Hidrosalpinks ve Tüplerin Alınması

Comments ( 12 )

  • Merhaba benim sol tupim kapali cikti hidrosalpinks teşhis koydular öyle hastalikda tupu alinmasi gerekiyormu almadan tedave ile hamile kalma ihtimali varmi?

  • Merhaba ben 33 yaşındayım açıklanmayan infertilite sonucu bir tüp bebek denemesi sonucu dış gebelik ve iç kanamayla son bulan bir ameliyat gecirdim sonrasında miyomektomi ameliyatı oldum.simdi hsg filmi sonucunda sol tüpümde hidroselpink oldugu guruldu ve ben bir ameliyat daha gecirmek istemiyorum ve tekrar tüp bebek denemek istiyorum.tuplerin ameliyatsız tedavisi mümkün mü?bu konuda bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

  • Merhaba ben 28 yaşındayım 4 yıllık evliyim 3 yıldır bebek düşünüyorz fakat olmadı sonrasında doktora gittik 3 defa aşılama yapıldı tabi öncesinde rahim filmi çekildi sonuç olarak uterus ve endometrial kavite normal olarak izlenmektedir.sağ tuba uterinalar ılımlı artmış genişliktedir.sol tuba uterinada düzensizlikler mevcut olup distali hidrosalpenks ile uyumlu olarak dilatedir.peritona serbest geçiş izlenmiştir.. tam olarak problem nedir bi bilgi verebilir misinz şimdiden teşekkür ederim..