldum 4 gün sürdü bitti normalde regl 7 gün sürüyor hamile kalma olasılığım yüksekmidir

 101. Adetim bitti 1 hafta sonra ilişkıye girdim ertesi gün hapı kullandım adet oldum ama normal adet günümde adet olmadım be hamıle olduğum anlamışsın gelir

 102. Hocam ben ilişkiden hemen sonra ertesi gün hapı kullandım 2 gün sonra adet oldum şimdi 20 günü geçti gelmedi korkuyrum haptan dolayi yan etkimidir yardımcı olurmusunuz

 103. Merhaba hocam adet olduktan bir kaç gün sonra bir ilişkim oldu fakat içeri boşalma olmadı yüzeysel oldu 24 saat geçmeden tedbir amaçlı Ella hapı içtim hap içmemim üzerinden bugün tam 21 gün geçti adetimin üzerinden 26sı gibi bitmişti bir ay oldu hala adet olmadım acaba hapın yan etkisimi içeri boşalma olmadı hamile olabilir miyim hapı içince hiç bir yan etkisini de hissetmemiştim adet düzenim bozulmuşmudur yoksa hamilemiyim içeri boşalma olmadığı halde hap içmiştim

 104. Merhaba Haziran ayında eşim farklı günlerde 2 kez içime boşaldı ve ben bir hafta arayla 2 tane Ella içmek zorunda kaldım. Ve şuan adetim 8 gün gecikti. Erken gebelik testi yaptım ama ikisi de negatif çıktı. Şuan daha hamileliğe hazır hissetmiyorum. Sizce hamile kalma ihtimalim nedir. Ella adeti geciktirir mi ?

 105. Merhaba hocam, 8 ağustos tarihinde ilk kez cinsel bir ilişki yaşadım ve ilişki sırasında sanırım kızlık zarının bozulmasına bağlı olarak epey bir kanamam oldu. erkek arkadaşım prezervatif kullanmasına rağmen açıkçası ilk kez olduğu için biraz panik olarak 4 saat sonra Ella ertesi günü hapı kullandım. Kanamam ertesi günü yoktu. fakat dün 10 ağustos günü ara ara genital bölgemde ağrıyla birlikte yeniden kan gelmeye başladı. Normal regl görme zamanım ise yarın yani 12 ağustos ve regl dönemlerim normalde düzenli. Sormak istediğim bu gördüğüm kanamalar regl olabilir mi ama tam regl kanaması gibi de değil daha çok idrarım kan şeklinde geliyor. Bu durum normal mi? Eğer regl kanaması değilse en geç ne kadar süre adet gecikmesi yaşamam normal? Ve olası bir gebelik söz konusu olabilir mi kan testi yaptırmak için en ideal zaman ne zamandır?

 106. Hocam nişanlımla birlikte olduk bir kaç defa içime boşaldı ve 24 saat geçmeden ella hap aldık içtim. Adet olmama ise 5 6 gün vardı ve şuan 3 gün gecikme yaşıyorum hamilelik belirtiside yok sadece belim ağrıyor. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

 107. Hocam sürtünme yoluyla ilişkiye girdim korktuğumdan dolayı ella kullandım 3 gün sonra kahverengi kanamam oldu 4 gün sürdü ardından regl kanaması şeklinde 1 hafta daha kanama devam etti bu regl kanamasamıdır? üstünden bir ay geçti karnımda sürekli bir şişlik var regl olmadım hamile olma ihtimalim var mı

 108. Meraba hocam. Bir hafta arayla 2 kez ertesi gün hapı kullandım adetim 6 gün gecikti şimdi adet oluyorum ama adet günlerinin son günü gibi az ve sümüksü Bi şekilde ve hiç agrı yok. Sizce bu normal mi

 109. Merhaba hocam erkek arkadaşımla ilişkiye girdim 3 hafta önce ve ertesi gün hapı kullandım ancak içime bosalıp bosalmadıgı muallaktaydı garanti olsun diye hapı kullandım fakat adetim 1 hafta gecikti bu gün cok korkuyorum sizce hamile olmuş olabilir miyim doktora gitmem gerekiyor mu test yaptırmam gerekiyor mu ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here